Ahoj Jaro,
aký máš názor na pitie vody obohatenej o vodík?
Ďakujem.
https://www.cistavoda.sk/generator-vodikovej-vody-hydrogen-go/
Pre zapojenie sa do fóra musíte byť prihlásený. Prečítajte si pravidlá používania fóra.
Ahoj Jaro,
aký máš názor na pitie vody obohatenej o vodík?
Ďakujem.
https://www.cistavoda.sk/generator-vodikovej-vody-hydrogen-go/
Ahoj @miro
Túto otázku som za posledné 3 mesiace dostal tri krát (ak dobre počítam), no ty si prvý, ktorému môžem odpovedať dôkladnejšie.
Pre takýchto veciach je veľmi dôležité rozumieť kontextu a hlavne poznať VLASTNOSTI VODÍKA, nie len chemické, ale aj fyzikálne. Podobné veci môžu byť prospešné pre ľudí so zdravotnými problémami, aj starších, no záleží na TYPE VODÍKA, pretože prótium a deutérium majú rozdielny SPIN.
Táto konkrétna fľaša poskytuje proces elektrolýzy, čo je fajn, no nepáči sa mi tá svietiacia farba na vodu, ani USB zabudované v nej, plus záleží akú vodu, s akým obsahom deutéria do nej dáš. Toto je bohužiaľ však problém takmer všetkého, čo sa predáva, pretože marketing zavádza a keďže ľudia veci nerozumejú, ide často iba o vzťah PREDAJCA verzuss ZÁKAZNÍK (čiže ide o zisk na prvom mieste).
Čiže tvojim prvoradým cieľom by malo byť, aby tvoje mitochondrie tvorili KVALITNÚ VODU a potom, hlavne keď je človek starší a chorľavejší, aby zdroj pitnej vody bol kvalitný (nízky na deutérium) a bez dielektrických blokátorov (ako fluór).
Škoda, že si nečítal aj prvú knižku, no bude to aj v druhej spomínané a to, že istá časť nášho tela už TVORÍ VODÍK za teba. Vieš aká? Tvoje ČREVÁ, respektíve prokaryoty v ňom ťa zásobujú vodíkom. Za jediný deň pre hostiteľa vyrobia až niečo cez LITER vodíka (H2).
Mikrobióm pri tom využíva SVETLO, DHA a rozdielny SPIN VODÍKA.
1 mol vodíka môže vyrobiť 286 kJ energie reakciou s kyslíkom. Energetická hustota vodíka je E = 286 kJ, čo je oveľa viac ako hustota mnohých iných palív, ako napr. metán. Avšak v moderných technológiach (napr. NASA) sa kvôli vysokej hustote energie používať ako palivo kvapalný vodík, čím sa zníži HMOTNOSŤ.
Naše telo tiež využíva rado VODU, toto je kľúčom 😊
Keď je vodík ionizovaný (to znamená, že je v ňom separovaný elektrický náboj, teda sa oddelí protón od elektrónu), stane sa z neho najľahší katión z celej chemickej tabuľky prvkov. Toto vysvetľuje jeho neobvykle vysokú rýchlosť difúzie v porovnaní s rýchlosťou ostatných katiónov, a tiež, prečo ho využívajú všetky enzými na planéte Zem.
Keď vodík (myslím prótium) stratí svoj elektrón, stane sa z neho plazma, ktorá funguje podobne ako tekutý kov. Predstaviť si ho môžeš presne ako KOVOVÚ RETIAZKU, ktorú niektorí z nás nosia na krku. Takto sa správa vodík, ktorý príde o elektrón.
Takýto vodík nadobúda veľmi unikátne kvantové vlastnosti, ktoré sa nazývajú kvantové tunelovanie (teda, že sa protón dokáže presúvať z miesta na miesto obrovskou rýchlosťou a to dokonca akoby „teleportom“). Nazýva sa to Grotthussov mechanizmus. Niečo podobné sa deje v našom mozgu, čo je dôvod, prečo je mozog obkolesený mozgomiešnym mokom, ktorý je tvorený z 99% filtrovanou vodou, ktorá pochádza z krvi, ktorá obsahuje (alebo by mala obsahovať) iba prótium. Dole sa pozri na obrázok a všimni si tie "skoky".
O tomto mechanizme som tiež písal pri článku o VODE, ale aj o JÓDE a MOZGU.
Ešte malé doplnenie @karol, ktoré bude najmä tebe @miro a pochopíš ešte lepšie, keď pozrieš obrázok 2.4.3 (tá guľôčka v ceste).
Predstav si vodík ako našu planétu Zem, na ktorej teraz stojíš, vďaka ktorej žijeme. Každý vie, že Zem je dôležitá, dáva nám veľa vecí pre život a musíme si ju chrániť však? Teraz to otočím na vodík.
Vodík funguje podobne ako Zem. Naša Zem obsahuje aj PLUS a aj MÍNUS. V útrobách, teda v strede, má viac PROTÓNOV (je tam žeravá, roztopená magma) a na povrchu má zasa viac ELEKTRÓNOV (preto pri "bosom" kontakte so Zemou čerpame do tela energiu).
Tieto opačné polarity, alebo aj časti, niečo drží pri sebe v Zemi, ale aj vo vodíku a tiež ich niečo iné môže oddeliť, čo znamená že medzi nimi bude potom príťažlivá sila, ktorá môže vykonať PRÁCU. Oddeliť ich môže napríklad slnečné svetlo, ktoré dopadne na povrch Zeme a SEPARUJE viac mínus (viac elektrónov) na povrchu, a rovnako to dokáže aj vo vodíku, ak mu dodá dostatočnú energiu na ionizáciu (teda odpojenie valenčného elektrónu od jadra atómu/ od protónu ). Podobne však môže fungovať ak HYDROFILNÝ MATERIÁL, napríklad PROTEÍN.
Ak sa teda SEPARUJE elektron od protónu, každý je "ťahaný" iným smerom. Napríklad elektróny putujú cez elektrický okruh membrány mitochondrie, zatiaľ do PROTÓNY putujú do komplexu (ku katóde), kde sa spoja nazad s elektrónmi a preskočia na atóm kyslíka a vytvoria VODU.
Takto pekne dokázal obyčajný VODÍK poslúžiť ako ZDROJ, ktorý dá sa povedať "vyrobil" istú energiu pre bunku.
Preto naše mitochondrie tvoria VODU a voda je z dvoch tretín vodík. Je to elegantný mechanizmus, ako zabezpečiť NAJŠETRNEJŠÍ ZDROJ ENERGIE pre bunku a zároveň NAJEFEKTÍVNEJŠÍ.
Mimochodom, všetko sa to točí okolo VODY a VODÍKA. Dokonca aj v jadre hviezdy "horí" VODÍK. A hádaj čo tá hviezda tvorí.... VODU 💧
@karol Žeby ďalší dôvod, prečo si naše črevo udržuje veľmi anaeróbne prostredie a priveľa kyslíka mu ublíži? Baktérie, ktoré máme v črevách tiež nemajú moc radi kyslík, no vodík alebo sírovodíka áno. Myslím, že posledný článok ti dal malý náhľad.
Baktérie tiež vedia využívať pri ETC iné chemické prvky ako finálny akceptor elektrónov, namiesto kyslíku. Napríklad SULFÁT... Zaujímavé 🤔
https://jaroslavlachky.sk/je-konzumacia-masa-skodliva-sirovodik-sulfat-a-mikrobiom/