Redox, vesmír, Biol...
 
Zdieľať:
Upozornenia
Vyčistiť všetko

Pre zapojenie sa do fóra musíte byť prihlásený. Prečítajte si pravidlá používania fóra.


⇒ PRIHLÁSENIE | REGISTRÁCIA

Redox, vesmír, Biológia a svetlo

Jaroslav Lachký
(@jaroslav-lachky)
Administrator

Je Redox, Vesmír, ale aj naše Zdravie o svetle? Koľko toho naozaj vieme o Svetle?

Zaujímavá myšlienka/fakt na úvod.          

1. Na každý atóm vo vesmíre pripadá cca miliarda fotónov (zdroj - video nižšie od nejakej 25 minúty).     

Dôvod je ten, že keď spolu aninhaluje častica si svojou antičasticou, jednoducho vzniknú cca 2 fotóny, neutríno, antineutríno, atď. Toto dôležité zatiaľ nie je.  

Avšak aj toto málo, čo fyzikovia vedia, nám hovorí, že v štandardnom časticovom modeli fyziky ako aj v moderných dogmách Biológie, máme mnohé medzery.

 

OdpovedaťCitácia
Zakladateľ témy Publikované : 07/06/2022 11:08 am
Karol sa páčilo
Značky témy
Jaroslav Lachký
(@jaroslav-lachky)
Administrator

2. Druhý zaujímavý fakt, odvodený od slov vyššie je ten, že svetlo je teda niečo, čo je ukryté aj hlboko v atómoch, respektíve v ich jadre -protónoch a neutrónoch a aj v elektrónoch, ktoré svetlo na chrbte nesú.

Ak sa totižto častica a antičastica stretnú a aninhalujú, pričom vznikne svetlo, dane svetlo tam už predsa byť muselo. To len tak medzi rečou.

 

Aj preto je mimochodom protón jedna z najviac asymetrických častí v celom vesmíre.

 

3. Pokračujem ďalej. Fotón (častica ktorá prenáša svetlo) je nositeľom elektromagnetickej sily. To vie Každý, aj nováčikovia. Členovia to musia vedieť už všetci.

Práve preto je elektromagnetická sila najdôležitejšia vo vesmíre, keďže všetko je zložené zo svetla.

 

Kto si nespomína pozrite Aprílový webinar o kvantovej evolúcii  a krásne video z úvodu.

 

Tento pomer svetla k atómom spomenutý vyššie by mal teda napovedať každému so zdravým rozumom, že svetlo je stále tou najviac nepochopenou vecou vo svete, a to dokonca aj dnes. Ťažko tomu síce uveriť, ale je to tak. Svetlo je niečo, vďaka čomu každý život interaguje s okolím, vďaka čomu vlastne aj vnímame realitu, tiež vďaka nemu vieme odlíšiť že žijeme a nie sme mŕtvy, vieme vďaka svetlu odlíšiť tmu, vieme kedy sa narodíme keď otvoríme oči a uvidíme svetlo, atď.

 

No aj napriek tomu, že je svetlo "všade", je svetlo najmenej pochopená a naviac komplexná vec vo vesmíre aj vo fyzike.

Prečo teda dodnes aj moderná fyzika ignoruje takéto základné nezrovnalosti? Boli by ste prekvapení, koľko nezrovnalosti sa za posledné roky, vďaka urýchľovači častíc podarilo odhaliť. Vedci sa ti však snažia nahrádzať a maskovať novými a novými (niekedy až vymyslenými) matematickými dôkazmi, pomocou ktorých im to zápasu je do teórie.

 

Ako pri všetkom, aj Vedci, keďže sú ľudia, sú zaujatí. A to platí o fyzike, matematike, ale aj biológii, a modernej výžive a "zdravom" životnom štýle.

Avšak obavy zo zaujatosti nenapravujú zaujatosť. Niekedy obavy zo zaujatosti spôsobujú ešte viac zaujatosti. Napríklad ak sa daný výskumný tím boji, že objaví niečo, čím prídu o roky práce a tak radaej po zmenia spôsob práce, alebo výskum, či teóriu, aby k tomu nedospeli.

 

Alebo ak povedzme v minulom storočí biológovia vedeli, že v bunke mame mnohé nezrovnalosti, tiež vedeli, že je tam nejaká sodno-draslena pumpa, cez ktorú prechádza sodík a draslík, ktoré tak udržujú svoju asymetrickú kompozíciu a pripísali to všetko ATP.

 

To, že biológovia v bunke objavili ATP, a tiež, že tam, objavili sodno draselnu pumpu, cez ktorú prechádzajú sodík aj draslík, je však iba korelácia. To neznamená kauzalitu. A takýmto spôsobom by sa dalo pokračovať aj ďalej.

Ako však raz povedal jeden z mojich vzorov Paul Dirac (tak trochu parafrázujem z pamäti):

"Ak príroda spravila čokoľvek, čo sa zdá možno malé a zanedbateľné, spravila to s nejakým zámerom. A preto by sme to nikdy nemali zavrhovať a považovať za nepodstatné a vždy by sme mali nasledovať prírodu."

 

A práve preto by aj našim cieľom malo byť nie si dokazovať "pravdu", ale úprimne sledovať prírodu ako nezaujatý pozorovateľ a všímať si čo robí, a snažiť sa jej pochopiť.

 

Nie snažiť sa pochopiť komplikovaným matematickými teóriám, ktoré vymýšľajú ľudia, ale tomu ČO a PREČO robí príroda. V tomto sa podľa mňa ukrýva veľa odpovedí, aj to aj v oblasti zdravia a pomoci väčšiemu množstvu ľudí, ktorí dnes trpia viac a viac chronickými problémami.

 

Bojovať proti zaujatosti so záujmom o zaujatosť je ako bojovať proti ohňu ohňom. Držanie sa dôkazov je najlepšou a jedinou ochranou pred zaujatosťou.

OdpovedaťCitácia
Zakladateľ témy Publikované : 07/06/2022 11:10 am
Jaroslav Lachký
(@jaroslav-lachky)
Administrator

Aj kvôli slovám vyššie si napríklad osobne myslím, že kľúč ku gravitácii nenájdeme v tom, čomu sa venuje fyzika dnes a to v hľadaní záhadnej častice, ktorá ju prenáša. Kľúč ku gravitácii nájdeme v oblasti a výskume svetla, respektíve v pôsobení a vznikajúcej fyzike elektromagnetickej sily.

 

 

 

Toto je tiež dôvod, prečo teoretickí fyzici "vymysleli" temnú energiu/ a temnú hmotu.

Ja Vám členom, ktorú ste tu, na rovinu hovorím, že podľa mňa je to bullshit. Žiadna temná hmota tam nie je, pretože hmotnosť vesmíru sa dá vysvetliť aj inak. 

A v najbližších mesiacoch až rokoch vám poviem prečo si to myslím, aj ako presne to vysvetľujem.

 

Tiež si však myslím, čo je aj dôvod, prečo som včera spravil webinar na tému, na akú bol, že sa v najbližších rokoch posunieme v techolnologii práve vďaka topologickým izolatorom a tiež, že sa kozmologovia dozvedia nové veci o vesmíre vtedy, keď sa začneme verejne zaoberať viac mitochondriami a mikro svetom. 

 

To, čo živé bytosti totižto dokážu je veľmi špeciálne, priam až neuveriteľné.

Včera ste všetci dostali malý náhľad toho, čo mám na mysli -  https://jaroslavlachky.sk/premium/webinare/webinare-2022/webinar-jun-2022-asociacno-indukcno-topologicka-hypoteza/

OdpovedaťCitácia
Zakladateľ témy Publikované : 07/06/2022 11:10 am
Jaroslav Lachký
(@jaroslavlachky)
Admin

Krátke spontánne pokračovanie slov vyššie je na blogu. 

Čo má spoločné naše Zdravie, Vesmír, Priestor, Redox, ale aj moderné (niekedy tvrdohlavé) dogmy? Môže byť Svetlo kľúčom, ktorý ich prepája? 

A prečo nás niekedy vlastná zaujatosť, či ignorácia nepoznaného, brzdia na našej vnútornej ceste vpred? Aj na tieto zaujímavé úvahy, sa dnes pozrieme, a rovnako ťa čaká zopár zaujímavých myšlienok nie len o vesmíre a kozme.

 

https://jaroslavlachky.sk/je-svetlo-odpoved-pre-lepsie-zdravie-redox-ale-aj-moderne-dogmy/

 

OdpovedaťCitácia
Publikované : 07/06/2022 9:18 pm
Karol a Ivana sa páčilo
Jaroslav Lachký
(@jaroslavlachky)
Admin

Ako môže vyzerať ďalšia zaujatosť a vlastná ignorácia toho, čo ešte nevieme? Môžu niektoré nevysvetlené dogmy z minulosti zasahovať do biológie a medicíny až do dnes? Zdá sa, že áno a nepochopenie významu ATP je jednou z nich. 

Dokedy si moderná doba, biológia, chémia, ale aj medicína neuvedomí, že naše BUNKY sú KVANTOVANÉ, len ťažko sa pohneme verejne vpred!

 

Dnešný a budúci článok, túto tému načínajú, kedy sa každý čitateľ dozvie, čo naozaj ATP robí a tiež uvidí na jednoduchom príklade so sodno draselnou pumpou, že ATP nedokáže pokryť energetické nároky bunky. 

Sodno draselná pumpa dokonca v bunke nie je potrebná vôbec na to, aby sodík a draslík udržiavali svoju asimetrickú kompozíciu. 

 

Nový článok TU:

https://jaroslavlachky.sk/kb-7-skutocna-chemicka-energia-atp-a-voda/

OdpovedaťCitácia
Publikované : 11/06/2022 11:41 am
Jaroslav Lachký
(@jaroslavlachky)
Admin

Pre tých, ktorí radšej počúvajú, odporúčam podcast. Je v ňom opäť o trochu viac, keďže väčšinu nečítam 👍 

 

https://open.spotify.com/episode/378l6lEdypvTubHb9BFNNJ?si=04891e395e314234  

OdpovedaťCitácia
Publikované : 11/06/2022 11:42 am
Karol a Kuba Černý sa páčilo
Jaroslav Lachký
(@jaroslavlachky)
Admin

Druhé pokračovanie ATP (o pár dní bude ešte tretie) je na blogu. 

V dnešnom článku nadviažeme na predošlý o neschopnosti ATP pokryť energetické nároky bunky a ukážeme si jednoduchý pokus, prečo bunka nepotrebuje sodno draselnú pumpu. Uvidí to každý sám, na vlastné oči, ako si sodík presunie aj bez pumpy. 

https://jaroslavlachky.sk/kb-8-sodno-draselna-pumpa-alias-dokaz-ze-atp-nie-je-zdrojom-energie/

 

 

Audio verzia TU:

https://open.spotify.com/episode/76VAgnSkJmVLDDnV7SToIg?si=I7Ic4zDXTkCFg2ghK1XXSA

OdpovedaťCitácia
Publikované : 26/06/2022 12:38 pm
Zdieľať: