CT a kontrastná lat...
 
Zdieľať:
Upozornenia
Vyčistiť všetko

Pre zapojenie sa do fóra musíte byť prihlásený. Prečítajte si pravidlá používania fóra.


⇒ PRIHLÁSENIE | REGISTRÁCIA

CT a kontrastná latka

Eika
 Eika
(@eika)
BRONZOVÝ ČLEN BRONZOVÝ ČLEN

Ahoj Jarko je možné niecim zmierniť 1. účinky žiarenia po CT alebo klasickom rontgene 2.po podanej kontrastnej jodovej látke? Ďakujem        

OdpovedaťCitácia
Zakladateľ témy Publikované : 21/07/2022 4:41 pm
Jaroslav Lachký
(@jaroslav-lachky)
Administrator

@eika samozrejme Erika.     

1. Ionizijuca radiacia z tvojich polovodičov odoberá fotony zatiaľ čo slnko ti ich do tela pridáva.

2. Detox. Jód je taktiež halogen, takže Hydratácia je bod číslo jeden a v podstate aj všetko čo bolo v protokole pre mitochondrie   

OdpovedaťCitácia
Publikované : 22/07/2022 10:38 am
Jaroslav Lachký
(@jaroslavlachky)
Admin

Prečo moderná medicína, ale aj biológia ignoruje niektoré fakty, vďaka čomu dodnes nemá odpovede na niektoré problémy? Jedným z dôvodov prečo je, že nevie o Polovodičoch. Polovodiče sú materiály, z ktorých je tvorená nie len elektronika, ale aj naše telo. 

 

...no počkať, počkať! Tvrdím naše živé telo? Mám na tieto tvrdenia aj nejaké dôkazy? 

 

Ak je niečo ukryté pred očami pozorovateľa, neznamená to, že to nejestvuje, podobne ako nevidíme UV svetlo, hoci každý vie, že tu je a dokáže zásobovať solárny panel energiou.

 

Absencia dôkazu však neznamená absenciu efektu. Dnes ti však poskytnem aj dôkaz!

 

Všetky proteíny majú potenciál reagovať s veľkým množstvom vody. V skutočnosti však iba niektoré proteíny interagujú s veľkým množstvom vody „natrvalo“. Jedným známym proteínom zadržiavajúcim vodu je napr. želatína. Toto každý pozná. Každý určite niekedy videl koláč zo želatíny, ktorý je plný vody, no aj napriek tomu sa nikdy nerozleje. Táto schopnosť vody v želatíne vzdorovať gravitácii, ktorú má aj ľad, naznačuje, že interakcia vody s vodou v želatíne sa nejakým spôsobom zmenila obyčajným pridaním inej zložky – ŽELATÍNY alias vhodného proteínu.

 

Hlavným zdrojovým materiálom želatíny je proteín známy ako kolagén, čo je zhodou náhod aj hlavná bielkovinová zložka aj našich šliach, kože a vlastne celého tela. Kolagén tvorí v podstate všetko živé na tejto planéte.

 

Proteíny sú molekuly s dlhým reťazcom. Avšak na rozdiel od bežných reťazcov, kde je každý článok ako iný samostatný článok, proteíny sú reťazce tvorené z rôznych druhov väzieb, ktoré sa nazývajú aminokyselinové (alebo aj polipeptidové) zvyšky.

 

Každá takáto aminokyselinová zložka proteínu ponúka pár elektricky nabitých alebo polárnych skupín medzi aminokyselinami v proteínovom reťazci. Je tam záporne nabitý karbonylový kyslík (CO-), ktorý nesie „osamelý pár elektrónov“ (záporne nabité) a atóm vodíka – respektíve protón (NH+ – kladne nabitý), ktorému chýba jeden elektrón.

 

Tieto slová sú hlavne pre odborných labužníkov, no pre každého laika stačí, ak si pozrie obrázky nižšie a predstaví si, že každý proteín v tele, a hlavne kolagén, obsahuje na sebe strany s nábojom PLUS, ako aj MÍNUS, ktoré čakajú na svojho partnera!

 

 

Na obrázkoch vyššie je vidieť v podstate všetko. Len si pekne pozri ako vyzerá aminokyselina. Aminokyselina je základný kameň proteínu, rovnako ako glukóza sacharidu. Tieto aminokyseliny majú zas každá rôzne bočné strany, pričom niekde je negatívny náboj, inde pozitívny, niektoré reagujú s vodou, iné ju odpudzujú, atď.

Teraz si predstav to, čo ti často tvrdím. Proteíny sú hady. Presne takto sa spájajú jednotlivé aminokyseliny (napr. prolín, glycín a lyzín v kolagén), vďaka čomu vzniká proteín, ten sa zasa spojí s ďalším až vznikne obrovský dlhý „had“ (proteín), ako napr. kus svalu!

 

Vo väčšine proteínov je každá karbonylová skupina pripojená (alebo viazaná vodíkovou väzbou – to poznáš z článku o tekutom kryštáli) k atómu vodíka a z amino skupiny (NH+) zasa k ďalšej aminokyseline v reťazci. Laicky povedané, jedna aminokyselina s koncom mínus sa pripojí na ďalšiu s koncom plus, atď., čím vytvoria hada.

Týmto spôsobom proteínové reťazce prevezmú to, čo je známe ako štruktúra alfa-helixu (alebo aj primárny tvar).

Takýmto spôsobom sa napr. tvorí aj kolagén, ktorý pozostáva iba z 3 aminokyselín: glycín, lyzín prolín a niektoré Ďalšie ako hydroxiprolín, hydroxilyzín.

 

Polárne (elektricky nabité) NH+ aj CO- skupiny majú tiež afinitu k molekulám vody. To znamená, že ich priťahujú. Opäť si pozri obrázok, nech si to vieš predstaviť.

 

Koniec molekuly vody H2O sa môže pripnúť na NH+ miesto proteínu; Vodíkové konce molekúl vody H2O sa zasa pripnú na atóm kyslíka proteínového miesta CO-. To znamená, že proteíny sa dokážu spojiť aj samé so sebou (skrz svoje opačne nabité konce), no tiež vedia absorbovať (pritiahnúť), ale aj adsorbovať (odtlačiť) molekuly vody na svoje bočné reťazce, čím vytvoria akoby obrovské elektricky vodivé káble, ktoré sú schopné šíriť elektróny, protóny, fotóny, ale aj fonóny.

 

Slová vyššie znamenajú, že povedzme jedna polárna strana proteínu PLUS (napr. amino skupina) reaguje s MÍNUSOVOU stranou molekuly vody vedľa (napr. s atómom kyslíka), okolo ktorej ostane samotný protón s nábojom PLUS, ktorý následne reaguje s MÍNUSOVOU stranou druhej molekuly vody, atď., atď., čím vzniknú polarizované (usporiadané) vrstvy elektricky vodivých „káblov“ – alebo aj tzv. ŠTVRTEJ FÁZY HMOTY.

 

Mimochodom, nepripomína to niekomu niečo? Pretože práve teraz by malo… Napríklad „Diera“ a Elektrón naviac alias materiál materiál - polovodič!

 

 

V čom sú polovodiče zaujímavé? Že obsahujú atómy (prímesy), ktoré majú elektróny naviac a iné, ktoré majú diery. 

 

Viac v novom dôležitom článku:

 

https://jaroslavlachky.sk/kb-11-asociacno-indukcna-hypoteza-alias-proteiny-ako-polovodice/

OdpovedaťCitácia
Publikované : 23/07/2022 10:29 am
Jaroslav Lachký
(@jaroslavlachky)
Admin

Audio verzia, ktorá je trochu obohatená o myšlienky (keďže som šiel z hlavy) je tu: 

 

https://open.spotify.com/episode/6gkAL3h5jMi4W8UUGzDeA5?si=09ccb7b14515479d

OdpovedaťCitácia
Publikované : 23/07/2022 10:29 am
Eika sa páčilo
Zdieľať: