Odpadné produkty pr...
 
Zdieľať:
Upozornenia
Vyčistiť všetko

Pre zapojenie sa do fóra musíte byť prihlásený. Prečítajte si pravidlá používania fóra.


⇒ PRIHLÁSENIE | REGISTRÁCIA

Odpadné produkty pri metabolizme

Miro
 Miro
(@miro)
ZLATÝ ČLEN ZLATÝ ČLEN

Pri koncipovaní príspevku ma napadla otázka: Ak naše telá poháňajú mitochondrie, a tie využívajú prakticky kvantové javy na roztáčanie nanomotorov v membránach, ako vlastne vznikajú metabolity, odpadné látky, ktoré sú potom vylučované z tela von.     

Ide mi o to, že keď sa telo "znečistí", je vidieť tieto znečistenia nielen na úrovni makrosveta - usadeniny v črevách a podobne, ale aj mikrosveta, znečistená lymfa a pod.         

Čo spôsobuje toto znečistenie? Ďakujem.                                           

OdpovedaťCitácia
Zakladateľ témy Publikované : 31/03/2021 12:09 pm
Jaroslav Lachký
(@jaroslav-lachky)
Administrator

@miro

Ahoj. V prvom rade, roztáčanie nanomototov a tvorba ATP je iba jedna strana rovnice. ATP samo o sebe nemá šancu pokryť energetické nároky bunky, čiže je to iba čiastočná pravda a naše bunky nie sú závislé iba na tomto princípe. V mitochondrii sa toho deje ešte viac, ale o tom inokedy, no suvisi to napr. aj s tým, čo si sa pýtal dávnejšie o transmutacii ak si spomínaš.  

 

 

Čo sa metabolitov týka najčastejšia príčina, ktorú treba hľadať je spomalenie Krebsov ho cyklu, ktorý následne spomalí aj močový a ostatné. Krebsov cyklus je biochemický enzymatický proces, a každý enzým využíva na svoju prácu presun protónov a ich rýchly kinetický efekt. Naopak deuterium tento cyklus spomalí, čím mitochondria a bunka kontroluje svoj metabolický obrat.

 

Nezabúdaj, že deuterium nie je iba zle alebo dobré. V rôznych tkanivách ma odlišný význam a niekde ho potrebujeme viac, inde menej.

 

Nie všetky tkanivá majú rovnaké metabolické rýchlosti kvôli svojim fyziologickým potrebám. Otázka znie, ako bunka a mitochondria dokáže prirodzene strážiť koľko deutéria vpustiť dnu do matrixu a kontrolovať rýchlosť cyklov dnu a teda aj metabolický obrat? Odpoveď je UCP (proteíny, ktoré využívajú presun protónov a vytvárajú teplo miesto ATP).

 

Čím ďalej ide človek od rovníka, tým viac ľudí potrebuje využívať UCP.. Čím bližšie je rovník, tým menej súpotrebné, pretože slnko poskytuje všetky ingrediencie pre autoreguláciu a apoptózu aj aurofagiu. Preto máme takéto haplotypy.

 

Z tohoto dôvodu máme gény, ktoré tvoria proteíny UCP. Sú niečo ako karburátor v aute, a riadia prietok deutéria verzus protia, čím vedia prispôsobiť prísun kyslíku, rýchlosť metabolizmu, aj rast alebo delenie bunky.

 

Čím viac deutéria sa dostane dnu, tým viac sa mitochondria zväčší a tým pomalšie sa cykly dnu točia kvôli KIE deutéria. Toto spomaľuje rýchlosť "odstreďovania" aj odpadových látok, napr. amoniak a rôzne iné.

Tiež toma nepriamy vplyv na zhromažďovanie ťažkých kovov a teda aj ďalších vecí ako píšeš. Budeme sa o tomto viac baviť aj v šiestej kapitole a ďalších webinároch 

OdpovedaťCitácia
Publikované : 31/03/2021 12:37 pm
Miro sa páčilo
Zdieľať: