Zdieľať:
Upozornenia
Vyčistiť všetko

Pre zapojenie sa do fóra musíte byť prihlásený. Prečítajte si pravidlá používania fóra.


⇒ PRIHLÁSENIE | REGISTRÁCIA

Vegetarianstvo

eva
 eva
(@eva)
Nový člen ČLENSTVO ZDARMA

Ahoj Jaro,  

na tvoje stranky som natrafila len nedavno, tak sa pomaly preluskavam mnozstvom info, velmi zaujimave. Planujem isto aj zakupit clenstvo, len to potrebuje este nejaky mesiac:)  

Mam jednu otazku ohladom ludi, krori su vegetariani a zdaju sa byt v celku zdravi? Respektive ludia, kory jedia miesanu stravu, ale zaraduju aj hodne sacharidov/lepku. Co urcuje, ci mozu byt vegetariani/vegani, alebo je to len akysi klam, ze su zdravi?

 

Diky, Eva

OdpovedaťCitácia
Zakladateľ témy Publikované : 18/07/2022 9:03 pm
Jaroslav Lachký
(@jaroslav-lachky)
Administrator

@eva

Jednoduchá a rýchla odpoveď je, že Pole, v akom osoba žije, ktoré určuje či bude človek zdraví alebo nie. To je tvoja odpoveď Eva aj pre veganstvo /vegetariánstvo.

 

Keďže si tu nová ako píšeš, daj tomu čas, na vstrebanie, no ak si prečítaš už len terajší nový článok KB#10 Polovodiče a ďalšie dva, ktoré budú nasledovať, kde sa dozvieš o 4 silách vesmíru (ktoré tvoria naše spomínané POLE) a o 4 fenoménoch Biológie, ktoré s týmto poľom reagujú, budeš vedieť viac ako mnoho odborníkov. Tiež lepšie pochopíš svojej otázke a mojej krátkej odpovedi na ňu Eva.

 

Čiže začni tu ak si nečítala:
https://jaroslavlachky.sk/kb-10-co-su-polovodice-ich-objav-v-biologii/ a nasledovne ďalšie dva články KB #11 aj #12. Ak si, v newsletteri, príde ti email keď budu zverejnené, alebo sleduj fórum, či web.

 

Pripadne pozri aspoň toto pekné, české video o polovodičoch, keď dočítaš prvý článok:

https://jaroslavlachky.sk/clenska-zona/forum/postid/6044/

OdpovedaťCitácia
Publikované : 19/07/2022 10:38 am
Jaroslav Lachký
(@jaroslav-lachky)
Administrator

Nech sa ti táto prvá veta bude zdať akokoľvek radikálna a neuveriteľná - Strava nemá so zdravým človeka až tak veľa spoločného. Naopak.

Strava a jej "liečebné" účinky sa stávajú dôležitými paradoxne až vtedy, keď je z akéhokoľvek dôvodu pole (a teda prostredie) človeka narušené. No žiaľ, zvyčajne je pre moderných ľudí vtedy dôležitá živočíšna strava plná elektrónov aj DHA a iných dôležitých ŽIVÍN, ako vitamín A, jód, selén, B12, B1, B2, atď., a nie rastlinná strava. 

 

 

Dôvod, prečo v oblasti pri rovníku, medzi obrátnikom raka a kozorožca leží miesto, ktoré ma veľmi nízky až Žiadny výskyt autoimunitných ťažkosti, rakoviny, cukrovky, autizmu, atď., a tiež, že tam rastie prirodzene rastlinná strava celoročne a živočíchy sú tam prirodzene viac vegetarianske je Prostredie. Nie dietológ, ktorý im povedal čo majú jesť a ani ich viera, či názor/presvedčenie v nejakú "diétu". 

 

 

Dnes však prevažuje (žiaľ) viac názor, ktorý je do veľkej miery ovplyvnený hladinou dopaminu v čelnom laloku človeka, ktorý je ovplyvnený aj tým, čo naše oko vidí, aké svetlo vidí a koľko DHA je prítomnej. Zamysli sa nad týmito riadkami poriadne. Veľa ti dôjde... 

 

 

 

Benefit rastlinnej stravy je veľký, no nespočíva v tom, čo si veľa ľudí myslí. Rastlinná strava pochádza zo zeme, z pôdy, kde žije veľa života, ktoré robia to, že recykluje dusík, ktorý vracajú do rastlinky. 

 

Jednoducho keď príde VLK a zožerie srnku a jej zdochlinu nechá ležať na zemi, v skutočnosti pomôže celému ekosystému od včeliek, rýb, až po rastlinky a hmyz. Ten vlk je mäso z instinktivnych dôvodov, ktoré ku príroda dala do tela z nejakého dôvodu. V toto prípade s avšak dusík dostane do pôdy a potom do listov rastlín, ktoré moderní vegani radi jedia, no nevedia aký význam pre nich skutočne ma. 

 

 

Tento dusík je nadizajnovaný matkou prírodou tak, že neustále vynahradzuje dusík v krvi a koži, ktoré slúžia ako solárny panel. Rovnako ako slúži list ako solárny panel pre rastlinku. Dusík je totižto dokonalá "fotonova pasca", čo znamená, že reaguje na slnečné svetlo, ktoré zachytáva. 

 

 

Toto je fyzikálny pojem, ktorý dietolog ani výživový poradca nepozná. 

 

Práve preto, keď sa pozrieš na chlorofyl (rastlinku) a hemoglobín (seba) nájdeš veľa podobnosti a jednou z nich sú 4 atómy dusíka, ktoré tvoria pyrolovy kruh, ktorý obkolesuju centrálny atóm. U rastliniek je to horčík a u nás železo

 

 

 

 

 

 

Vieš prečo? 🤔 Keby sa spýtaš výživového poradcu, odpoveď poznáš.... nedostala by si ju. 

 

 

Ja ti ju však napíšem. Dôvod je ten, že železo ma 26 elektrónov a horčík iba 12. Keď totižto na list dopadne slnečné svetlo, tie 4 atómy dusíka slúžia ako zachytávač svetla, ktoré zachytí a následne tie elektróny môžu dane svetlo preniesť a uložiť tak kam treba jeho energiu. Rastlinky nemajú mozog ako my a preto im stačí chemický prvok ako horčík, ktoré má menej elektrónov. Živočíchy sú však komplexné a majú na krku kvantovýn počítač, ktorý voláme mozog, ktorý vyžaduje sakra veľkú donášku elektrónov. 

 

 

 

Keď je živočích prirodzene vegetarian, tak ako by mal byť, v blízkosti rovníka, vďaka rastlinkam, ktoré dusík dávajú do svojich listov, on zasa do pokožky neustále dostáva nový dusík, ktorý reaguje s UV a IČ svetlom, ktorého má nad hlavou zo slnka veľa, vďaka čomu dokáže to, čo dokáže a to aj bez konzumácie extra veľa kalórií (vodíka = tuku). 

 

 

Toto je dôvod, prečo môže byť vegan zdraví, no dnes ich veľa takých nenájdeš. Strava s tým nemá nič čo dočinenia, ale prostredie = pole, v akom žije áno 👍

 

OdpovedaťCitácia
Publikované : 19/07/2022 10:41 am
Mirek Pramuka
(@empigo-osobny-trener-kosice)
ZLATÝ ČLEN ZLATÝ ČLEN

@jaroslav-lachky Oxid dusnaty a jeho koncentracia sa da zvysit v tele aj bez jedla a to spravnym dychanim.

Mirek Pramuka | Empigo

OdpovedaťCitácia
Publikované : 20/07/2022 11:11 am
Karol sa páčilo
Jaroslav Lachký
(@jaroslav-lachky)
Administrator

@empigo-osobny-trener-kosice veľmi správne Miro. 👍

Len nezabúdaj, že oxid dusnaty nerovná sa dusík, plus oxid dusnaty môže byť zároveň aj veľmi zlý voľný radikál, ale aj signalizačná molekula a potentny inhibítor CCO (a teda tvorby vody v mitochondrii) 

OdpovedaťCitácia
Publikované : 20/07/2022 11:13 am
Karol a Mirek Pramuka sa páčilo
Jaroslav Lachký
(@jaroslav-lachky)
Administrator

Oxid dusnaty je totižto tzv. Diradikál, pretože má 2 volne elektróny v degenerovanych orbitaloch, ktoré sú kvantované. To znamená, že ich SPIN rozhoduje o tom, ako daná molekula bude pôsobiť.

No a to, čo ovláda SPIN je napr. Svetlo a magnetizmus 

OdpovedaťCitácia
Publikované : 20/07/2022 11:17 am
Karol sa páčilo
Jaroslav Lachký
(@jaroslav-lachky)
Administrator

Najlepší výskumník v tejto oblasti je Paul Martin myslím, no keď si pozrieš jeho pravú zistíš, že veľmi zatracuje túto molekulu. A hádaj prečo. Kde sa ukrýva jeho vlastná ignorácia toho, čo nevie.

Všetky jeho pokusy sú robené v labaku kde je iný magnetizmus z povrchu Zeme a iné okolité pole. Výsledky všetkých jeho experimentov sú ovplyvnené a on o tom ani len nevie... 

OdpovedaťCitácia
Publikované : 20/07/2022 11:18 am
Karol
(@karol)
ZLATÝ ČLEN ZLATÝ ČLEN

Dychanie nosom je tiež veľmi dôležité, aj pre prirodzený oxid dusnaty 💪

OdpovedaťCitácia
Publikované : 20/07/2022 1:19 pm
Mirek Pramuka
(@empigo-osobny-trener-kosice)
ZLATÝ ČLEN ZLATÝ ČLEN
Publikoval: @jaroslav-lachky

Oxid dusnaty je totižto tzv. Diradikál, pretože má 2 volne elektróny v degenerovanych orbitaloch, ktoré sú kvantované. To znamená, že ich SPIN rozhoduje o tom, ako daná molekula bude pôsobiť.

No a to, čo ovláda SPIN je napr. Svetlo a magnetizmus 

Prirodzene prostredie je vzdy zaklad.

Inac preco sa degradoval zemsky magnetizmus o 80% v porovnani z pred 4000rokmi? Tvrdia to na stranke magneticosleep. Ako na to prisli? 

antioxidanty z granatoveho jablka a kurkumin vedia molekulu NO pekne ochranit pred degradaciou.

... zvysenie NO je tiez taka poľná cesta 5 triedy ako je mozne pomocou neho zlepsit celularnu hydrataciu a okyslicenie tela.

Arginin, ci citrulin je tiez moznost ako di zlepsit prekrvenie a donasku o2. 

Ale ako pises vhodne prostredie a okolite pole hraje prve husle na koncerte pre zdravy zivot. 

Mirek Pramuka | Empigo

OdpovedaťCitácia
Publikované : 24/07/2022 2:58 pm
Jaroslav Lachký
(@jaroslavlachky)
Admin
Publikoval: @empigo-osobny-trener-kosice

Inac preco sa degradoval zemsky magnetizmus o 80% v porovnani z pred 4000rokmi? Tvrdia to na stranke magneticosleep. Ako na to prisli? 

 

No to veru neviem prečo tvrdia, ani v akom kontexte. Zemské magnetické pole samozrejme varíruje neustále, v rámci sezóny a hlavne v rámci pohybu slnečnej sústavy v rámci mliečnej dráhy, no posledná veľká zmena bola niekedy pred 780 tisíc rokmi, kedy sa vymieňali geomagnetické póly. Myslím, že skôr narážali na Shumannovu rezonanciu a zmenu v prírodnej rezonancii aj citlivosti na magnetické ple skrz obydlia, ...

Je totiž pravda, že aj niektoré materiály blokujú, alebo absorbujú takéto ELF EMP, a asfalt je jedným z nich. 🤔  

OdpovedaťCitácia
Publikované : 24/07/2022 7:03 pm
Jaroslav Lachký
(@jaroslavlachky)
Admin

Ono NO podobne ako aj Kyslík sú dvojsečná zbraň. Zvyčajne rozhoduje prostredie, aké je v bunke okolo a SPIN elektrónu vo valenčnej väzbe radikálu (čiže magnetické pole) ako ho naša biológia zvládne, a či bude veľmi reaktívny (krátka životnosť) alebo nie. 

OdpovedaťCitácia
Publikované : 24/07/2022 7:05 pm
Jaroslav Lachký
(@jaroslavlachky)
Admin

Toto by som nemal zatiaľ, no napíšem dačo.

 

Veľa ľudí pozná rôzne "woodo", keď niekomu povieš o tom, že pes vidí aj UV svetlo, alebo že včelička vidí iné farby ako človek, apod., tak ja teraz jedno takéto "woodooo" napíšem. 

 

Keď víde človek von, ideálne v takomto letnom období, a má odhalenú kožu slnku, začne svietiť? Odpoveď je áno aj nie. Nezačne svietiť tak, že to vidíme ľudským okom, no začne vysielať UV svetlo. Toto svetlo sa odborne nazýva ELF UV a Fritz Popp bol jedným z prvých piponiérov, ktorý túto skutočnosť preukázal. 

Každý kto neverí, tu je kniha, ktorá mu dá všetky dôkazy.

 

Toto svetlo je zároveň dôvod, prečo mnohé muchy, hmyz a hlavne komáre vedia, koho uštipnúť. A čím je človek zdravší, tým menej svetla stráca smerom do okolia a tým ho aj komáre menej štípu, len tak mimochodom...

 

Toto svetlo začneme vysielať aj preto, pretože sme vyšli na silné UV svetlo, ktoré zohrieva našu pokožku a "stláča" všetko v ne, čím sa elektróny z našich polovodičov aj krvi čo?

 

Skús si Miro odpovedať najskôr sám, než si prečítaš odpoveď. UV svetlo nám teda z polovodičov berie elektróny, alebo ich tam pridáva?

 

Odpoveď je to prvé. UV svetlo odoberá elektróny. Toto je to, čo som vČera na IG naznačoval ak si sledoval pri tom, že človek vie takýmto spôsobom rozoznať, v akom stave sú jeho polovodiče a tiež či sú dostatočne presýtené elektrónmi, alebo ich majú málo. 

 

Takže, toto UV svetlo, ktoré jednak prijímame, ale tiež vysielame sami, nám "vykopáva" elektróny z polovodičov, ale aj vody v krvi, no nie len tak. My ich pridávame iným aniónom v krvi, ako sú napr. Sulfátové aminokyseliny 

 

No a dôvod, prečo teda reálne naše telo začne blikať, aj keď to očami nevidíme je ten, že kedykoľvek je elektrón "vykopnutý" z polovodiča, teda je delokalizovaný, elektrón vyšle svetlo. 

 

No a práve toto je ten náš endogénny mechanizmus, ktorý spôsobuje hádaj čo - uvoľňovanie oxidu dusnatého z artérií v našej koži, čím sa zmení topológia povrchu kože, keď je ožiarená IČA a UVA svetlom.

 

Tieto základy by už niekto z Vás mohol ovládať, aj keď pre väčšinu je to zatiaľ ďaleká budúcnosť. Práve vĎaka tomuto je svetlo schopné meniť nie len energetickú úroveň eletkrónu, ale vĎaka svojej hybnosti aj jeho SPIN (hore alebo dole). Práve takto slnečné svetlo dokáže nie len vytvoriť molekulu, ktorú potrebuje, ale zároveň ju môže spraviť diamagnetickou, alebo naopak paramagnetickou. 

 

 

 

Ďalšia vec je, že neexistuje spôsob, ako splniť oktetové pravidlo pre oba atómy v NO kvôli ich valenčnému stavu elektrónu. Štruktúra je dvojitá väzba s tromi neväzbovými elektrónmi na N a štyrmi na O, ale v skutočnosti jeden z elektrónov na N nie je lokalizovaný na N, ale na celú molekulu.

Formálny náboj sa počíta takto: elektróny v základnom stave - (neväzbové elektróny + 0,5 * väzbové elektróny)

Formálny náboj pre N = 5 - ( 3 + 4 * 0,5) = 0 (sú tu dve väzby, takže na väzbe sú zapojené štyri elektróny)
Formálny náboj pre O = 6 - (4+ 4 * 0,5) = 0

No a otázka znie, ako zmení slnečné svetlo dopadajúce na pokožku túto nulovú rovnováhu? Ľahko. Zmení spin elektrónu a vytvorí tripletový stav voľného radikálu.

 

 

Práve preto máme tak rozsiahly kapilárny systém, aby sme boli schopný dopraviť slnečné svetlo pomocou vody a profyrínov v krvi kde koľvek do tela a zmeniť tam SPIN tunajších elektrónov. No tiež nezabúdaj, źe aj MITOCHONDRIA mení spin elektrónov, ktoré prúdia na ETC z jedla. Toto je náš záložný systém. 

 

 

Teraz sa zamyslime spolu, či sú tieto benefity dosiahnuteľné za pomoci tabletiek, alebo stravy? V druhom prípade, stravy, je odpoveď áno ALE!

 

Ak je tá strava jedená v správnom ročnom období a s podmienkami, tak áno. U doplnku to žiaľ neplatí. 

 

Tabletky s vitamínom D3 napríklad nám nedajú triplet stav, pretože my potrebujeme absorbovať aj hybnosť fotónu. Toto sulfátuje cholesterol. UVA svetlo tu pomáha vďaka tvorbe a pôsobeniu NO v pokožke. NO inaktivuje cytochróm 4, zatiaľ čo IČ tipu A umožňuje ATPáze voľne sa otáčať s menším počtom elektrónov potrebných z potravy v dôsledku pôsobenia NO na ECT. Aj preto som Vám dva roky dozadu vo webinári hovoril, že využívanie UV a IČ žiaroviek v domácnosti je podľa mňa pekný hack. 

 

 

OdpovedaťCitácia
Publikované : 24/07/2022 7:31 pm
Mirek Pramuka
(@empigo-osobny-trener-kosice)
ZLATÝ ČLEN ZLATÝ ČLEN
Publikoval: @jaroslavlachky

Odpoveď je to prvé. UV svetlo odoberá elektróny. Toto je to, čo som vČera na IG naznačoval ak si sledoval pri tom, že človek vie takýmto spôsobom rozoznať, v akom stave sú jeho polovodiče a tiež či sú dostatočne presýtené elektrónmi, alebo ich majú málo. 

jj, dobre som si odpovedal 😀

Chori ludia na UV svetlo nepojdu, preco?

Lebo ich to este viac vycerpe.

To iste plati aj pre oslabeny organizmus ( virusi, bakterie, stres ) v imunosupresivnom okne. 

Mirek Pramuka | Empigo

OdpovedaťCitácia
Publikované : 24/07/2022 10:05 pm
Jaroslav Lachký
(@jaroslav-lachky)
Administrator

@empigo-osobny-trener-kosice Jj, super 👌

Keďže už napreduje mé opäť ďalej, môžem byt zasa viac otvorený a teda áno, odpojenie elektrónov z už tak vyčerpaných polovodičov je v takomto prípade nevhodné, no co je najdôležitejšie, v ich krvnej plazme a koži ich nemá čo absorbovať nazad a taktiež to platí pre osamostatnene protóny.

Práve v tomto sa ukrýva kľúč, ktorý je zložený zo 4 fenoménov Biológie, ktoré tvoria naše kvantované bunky.

Protein + voda = polovodič

Tento polovodič následne reaguje so svetlom aj magnetizmom, vďaka čomu dokáže všetko, čo život dokáže

 

Väčšina ľudí má prvu časť v pohode, proteíny (až na vážnejšie choroby ako fibromyalgia, cukrovka, a iné.), no druhá čas, voda, s tým už má problém viac ľudí.

 

Každý teda podľa mňa dokáže fixnut svoje zdravie aj výkon, stačí porozumieť jednoduchej vete vyššie, no to, ako to každý z nás spraví je už individuálne, odlišné, a náročné. Až tam prichádzajú do hry detaily, ktoré sa snažím učiť ľudí.

 

Polovodič musí byť najskôr zložený, funkčný, no potom potrebuje náboj. Musí sa presytit elektrónmi. Následne však vyžaduje vedieť tento náboj aj udržať, aby batéria mala svoju kapacitu. No a v tomto ma veľa ľudí problém, aj keď si to neuvedomuje

 

Preto je silne UV svetlo často ani nie problém, ale nerobí ľuďom dobre, pretože nemajú splnené predošlé podmienky, a teda nevedia vo svojich polovodičoch udržať náboj.

 

Presne preto mi je ľúto keď vidím aj dermatológov, ktorí ľuďom tvrdia ze UV je škodlivé a že sa musia vyhýbať UVA svetlu, atď., a potom im poradia ísť do solarka.

 

UV svetlo je v prírode vždy spolu s IČ svetlom a je to práve IČ, ktoré svieti rsnjo prvé a buduje prvé multivrstvy EZ v bunke, čím sa polovodič nasýti elektrónmi. 

OdpovedaťCitácia
Publikované : 25/07/2022 7:04 am
Jaroslav Lachký
(@jaroslav-lachky)
Administrator

Citujem zo zaujímavej štúdie:

"Physiological responses go beyond production of vitamin D. When the skin is stimulated with UVA radiation, nitric oxide is released, stimulating vasodilation and lowering of blood pressure. During active exposure to UVA, diastolic blood pressure in one study fell by roughly 5 mmHg and remained lower for 30 minutes after exposure. A reduction of diastolic blood pressure by 5 mmHg decreases risk for stroke by 34% and coronary heart disease by 21%"

Preklad:

" Fyziologické reakcie presahujú produkciu vitamínu D. Keď je koža stimulovaná UVA žiarením, uvoľňuje sa oxid dusnatý, čo stimuluje vazodilatáciu a znižuje krvný tlak. Počas aktívnej expozície UVA diastolický krvný tlak v jednej štúdii klesol približne o 5 mmHg a zostal nižší 30 minút po expozícii. Zníženie diastolického krvného tlaku o 5 mmHg znižuje riziko mŕtvice o 34 % a ischemickej choroby srdca o 21 %"

 

Zaujímavé to závery a tiež je zaujímavé, že oxid dusnaty je jedným z najviac používaných medikacii dnes, pretože má čoraz viac ľudí vyšší tlak. Druhý najčastejší liek je kalciovy blokátor... Kto vie prečo 🤔

 

 

https://www.tandfonline.com/doi/full/10.1080/07315724.2015.1039866

OdpovedaťCitácia
Publikované : 25/07/2022 7:07 am
Jaroslav Lachký
(@jaroslav-lachky)
Administrator

Ty si videl aj Aprílový dôležitý webinar o Kvantovej Evolúcii a teda o počiatku Života. Je zaujímavé, že UV svetlo zohralo veľkú úlohu aj pri úvode vesmíru, ale aj pri úvode života.

Tiež je zaujímavé, že život začal ako taký v chlade, a keď sme dostali viac UV, čo bolo pred kambrickou explóziou v polovici života Slnka, vtedy sa komplexný život rozvinul.

 

 

UV svetlo môže byť kľúčom k naštartovaniu života vo vesmíre ⤵️

https://www.discovermagazine.com/the-sciences/uv-light-could-be-key-to-kick-starting-life-in-the-cosmos

OdpovedaťCitácia
Publikované : 25/07/2022 7:09 am
Ivana a Mirek Pramuka sa páčilo
Jaroslav Lachký
(@jaroslavlachky)
Admin

Nový článok, pre pochopenie aj tejto problematiky o tom, prečo je dnes pre väčšinu moderných ľudí vegánstvo/vegetariánstvo nie moc optimálny stravovací "režim", je na blogu. 

 

Ako vyzerajú 4 hlavné sily (alebo aj Interakcie), aké sú vo vesmíre, ktoré držia hmotu pohromade, ktoré zároveň tvoria naše okolité "POLE"? Fyzici tieto sily poznajú veľmi dobre, práve preto majú aj niečo, čo sa nazýva Štandardný časticový model no je škoda, že sa o nich aspoň základ nerozširuje aj v iných oboroch. Napríklad v biológií, či vo výživovom poradenstve, apod.

 

Ako totižto musí byť každému hneď jasné, fyzici vedia veľmi dobre prečo venujú toľké úsilie hľadaniu fundamentálnych častíc a poznaniu hmoty. Ak totižto nevieme, z čoho je hmota zložená, aké sily ju držia pohromade, aké častice sú v jej „jadre“ a aké častice tieto sily sprostredkúvajú, iba ťažko pochopíme komplikovanejším veciam, ako napr. vesmíru.

 

No a naše telo je taktiež zložené z HMOTY (atómov, elektrónov a protónov, kvarkov,…) a je teda pochopiteľné, že tieto atómy taktiež držia pomocou nejakých síl (aj častíc) a následne sú týmito silami ovplyvňované! To znamená, že aj naše Zdravie a Výkonnosť im podliehajú!

 

Inými slovami – Fyzika diktuje Biológií ako sa má správať!

 

Ak neveríš týmto slovám, mám pre teba jednoduchý príklad na zamyslenie sa. Keďže toto zrejme čítaš na mobile, alebo NTB, dotýkaš sa pri tom svojej obrazovky, alebo klávesnice, či myšky, aby si scrolloval. Čo je však zaujímavé je, že v skutočnosti sa tvoj prst reálne nikdy danej obrazovky nedotkol.

 

Tvoj prst sa iba priblíži na mikro úroveň, no elektromagnetická sila nikdy neumožní tvojmu prstu úplne sa dotknúť obrazovky. Podobne ako 2 magnety k sebe nikdy nedotkneš rovnakým pólom, rovnako sa ty nikdy nedotkneš reálne NIČOHO. Tvoj „pocit“ dotyku je v skutočnosti fenomén vzniknutý vďaka interakcii elektromagnetickej sily!

 

Nervové bunky, ktoré tvoria naše telo, vysielajú do nášho mozgu signály, ktoré nám hovoria, že sa niečoho fyzicky dotýkame, hoci tento pocit dotyku nám dáva iba interakcia nášho elektrónu s ďalším elektrónom – ich odpudzovaním – teda elektromagnetickým poľom prenikajúcim časopriestorom.

Akokoľvek sa ti teda tieto slová zdajú čudné, sú reálne a hneď ti jasne poukazujú na to, že tieto interakcie tu sú a platia na všetku hmotu, vrátane tvojho tela. Naša biológia a proteíny na čele s kolagénom nie sú výnimkou!

 

Takto vyzerajú 4 hlavné sily:

Silná Slabá sila, Gravitácia, no a posledná, najznámejšia pre teba ako čitateľa, Elektromagnetizmus alebo aj skrátene EM sila. Pre nás je však na teraz dôležitá hlavne posledná, Elektromagnetická. 

 

To je tá, ktorú už každý z Vás tu pozná a vie, že hrá významnú úlohu. Prečo je to tak pochopíte opäť na jednoduchom pokuse.

 

 Gravitácia je niečo, čo poznáte. Každý vie, že keď skočí z okna, gravitácia ho "stiahne". Gravitácia je ako sa hovorí "sviňa"! Gravitácia tu teda je, nikto ju nepoprie, má nekonečný rozsah pôsobenia pretože pôsobí na padajúce jablko, pero, ale aj na galaxie, no je najslabšia zároveň zo všetkých štyroch zvyšných síl (interakcií).

 

To, že je naozaj slabá môžeme demonštrovať jednoduchým pripnutím sponky na magnet. Magnet dokáže udržať sponku oproti gravitácii celej zeme. Toto môžeš spraviť aj sám doma a teda pozorovať ten rozdiel v sile!

Gravitácia je v skutočnosti až  1040 -krát slabšia ako elektromagnetická sila, ktorá drží atómy pohromade. Len si to predstav. Číslo 10 a za tým 40 núl.

Toľko krát slabšia je gravitácia ako EM sila. No e EM sila je tá, ktorá ovláda elektricky nabité častice – elektróny a protóny. A toto je tá hlavná sila, ktorá tvorí naše okolité POLE, ktoré vôbec nie je zanedbateľné, keď sa bavíme o BIOLÓGIÍ a o tom, ako naŠe telo funguje, ale aj o tom, ako trávime akú potravu!

 

Dôvod, pre ktorý na to upozorňujem je to, čo som načrtol vyššie. Ty sa nikdy ničoho reálne nedotkneš, pretože tvoje elektróny ti to neumožnia. Gravitácia je síce pôsobí na nekonečné vzdialenosti, no čím sa rozmery zmenšujú, tým stráca na sile. EM sila naopak. Tá pôsobí taktiež na nekonečné vzdialenosti, no čím sa rozmery zmenšujú, tým naberá na sile!

No a v našom tele sú malé atómy, malá DNA, malé Gény, no čo je najhlavnejšie, malé Mitochondrie, ktoré cez membránu „ženú“ veľmi malé elektróny a vo svojom Matrixe zas majú Protóny. Malé subatomárne častice, ktoré reagujú na EM silu!

 

 

 

No a práve naše bunky, ktoré majú okolo seba isté špecifické EM pole sú niečo ako „ihrisko“, na ktorom sa 4 sily vesmíru na čele s EM (teda POLE) stretávajú a hrajú Futbal!

 

 

To, ako dobre zápas odohrajú teda závisí od kvality ihriska, ale aj od hráčov samotných. 

 

 

Skúste si teraz všetci predstaviť Futbalové Ihrisko!

 

Futbalové ihrisko je akože tvoja mitochondria, pričom okolité POLE určuje jej veľkosť. Bežné normované zápasové ihrisko ma rozmery 110 x 72 m s hracou plochou 105 x 68 m. Na tomto ihrisku teda futbalisti behajú a hrajú zápas. Teraz si predstav, že by sme toto ihrisko roztiahli a zväčšili na 200 x 150 metrov. No čo? Hralo by sa lepšie? ...asi Horšie, pretože futbalisti by zrazu nevládali. 

 

Niečo podobné sa deje v tebe, ak sa mení tvoje POLE, ktoré následne ovplyvní aj Mitochondriu, čím sa zmenia vlastnosti a vodivosť vody v nej, aj okolo nej. Tiež sa zmení práca a pohyb "futbalistov" (elektrónov a protónov), ktoré sa do mitochondrie uvoľnili z jedla.

Zasa raz vidíš, že na Tvare a Veľkosti záleží viac ako na kalóriách!

 

 

Toto je obrázok vnútra našej Bunky, ktorý je k dnešnému dňu jedným z najlepších s najkrajším rozlíšením pod elektromikroskopom. Všimni si tie krásne farby, je tam aj mitochondria. Tie farby = odlišné tipy svetla = naše POLE. Toto je to, čo rozhoduje o práci mitochondrií aj bunky.

 

 

 

 

Tiež teraz každý opäť raz vidí, prečo sa musí začať na veci pozerať inak. Nie z nutričného hľadiska, ale z Prírodného (Kvantovo Biologického). A ak si niekto myslí, že je to na neho príliš ťažké, je to omyl. Je to len počiatočný pocit, keď človek vychádza z komfortnej zóny a zažíva vnútorný boj so svojimi presvedčeniami, s ktorými je nejakým spôsobom konfrontovaný. 

 

Pamätajte však, že nikto z nás nemusí vedieť po čínsky na to, aby si vychutnal Čínske jedlo. Rovnako nikto z Vás nemusí byť vyštudovaný fyzik alebo Biochemik, či lekár na to, aby vedel fixnúť svoje Telo, Zdravie a Výkonnosť. Stačí len porozumieť Základom!

 

 

 

...teraz sa pozri na tento známy obrázok, ktorý pekne popisuje aj vegetariánstvo (aj cukrovku) a premýšľaj nad slovami vyššie, no na základe nového pohľadu, ktorý máš!

 

 

 

Viac v novom článku:

https://jaroslavlachky.sk/kb-12-4-sily-vesmiru-verzus-4-fenomeny-biologie/

 

OdpovedaťCitácia
Publikované : 30/07/2022 10:28 am
Zuzana Golitkova a Ivana sa páčilo
Jaroslav Lachký
(@jaroslavlachky)
Admin

Audio verzia TU:

 

https://open.spotify.com/episode/4w9bQW2UiFkgiLnmWJrSm7?si=a00d383d9dbc47a2

OdpovedaťCitácia
Publikované : 30/07/2022 10:29 am
Jaroslav Lachký
(@jaroslav-lachky)
Administrator

Nie dobra správa pre ďalšie mladšie budúce generácie. ⤵️

https://www.forbes.sk/apple-sa-odputava-od-cinskych-zavodov-novy-iphone-14-bude-vyrabat-v-indii/

OdpovedaťCitácia
Publikované : 26/08/2022 12:20 pm
Zdieľať: