Využitie infra žiar...
 
Zdieľať:
Upozornenia
Vyčistiť všetko

Pre zapojenie sa do fóra musíte byť prihlásený. Prečítajte si pravidlá používania fóra.


⇒ PRIHLÁSENIE | REGISTRÁCIA

Využitie infra žiaričov  

Miro
 Miro
(@miro)
ZLATÝ ČLEN ZLATÝ ČLEN

Ahoj Jaro,

čítam druhú kapitolu a neviem kam to zaradiť. Pri čítaní o vode ma napadla otázka. Využívaš "nahrievanie sa" konkrétnymi infražiaričmi na vytvorenie EZ vody v tele? A druhý spôsob je správne použitie chladu?

OdpovedaťCitácia
Zakladateľ témy Publikované : 10/11/2020 7:02 pm
Jaroslav Lachký
(@jaroslavlachky)
Admin

@miro Ahoj. 

Áno, mám doma posledné roky zopár takýchto zariadení, hlavne kvôli osobnej skúsenosti a rôznym experimentom, a tiež kvôli svieteniu miesto bežných žiaroviek. Ideálne je samozrejme infračervené svetlo zo slnka, ktoré tvorí 42% z celkového svetla, ktoré na zem dopadne. 

S tým chladom, asi neviem ako presne túto myslíš otázku, môžeš trochu upresniť? 🤔 

OdpovedaťCitácia
Publikované : 10/11/2020 7:47 pm
Miro sa páčilo
Miro
 Miro
(@miro)
ZLATÝ ČLEN ZLATÝ ČLEN

@jaroslavlachky Myslel som tiež na EZ. Keď pri mrznutí vznikajú vrstvy EZ vody.  Ale uvedomil som si, že tam ide o zefektívnenie práce mitochondrií. Teraz ma napadlo, nie je premeniť vodu na ľad a potom ju rozmraziť spôsob ako znížiť v nej obsah deutéria?

OdpovedaťCitácia
Zakladateľ témy Publikované : 10/11/2020 7:50 pm
Jaroslav Lachký
(@jaroslavlachky)
Admin

@miro

Áno, aj o zefektívnenie mitochondrií. Je tam toho omnoho viac, no toto je pre teba momentálne priorita. Páči sa mi, že ti to myslí, tak ti pridám aj ďalšiu vec, ktorú chlad v nás vyvoláva. (Toto je tiež dôvod, prečo občas pri vystavení sa chladnej vode v jazere v zimnom období nechám telo prejsť kontrolovanou triaškou).

Pri triaške, ale aj pri fyzickom cvičení, naše telo, respektíve tukové tkanivá, produkujú cytokíny, ktoré sú schopné náš biely podkožný tuk zhnednúť. Jednou z týchto látok je Irisin.

Irisin môže byť vyvolaný cvičením alebo CHLADOM. Expozícia za studena zvýšila cirkulujúci irisín a FGF21. Kľúčom však je pochopenie toho, ako môžu byť PROTÓNY odpojené skrz UCP od ATPázy, čo mitochondrie vedia využiť na množstvo vecí. Môže to byť bránou do „pekla“, ale aj do „neba“.

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1550413114000060?fbclid=IwAR0Lh4ilU6OwgrIfP78IV4CqfQcr9VdUbViu9LwNSa81POc4e1_d9wd-Au0

 

https://qz.com/quartzy/1463490/the-surprising-benefits-of-exercising-in-cold-weather/

 

OdpovedaťCitácia
Publikované : 10/11/2020 8:04 pm
Miro sa páčilo
Jaroslav Lachký
(@jaroslavlachky)
Admin

@miro 

CHLAD je jednou z mála vecí, ktorá dokáže ZAKONDENZOVAŤ poškodené mitochondrie, ktoré tak môžu pracovať efektívnejšie. To znamená, že chlad znižuje vzdialenosť v Angstromoch medzi respiračnými proteínmi a táto zmena geometrie zlepšuje tok elektrónov cez ECT, čo zasa znamená zlepšenie autofágie a teda opravi a recyklácie mitochondrií.

OdpovedaťCitácia
Publikované : 10/11/2020 8:06 pm
Miro sa páčilo
Jaroslav Lachký
(@jaroslavlachky)
Admin
Publikoval: @miro

Teraz ma napadlo, nie je premeniť vodu na ľad a potom ju rozmraziť spôsob ako znížiť v nej obsah deutéria?

Veľmi dobrý postreh a áno, aj takto elegantne funguje PRÍRODA. Stará sa o to hydrologický cyklus vody na Zemi, čo je dôvod, prečo zvieratká v zimnom období prirodzene SCHUDNÚ, pretože je v prírode prirodzene nižší obsah deutéria, rovnako v potrave ako vo vode. 

Deutérium má odlišný kinetický efekt, čo znamená, že sa topí aj mrzne pri inej teplote a naozaj sa dá aj takouto formou prefiltrovať voda, no je to zdĺhavé a pri každom cykle sa prefiltruje iba pár ppm. 

Neviem ako ďaleko si s čítaním, no na konci kapitoly o deutériu spomínam aj výskum jedného odborníka. Nájdeš to aj tu v mojej knižnici:

Kniha s názvom Defeating Cancer 

 

OdpovedaťCitácia
Publikované : 10/11/2020 8:09 pm
Jaroslav Lachký
(@jaroslavlachky)
Admin

Rovnako ako strom nedokáže vyrobiť drevo v kmeni bez svetla, nemôže si ani živočích bez infračerveného svetla vyrobiť vodu v mitochondriách na udržanie metabolických procesov. My vodu tvoríme v mitochondrii, konkrétne v matrixe a využívame na to UV a IČ svetlo, ktoré TO ROBÍ.

Rastlinky potrebujú VODU, CO2 a SVETLO, živočíchy využívajú svetlo, O2 a VODU vytvoria nazad, konkrétne na štvrtom cytochróme. Krásne video k tomuto je od Feynmana.

 

 

Rovnako ako KMEŇ stromu sa v zime „stiahne“ a zakondenzuje, pretože nemá dostatok deutéria vo vode a pretože nemá dostatok UV svetla zo slnka, aj naše mitochondrie potrebujú CHLAD a kondenzáciu, aby lepšie presúvali protóny a zároveň sa efektívne zbavili deutéria, ktoré potrebujú držať ďalej od matrixu.

OdpovedaťCitácia
Publikované : 10/11/2020 8:28 pm
Miro sa páčilo
Miro
 Miro
(@miro)
ZLATÝ ČLEN ZLATÝ ČLEN

@jaroslavlachky Už som prečítal celú kapitolu. Teším sa na webinár. Áno čítal som aj o liečbe rakoviny pomocou vody, zbavenej deutéria.

OdpovedaťCitácia
Zakladateľ témy Publikované : 11/11/2020 10:40 am
Jaroslav Lachký sa páčilo
Jaroslav Lachký
(@jaroslav-lachky)
Administrator

@Miro super to ma teší. Rýchlo čitateľ. Táto kapitola bola dosť dôležitá, uvidím ako si to spravíme, možno spravím až dva webinare (jeden pre deuterium a druhy pre vodu) a samozrejme ak bude treba QaA, aby ste z toho mali čo najviac, pretože toto bude veľmi dôležité pri všetkom ostatnom.

DEUTÉRIUM je veľmi dôležité, potrebujeme ho, rovnako ako VOĽNÉ RADIKÁLY, no obe môžu otvárať brány aj k pozitívnym veciam aj negatívnym.

 

Tento týždeň pridám do knižnice knihu aj od Geralda fourth face of water (štvrtá faza vody), tak môžeš pozriet ako dodatok 🙂 

OdpovedaťCitácia
Publikované : 11/11/2020 10:49 am
Zdieľať: