Zdieľať:
Upozornenia
Vyčistiť všetko

Pre zapojenie sa do fóra musíte byť prihlásený. Prečítajte si pravidlá používania fóra.


⇒ PRIHLÁSENIE | REGISTRÁCIA

Už 20 minút denne na slnku zvyšuje Testosterón a Progesterón!

Jaroslav Lachký
(@jaroslav-lachky)
Administrator

Nová štúdia, z 2021, ktorá ukazuje že už 20 minút na slnku zvyšuje u mužov Testosterón, a u žien Estrogén a hlavne progesterón.

 

Nadpis štúdie - Vystavenie kože UVB svetlu vplýva na os koža-mozog-gonáda aj na sexuálne správanie.

Štúdia tiež ukazuje, že expozícia UVB svetlu zvyšuje celkové hladiny cirkulujúcich pohlavných steroidov u myší aj ľudí a tiež zvyšuje ženskú príťažlivosť a vnímavosť voči mužom.

 

Výsledky (parafrazujem):

Aby sme preskúmali systémové účinky UVB žiarenia, vystavili sme myši jednorazovej dávke UVB 800 mJ/cm2 (Svobodová et al., 2012) alebo 50 mJ/cm2 denne počas 8 týždňov, čo je dávka UVB, ktorá zodpovedá 20–30 minútam poludňajšieho slnka (Fell et al., 2014). Vzorky krvi sa odoberali 24 hodín po akútnom vystavení sa jednorazovej dávke (prvý model) a po 8 týždňoch liečby UVB (druhý model).

Ako sa očakávalo (Malcov-Brog et al., 2018), pigmentácia kože sa zvýšila na chvostoch samcov aj samíc myší po dlhotrvajúcej (8 týždňovej) expozícii v porovnaní s kontrolnou skupinou. Ďalej sme zistili významné pozitívne aktivačné Z skóre pre regulátory β-estradiol, testosterón a estrogén u samcov myší a pre estrogén, androgén, β-estradiol a progesterón u samíc myší po chronickej liečbe UVB v porovnaní s kontrolnými skupinami.

Táto štúdia naznačuje, že UVB fototerapia má potenciál ako doplnková liečba dysfunkcií súvisiacich s pohlavnými steroidmi. 

OdpovedaťCitácia
Zakladateľ témy Publikované : 11/08/2022 4:37 pm
Táňa a Ivana sa páčilo
Značky témy
Jaroslav Lachký
(@jaroslav-lachky)
Administrator

Čo je tiež dôležité poznamená je že v štúdii žiarili, že Akútna expozícia UVB svetlu neviedla k významnej aktivácii signalizácie pohlavných steroidov, čo naznačuje, že nižšia no každodenná dávka expozície UVB je fyziologicky relevantnejšia a prospešnejšia.

 

 

Ak si teda muž, obzvlášť mladý muž, a tvoj testosterón je príliš nízky, alebo si žena, ktorej progesterón je znížený, a rovnako aj pomer Progesterón ku Estradiol a chceš si pomôcť, výstav sa slnku. Celý a aj svoje intímne partie. 

 

Nezabúdaj na svoj solárny mozoľ, pretože ako vidieť, podobne ako v tréningu dlhotrvajúca každodenná konzistencia je viac, ako jednorazový "víkendový warior". 

 

Ak je tvoj solárny mozoľ funkčný, pretože využívaš infračervené svetlo zo slnka, stačí ti už tak málo ako 15 až 30 minút počas dňa na UV svetle, aby si získal markantnýlé benefity, aké nenahradí NIKDY žiadna tabletka 👌

OdpovedaťCitácia
Zakladateľ témy Publikované : 11/08/2022 4:39 pm
Zuzana Golitkova a Ivana sa páčilo
Jaroslav Lachký
(@jaroslav-lachky)
Administrator

Štúdia tu:     

https://www.cell.com/cell-reports/fulltext/S2211-1247(21)01013-5

 

OdpovedaťCitácia
Zakladateľ témy Publikované : 11/08/2022 4:39 pm
Táňa
(@tania)
PLATINOVÝ ČLEN PLATINOVÝ ČLEN

@jaroslav-lachky a zvýši Len samostatne estrogén alebo aj pomer? Vdaka za zdieľanie Jaro     

OdpovedaťCitácia
Publikované : 12/08/2022 12:30 pm
Jaroslav Lachký
(@jaroslavlachky)
Admin

@tania Jj, celkovo steroidný pool a aj pomer 👍 

OdpovedaťCitácia
Publikované : 14/08/2022 10:39 am
Zdieľať: