TYPY ČLENSTVA

Vyberte si členstvo podľa seba !

ČLENSTVO ZDARMA

Zdarma

Vytvorte si účet ZDARMA a získajte prístup k množstvu výhod vrátane DISKUSNÉHO FÓRA.
 

Členstvo Zdarma obsahuje:

- Prístup do DISKUSNÉHO FÓRA

- Možnosť diskutovať s ďalšími členmi voľne na fóre

- ZĽAVY a VÝHODY pre členov

- Úvodný Ekurz ZDARMA

★ BRONZOVÉ ČLENSTVO

Jednorazovo

Pri kúpe akéhokoľvek produktu

Bronzové členstvo obsahuje:

- Prístup do premium členskej zóny

- Vybrané knihy z Moja knižnica

- Vybrané bonusy

- Prístup ku súkromnému blogu

- Prístup k Úvodnému online EKURZU

+ BONUS: možnosť zhliadnuť prvé 2 webináre zo zlatého členstva

★ STRIEBORNÉ ČLENSTVO

9,90 eur/mesačne

99 €/ročne

Strieborné členstvo obsahuje:

- Prístup ku súkromnému blogu

- Prístup k súkromnému fóru pre prémium členov

- Všetky knihy z Mojej knižnice

- Vybrané bonusy + ZĽAVY

- Prístup k úvodnému EKURZU pre členov

- ZÁZNAM vždy posledných 2 webinárov z knižnice

★ ZLATÉ ČLENSTVO

19,90 eur/mesačne

199 €/ročne

Zlaté členstvo obsahuje:

Všetko zo STRIEBORNÉHO ČLENSTVA

+ Ekniha Opaľovací Protokol

+ Ekniha Základy Cirkadiálnej Biológie

+ Ekniha Kvantová Biológia (platí pri platbe ročne)

+ Záznam všetkých webinárov, aj QaA webinárov

+ Účasť na LIVE vysielaní webinárov

★ Platinové Členstvo new

29,90 eur/mesačne

249 €/ročne

Platinové členstvo obsahuje:

Všetko zo ZLATÉHO ČLENSTVA

+ Všetky knihy/protokoly okamžite ZDARMA v elektronickej podobe

+ Prístup do Ekurzu MasterClass Krvné testy Zdarma

+ 25% Zľava na budúce živé podujatia

+ Tlačené knihy Spoznaj Svoju Biológiu v hodnote 100 eur Okamžite ZDARMA (platí iba pri platbe ročne!)

Čo získate v premium členstve?

Prístup k množstvu materiálov, knihám, ekurzom a najmä súkromným webinárom, ktoré ťa posunú míľovými krokmi vpred!

 

Webináre

Záznam knižnice webinárov + účasť na živom vysielaní. Zoznam webinárov nájdeš TU.

QaA webináre

Účasť na QaA webinbároch, kde sa môžeš otvorene pýtať na čokoľvek a komunikovať so mnou, ale aj ďalšími členmi.

Moja knižnica

Prístup k materiálom, screenshotom, obsahu a popisu množstva kníh, ktoré som prečítal

EKURZY

Prístup k Úvodnému online Ekurzu pre členov aj ekurzu kvantová biológia, a ďalším naplánovaným

KNIHY / PROTOKOLY

Ušetri desiatky eur za knihy ako OPAĽOVACÍ PROTOKOL, Základy cirkadiálnej biológie, či KVANTOVÁ BIOLÓGIA, ktoré získaš okamžite v pdf, alebo v tlačenej podobe v závislosti od tipu členstva

BONUSY a ZĽAVY

Rôzne bonusové materiály, tipy a triky a taktiež množstvo zliav na pomôcky, žiarovky, či biohacky

Komunita ľudí

Prístup k bežnému, ale aj súkromnému diskusnému fóru, kde máš možnosť spoznať podobne zmýšľajúcich ľudí, ktorí medzi sebou zdieľajú skúsenosti, otázky, rady a tipy.

ČAS a PENIAZE

Premium členstvo ti ušetrí množstvo času aj peňazí, pretože máš všetko na jednom mieste!

Webináre + QaA webináre

Webináre na rôzne témy + Interaktívne webináre zamerané na otázky a diskusie členov, nech sú akékoľvek!

QaA WEBINÁR - PREMIUM ČLENSTVO - Jaroslav Lachký
Decembrový QaA webinár zameraný na otázky a odpovede! Vo webinári odzneli otázky ako Umelé sladidlá a ich vplyv na organizmus, tréning, cvičenie, pohyb a srdcové frekvencie, Aká je SKUTOČNÁ ÚLOHA nášho SRDCA, pitie vody verzus tvorba vody v mitochondrií, aký vplyv majú B vitamíny na epigenetické zmeny a MTHFR a ešte omnoho viac.
Črevo a mozog #13 Črevný lymfatický systém a autoimunita
Posledný tohto ročný webinár, ktorý je na tému ATP < ENERGIA < ENTROPIA Tie znamienka medzi slovami ATP, Energia a Entropia nie sú mimochodom náhodné, pretože majú znázorňovať dôležitosť pre život, respektíve našu „energiu“, vďaka ktorej žijeme. A ako vidíte, Energia je uprostred a ATP úplne vľavo, čo Vám ukazuje, že hoci sa dodnes verí, že práve ATP je chemickým substrátom našej energie, ktorý poháňa procesy v bunke, nie je tomu úplne tak. A dokonca ani samotná energia nie je tá „priorita“, pretože je uprostred... Tým najväčším „vynníkom“ je teda zdá sa niečo, čo sa nazýva ENTROPIA a vo webinári sa dozviete presne čo to je, aj prečo som tom napísal takto. Webinár je veľmi dôležitý, pozrieme sa v ňom na niečo z minulosti, niečo z biológie, ako aj fyziky, pozrieme sa kde sa tieto obory prepájajú, aj kde sa (bohužiaľ) rozišli a tiež sa dozviete akú úlohu má naozaj ATP a ako do toho zapadá „obyčajná“ voda.
QaA WEBINÁR - PREMIUM ČLENSTVO - Jaroslav Lachký
Novembrový webinár zameraný na otázky od Členov!
Črevo a mozog #14 Protokol ako zlepšiť leaky gut
Praktický webinár, v ktorom sa pozrieme na to, ako diagnostikovať stav svojho čreva, aké krvné testy pri tom využiť a ako svoje črevo zlepšiť. Pozrieme sa na praktický postup, ako na to, aj akým veciam sa vyhýbať, aké doplnky, ći stravu zaradiť a ako svoj stav priebežne vyhodnocovať!
QaA WEBINÁR - PREMIUM ČLENSTVO - Jaroslav Lachký
Webinár zameraný na otázky členov! Otázky, ktorým sme sa dnes venovali boli napr.: prečo nehrá detoxikácia žiadnu rolu, ale redox? Ženy a zvládanie chladu? Zima v ranných hodinách po jedle? Popraskaná pokožka v chlade, čo s tým? Výkonnosť, crossfit a ako trénovať bez prijímu sacharidov? Ako vplýva dehydratácia na množstvo kyslíka? Duša vs Telo? Tieź zaznelo niečo o kalóriach, prečo a kedy ich počítanie nedáva zmysel, ako sledovať stolicu a kedy je najlepšie jesť potravu? V akých časoch dňa? Niečo o 4G, 5G a 3G sieťach, ako ich meriať a ako ich rozoznať? A ešte o mnoho viac. Pre viac info rozklikni webinár
Webinár #20 Pentózový cyklus a glykogén, Jaroslav lachký premium členstvo
Veľmi dôležitý a praktický webinár, v ktorom sa pozrieme na základ, prečo je pentózový cyklus v našom tele veľmi dôležitý, aké produkty tvorí, ako súvisí s adaptáciou na chlad aj ketogénnou stravou, detoxikáciou a steroidnými hormónmi a ako naozaj rozoznať a ako to kvantifikovať, že je tento cyklus u človeka disfunkčný. Po dnešnom webinári budú členovia vedieť, prečo naozaj nič ako "bezpečný" sacharid nie je a prečo Adaptácia na chlad zaberie minimálne zopár mesiacov, aj ako skutočne naše svaly pracujú.
QaA WEBINÁR - PREMIUM ČLENSTVO - Jaroslav Lachký
Mesačný QaA webinár zameraný na otázky od členov! Dnes sme sa venovali témam ako frutariánstvo, karnivóri, keto, jogíny, veci týkajúce sa očí, operácie očí, krvných testov a zistenia či mitochondrie spaľujú tuk, ako zistiť stav srdiečka, či progress cukrovky, tiež niečo o autoinumitných problémoch, umelom EMP a leaky gut a ešte ďalšie
základné krvné testy a ich vyhodnotenie
Praktický webinár, v ktorom si povieme o základných krvných testoch, ktoré si robiť, ako ich vyhodnotiť a ako im porozumieť aj bez pomoci lekára. Testy o štítnej žľaze, cholesterole, inzulíne, steroidných hormónoch, rozdieloch v hormónoch v zime a teple a ešte o mnoho viac!
QaA WEBINÁR - PREMIUM ČLENSTVO - Jaroslav Lachký
Webinár zameraný na otázky a odpovede. Niektoré položené otázky: o minerálnych kameňoch ako ametyst a ich vplyv na EMP, mitochondriálna biogenéza, doplnky výživy, modré verzus UV svtetlo a škodlivosť, malária a jej výhoda/nevýhoda, ...
Webinár #18 August 2021, protokol pre mitochondrie, premium členstvo
Webinár zameraný na množstvo praktických tipov, doplnkov, pomôcok a "hackov", ako pomôcť s fixnutím mitochondrií, spaľovaním tuku, zvládaním stresu a ešte viac. Webinár obsahuje aj krátky výstup v pdf protokole!
Interaktívne stretko webinár Premium členstvo
Interaktívne stretko Premium členov, ktorý sa naň prihlásili. Spoločný video call členov, v ktorom spolu prezdieľame skúsenosti, rady a tipy a môžme spolu komunikovať live navzájom, pýtať sa a pomôcť si. Stretko prebehne na samostatnej platforme a nie tu na webe!
QaA WEBINÁR - PREMIUM ČLENSTVO - Jaroslav Lachký
Júlový QaA webinár zameraný na otázky od členov! Vo webinári sme sa bavili o veciach ako Grounding a 5G siete, osvetlenie, okuliare, vystavovanie brucha slnku a mikrobióm, kolagén a kortizol, ketóza a tréning a ešte o mnoho viac
Ako by mohol vyzerať vzorový jedálniček pre rôzne situácie aj ročné obdobia? Kedy by si mal jesť viac cholesterolu a kedy ho až toľko nepotrebuješ? Prečo sú moderné výživové smery v mnohom postavené na hlavu a bohužiaľ aj nové "keto" trendy? Aj na toto sa pozrieme v dnešnom webinári a tiež všetci účastníci obdržia excelovú tabuľku s množstvom potravín a ich hodnôt, ktorá im pomôže.
QaA WEBINÁR - PREMIUM ČLENSTVO - Jaroslav Lachký
Májový webinár zameraný na QaA (otázky od členov).
Adaptácia na chlad #9 HSP alias Proteín tepelného šoku
Vylepšený a detailný protokol adaptácie na chlad. Ako súvisí CHLAD, hladovanie, ketogénna strava s leptínom? Prečo je správne aplikovaný protokol s chladom vhodný obzvlášť pre ženy a ako im chlad môže pomôcť nie len s hormónmi? Kedy potrebuješ zvýšiť prísun jódu, selénu a kedy horčíku? A kedy ich naopak takmer nepotrebuješ? Ako a kedy si ich môžeš dovoliť suplementovať? Čomu sa vyhýbať a čo naopak robiť, ak prechádzaš na ketogénnu stravu, aby si predišiel "keto problémom"? Aj o tomto sa budeme baviť vo webinári.
Ako súvisí leptín s chladom? A ako súvisí ketogénna strava, s hladovaním a pocitom schladenia našej pokožky? Sú tu nejaké súvislosti? Prečo ľudia, rovnako ako všetky placentové cicavce, majú v sebe mechanizmy, ktoré nám umožnia vzdorovať chladu? Máme tu nejaké historické dôkazy? Odpoveď je áno máme a dozviete sa ich v dnešnom webinári.
QaA WEBINÁR - PREMIUM ČLENSTVO - Jaroslav Lachký
Finálny webinár zo 4. kapitoly venovaný Otázkam a odpovediam. Vo webinár odpovedám na akékoľvek otázky od členov!
Vo webinári si povieme niečo o umelom vlnení (žiarení), aby každý vedel, aký vplyv na naše zdravie umelé má umelé vlnenie a zároveň, aby to každý vedel vysvetliť aj laikovi, ak by sa ho spýtal. Povieme si prečo je pre nás umelé neviditeľné vlnenie škodlivé, hoci má napr. wifi menej energie ako obyčajná žiarovka. "Power" alebo po slovensky "sila" vlnenia totižto nie je to podstatné, keď sa bavíme o škodlivosti vlnenia. Tež si ukážeme niektoré praktické a jednoduché tipy a "triky", ktoré môže kaźdý z vás využívať, aby minimalizoval niektoré veci, ktoré denno denne používame. Tento webinár považujem za nutnosť pre každého, kto využíva akúkoľvek elektroniku. Toto musíš vedieť, ak ti na svojom zdraví záleží.
Webinár #10 Marec 2021 Ako si ochrániť melatonin + možnosti interiérového osvetlenia
Ako vyzerá spektrum svetla, pod ktorým žijeme posledných 580 miliónov rokov? A ako vyzerá svetlo, ktoré vyžarujú rozličné umelé zdroje svetla? Aký je hlavný dôvod, prečo za zrušilo fluorescentné svietenie pred pár rokmi? Praktické tipy ako si pomôcť trošku eliminovať riziko z nevhodného svetla, pod akým žijeme, nejaké tipy na žiarovky, aj iné. Tiež niečo o melanopsíne a melatoníne. Ako ich "hacknuť" a neubližovať si zbytočne? Dajú sa využiť na doma UV svetlá na to, aby sme si zlepšili spánok? Ak áno, aké a ako?
Jaroslav Lachký, blog, SÚ ŽLTAČKA a HYPOXIA IBA DÔSLEDOK NAŠICH NESPRÁVNYCH ROZHODNUTÍ
Ako pracujú naše oči, ako sa regenerujú ako súvisí vitamín A s vitamínom D a aký je súvis medzi DHA, deutériom a modrým svetlom? Čo je to TOPOLÓGIA a čo sú to špeciálne materiály TOPOLOGICKÉ IZOLÁTORY?
QaA WEBINÁR - PREMIUM ČLENSTVO - Jaroslav Lachký
O čom je REDOX a TRYPTOFÁN? Kedy tvorí ketón, kedy glukózu a kedy proteín NAD? Niečo zo života Nikola Teslu? Ako ovplyvnil svetový pokrok v technológií a aj medicínu?
WEBINÁR #07 DHA a BAZANOV EFEKT
Aký je skutočný DÔVOD, prečo je v dnešnom svete RASTLINNÁ STRAVA pre priemerného človeka nevhodná a prečo čítanie nutričných štúdií alebo počúvanie výživových poradcov dnes už nedáva zmysel ? Čo ak je to hlavné, na čo pri STRAVE treba prihliadať práve DHA?
WEBINÁR #06 2021 POHYB KRVI A ENDOGÉNNE LASEROVÉ UV
Vo webinári získaš prekvapivé informácie o TVORBE VLASTNÉHO SVETLA v KRVI, o pohybe našej KRVI, ale aj o tom, ako na výber našej stravy vplýva SVETLO, ale aj TEPLOTA, ktorými sa obklopujeme!
Webinár zameraný na VODU, PITNÝ REŽIM, HISTÓRIU FLUORIDÁCIE, ale aj MEDICÍNY, v ktorom sa pobavíme aj o praktických tipoch ohľadom vody, stravy, zubnej pasty, minerálnych kameňoch a viac.
MITOCHONDRIE #5 ETC (Elektrónový transportný cyklus)
Prečo dnes väčšina ľudí ľahšie priberie, ak budú jesť šaláty či uhorku a po pri tom behať na bežiacom páse a prečo by viac schudli, ak by jedli SLANINU?
QaA WEBINÁR - PREMIUM ČLENSTVO - Jaroslav Lachký
Aký je vzťah medzi cholesterolom a DHA? Je rozdiel medzi živočíšnymi a rastlinnými proteínmi? Zaťažujú živočíšne proteíny viac organizmus? A viac
Prečo sú ženy náchylnejšie na zápaly, pribratie hmotnosti a ako do toho zapadá správna strava, CHLAD, DOPLNKY, či KRVNÉ TESTY? 
Aký je skutočný význam mitochondrií, ATP a akú úlohu tu zohráva VODA?

Praktické webináre s Protokolom !

Praktické webináre s Protokolmi na rôzne témy a zdravotné problémy, ktoré môžete okamžite APLIKOVAŤ !

Marcový webinár 2022 o Športe a tréningu + Praktický protokol, Jaroslav Lachký, Prémium členstvo webináre
Druhá časť Webináru, v ktorom sa pobavíme o "vytuningovaní" svojho Fyzického, ako aj mentálneho a zdravotného potenciálu. V dnešnom webinári sa pozrieme na praktické kroky, tipy a triky, Aký tréning zvoliť, ako sa stravovať pred a po, čo robiť a čo naopak nerobiť v rámci toho, čo chce človek dosiahnuť (chudnutie, naberanie svalovej hmoty, vytrvalosť, výkonnosť, atď.). Členovia sa dnes dozvedia tiež o zaujímavom ZMIEŠANOM Trénovaní a mojom prístupe k tréningu, ktorý posledné roky využívam a ktorý mi pomohol. K webináru je tiež praktický pdf protokol s rozpisom cvikov, tréningov, tipov aj trikov!
základné krvné testy a ich vyhodnotenie
Praktický webinár, v ktorom si povieme o základných krvných testoch, ktoré si robiť, ako ich vyhodnotiť a ako im porozumieť aj bez pomoci lekára. Testy o štítnej žľaze, cholesterole, inzulíne, steroidných hormónoch, rozdieloch v hormónoch v zime a teple a ešte o mnoho viac!
ADAPTÁCIA NA CHLAD #2 PROTOKOL Ako sa adaptovať na chlad
Webinár o Adaptácii na chlad pre Pokročilých, v ktorom sa sa pozrieme na zopár vecí a tipov, ktoré na verejnom blogu, či fóre spomenuté nie sú, pretože sú tak trochu "chúlostivé". Akým jednoduchým meraním zistiť, kedy je človek už Adaptovaný? Môže sa chlad využívať aj v tehotenstve? Môže chlad pomôcť pri rozhádzaných hormónoch? A mnohé ďalšie "nezodpovedané" otázky... Webinár pre každého, kto to s Chladom myslí vážne a nechce iba "tápať", ale naozaj mu pochopiť!
Webinár #18 August 2021, protokol pre mitochondrie, premium členstvo
Webinár zameraný na množstvo praktických tipov, doplnkov, pomôcok a "hackov", ako pomôcť s fixnutím mitochondrií, spaľovaním tuku, zvládaním stresu a ešte viac. Webinár obsahuje aj krátky výstup v pdf protokole!
Črevo a mozog #14 Protokol ako zlepšiť leaky gut
Praktický webinár, v ktorom sa pozrieme na to, ako diagnostikovať stav svojho čreva, aké krvné testy pri tom využiť a ako svoje črevo zlepšiť. Pozrieme sa na praktický postup, ako na to, aj akým veciam sa vyhýbať, aké doplnky, ći stravu zaradiť a ako svoj stav priebežne vyhodnocovať!
Webinár #20 Pentózový cyklus a glykogén, Jaroslav lachký premium členstvo
Veľmi dôležitý a praktický webinár, v ktorom sa pozrieme na základ, prečo je pentózový cyklus v našom tele veľmi dôležitý, aké produkty tvorí, ako súvisí s adaptáciou na chlad aj ketogénnou stravou, detoxikáciou a steroidnými hormónmi a ako naozaj rozoznať a ako to kvantifikovať, že je tento cyklus u človeka disfunkčný. Po dnešnom webinári budú členovia vedieť, prečo naozaj nič ako "bezpečný" sacharid nie je a prečo Adaptácia na chlad zaberie minimálne zopár mesiacov, aj ako skutočne naše svaly pracujú.
MITOCHONDRIE #11 DEUTÉRIUM v POTRAVE
Ako by mohol vyzerať vzorový jedálniček pre rôzne situácie aj ročné obdobia? Kedy by si mal jesť viac cholesterolu a kedy ho až toľko nepotrebuješ? Prečo sú moderné výživové smery v mnohom postavené na hlavu a bohužiaľ aj nové "keto" trendy? Aj na toto sa pozrieme v dnešnom webinári a tiež všetci účastníci obdržia excelovú tabuľku s množstvom potravín a ich hodnôt, ktorá im pomôže.
ADAPTÁCIA NA CHLAD #2 PROTOKOL Ako sa adaptovať na chlad
Vylepšený a detailný protokol adaptácie na chlad. Ako súvisí CHLAD, hladovanie, ketogénna strava s leptínom? Prečo je správne aplikovaný protokol s chladom vhodný obzvlášť pre ženy a ako im chlad môže pomôcť nie len s hormónmi? Kedy potrebuješ zvýšiť prísun jódu, selénu a kedy horčíku? A kedy ich naopak takmer nepotrebuješ? Ako a kedy si ich môžeš dovoliť suplementovať? Čomu sa vyhýbať a čo naopak robiť, ak prechádzaš na ketogénnu stravu, aby si predišiel "keto problémom"? Aj o tomto sa budeme baviť vo webinári.

Moja knižnica

Prístup k materiálom, screenshotom, obsahu a popisu množstva kníh, ktoré som prečítal
 

Wim Hoffova metóda - Wim Hoff, kniha recenzia
Wim Hoffova metóda je podľa mňa veľmi krásna kniha, ktorú odporúčam úplne každému, no nie primárne z dôvodu samotnej metódy, ako skôr z dôvodu spoznania krásneho príbehu Wima a jeho cesty. Kniha je písaná z pohľadu Wima a jeho rozprávania z detstva až po dospelosť, ako vyrastal, ako sa dostal k chladu a hlavne o tom, ako spoznával vzťah sám so sebou, s prírodou aj okolím a s tým, čo je v každom z nás. Naša fyziológia, Biológia a „duchovno“ je totižto prepojené viac, ako by sa zdalo. Do popisu knihy tiež pripájam nejaký výcuc z knihy, ktorý ma zaujal, doplnení o môj komentár a veci ohľadom Asiciačno Indukčno Topologickej hypotézy Júlového Webinára 2022, kde som po prvý krát členom predstavil, ako naše telo naozaj funguje a aký špeciálny tip materiálu vzniká spojením kolagénu a vody!
Mozog Marco Magrini kniha
Kniha MOZOG je veľmi peknou, pútavou a zaujímavou publikáciou, ktorú odporúčam každému, kto chce spoznať trošku lepšie tú „vymakanú“ vec, ktorú si nosíme na hlave a voláme ju mozog. V knihe spoznáte stručný, ale praktický základ toho, z čoho sa mozog skladá, čo sú to neuróny, axóny, dentritry,..., aké rôzne neurotransmitery máme a ako fungujú, a vlastne všetko o tom, ako zvláštne no takmer dokonale náš mozog pracuje. Vzhľadom na to, že knižka je lacná (cca 15 eur) a nabitá informáciami (hlavne prvá polovica pre mňa), odporúčam naozaj každému, kto chve lepšie chápať súvislostiam, ale aj cirkadiánnemu rytmu a kvantovej biológií nášho tela!
Kniha Roeland Wan Vijk Light in Shaping Life obsah
Aj ty stále veríš tomu, že je pre nás UV svetlo škodlivé? Alebo si počul niekedy od „odborníkov“, že sa máme Slnko a obzvlášť UV svetlu vyhýbať? Ak áno, táto kniha bude pre teba, pretože ti ukáže viac ako 100 ročný výskum z krajín ako Nemecko, USA, Rusko, v ktorých prebiehalo a stále prebieha množstvo výskumov v oblasti tzv. Biofotónov, čo sú fotóny, ktoré vysielajú všetky živé organizmy. Až si prečítaš tento popis knižky a zhliadneš niektoré screenshoty, tvoj pohľad sa radikálne zmení, pretože uvidíš, že všetky živé organizmy, od šupky z jablka až po tvoj prst nie len že vyžarujú SVETLO, ale dokonca aj UV svetlo.... Ako sa toto svetlo tvorí, koľko ho „strácame“ alebo vysielame a prečo? Aj na tieto otázky sa snaží Roeland nájsť odpoveď a v tejto knihe sa o tom dočítaš viac.
Ďalšia skvelá kniha Od Gerryho Pollacka, ktorá popisuje, ako fungujú bunky. V knihe Gerry spochybňuje súčasnú „múdrosť“ a dogmy toho, ako bunky fungujú a predstavuje nový, jednoduchší prístup k základným procesom, ako pohyb, preprava, delenie DNA a komunikácia, ktorý je založený na „jednoduchých“ fyzikálnych princípoch. Kniha je hojne ilustrovaná mnohými farebnými obrázkami pre ľahšie pochopenie. Je písaná pre neodborníka (laika) prístupným, až často vtipným štýlom. Táto kniha ti otvorí opäť nový uhoľ pohľadu a to aj na známe veci v ľudskom tele, nad ktorými by ťa ani len nenapadlo premýšľať 😊
Veľmi pekná kniha, ktorá je (ako už aj v samotnom názve stojí) o PRAVDE. Aj keď lepšie by bolo napísať, že je o „PRAVDE“. V knihe Tom totižto popisuje všetky možné dômyselné spôsoby, ako sa nám v priebehu dejín dokázala pravda vyhýbať. A nie je tomu inak ani teraz. Autor veľmi pekne hneď z úvodu hovorí, že hoci momentálne počúvame v médiach o tom, že dnešná doba už nie je moc založená na PRAVDE, za to tá minulá bola, ani to nie je úplne pravda. Podľa autora dnes naozaj nežijeme v dobe, kedy by nám bola hovorená PRAVDA, no ani predošlá doba, ktorú zažívali naši rodičia alebo starí rodičia, nebola založená na pravde.
Skvelá kniha, ktorá je síce veľmi krátka, ale výstižná a neopísateľná v tom, čo v nej je. Dovolím si povedať, že len málo Ľudí je ochotných si ju kúpiť kvôli jej vysokej sume (cca 200 eur za 100 strán), avšak ako sa hovorí, HODNOTA a CENA sú dve rozdielne veci. „Edisonov vynález žiarovky s uhlíkovým vláknom v roku 1879 znamenal začiatok novej éry, ktorá nahradila dovtedy používanú obyčajnú sviečku. Čo to pre nás znamenalo? Pracovný čas sa mohol predĺžiť, pracovný výkon a pracovná kapacita sa zvýšili doposiaľ neslýchaného stupňa...avšak zdravie živočíchov, ktorí v tomto prostredí žijú, sa drasticky zmenilo k horšiemu.“
"Molekula, ktorá robí svet" Žijeme preto, aby sme mohli umrieť a rovnako žijeme vďaka tomu, čo nás zabíja. O čom je reč? O KYSLÍKU. Toto je zaujímavá molekula, ktorá umožnila životu stať sa komplexným a zároveň je to molekula, ktorá nás oxiduje a zabíja. Kyslík je unikátny chemický prvok, ktorý je bežne neviditeľný, stále ho dýchame a práve jemu sa Nick v knihe venuje.
ŽIVOT a VEDOMIE sú dve najpozoruhodnejšie  najzáhadnejšie veci v celom vesmíre. Navzdory obrovskému pokroku prírodných vied, archeológie a biológie, je pre nás život stále najväčšou ZÁHADOU. Nevieme kde a odkiaľ sa vzal, ani z čoho. Táto kniha od Jima Al-Khalili a Johnjoeho McFaddena Vám však poskytne odpoveď a to v KVANTOVOM SVETE. Konkrétne v Kvantovej mechanike.
Prečo vyvrtnutý členok opuchne v priebehu niekoľkých sekúnd? Prečo dokáže MOZOG, ktorý prejde TRAUMOU zmeniť svoju „špongiovú“ podobu na niečo INÉ a HUSTEJŠIE? Prečo naše kĺby fungujú bez škrípania? Môže „obyčajná“ pitná voda dodávať nášmu telu energiu? A čo tak toto. Môže byť voda v inom ponímaní braná ako jedlo? Pre lepšie pochopenie týchto, aj mnohých iných otázok, potrebuje človek spoznať základy biochémie VODY. V tejto knihe nájdete základ. Ja osobne zvyknem vodu nazývať pozoruhodnou FÁZOU HMOTY a v tejto knihe nájdete hrubý základ toho, čo všetko sa v „obyčajnej“ vode ukrýva. Budete šokovaný.
The Art and Science of Low carbohydrate performance
Veľmi pekná, krátka, praktická a najmä VÝSTIŽNÁ kniha od Jeffa Voleka a Stephena Pfinneyho, ktorá je vhodná predovšetkým pre ľudí, ktorí ŠPORTUJÚ, ale obzvlášť pre všetkých, ktorí sa zaujímajú, alebo sami skúšajú KETOGÉNNU STRAVU. Na ketogénnu stravu mám radikálne iný názor, ako väčšina, aj ako samotní Jeff a Stephen (základ som spomínal aj v knihe a v rôznych blogoch aj článkoch), no pointou je, že takéto STRAVOVANIE má v dnešnej dobe skutočne obrovský význam, dokonca aj ZDRAVOTNÝ a v tejto knižke nájdete dôkazy o tom, že naše TELO a dokonca aj VÝKONNOSŤ tým nemusí utrpieť, ale skôr naopak. Náš VÝKON sa dokonca zlepší, no až časom.
Nick Lane obálka
"Prečo je život taký aký je?"  Takto znie úvodná otázka, na ktorú sa Nick v knihe snaží odpovedať. Prezradím, že sa mu to s odpoveďou celkom podarilo.  Nick Lane (narodený v roku 1967) je britský biochemik a spisovateľ. Je profesorom evolučnej biochémie na Universite College London. Vydal štyri knihy, ktoré získali niekoľko ocenení. Nick je je jeden z najlepšie mysliacich ľudí/vedcov, ktorý sa zaoberá nie len BIOLÓGIOU, ale hlavne EVOLÚCIOU ŽIVOTA na našej Zemi. V knihe prináša "NOVÚ" TEÓRIU ŽIVOTA. 
Robert O. Becker Body electric recenzia Jaroslav Lachký Moja knižnica
Robert O. Becker bol skvelý ORTOPEDICKÝ CHIRURG a biofyzik, ktorý sa preslávil prácou v oblasti BIOELEKTRIKY. V tejto mimoriadnej knihe predstaví fascinujúce experimenty a prípadové štúdie o tom, ako bioelektrika a regenerácia otvárajú nové možnosti liečby rakoviny a iných chorôb.. Tak napríklad, Becker už v minulom storočí odhalil, že naše kosti sú piezoelektrické.  Tento pojem znamená, že mechanická práca sa môže premeniť na elektrický prúd a naopak. Takto fungujú naše kosti. 
Weston Price recenzia Jaroslav Lachký
Weston A. Price sa vo svojej knihe zameriava na spôsoby stravovania domorodých kmeňov z rôznych kútov sveta a porovnáva ho s moderným stravovaním danej doby (kniha je z roku 1938). V knihe diskutuje o tom, ako nás každodenná výživa môže zdravotne ovplyvňovať a dokonca nám spôsobovať fyzické degeneratívne zmeny.  Najdôležitejšie však je to, čo zdá sa v tej dobe prehliadol aj samotný autor, že VŠETCI domorodí ľudia žili v súľade s prírodou. Stravovali sa najmä VONKU, BEZ MOBILOV, OBRAZOVIEK a moderných technológií. Toto je hlavná myšlienka a jeho dlhoročný výskum, ktorý je dnes takmer nezreprodukovateľný iba potvrdil, čo s človekom a jeho ZDRAVÍM urobí vysoký REDOX.
Cesta Robina Sharma do posvätnej zeme Indie s cieľom znovuzrodenia a pochopenia svojej vlastnej cesty. Knižka je veľmi pekná, lacná, krátka, no nesmierne HODNOTNÁ ako po duchovnej stránke, tak aj po OBSAHOVEJ. Avšak skrytú myšlienku, ktorú si ani sám autor pri písaní neuvedomil, ktorá súvisí s CIRKADIÁLNOU BIOLÓGIOU, objavia iba skutoční MITOCHONDRIACI.  Čo je touto myšlienkou? Sú ňou krásne slová o sledovaní VÝCHODE SLNKA. Čítaj ďalej a dozvieš sa viac.
Gábor Somlyai je molekulárny biológ. Po ukončení štúdia v roku 1982 pracoval v oblasti genetického inžinierstva a mapovania génov v Nemecku (1988 - Georg-August University, Gttingen) a v USA (University of Missouri Columbia, Columbia). Gábora inšpiroval maďarský nositeľ Nobelovej ceny Albert Szent-Gyrgyi, ktorý veril, že skutočnú príčinu rakoviny možno nájsť iba na submolekulárnej úrovni. (Toto bolo aj pre mňa veľké AHA, pretože Abert Szant bol jeden z prvých ľudí, od ktorého práce som v minulosti čítal a začal som si uvedomovať isté súvislosti. )
Andrew Marino Going Somewhere
Going Somewhere je kniha, ktorá je písaná autobiografickou formou, v ktorej Vám sám autor rozpovie svoj životný príbeh, svoje skúsenosti, ale aj svoje pozoruhodné zistenia, či už zo sveta vedy, ale aj pozadia súdnych sporov, v ktorých sa prejednávalo ľudské zdravie a umelé vlnenie. Kniha ponúka oveľa viac než len riešenie spornej otázky zdravia. Príbeh poskytuje príbeh o tom, ako veda vlastne funguje, a uvidíte, že sa dramaticky líši od romantickej predstavy o objektívnom hľadaní pravdy. Pochopíte, že VEDA je v skutočnosti BIZNISS.
John Ott recenzia Jaroslav Lachký
Krásna kniha, v ktorej John rozpráva svoj príbeh od kedy začal natáčať pre Walta Dysneyho, neskôr si rozbil okuliare, vďaka čomu bol nútený chodiť nejaký čas bez nich a všimol si, že sa mu upravil problém s bedrom.  Taktieť sú tam pasáže, v ktorých opisuje skúsenosti z nemocnice v Afrike s Albertom Schweitzerom, kde vraví ako sa začali objavovať rozličné druhy rakoviny u domorodých ľudí niekoľko desaťročí potom, ako začali nosiť slnečné okuliare. Knižka je pútavá a odporúčam úplne každému. Hlavne laikom. Pozri si nejaké obrázky z nej.

Eknihy/Ekurzy

S členstvom získate okamžitý prístup ku knihe Kvantová biológia, Základy Cirkadiálnej Biológie, Opaľovací Protokol, aj Úvodnému EKURZU pre členov aj ďalším naplánovaným
 

Masterclass Krvné Testy, mini Ekurz - Jaroslav Lachký
Patríš medzi ľudí, ktorí sa zaujímajú o svoje zdravie aj výkonnosť a nechcú veci nechávať na náhodu? Potom je tu pre teba MasterClass Krvné Testy
EKURZ ZDARMA
Úvodný EKURZ je ZDARMA pre všetkých členov. EKURZ je rozdelený do 7 modulov na rôzne témy a dokopy obsahuje cca 30 krátkych videí.
Celá kniha Základy Cirkadiálnej Biológie pre členov Zdarma k stiahnutiu
obálka kvantová biológia
Celá kniha Kvantová Biológia k stiahnutiu Zdarma pre Platinových a Zlatých Členov !
Príručka biohackera-opaľovací protokol
Protokol/príručka je praktický návod, ktorý ťa naučí 3 veci: - AKO OPTIMALIZOVAŤ TVORBU, ALE AJ VYLUČOVANIE DÔLEŽITÝCH HORMÓNOV/NEUROTRANSMITEROV - AKO UDRŽIAVAŤ SVOJU POKOŽKU PEVNÚ, ENERGIZOVANÚ, HYDRATOVANÚ A CHRÁNENÚ - KTORÝCH PÁR MINÚT Z DŇA JE NAJKRITICKEJŠÍCH
Praktický Ekurz, ktorý ťa prevedie všetkým podstatným k tomu, aby si svoju domácnosť spravil bezpečnou (eliminácia umelého EMP, osvetlenie,...). Tento EKURZ sa pripravuje a Platinový Členovia k nemu získajú prístup Zdarma!

BONUSY

Rôzne bonusové materiály, tipy a triky ako sa stravovať, aké potraviny voliť, ako si uzemniť počítač a ešte viac.
 

Nauč sa ako uzemniť svoj notebook a eliminovať tak jednu časť umelého EMP, ktorou je elektrické pole.
Črevo a mozog #14 Protokol ako zlepšiť leaky gut
Praktické protokoly v pdf, ktoré sme spomínali vo webinároch či na blogu priamo k stiahnutiu!
jaroslavlachky
Stiahni si v pdf odkazy na štúdie z prvej knihy ZÁKLADY CIRKADIÁLNEJ BIOLÓGIE!
Tento ebook je na webe od založenia, pretože má návštevníkom pomôcť CHRÁNIŤ sa pred niektorými nástrahami technológií.  Niekedy je aj NEJAKÁ OCHRANA lepšia, ako ŽIADNA OCHRANA!

ZĽAVY

Rôzne zľavy na pomôcky, metre, žiarovky, okuliare, plavky, či ďalšie biohacky

Therabulb žiarovka inkadescentná Jaroslav Lachký, premium členstvo ZĽAVY a VÝHODY
Zľavy na niektoré vhodné stropné žiarovky, ktoré ti môžu pomôcť trochu "hacknúť" svetelné prostredie, v ktorom žiješ!
Zľavy na niektoré infračervené panely, ktoré mám osobne odskúšané!
Nejaké TIPY a ZĽAVY na okuliare, ktoré blokujú modré svetlo!
ZĽAVA, popis, tipy a všetko, čo potrebuješ vedieť o správnom využívaní týchto plaviek nájdeš tu!
Okukuliare na blokovanie modrého svetla, porovnanie KugoGlasses so spektrometer
Kvalitné okuliare od Slovenskej firmy, s rôznymi sklami a dizajnami, ktoré ponúkajú dokonca aj dioptre a "custom" prístup.
Ako prémium člen si môžete zakúpiť Balíček oboch vytlačených kníh Spoznaj Svoju Biológiu a to dokonca s 30% ZĽAVOU a poštovným ZDARMA !

Podpora a Komunita

V členstve máte taktiež k dispozícií neustálu podporu od aj komunitu podobne zmýšĽajúcich ľudí. Radi Vás tu uvítame 🙂

Čo na prémium vravia členovia?

Jara sledujem už zopár mesiacov a zakúpenie premium členstva mi ušetrilo množstvo času, peňazí, pokusov aj hľadania informácií. Keď ma niečo zaujíma, vždy poradí alebo aspoň nasmeruje a vo webinároch je naozaj otvorený. Informácie, ktoré nám posúva, či už praktické alebo teoretické stoja za to!
Ivana30 rokov
Vďaka zlatému členstvu máte prístup k mnohým dôležitým informáciám o tom, ako sa veci skutočne majú, ako funguje naša biológia, ale hlavne k veľa praktickým radám a vychytávkam, ktoré sa dajú jednoducho použiť v každodennom živote. Častokrát aj na prvý pohľad úplne banálna vec, ako napríklad výber žiarovky, použitie filtra na modré svetlo či uzemnenie vášho počítača vám môže pomôcť opraviť si svoje mitochondrie a tým si zlepšiť vaše zdravie. Takéto rôzne rady a tipy ako sa dá „nasimulovať“ vonkajšie prostredie aj keď musíte často tráviť čas vo vnútri Jaro spomína vo svojich webinároch. Vždy ku všetkému máva príklady zo života, fotky a snaží sa to vysvetliť tak, aby tomu porozumel naozaj každý. Približne raz za mesiac býva webinár kde odpovedá na otázky od členov, plus je možnosť písať otázky aj priamo na fórum a Jaro vám na všetko vždy odpovie ako najlepšie vie. Ja osobne som zo zlatým členstvom veľmi spokojný a odporúčam ho. Jaro sa ho snaží stále vylepšovať a pridávať tam rôzne nové funkcie aby to bolo čo najprehľadnejšie a aby sa tam dalo jednoducho orientovať a hlavne stále pridáva nový a nový obsah, takže som zvedavý čo všetko nám ešte v budúcnosti ponúkne a čo sa dozvieme.
Erik20 rokov
Premium zónu som si vybral pre prípadný benefit z webinárov, a prípadne sa dozvedieť niečo viac ako je v knihe. Môj výber nesklamal. Keďže som limitovaný časom na štúdium, veľmi som uvítal formu šudia prostredníctvom webinárov v Premium členstve. Dozvedel som sa kopec informácii a prišlo s nimi aj veľa WAU efektov. Presne to čo mi chýbalo v mojom puzzle ohľadne ľudského tela a hlavne zdravia. Postupne sa mi v mojom puzzle začína objavovať jasné obrazy. Za to si veľmi si vážim podobných priekopníkov ako je Jaro. Vnášajú nám do života viac svetla a viac otázok. Len tak ďalej robíš to veľmi dobre JARO.
Ľudovítpráca v IT sektore
Skvelé a nezaplatiteľné informácie, ktoré môžu zmeniť nás život a naše zdravie. Vlastne nestíham všetko absorbovať a aj hneď aplikovať, ale na druhej strane, keďže som bol už jednou nohou na podobnej ceste a otužoval som sa a vstávam so slnkom a rad chodím bosý po tráve a rad sa kúpem v studenom jazere alebo rieke, je to úplne ako blesk z jasného neba, čítať zrazu ako to všetko vlastne funguje a prečo to je zdravé. Potrebujem viac času na prečítanie všetkých materiálov, obzvlášť keď som dostal vlastne 2 knihy naraz (jednu v tlačenej podobe). Moja úcta a obdiv, ako si dokázal spojiť info o medicíne, evolúcii, genetike, biológii, chémii... a ešte oveľa viac, niečo čo nedokážu ani lekári, ktorým zverujeme svoje zdravie. Pritom lekárom si vlastne ty, pretože ak by sme žili tak ako píšeš, tých našich lekárov by sme už nepotrebovali.
Michal40 rokov
Na Jara som narazila začiatkom roku 2020, keď som počas iného kurzu bola oboznámená s konceptom, že ako ľudia nie sme len bytosťami, ktoré sú riadené biologickými a chemickými procesmi, ale sme aj bytosťami elektromagnetickými a reagujeme s okolím. Vzhľadom k tomu, že po zmenení pár vecí som ucítila na sebe hneď rozdiely, rozhodla som sa ponoriť hlbšie do toho čo sa za tým skrýva a dozvedieť sa toho ešte viac a otvoriť sa ďalším veciam, ktoré nepoznám a určite toho neľutujem (teraz mám už obe knihy prečítané). Informácie, ktoré Jaro dáva von sú vhodné pre všetkých ľudí, ktorí sa zaujímajú o svoje zdravie, prípadne sa potýkajú so zdravotnými problémami, s ktorými si nevedia rady alebo sa chcú dozvedieť o nás, prostredí či dokonca vesmíre viac a sú otvorení poznatkom, ktoré možno môžu byť nezvyčajné na prvý pohľad ak sa s niečím takým človek už aspoň čiastočne nestretol predtým. Jaro dokáže krásne kombinovať rôzne obory a prepájať ich kritickým spôsobom. Knihy idú do oveľa väčšej hĺbky ako články. Každopádne, chcela by som zdôrazniť, aby možno tento odbornejší prístup k problematike Vás neodradil nakoľko zdieľané informácie sú podľa mňa veľmi užitočné, praktické, častokrát podceňované, ale o to ešte dôležitejšie do budúcna. Navyše, Jaro je veľmi ľudský, milý a vďačný, keď sa ľudia zaujímajú a vždy ochotne vysvetlí veci naviac, prípadne sa dá opýtať aj na fóre, kde sa diskutuje o rôznych témach alebo sa podeliť o skúsenosti. Som vďačná, že sa rozhodol zdielať svoje poznatky a skúsenosti s ďalšími ľuďmi a určite odporúčam sa od neho niečo naučiť, začať sa pýtať a hlavne skúšať veci v praxi.
Andrea DoležálkováHolistický poradca pre zdravie, výživu a životný štýl
Z vlastnej skúsenosti viem, aké ťažké je vydať sa na neprebádané územie poznania a vidieť súvislosti tam, kde ostatní pod vplyvom zaužívaných postupov a učení vidia len to, čo hlása väčšina. O to ťažšie je zachovať svoj pohľad, nenechať sa ovplyvniť, a aj napriek vnútorným pochybnostiam, ktoré má prirodzene každý z nás, neúnavne pokračovať.
Miro Kalus autor projektu Cesta pozitívnej transformácie

www.mirokalus.sk
Jarove články a príspevky čítam priebežne už nejaký čas a na prémium členstvo som priznám sa natrafila náhodne. Zaujali ma hlavne tie webinare a povedala som si, že vyskúšam, čo v nich zistím a rozhodne neľutujem. Osobne sa mi páči hlavne forma, pretože je pre mňa veľmi praktické si jednoducho pustiť záznam ak nestíham, napríklad pri varení a vždy sa dozviem niečo ďalšie a ďalšie. Tiež mávame QaA kde jednoducho napíšeme otázky a Jaro nám veľmi rád odpovedá a vysvetľuje tak, aby si z toho odniesol každý. Z môjho pohľadu hodnota členstva ďaleko prevyšuje jeho cenu a som rada, že som na to natrafila. Určite odporúčam!
Táňa

Potrebujete poradiť s výberom členstva? Napíšte nám a radi Vám poradíme 🙂

kontaktujte nás na: podpora@jaroslavlachky.sk