Pre zapojenie sa do fóra musíte byť prihlásený. Účet si vytvoríte Zdarma a ak chcete získať prístup aj k súkromnému fóru, môžete sa pridať medzi prémium členov.
⇒ PRIHLÁSENIE | Prémium Členstvo
Ahoj, ráda bych se zeptala na téma osteoporózy, pokud je již člověku diagnostikována, čím tělo nejvhodněji podpořit? Moc děkuji za odpověď.
@adelkazakravskaseznam-cz V prvom rade odstrániť všetko uEMP z priamej blízkosti tela, ktoré znemožňuje medi dopovať kosť, ktorá sa potom rozkladá a zamerať sa prirodzené zvýšenie vitamínu D spolu s prirodzeným pohybom, ktorý kosti zaťažuje.
Článok pre teba bude tento:
https://jaroslavlachky.sk/kb-19-ako-pracuju-kosti-led-kolagen-a-piezoelektrina/
Ďalšia vec pre teba bude vitamín C alias zvýšiť prísun rýb s DHA a viac ketogénna strava, hlavne v zimnom období.
Osteoporóza sa dnes vyskytuje aj u čoraz mladších ľudí, pričom mnohé deti majú dnes veľmi mäkké kosti, pretože žijú najmä vo vnútri v okolí umelého EMP a pod umelým svetlom.
Vitamín C (askorbát) je jedným z najviac nepochopených vitamínov v ľudskom zdraví. Je to antioxidant (donáša elektróny) a je nevyhnutný kofaktor pri syntéze neurotransmiterov aj hormónov. Morské plody a vnútornosti majú vysoké hladiny vitamínu C. Ľudia si ho nedokážu vyrobiť, ale môžeme recyklovať naše zásoby prostredníctvom ketogénneho metabolizmu = spaľovania tukov, ku ktorému by malo dochádzať každú noc počas spánku a sezónne pri nízkych teplotách, teda na SR keď je zima.
Vitamín C je transportovaný do buniek az nich cez dva veľmi odlišné receptory SVCT1 a SVCT2. SVCT1 sa nachádza primárne v epitelových bunkách a má najväčší účinok pri reabsorpcii askorbátu v obličkách. SVCT2 sa nachádza vo väčšine neepiteliálnych tkanív, s najvyššou expresiou v mozgu a neuroendokrinných tkanivách. Tieto transportéry sú hydrofóbne membránové proteíny, ktoré majú vysokú afinitu a sú vysoko selektívne pre askorbát . Dôvodom je toto: Ich schopnosť koncentrovať askorbát vo vnútri buniek je poháňaná gradientom sodíka cez plazmatickú membránu, ako je generovaný Na+/K+ ATPázou vo vnútri buniek. Dokážu koncentrovať askorbát 20 až 60-násobne oproti plazmatickým koncentráciám askorbátu vo vnútri buniek, ale dostať ho dovnútra je skutočný problém. Transport askorbátu na týchto proteínoch je regulovaný na transkripčnej, translačnej a post-translačnej úrovni.
Ketogénna strava ovplyvňuje receptory SVCT1 aj SVCT2 prostredníctvom oxalátového prepínača na kontrolu hladín askorbátu, ktoré regulujú katecholamíny a neurotransmitery a teda vie priamo zlepšiť absorpciu a "tvorbu" vitamínu C v tele.
To je dôvod, prečo ľudia skutočne stratili enzým na endogénnu tvorbu vitamínu C, pretože nie sú stvorení na to, aby jedli ako bylinožravci, keď migrovali z Afriky do stresujúcejších chladnejších oblastí. Vitamín C pri perorálnom podaní dokážeme vstrebať len v dávke asi do 500 mg. Po tejto dávke sa transportér SVCT1 úplne nasýti. To znamená, že nič nad 500 mg sa nevstrebáva v čreve a môžeme ho nájsť v moči.
Vitamín C je tiež nevyhnutným kofaktorom pre syntézu norepinefrínu, vazopresínu, dopamínu, kortizolu, kolagénu, alfa a beta adrenergných receptorov a teda aj pre kosti. Diéta s vysokým obsahom sacharidov, chronický metabolizmus glukózy, stres a zápaly vyčerpávajú vitamín C. Nedostatok vitamínu C ovplyvňuje integritu endotelu, hustotu kostí, tvorbu mozgu plodu, učenie/správanie/duševné choroby/únavu nadobličiek, neurodegeneráciu. Červené krvinky v krvnej plazme majú vysoké hladiny vitamínu C a uEMP, ktoré ničí červené krvinky, vyčerpáva vitamín C a znižujú zeta potenciál krvi.
@jaroslavlachky děkuju za odpovědi! V případě vit. D hlavně ze Slunce? (nebo je zde na místě i suplement? který to samozřejmě neřeší)