Dopamín a jeho vply...
 
Zdieľať:
Upozornenia
Vyčistiť všetko

Pre zapojenie sa do fóra musíte byť prihlásený. Účet si vytvoríte Zdarma a ak chcete získať prístup aj k súkromnému fóru, môžete sa pridať medzi prémium členov.


PRIHLÁSENIE | Prémium Členstvo

 

[Pripnuté] Dopamín a jeho vplyv na depresiu

64 Príspevky
7 Užívatelia
23 Reactions
339 Videní
(@watsonthomas)
Príspevky: 6
ČLENSTVO ZDARMA
 

Dopamín je chemická látka, známa ako neurotransmiter, ktorá hrá dôležitú úlohu v mozgovej činnosti a ovplyvňuje náladu, emócie a motiváciu. Jeho funkcia a vplyv na rôzne aspekty nášho duševného stavu, vrátane depresie, sú zaujímavým a komplexným výskumným témou.

V súvislosti s depresiou sa dopamín považuje za jeden z mnohých neurotransmiterov, ktoré majú vplyv na reguláciu nálady. Pre ľudí trpiacich depresiou môže hladina dopamínu byť ovplyvnená rôznymi faktormi a faktormi prostredia. Zmeny v produkcií, uvoľňovaní alebo receptorovej citlivosti dopamínu môžu mať vplyv na to, ako sa človek cíti a ako reaguje na stimuly okolo seba.

Výskum naznačuje, že nerovnováha v hladine dopamínu môže mať súvis so symptómami depresie. Pre niektorých jedincov môže nízka hladina dopamínu súvisieť so zmenami nálady, stratom záujmu a zníženou motiváciou. Naopak, niektorí ľudia môžu prejaviť príznaky úzkosti a nespavosti v dôsledku nadmernej produkcie dopamínu.

 
Publikované : 8. augusta 2023 5:44
Jaroslav Lachký
(@jaroslav-lachky)
Príspevky: 2749
Administrator Absolvent Mito hack #2023 s deutériom
 

@watsonthomas mám pocit, že tu máme SPAM. Ak sa jedná o reálnu osobu, poprosím zmeniť meno

 
Publikované : 8. augusta 2023 6:33
Jaroslav Lachký
(@jaroslav-lachky)
Príspevky: 2749
Administrator Absolvent Mito hack #2023 s deutériom
 

Čítaj tu krátky príspevok o tom, čo vynašli vedci nové v súvislosti s mozgom a potom sa vráť a pokračuj nižšie

 

Nejaká nová správa. 

Podarilo sa nemožné. Vedci vytvorili živý počítač, ktorý „kŕmia“ ľudskými hormónmi.

V snahe o inteligentnejšiu a efektívnejšiu umelú inteligenciu je spotreba energie jednou z najväčších prekážok. Zatiaľ čo náš mozog dokáže zázraky už s 20 wattmi energie, tradičné metódy tréningu AI zhltnú neporovnateľne viac. Práve tu do hry vstupuje švajčiarsky startup FinalSpark, ktorý predstavil prevratné riešenie tohto problému. Na tému upozornil portál NewAtlas.

Tým riešením sú tzv. „cyborg biocomputers“, čo voľne možno preložiť ako „kyborgské biopočítače“. Pod týmto pojmom si podľa zainteresovaných odborníkov môžeme predstaviť živé ľudské mozgové tkanivo s kremíkovým čipom, ktoré spolu tvoria výkonný výpočtový systém. Ten je navyše veľmi energeticky efektívny.

 

https://fontech.startitup.sk/vytvorili-biopocitac-z-ludskeho-mozgu/

 

^^^ Za mňa aj tak stále slabé oproti matke prírode a jej uhlíkovým polovodičom! 

 
Publikované : 6. júna 2024 6:55
Jaroslav Lachký
(@jaroslav-lachky)
Príspevky: 2749
Administrator Absolvent Mito hack #2023 s deutériom
 

Teraz toto. Množstvo informácií, ktoré priemerný človek dnes spracuje každý deň, sa síce líši, no podľa štúdie Kalifornskej univerzity v San Diegu spotrebuje priemerný človek každý deň približne 34 gigabajtov dát a informácií.

Skoro 40 GB, to je enormne množstvo. V minulosti toto množstvo nebol človek Schopný absorbovať za celý život. Dnes, s príchodom sociálnych sietí a rýchlych rozptýlení, je to dosiahnuteľné ľahko. Čo ti však znamená pre človeka? 

Teraz si to spojte s tým, čo viete z webináru o dopamine. 

Dopamin je neurotransmiter, ktorý sa zapája vždy pri tzv. Pracovnej pamäti, ktorá je využitá káve pri tomto enormnom množstve spracúvajúcich informácií. Dopamin tiež reaguje na svetlo a aj modré svetlo.

Toto je obrovský "teaching point" pre každého na zamyslenie.

Keď je dopamin vytvorený akokoľvek inak mimo fotoionizacie, z dlhodobého hľadiska je to problém!

Toto je len ďalšia ukážka kvality verzus kvantity. Vysoké množstva dopamínu nie sú dobré, rovnako ako nízka hladina. Aj toto je dôvod prečo vidíme toľko mladých ľudí, ktorí ani len nevedia kto sú a nedokážu zodpovedne a inštinktívne premýšľať a sú ľahšie manipulovateĺní skupinami, sociálnymi sieťami a obrazovkami (aj marketingom)

 

 
Publikované : 6. júna 2024 7:01
Stránka 4 / 4
Zdieľať: