Pre zapojenie sa do fóra musíte byť prihlásený. Účet si vytvoríte Zdarma a ak chcete získať prístup aj k súkromnému fóru, môžete sa pridať medzi prémium členov.
⇒ PRIHLÁSENIE | Prémium Členstvo
Pri koncipovaní príspevku ma napadla otázka: Ak naše telá poháňajú mitochondrie, a tie využívajú prakticky kvantové javy na roztáčanie nanomotorov v membránach, ako vlastne vznikajú metabolity, odpadné látky, ktoré sú potom vylučované z tela von.
Ide mi o to, že keď sa telo "znečistí", je vidieť tieto znečistenia nielen na úrovni makrosveta - usadeniny v črevách a podobne, ale aj mikrosveta, znečistená lymfa a pod.
Čo spôsobuje toto znečistenie? Ďakujem.
Ahoj. V prvom rade, roztáčanie nanomototov a tvorba ATP je iba jedna strana rovnice. ATP samo o sebe nemá šancu pokryť energetické nároky bunky, čiže je to iba čiastočná pravda a naše bunky nie sú závislé iba na tomto princípe. V mitochondrii sa toho deje ešte viac, ale o tom inokedy, no suvisi to napr. aj s tým, čo si sa pýtal dávnejšie o transmutacii ak si spomínaš.
Čo sa metabolitov týka najčastejšia príčina, ktorú treba hľadať je spomalenie Krebsov ho cyklu, ktorý následne spomalí aj močový a ostatné. Krebsov cyklus je biochemický enzymatický proces, a každý enzým využíva na svoju prácu presun protónov a ich rýchly kinetický efekt. Naopak deuterium tento cyklus spomalí, čím mitochondria a bunka kontroluje svoj metabolický obrat.
Nezabúdaj, že deuterium nie je iba zle alebo dobré. V rôznych tkanivách ma odlišný význam a niekde ho potrebujeme viac, inde menej.
Nie všetky tkanivá majú rovnaké metabolické rýchlosti kvôli svojim fyziologickým potrebám. Otázka znie, ako bunka a mitochondria dokáže prirodzene strážiť koľko deutéria vpustiť dnu do matrixu a kontrolovať rýchlosť cyklov dnu a teda aj metabolický obrat? Odpoveď je UCP (proteíny, ktoré využívajú presun protónov a vytvárajú teplo miesto ATP).
Čím ďalej ide človek od rovníka, tým viac ľudí potrebuje využívať UCP.. Čím bližšie je rovník, tým menej súpotrebné, pretože slnko poskytuje všetky ingrediencie pre autoreguláciu a apoptózu aj aurofagiu. Preto máme takéto haplotypy.
Z tohoto dôvodu máme gény, ktoré tvoria proteíny UCP. Sú niečo ako karburátor v aute, a riadia prietok deutéria verzus protia, čím vedia prispôsobiť prísun kyslíku, rýchlosť metabolizmu, aj rast alebo delenie bunky.
Čím viac deutéria sa dostane dnu, tým viac sa mitochondria zväčší a tým pomalšie sa cykly dnu točia kvôli KIE deutéria. Toto spomaľuje rýchlosť "odstreďovania" aj odpadových látok, napr. amoniak a rôzne iné.
Tiež toma nepriamy vplyv na zhromažďovanie ťažkých kovov a teda aj ďalších vecí ako píšeš. Budeme sa o tomto viac baviť aj v šiestej kapitole a ďalších webinároch
Ahoj Jaro. Dúfam, že otázku môžem napísať aj pod túto tému. Zaujímala by ma tvorba hlienov. Prečo sa vlastne tvoria. Myslím u nefajčiara. Pamätám sa ako dieťa, že dedko stále vykašliaval veľa hlienov , aj keď nikdy nefajčil.
Ale aj u fajčiara. Aký proces vlastne v organizme prebieha.
@maja samozrejme Mária, že môžeš. No do budúcna, ak to nie je priamo k téme, a je to otázka na mňa, radšej založ novú tému. Bude to do budúcna vždy lepšie.
Hlien nebor ako niečo čo súvisí s fajčenim. To sú časté omyly. Hlien a tvorba hlienu je niečo úplne prirodzené pre nás organizmus. Nezabúdaj, že tvoje telo je zložené celé z mikroorganizmov, ktoré sú samost tne baktérie. Mitochondrie sú tiež baktérie ktoré tvoria veľkú časť tvojej hmotnosti, no v tomto prípade ide o mikrobióm (prokaryoty), ktoré tvoria výstrelky tvojich čriev, pľúc, položky, intímnych partii, nosa, hltana, a aj celého tráviaceho traktu až po nosohltan.
Toto sú časti tela kde je špecifický tip baktérií a ak sa tam dostane niečo odlišné, dane baktérie aj celá bunka sa dokáže veľmi rýchlo spotiť presne ako mitochondria, vďaka čomu vytvorí veľmi veľa voľných radikálov na zabmhubenie potenciálbeho organizmu, no hlavne takto vďaka spoteniu signalizuje apoptózu a zahubenie sa, a teda môžeme danú látku z tela dostaneme von napríklad prirodzenou reakciou tela akou je kychnutie, či kašeľ
Ďakujem za odpoveď.
Rado sa stalo 🍀