Ročné/mesačné prémium členstvá

Jaroslav Lachký a Marcový webinár o biofyzika DHA, vitamín A a rybí olej
Prémium Členstvo
Webináre

Záznam webináru – Biofyzika DHA s vitamínom A a rybí olej

Tento marcový webinár r. 2024 z prémium členstva bol zameraný na tému Biofyzika DHA, vitamínu A a rybí olej (brať alebo nebrať?).

Vo webinári sa pozrieme bližšie na to, prečo je DHA vždy susediace vo fotoreptore 11 cis retinalu a akú úlohu tu hrá kvantizácia. DHA má totiž vo svojom základnom stave cca 50kJ/mol, pričom energia izomerizácie CIS na TRANS retinal je 7,9 kJ/mol.
DHA má zároveň absorpciu v UV svetle, pričom slúži ako P aj N polovodič. Ako pomocou týchto dát dokážeme vysvetliť nie len vizuálny systém, ale aj vedomie?
A prečo by riešenie stravy malo začínať práve s DHA a deutériom a nie kalóriami, či vitamínmi? Práve toto bude cieľom dnešného vysielania a na konci nás čaká aj niečo o obsahu DHA v strave a jeho suplementácie rybím olejom.

Zobraziť popis >>
Ako obdržíte záznam >>

49,90 €
Produkt nie je možné kúpiť
 • O čom bol webinár:

  Tento marcový webinár r. 2024 z prémium členstva bol zameraný na tému Biofyzika DHA, vitamínu A a rybí olej (brať alebo nebrať?).

   

  Niečo o tvorbe DHA:

  „Esenciálne“ mastné kyseliny dostali svoje meno, keď vedci zistili, že sú nevyhnutné pre normálny rast malých detí a zvierat. Omega-3 mastná kyselina DHA, tiež známa ako kyselina dokosahexaénová, sa nachádza vo veľkom množstve v ľudskom mozgu. Vyrába sa desaturačným procesom, no ľuďom chýba enzým desaturáza, ktorý pôsobí na vkladanie dvojitých väzieb v polohe ω6 a ω3. Preto sa polynenasýtené omega 3 mastné kyseliny nedajú človekom ľahko syntetizovať, a musia sa získavať zo stravy.

  Biosyntéza omega-3 polynenasýtených mastných kyselín (PUFA) prebieha sériou striedajúcich sa polohovo špecifických desaturačných a elongačných krokov od kyseliny α-linolénovej až po DHA resp. ešte dlhšie kyseliny. DHA je však prednostne inkorporovaná do mozgu počas rastu a je tiež selektívne inkorporovaná do synapsií, mitochondrií a mikrozómov v porovnaní s inými omega-3 PUFA.

  DHA je tiež veľmi husto v membráne obklopujúcej rodopsín, no jej úloha je v podsate dodnes neznáma, hoci sa už v roku 1973 ukázalo, že sa podieľa na elektrickej funkcii fotoreceptorov.

   

  Tu je stručný úvod do vysvetľovanej problematiky:

  Súčasné vysvetlenie vizuálnej fototransdukcie zahŕňa absorpciu fotónu 11-cis retinalom, jeho izomerizáciu na 11-trans, rozklad rodopsínu s kaskádou transducínov, aktiváciu G-proteínu a pohyby iónov. Tento mechanizmus a uzavretie tzv. "cGMP-gated iónového kanála" vytvárajú negatívny potenciál s hyperpolarizáciou pri -65 mV. Jeho depolarizácia sa považuje za signál.

  Z tohoto však vzchádzajú 4 dôležité nevysvetliteľné body a to:

  1. Po prvé, rýchlosť odozvy:

   Otázku o rýchlosti transdukcie možno ilustrovať zachytením koristi sovou. Pri lovení v tme, na to aby zachytila myš šuchotajúcu pod listami, musí sova spracovať informácie o rozdiele zvuku založené na rozdiele zvuku v dvoch ušiach, len asi 10 cm od seba, rýchlosťou 0,000 015 s (to je 15 mikro sekúnd), aby ju našla a zostala na stope. Koordinácia sluchových, motorických a vizuálnych informácií si vyžaduje vysokú rýchlosť spracovania, ak má vysunúť pazúry, chytiť myš a zmeniť smer letu jedným prudkým pohybom. Takáto rýchlosť spracovania vyžaduje elektrónovú funkciu a jeho superpozíciu.

   2. Po druhé, signál sa vyžaduje presnosť, ktorá nie je vysvetlená štandardným modelom:

   Ak dva fotoreceptory reagujú odlišne na fotóny rovnakej vlnovej dĺžky, ako vysvetlíme odlišné vnímanie? Strata ostrosti aj zhoršenie funkcie zraku sa však bežne uvádza práve v experimentálnych podmienkach, kde nedostatok omega-3 mastných kyselín znižuje obsah DHA vo fotoreceptoroch.

   3. Po tretie, neexistuje žiadne konvenčné vysvetlenie pre prenos fotonických detailov ani vedomia, ktoré nám vytvára sietnica po zachytení fotónu smerom do mozgu, kde v podstate nanovo rekonštruujeme vedomie aj videnie.

   Toto nevysvetľujú žiadne chemické reakcie, ani pohyby iónov. Zaujímavé tiež je, že ani elektrický prúd ako taký by neniesol špecifické informácie, ako je napríklad vlnová dĺžka. Prenáša len elektróny tam a sem. Musí to byť teda niečo ďalšie, čo dokáže prenášať aj informáciu.

    

   4. Po štvrté, ako je membrána depolarizovaná (stratí svoj prudko vrastajúci elektrický potenciál – elektrón):

   Membránová depolarizácia sa vo všeobecnosti považuje za vizuálny signál, ale jej mechanizmus je do značnej miery neznámy. Keď však vezmeme do úvahy vlastnosti DHA ako polovodiča, začne to dávať iné rozmery aj zmysel!

   

  Klaus Gawritch so svojou skupinou výskmníkov tiež poukázal na to, že sa DHA veľmi odlišuje od ostatných omega 3, aj ALA, avšak s DPA nie. Inými slovami, s DPA je si veľmi podobná, aj v distribúcií, avšak DPA nemá vlastnosti ako DHA. Pravdepodobne každý tuší prečo a tiež prečo život ako taký začal až pred 550 miliónmi rokov, po kambrickej explózií, keď sa začal zvyšovať kyslík, UV svetlo a syntetizovala sa DHA.

  DHA tiež koreluje komplexným živočíchom a hlavne nervovej sústave. Keď si vezmeme napríklad človeka, ktorý má cca 70 kg a jeho mozog váži cca do 1,5  kg, verzus LEVA, ktorý môže mať hmotnosť pol tony a jeho mozog má 350 gramov, alebo delfína, ktorý je stavbou tela rovnaký ako lev, tiež môže vážiť cca pol tony, no jeho mozog má až 1,7 kg, veci začnú dávať zmysel. DHA ide ruka v ruke nie len s vedomím a "inteligenciou", ale aj našim bytím ako takým. 

  Viac  vo webinári. 

  Jaroslav Lachký a Marcový webinár o biofyzika DHA, vitamín A a rybí olej

  Aké praktické veci sa dozviete:

   

  Vo webinári Vás okrem iného čaká aj toto:

  • - Jarov pohľad na vplyv DHA aj vitamínu A nie len na zdravie a vizuálny systém, ale aj na depresie, zdravie novorodenca a celkový wellbeing.
  • - Nejaké konkrétne čísla o koncentrácií DHA v potravinách.
  • - Rozdiel v koncentrácií DHA v slepačom vajíčku dnes a zpred 50 rokov.
  • - Dáta, údaje, vysvetlenia aj zdroje o tom ako naozaj DHA s vitamínom A pracujú na kvantovo mechanickej úrovni!

   

  Webinár-Marec 2024 - biofyzika DHA, vitamínu A a rybí olej
  49,90 €

  Jednorazová kúpa webináru mimo členstva môže byť obmedzená! Avšak tento dôležitý webinár aj naďalej nájdete, spolu s ďalšími, v knižnici webinárov prémium členstva!

  Webinár Vám pomôže ak:

  • Jarovu prácu sledujete, prípadne ste (alebo sa chystáte stať) prémium člen, a nestačí Vám iba to "konvenčné", čo počúvame z médií, či od bežných odborníkov.
  • Chcete svoje Zdravie, metabolizmus, aj Výkonnosť prevziať lepšie do vlastných rúk!
  • Vás z nejakého dôvodu zaujíma viac o omega 3 DHA alebo o rybom oleji.
  • Ste rozhodnutí stať sa ďalším Mitochondriak-om!
  • Patríte k moderným "biohackerom", ktorí radi skúšajú a proopagujú všetko nové, hoci tomu možno nerozumejú, no chceli by.

  ! Pozor, Webinár pre Vás nie je ak:

  • Zrejme iba vtedy, ak ste človek, ktorý očakáva, že vo webinári odznie "zázračná"5-minútová diéta alebo "skratka" ako byť zdravý pomocou pilulky, alebo niečo podobné. :)

  Dôležité informácie o webinári:

  Ako obdržím záznam

  Po zakúpení dostanete všetko do emailovej schránky, ktorú zadáte pri objednávke. Príde Vám ihneď email s URL adresou, kde nájdete webinár.

  Email je odosielaný systémom automaticky, ihneď po úhrade platby a preto si prosím po úhrade skontrolujte aj priečinky Reklamy a Spam!

  Dĺžka webináru:

  Webinár mal 64 minút.

  Mám webinár na stálo?

  Po uhradení obdržíte súkromne záznam. Ostane Vám natrvalo.

  Je k webináru aj nejaký BONUS

  Áno. Všetci obdržia aj praktický pdf manuál životosprávy (alias DHA naše každodenné).
  49,90 €

  Jednorazová kúpa webináru mimo členstva môže byť obmedzená! Avšak tento dôležitý webinár aj naďalej nájdete, spolu s ďalšími, v knižnici webinárov prémium členstva!

 • Pridať komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov

Podobný tovar

Prémium Členstvo
Webináre
Tento decembrový webinár r. 2023 z prémium členstva bol veľmi špeciálny a zaujímavý, pretože bol uvítaním do veľmi komplexného oboru Deutenomiky, ktorému sa Jaro posledné roky sám…
Webináre
Májový webinár je k téme Root Cause Protocol (alebo aj Protokol Skutočnej Príčiny). Obsahuje mnohé praktické kroky k zlepšeniu svojho zdravia a zároveň webinár obsahuje…
Marcový webinar 2023 Test, Tipy, recenzie na žiarovky, UV, IČ, Jaroslav Lachký, Prémium Členstvo
Marcový webinár bol nahraný Jarom aj na základe žiadosti a spätnej väzby jeho prémium členov, pretože ako sa ukazuje, výber vhodných interiérových žiaroviek (bežné, proaktívne, červené, IČ,...),…
Webinár - Spánok, bdenie a regenerácia titulka
Webináre
Ako znie heslo Inteligentného človeka? "Chceš byť Zdravý a podávať lepší Výkon? Chceš zvládať viac Stresu? OK...tak sa zameraj na regeneráciu a teda na SPÁNOK!" Spánok je…