PODCASTY

ZOZNAM EPIZÓD

Generic selectors
Iba presné zhody
Vyhľadaj podľa nadpisov
Prehľadaj v celom obsahu
Vyhľadaj podľa kategórií
Cirkadiálny rytmus
Civilizačné choroby
COVID
Deuterium
DHA
ENERGIA
Hormóny
Kalórie
Mitochondrie
Modré svetlo
Neurotransmitery
Nezařazené
O mne
PROTOKOLY
REDOX
STRAVA
vitamín D
Voda
Vznik života

O MNE 1. Časť - Ako Som Sa Dostal K Tomu, Čo Robím

Ak by sa ma v minulosti niekto spýtal, čomu sa venujem, odpovede súvisiacej s MITOCHONDRIAMI, by sa nedočkal. S FYZIKOU alebo ‏CIRKADIÁLNOU, či KVANTOVOU BIOLÓGIOU už vôbec nie. Dnes by som však svoju prácu pomenoval ako MITOCHONDRIAK, či KVANTOVÝ BIOLÓG.


O MNE 2. Časť - Mitochondrie A Dýchací Reťazec

MITOCHONDRIE sú zodpovedné za naše ZDRAVIE aj VÝKON. V nich prebieha dýchací reťazec a tvorí sa energia. Prečo NIKDE, pri dýchacom reťazci, nie je zmienka o JEDLE? Prečo teda takmer každý, v súvislosti so ZDRAVÍM, rieši najprv STRAVU?


O MNE 3. Časť - Čo Je To Kvantová Biológia

OD BIOFYZIKY KU KVANTOVEJ BIOLÓGIÍ !


QaA podcast #02 na tému sacharidy, UV svetlo, okuliare, filtrácia vody a viac

Podcast zameraný na Vaše otázky a moje odpovede. Odpovedám v ňom na otázky ohľadom UV svetla, slnečných okuliarov, konzumácie sacharidov a sezónnosti, ale aj filtrácie vody.


Prvý QaA PODCAST na tému svetlo, morské riasy, tipy na večere, svačinky a viac

Vítam ťa pri mojom prvom QaA podcaste. Odpovedám v ňom na otázky, ktoré mi prišli od čitateľov v dotazníku. Verím, že sa ti aj takáto forma doplnenia blogu bude páčiť a budem rád, ak mi dáš najavo, že v tom mám pokračovať.


Audio článok: Prečo ti modré svetlo (tzv. ALAN) zväčší mitochondrie

Mitochondria je ako záhradná hadica. Keď je otvor malý, voda strieka rýchlo a udržuje plynulý flow, všetko je ako má. Keď sa však hadica upchá, jej priemer sa zväčší, zvýši sa tlak, voda začne iba kvapkať a hadica môže prasknúť! ...schválne, nepripomína ti to niečo? Premýšľaj...


Audio článok: Prečo umelé modré svetlo dehydratuje a zníži vitamín D?

Môže ťa umelé modré svetlo dehydratovať podobne ako sa dehydratuje steak v mikrovlnke? A môže umelé modré svetlo znížiť náš vitamín D a zároveň zvýšiť riziko rakoviny? Môže byť teda aj umelé modré svetlo, pod ktorým ľudia žijú jeden z dôvodov, prečo dnes trpíme pandémiou nízkych hladín vitamínu D a vyššej chorobnosti?


Audio článok: Prečo dnes počítanie kalórií nehrá úlohu? 

Čo vlastne znamená slovo KALÓRIA? Je to niečo, na čom ti má záležať a niečo, čo máš kontrolovať? Myslíš, že zvieratá počítajú, koľko kalórií má ktorá potrava? Myslíš, že medveď vonku pozná kalorickú hodnotu medu, keď ho vo veľkom na jeseň konzumuje? Myslíš, že ľadový medveď na severnom póle pozná kalorickú hodnotu rýb, ktoré v zime vo veľkom konzumuje a vďaka tomu nezamrzne a prežije?


Nahovorený Audio článok MITOCHONDRIE #9 KETÓNY a CHOLESTEROL

KETÓN aj CHOLESTEROL sú výsledným produktom nadmerného prívalu ELEKTRÓNOV a v oboch prípadoch o ich tvorbe rozhodujú potreby BUNKY a funkčnosť  MITOCHONDRIÍ.


Nahovorený článok MITOCHONDRIE #10 DEUTÉRIUM a ŤAŽKÁ VODA (Nahovoril: Daniel Jarota)

Vieš prečo má všetok komplexný život na našej planéte v sebe mitochondriu alebo chloroplast? Prečo v sebe máme všetci tieto dve baktérie? V čom sú naozaj výnimočné? Tieto dve baktérie sú totižto dokonalý FILTER. Pýtaš sa filter čoho? …odpoveď je FILTER VODÍKA !


Prečo niekto NESCHUDNE, aj keď obmedzí množstvo KALÓRIÍ 

Pýtal si sa niekedy sám seba, ČI sú naozaj iba KALÓRIE zodpovedné za našu HMOTNOSŤ, ENERGIU, či ZDRAVIE?     


3 TIPY ako si dobiť ENERGIU

3 TIPY ako si dobiť ENERGIU a zvýšiť tak svoj VÝKON!


Nahovorený Audio článok MITOCHONDRIE #11 DEUTÉRIUM v POTRAVE

Prečo môže človek pribrať viac z nízko kalorického MELÓNU plného "obyčajnej" VODY ako z vysoko kalorickej SLANINY? A prečo TUK neobsahuje mnoho vody, no glykogén a ovocie áno? Prečo máme v lete väčší smäd a potrebujeme viac piť, no v zime smäd nemáme, a žiada sa nám jesť mastné potraviny? Odpoveď na všetky tieto otázky je DEUTÉRIUM !


Páči sa ti moja tvorba a chceš ma podporiť v práci?

Môžeš tak urobiť cez tlačidlo nižšie a podporiť ma ľubovoľnou sumou alebo zakúpením akéhokoľvek PRODUKTU.