Novinka - praktický pdf sprievodca deutériom v predaji

Novinka - praktický pdf sprievodca deutériom je od dnes v predaji >>

Kto som?

Som obyčajný chalan, ktorý sa pred rokmi rozhodol zmeniť svoj ŽIVOT. Na svojej CESTE som natrafil na množstvo prevratných informácií, ktoré mi zmenili ŽIVOT aj pohľad na svet a chcem sa o ne podeliť.

Niektorí ma poznajú ako montážnika, obyčajného chalana, športovca, otužilca (hoci posledné dve slová nemám rád), poradcu v oblasti zdravia, výživy a životného štýlu, spisovateľa, introverta, šialenca, (dnes už aj tak trochu "učiteľa"),... no všetko sú to len NÁLEPKY, ktoré v podstate nič nehovoria. Osobne nemám rád žiadne označovanie, snažím sa im "zubami nechtami" vyhnúť, no ak by som mal nájsť jedno slovo, ktoré by najlepšie opísalo moju VÁŠEŇPRÁCU a ktoré by vystihlo to, čomu sa venujem, bolo by to slovo MITOCHONDRIAK. Som fanatik a blázon do MITOCHONDRIÍ.

Mitochondrie ma pohltili, fascinovali a zmenili môj doterajší pohľad na ŽIVOT. Ver mi, že až ti o nich prezradím prvú zaujímavú skutočnosť, tvoja reakcia bude znieť asi nejak takto: "TO FAKT? POVEDZ MI VIAC." 

Pri všetkom čo robím som dôsledný a vždy som na seba prísny kritický. Snažím sa klásť si neustále TAŽKÉ OTÁZKY, no niekedy je to veľmi náročné. Dôvodom je podľa mňa ľudské EGO a tá naša nekonečná ZASLEPENOSŤ, ktorá bola pre mňa asi najväčšou prekážkou. Od malíčka ma bavil POHYB (hoci som v žiadnom extra nevynikal) a asi od puberty, od nejakých 13 rokov, som sa venoval posilňovaniu aj rôznym športom.

Neustále som na sebe pracoval, čítal som veľa o ZDRAVEJ STRAVE aj o ZDRAVOM životnom štýle a všetko som na sebe samozrejme aplikoval a skúšal. Rovnako ako väčšina fitness nadšencov, aj ja som bol v istom "kolotoči" neustáleho jedenia, počítania kalórií, cvičenia, priberania, chudnutia, zosilnenia a stále dokola. V tomto hral veľkú úlohu aj môj zlý zdravotný stav, pretože som býval od malíčka pravidelne niekoľkokrát do roka chorý, čiže si vieš predstaviť to moje neustále "HORE a DOLE". Tu prišla na radu druhá vec, ktorá ma okrem pohybu od mala bavila a tou sú rôzne záhady VESMÍRU, FYZIKY, egypt, múmie, apod. Toto sa mi stalo osudným 🙂

Einsteinove práce relativity som čítal ešte na strednej škole, hoci som im moc nerozumel, no fascinovali ma. Veď koho by nebavilo čítať o tom, čo sa stane, ak by si bežal rýchlosťou svetla a držal v ruke zrkadlo? Videl by si sa v ňom alebo nie?🤔Ak ideš rýchlo ako svetlo, tak sa predsa nemôžeš v tom zrkadle vidieť, pretože svetelný odraz doň prejde pomalšie ako ty...Alebo žeby nie? 😁 Aj takáto úvaha bola pre Einsteina bežná a mňa to vždy fascinovalo, hoci som bol z toho "vedľa ako tá jedľa". 😁

Jednu jeho slávnu vetu som videl asi miliónkrát a bola to aj ona, ktorá mi neskôr otvorila oči. 

 

"Definícia bláznovstva je robiť stále to isté a pritom očakávať iný výsledok." Albert Einstein

V roku 2015 som si musel priznať, že potrebujem zmenu. Absolvoval som zopár školení, stal sa zo mňa CERTIFIKOVANÝ TRÉNERŠPORTOVÝ ODBORNÍK, no paradoxne som prestal čítať a zaujímať sa o bežné športové a fitness rady. Miesto toho som hľadal inde. Keď som natrafil na MITOCHONDRIE a videl ako pracujú, čo ich poháňa a čo poháňa nás, došlo mi veľa vecí. Momentálne prichádzam na to, že čím viac sa učím, tým toho viem menej a menej. Stal sa zo mňa VEČNÝ ŠTUDENT

Stále sa zaujímam o STRAVU, POHYB aj ŽIVOTNÝ ŠTÝL, no spôsob akým na problém nahliadam je radikálne odlišný.  

Dám ti jednoduchý príklad, aby si chápal, čo myslím tým, že môj pohľad sa radikálne zmenil. Koľko si toho pamätáš z ôsmej triedy ZŠ? Čo si takmer žiadny výživový poradca, tréner, dokonca ani lekári neuvedomujú? Každá POTRAVINA na tejto planéte je výsledkom FOTOSYNTÉZY. To sa týka zeleniny, ovocia, ale aj mäsa a všetkého ostatného.

Vieš ako rastlinky tvoria plod? Začnú tým, že vezmú VODU, neskôr OXID UHLIČITÝ a za pridania správneho SVETLA vznikne plod a z neho každé JEDLO. Rastlinka podstúpi viac ako 30 krokov, pokým vytvorí jedinú molekulu glukózy, pretože dôkladne kontroluje celý proces "VÝROBY". Kontroluje všetky atómy, ich obsah, druh, množstvo, ale aj ich USPORIADANIE.

V JEDLE je uložené úplne všetko. Nie len množsto chemickej energie (o ktorej si dodnes ľudia chybne myslia, že je pre nás zdrojom energie), ale aj množstvo INFORMÁCIÍ. Prečo podľa teba rastú isté druhy ovocia, či zeleninyrôznych podmienkachročných obdobiach? Všade na zemi sú predsa iné PODMIENKY, iné SVETLO, ale aj iný druh VODY. Zistil som, že nie len rastlinka citlivo vníma prostredie, ale aj MITOCHONDRIE. Keď sa v tebe potrava rozkladá, uvoľnená chemická energia nie je až taká dôležitá ako si myslíš. Kalórie už vôbec nie. No množstvo informácií, ktoré MITOCHONDRIÁM dávajú "POKYNY" áno. Možno ten Einstein predsa len vedel niečo viac. 

Lenže, čo ak je JEDLO iba jeden kúsok skladačky? Mitochondrie máme strategicky rozmiestnené v celom tele. Čo ak sa prispôsobujú aj iným vnemom? Množstvo informácií predsa dostávame aj cez oči, uši, pľúca, alebo KOŽU a nie len cez žalúdok. Veď ak kvietok nerozkvitne hocikedy alebo jabloň hocikedy neurodí, musia tu byť aj iné ASPEKTY, okrem KALÓRIÍ, či MAKRONUTRIENTOV 🤔

Dokonca aj slávny Nikola Tesla povedal: "Everything is light." V preklade "všetko je svetlo." 

A tak mi začalo vŕtať v hlave množstvo vecí. Napríklad PREČO toľko expertov, lekárov aj fitness poradcov odporúča ZELENINU, či OVOCIE ako ZDRAVÉ POTRAVINY? Veď banán u nás ani nerastie. Alebo prečo zasa lowcarb nadšenci konzumujú kvantá KOKOSOVÉHO OLEJA? A PREČO im to mnohokrát dokonca pomôže? Možno sú tu aj iné uhly pohľadu, nad ktorými by sa oplatilo pouvažovať. Možno jedlo nie je iba o tom, čo neustále počúvame. 

Ak ťa zaujíma viac o mojom pohľade, aj ako som sa k nemu dopracoval, pozri si TENTO článok. 

mitochondriak mitochondria jaroslav lachký spoznaj svoju biológiu

Aká je moja vízia do budúcna?

Rozhodol som sa ľudí UČIŤ ako naozaj fungujeme a aj tak robím. Ako formou predávania informácií Zadarmo (napr. formou tohoto blogu/videí, IG,...), ale aj formou školení, prednášok, či Prémium Členstva.

 

Nemyslím to však iba ako nejakú frázu. Ver mi, že hoci dnes máme na dosah množstvo informáciíi (aj vďaka internetu), o našej BIOLÓGIÍ a o tom ako naozaj fungujeme, nevieme takmer NIČ.

"Matka PRÍRODA s EVOLÚCIOU sú ako párik v kasíne pri hode kockou, len s tým rozdielom, že nehazardujú. Ony nehrajú na náhodu."

Vetu, ktorú si práve čítal, som si v hlave dával dohromady veľmi dlho. Nič v nás, ani okolo nás nie je náhoda, ale zámer. Verím, že keď budem neustále ľuďom ukazovať základné veci z iného uhlu pohľadu a prepájať ich do komplikovanejších súvislosti, nad ktorými zvyčajne málokto premýšľa, jedného dňa sa pomyslený "mostík" medzi odborným a laickým svetom stratí a budem môcť komunikovať otvorenejšie s väčším množstvom ľudí, ktorí budú viac a viac vzdelanejší, uvedomelejší a hlavne ZODPOVEDNEJŠÍ. Toto je moja vízia.

Chcem, aby ľudia prestali riešiť hlúposti a venovali pozornosť podstatným veciam.

"To, že je niečo v spoločnosti BEŽNÉ, ešte neznamená, že je to NORMÁLNE."

Každý máme svoj ŽIVOT vo vlastných rukách ! 

Pamätaj si, že každý máme slobodnú VOĽBU. No následky, ktoré z voľby vyplynú, si už nevyberáš. Tým musíš ČELIŤ.


Je niečo, s čím Vám môžem pomôcť? Neváhajte ma kontaktovať.

KONZULTÁCIE / PREDNÁŠKY / ŠKOLENIA / PORADENSTVO


Myslíš, že by moja stránka mohla zaujímať aj niekoho z tvojich známych? Kľudne ju zdieľaj 🙂


Vypočuj si o mne viac aj v krátkom nahratom podcaste 🙂


Buďte so mnou v kontakte a registrujte sa na newsletter

Vaše osobné údaje sú v bezpečí. Na základe Vášho súhlasu ich budeme spracovávať podľa platnej legislatívy. Viac o ochrane Vašich údajov zistíte kliknutím na tento odkaz: Ochrana osobných údajov.