Pre zapojenie sa do fóra musíte byť prihlásený. Účet si vytvoríte Zdarma a ak chcete získať prístup aj k súkromnému fóru, môžete sa pridať medzi prémium členov.
⇒ PRIHLÁSENIE | Prémium Členstvo
Ahoj Jarko, dnes na fyzike sme sa rozprávali o tom, ako funguje prenos dát medzi zariadeniami a moja učiteľka mi povedala, že princíp šírenia dát pomocou el. mag. pola je rovnaký či už pri spojení káblom, alebo bezdrôtovom spojení.
Povedala mi, že si to môžem predstaviť ako šírenie zvukových vĺn pri rozhovore. Môžeme ich šíriť v nejakom obmedzenom priestore, ako keď sme napríklad v tuneli, alebo ich jednoducho pošleme vzduchom bez obmedzenia. Sú to však stále tie isté vlny, ktoré sa šíria a teda v prípade el. mag. sú aj rovnako nebezpečné pre človeka.
Mne z toho teda vychádza to, že napr. slúchatká s káblikom nie sú o nič lepšie ako bezdrôtové pre toho, kto ich nosí, pretože sú v priamom styku s jeho telom. Ale pre človeka, čo je vedľa neho to už rozdiel je. Ak má jeho sused bezdrôtové slúchatká, vlny zasiahnu aj jeho, ak káblikové, je chránený.
Je táto moja úvaha správna? A čo si myslíš, o tom analogickom vysvetlení, ktoré mi dala učiteľka?
@jaroslavlachky ďakujem ti Jarko za super (aj interaktívne) vysvetlenie🤗
@veronika-brezani rado sa stalo Veronika. Viem, že si lepšie zapamätáš takéto interaktívne 😉
Piezoelektricky znamená, že konvertujú elektrický prúd na mechanickú vibráciu (aj naopak), čo inými slovami znamená, že sú schopný nejakú deformáciu zmeniť na flow elektrónov a produkovať EMP, ale aj opačne, sú schopné flow elektrónov zmeniť na mechanickú vibráciu a vyprodukovať fonón alias Zvuk. Prečo je to dôležité? Pretože celé naše telo je z kolagénu, ktorý prepája každú bunku s mitochondriou aj jadrom s DNA, pričom akýkoľvek pohyb kolagénu vytvorí elektrický stimul, ktorý je následne zmenený na fonón, ktorý sa šíri dobre hádaj kde - vo vode, ktorá tvorí 99% našich buniek...
Aj beh je mechanicka vibracia. 100hz je vibracia zdravej mitochondrie. Da sa definovat aky beh, ci mechanicka vibracia celeho tela je zdrava a prospesna pre mitochondrie? Lebo ak by nastala rezonancia-vibracie celeho tela vo frekvencii 100hz, tak by to mohlo zdrave mitochondrie poskodit.
Mirek Pramuka | @coach_empigo
Co je zavaznejsie : uEMP dokaze rozvibrovat mitochondrie tiez. Len ako zistit, ci dochadza k rezonancii a teda k zruteniu celej mitochonrie?
Mirek Pramuka | @coach_empigo
Aj beh je mechanicka vibracia. 100hz je vibracia zdravej mitochondrie. Da sa definovat aky beh, ci mechanicka vibracia celeho tela je zdrava a prospesna pre mitochondrie? Lebo ak by nastala rezonancia-vibracie celeho tela vo frekvencii 100hz, tak by to mohlo zdrave mitochondrie poskodit.
Toto Miro asi nie úplne správne chápeš. 🤔 Budem sa to snažiť zahrnúť aj v článkoch a možno aj nových webinaroch, pretože je tam toho visc a napríklad aj medzi vibráciou a oscilaciou je rozdiel.
No v prvom rade, čo stojí teraz pre teba za zmienku je napr. to čo som spomenul akurát v novom článku. Písal som tam niečo o faradayovych experimentoch. Varirujuce magnetické pole indikuje elektrický tok. No a taktiež opačne, pohyblivý tok elektrický nabitej častice indikuje magnetické pole. Čo to znamená? Že meniace sa elektrické pole (oscilujuce) indukuje tok elektrónov, ten zas magnetické pole, atď., atď., podľa stavby prostredia a sily pôvodného indukujucego toku. Prečo je to dôležité eofe teba v tejto otázke?
Pretože napríklad pri mechanickom pohybe/deformácií kolagénu, indukujeme elektrický tok elektrónov. Nezabúdaj, že všetko v tele je skrz kolagén v kontakte s vodou a následne aj mitochondriou. O tomto je aj celá biomechanika. Deformácia kolagénu stimuluje elektrický prúd, čím následne vie vytvoriť aj zvuk šíriaci sa vo vode a prenášať tak vibráciu. Takýmto spôsobom vedia aj odlišne frekvencie komunikovať. Tiež je obrovský rozdiel medzi tým, ktorá časť tela co robí, pretože napríklad cez deň, vtedy prepojenie častíc až tak, využiť nevieme, respektíve ich nevieme odpojiť a tiež vytvoriť mitochondrialnu vibráciu (iba oscilaciu), avšak v noci, v REM spánku, vtedy mitochondrie vibrovat vedia, musia a tiež vtedy prepájame častice, hlavne elektróny, (entaglement) čím budujeme svoju koherenciu, ktorá nám počas dňa slúži práve na to, aby každá časť tela komunikovala s ďalšou a všetky tieto odlišné rezonancie spolupracovali, no nie aby bolo všetko rovnaké.
Čiže pointa je tá, aby si nepfemyslal nad tým v tom zmysle, že všetko je rovnaké.💪
Keď sa však šíri fotón (Svetlo - EM VLNA) skrz priestor ( vzduch, vakuum), šíri sa ako EM vlna. Teda nie iba vrámci priameho pohybu vodiča (toku elektrický nabitých častíc), ale vrámci priestoru a toho, či bolo svetlo vyslane polarizovane (v jednom smere ako napr. z lasera) alebo nepolarizovane (ako napr. zo slnka, ktoré svieti každým smerom). Toto je dôležité.
Voda je vsade. Voda ma pamat a musi reagovat na to kvantum informacii. Ako to vnimas ty Jaro? Meni uEMP v meste pamat vody? Podla mna ano. Svetlo dokaze ovplyvnit biologicky cas.
Mirek Pramuka | @coach_empigo
@empigo-osobny-trener-kosice samozrejme Miro, ale hlavne jej schopnosť vôbec energiu a informáciu absorbovať a rozvádzať.
Tlak, Teplota a EMP, všetky 3 vplývajú na vodu a jej štruktúru