Pracovný deň človek...
 
Zdieľať:
Upozornenia
Vyčistiť všetko

Pre zapojenie sa do fóra musíte byť prihlásený. Účet si vytvoríte Zdarma a ak chcete získať prístup aj k súkromnému fóru, môžete sa pridať medzi prémium členov.


PRIHLÁSENIE | Prémium Členstvo

 

Pracovný deň človeka čo pracuje s PC /elektronikou.

7 Príspevky
2 Užívatelia
3 Reactions
60 Videní
Lukáš Volent
(@lukas-volent)
Príspevky: 26
PLATINOVÝ ČLEN
Zakladateľ témy
 

Ahoj Jaro,  

zaujímali by ma nijaké tipy, triky pri práci s PC / mobilom a elektronikou, ked tvojím zamestnaním je práca v kancelárií. Povedzme že nám je jasné všetko to, ako sa chrániť pred vlnením z týchto zariadení (odstup, myš, klávesnica, ethernet, uzemnenie, káblové sluchátka, ochrana zraku, a pod.).    

Zaujímalo by ma ako vyzerá tvoj pracovný deň, týždeň ked tvojou náplňou práce je predpokladám primárne práca spojená s PC, v podmienkach home office, kde je to usporiadanie času, pracovného dňa a miesta výkonu práce výlučne na tebe.

  • Skús prosím špecifikovať ako vyzerá tvoj pracovný deň, a pobyt pri mobile aj PC (ako dlho a za akých okolností s nimi pracuješ). Od koľkej do koľkej pracuješ s elektronikou?
  • Ako si rozdeľuješ pracovný čas, úlohy počas dňa a samozrejme aj voľno (zima/ leto).
  • Využívaš nijaké Pomodoro  (ktoré ti pripomína že sa máš troška rozhýbať za no-extra time, zmeniť polohu (sedenie/ stánie)? Alebo čosi iné čo ti hovorí že si treba dať pauzu od práce? 
    • Ako tráviš tieto pauzy?
  • Máš nijako špecifikované, napríklad že tak aspoň raz za nijaký čas chcem ísť na vzduch/ slnko/ k vode/ vystaviť sa chladu a pod. 
  • Môžeš spomenúť aj rôzne žiarovky (UVA, IČ a i.) ktoré Ti svietia pri práci keď si v interiéri či už počas svetla alebo počas tmy. 
  • Máš nijaký maximálny čas (pocit) cez ktorý už prešvihneš tak už na ten deň končíš s elektonikou a ideš radšej ku knihe, vonku, oddychovať?
  • Keď skončíš s prácou tak oddychuješ tiež pri technológiách alebo sa im už snažíš vyhýbať (ideš si zašporotovať, zregenerovať, priatelia, rodina a i.)? 
  • Pracuješ aj cez víkendy, alebo tie si nechávaš voľné, skôr tak na regeneráciu v prírode alebo iný oddych? 

Povedzme že máš vorkoholika, programátora čo sedí za Pc celý deň a chceš mu trošku poradiť aby niečo zmenil.

Uvedomujem si že tých otázok je veľa, nemusíš odpovedať na všetko, iba som ťa chcel nasmerovať na čo sa pýtam. 

Verím že takéto tipy dokážu poradiť (inšpirovať) ľudí ktorý musia tráviť veľa času pri týchto technológiách. 

Zasa tam môže byť aj rozmer závislácky, že človek by ani nemusel ale trávi pri PC celý deň (hry, sociálne siete a pod.). Alebo v robote práca s PC a doma obdobne. 

 

Ďakujem. 

 
Publikované : 11. decembra 2021 14:09
Značky témy
(@jaroslavlachky)
Príspevky: 4091
Admin
 

@lukas-volent Ahoj.

Ako prvé, neviem ako dlho si medzi členmi Lukáš a teda či si videl niektoré webináre, no odporúčam začať týmito dvoma. Boli praktické a práve k tomuto som v nich rozprával a ukazoval nejaké biohacky z mojej vlastnej domácnosti a pracovne 

(ďalší rok budú aj ďalšie webináre k tomuto, pretože to považujem za dôležité, naučiť Vás čo najviac)

 

Webinár #10 o osvetlení:

https://jaroslavlachky.sk/zlate-clenstvo/webinare/webinar-10-2021-marec-ako-si-ochranit-melatonin-moznosti-interieroveho-osvetlenia-4-kapitola/

 

Webinár #11 o ochrane pred umelým vlnením:

https://jaroslavlachky.sk/zlate-clenstvo/webinare/webinar-11-2021-marec-skodlivost-umeleho-emp-a-prakticke-tipy-ako-sa-pred-nim-chranit-4-kapizola/

 

 

V tomto 11. webinári máte aj pdf protokol, ako si uzemniť NTB, prípadne aj mobil a úplne eliminovať EP pri práci na počítači

 
Publikované : 12. decembra 2021 9:45
(@jaroslavlachky)
Príspevky: 4091
Admin
 

Teraz k otázkam. 

Ak ti je teda jasné, ako sa chrániť, ďalšie tipy nie sú potrebné. Respektíve sú až druhoradé. 

Vzdialenosť je prvoradá, no to, čo ti teraz napíšem, čo som Vám ešte nehovoril (no budem) je VIBRÁCIA TKANÍV a následná ELIMINÁCIA tejto VIBRÁCIE.

 

Každé a akékoľvek vlnenie, ktoré na teba dopadá, vrátane slnka, wifi, z mobilu, atď., atď., v tebe a tvojich tkanivách rozvibruje elektróny. Jednoducho si to predstav takto:

Všetko v tvojom tele je z proteínov a týto proteíny sú ako hady. Za normálnych okolností chceš, aby bolo títo hady v pokoji, pretože iba tak ich môžeš dobre ovládať a prenášať cez nich energiu. Ak sa začnú príliš natriasať, vtedy je ťažké ich "skrotiť" a preniesť cez ne energiu. No a všetko umelé vlnenie ich rozvibruje. 

 

Čiže tvojou úlohou je túto vibráciu spomaliť. A máš 3 prioritné veci, ako to dokázať. UV svetlo pomocou vitamínu D, chlad a magnetizmus. 

 

Všetky tieto modality spomalia pohyb a vibrovanie proteínov v tebe, vďaka čomu zlepšia tvoj flow energie. Inými slovami, staneš sa energeticky efektívnejším! 

 

Podľa tohoto následne musíš robiť svoje rozhodnutia a môžeš pri tom využívať sezónnosť (v lete viac slnka, v zime zas chlad), rovnako uzemnenie - grounding - magnetizmus,...

 

Teraz otázka. Ako vieš, koľko čoho potrebuješ? Krvné testy, tvoja intracelulárna hydratácia a pentózový cyklus sú odpoveď. Keď si pozrieš webináre #19 a Webinár #20 dozvieš sa, ako zistiť, ako dobre si hydratovaný a ako dobre tvoj pentózový cyklus funguje.

Až budeš vidieť, že tvoja hydratácia a sodík klesajú, rovnako, že tvoje hormóny klesajú, respektíve nie sú tam, kde by mali byť, vtedy vieš, že potrebuješ viac. 

 

Ak totižto tvoje hormóny nie sú také, ako by mali byť vieš, že pohyb proteínov v tvojom tele je priveľký a už neplnia svoju úlohu tak, ako by mali. 

 
Publikované : 12. decembra 2021 9:59
(@jaroslavlachky)
Príspevky: 4091
Admin
 

A k tým ostatným bodom Lukáš:

  • V prvom rade nie, moja primárna práca nie je home office. Toto, čomu sa posledné 3 roky verejne venujem (web, konzultácie, blogy,...) je u mňa časovo sekundárne, hoci to plánujem switchnúť. Počas pracovných dní som zvyčajne cez deň v pohybe, nejaký čas aj vonku, atď., a hej, svoj čas mám vždy nejako navrhnutý, aby mi sedel. Mám vždy nejaké rutiny, napr. ráno, ktorú nepreskočím nikdy a neexistuje u mňa, aby som vstal a šiel k mobilu, či počítaču. Ak potrebujem niekedy skôr, tak si radšej privstanem, venujem sa sebe, „ranným veciam“ a potom idem vybavovať online keď tak
  • Ako vravím, posledné roky zvyčajne počas pracovných dní cez deň pracujem, mám toho viacej, popri tom sa venujem aj webu, vždy som nejaký čas vonku (v lete aj v zime), hoci v lete samozrejme viac.

V lete aj doma na terase, kde svieti slnko od východu po západ mám väčší priestor, preto tam vtedy aj viac s NTB pracujem

 

  • Nikdy napríklad netrávim dlhý čas v jednej polohe, sedím málokedy a málo, zvyčajne iba keď musí, pri NTB ako napr. pri webinároch a možno to občas aj vidieť, že už mi je dlho obsedieť 😀
  • Špecifikované nemám žiadno presne, ani nevyužívam žiadne nástroje na pripomínanie, hoci som skúšal viac v minulosti, no mám to prirodzené.

Ak by som to napr. spočítal, myslím že niekde som to aj písal, tak počas dňa cca 10 až 15 minút strávim len zavesení, plus sa hýbem, čupím, stojka na rukách a rôzne ďalšie veci, ktoré sú pre mňa úplne prirodzené a jednoducho vždy, keď idem povedzme popri práci na wc, napiť sa, ... tak niečo takéto vykonám. Ak trénujem, tak to je úplne zvlášť, zvyčajne medzi 14 – 17:00 a nalačno

 

  • Vnímam to inak aj pocitovo. Napr. chodenie na vzduch a na slnko mám tiež pravidelné, nikdy nie som v interiéri zavretý dlhšie ako povedzme hodina až dve a keď som doma v pracovni/kancelárií tak tiež aspoň okno, terasa, a tak.

 

  • Žiarovky využívam, ako som vám vravel v spomenutom webinári. V interiéri mám takmer vždy zapnutú červenú a IČ žiarovku, a občas aj UV. Mám to takmer v každej miestnosti.

 

No počas tmy nesvietim. Keď je večer, čo je teraz už skoro, svietia mi cca do ôsmej iba therabulb a tlmené svetlo v chodbe kvôli priateľke

 

  • Či mám nejaký maximálny čas? Áno. Nikdy nie som ráno, ani večer pri ničom, pracujem cez deň a popri tom robím veci, aby som si to všetko kompenzoval, ako som ti to napísal vyššie. Napr. jazero, kúpanie sa vo vode,...
  • Čo sa týka presného skončenia s prácou, nemám to posledné 2 roky takto. Niekedy pracujem iba poobede, inokedy ráno, inokedy až do večera. Niekedy mám prácu cez deň, celý deň na nohách, potom si poobede idem zatrénovať, neskôr sa navečeriam a mám potom napr. ešte konzultáciu, alebo odpisujem na emaily,...

 

Myslím, že tak v skratke stačí

 
Publikované : 12. decembra 2021 15:28
(@jaroslavlachky)
Príspevky: 4091
Admin
 
Publikoval: @lukas-volent

Povedzme že máš vorkoholika, programátora čo sedí za Pc celý deň a chceš mu trošku poradiť aby niečo zmenil.

 

Slová v druhej odpovedi to vystihli. 

Daný človek si musí uvedomiť (ak je na to pripravený), že je konštantne oberaný o elektróny. Prejavov to má viacej, no dva hlavné sú dehydratácia a tiež zníženie steroidných hormónov. To druhé má aj klinický názov a volá sa to prognenelónový "ukradnutý" syndróm. To znamená, že daný človek bude mať v krvi vyšší cholesterol, no nízky vitamín D aj steroidné hormóny na čele s testosterónom, progesterónom a sDHEA.

Čím dlhšie to takto ťahá, tým viac elektrónov stráca, tým viac vyčerpáva svoje kmeňové bunky a tiež potrebuje viac ATP. No a zo sacharidov toto ATP nikdy nezíska...

 
Publikované : 12. decembra 2021 15:31
Lukáš Volent
(@lukas-volent)
Príspevky: 26
PLATINOVÝ ČLEN
Zakladateľ témy
 

Super, ďakujem za obšírnu odpoveď. 😀 

 
Publikované : 12. decembra 2021 17:51
(@jaroslavlachky)
Príspevky: 4091
Admin
 

@lukas-volent Rado sa stalo. Tak či onak, ak sa naozaj jedná o "workoholika" s počítačom, určite by som využil všetky možné nástroje, vrátane pomodora a rôznych pomôcok, výmeny stoličky za menej pohodlnú, apod., aby sa človek dostal mimo komfortnú zónu keď pracuje s počítačom. 

 
Publikované : 13. decembra 2021 13:29
Zdieľať: