Čo je viscerálny tu...
 
Zdieľať:
Upozornenia
Vyčistiť všetko

Pre zapojenie sa do fóra musíte byť prihlásený. Účet si vytvoríte Zdarma a ak chcete získať prístup aj k súkromnému fóru, môžete sa pridať medzi prémium členov.


PRIHLÁSENIE | Prémium Členstvo

 

Čo je viscerálny tuk alias rozdielm medzi viscerálnym a podkožným tukom

4 Príspevky
1 Užívatelia
0 Reactions
14 Videní
(@jaroslavlachky)
Príspevky: 4111
Admin
Zakladateľ témy
 

Téma, ktorá možno vyžaduje aj samostatné rýchle vysvetlenie pre laikov - viscerálny tuk. 

 

Čo je to teda viscerálny tuk a aký je medzi ním a podkožným tukom rozdiel? V skratke - deutérium. To je odpoveď.

 

 

 

Naše telo vyžaduje vodík - to už vie každý, a jedným z dôvodov je práve zbieranie protónov a elektrónov. nezabúdaj, že ľahký vodík obsahuje v jadre iba protón, okolo ktorého "obieha" elektrón. Nič viac. Je ľahko ionizovateľný, čo znamená, že ľahko separuje protón od elektrónu. Elektrón môže poháňať napr. dýchací reťazec a protón zasa ATP-syntázu alebo prácu enzýmu.

 

Deutérium je ťažšie a obsahuje aj neutrón. Vďaka tomu slúži ako hlavne na RAST a PEVNOSŤ. Ukladá sa všade tam, kde potrebujeme anabolizmus a mať niečo pevné. Napríklad do membrány mitochondrie, alebo keď sa bunka množí,... aj preto malé dieťatko pri pôrode prevezme veľa deutéria z matky, vďaka čomu sa často mamička zbaví niektorých zdravotných problémov. 

 

No a naše telo má množstvo mechanizmov, ako zbiera elektróny. Strava a vodík v nej je jeden spôsob, grounding druhý. Vždy si však treba uvedomiť, že tieto elektróny musia byť najskôr spracované a až následne skrz cytoskeleton (mysli kolagén = polovodič) preposlané do tkaniva, kde sa buď uložia alebo využijú. Miesto, kde sa elektróny filtrujú a rozhodujú je práve pečeň. 

 

To znamená, že cez ňu prechádza vodík ako prvé miesto. Presne preto si zapamätajte, že každý kto má viscerálny tuk = má hromadu deutéria. Naše mitochondrie sa totiž podieľajú aj na produkcii triglyceridov skrz citrát syntázu, z ktorých vzniká podkožný tuk. Toto bolo rozobrané do detailu v nedávnom webinári

 

Presne preto je prirodzený a zdravý živočích uspôsobený tak, aby pri prirodzenom priberaní pod kožou hromadil ľahký vodík. Ten totiž pochádza z matrixu mitochondrie a prešiel filtráciou. Z rovnakého dôdovu je jedno z najlepších tučných častí prasiatka bravčový bôčik a jeho brucho. 

 

Keď však človek prestáva používať mitochondrie, a má vysokú heteroplazmiu, alebo už nedokáže dobre filtrovať vodík, ukladá do tuku viac deutéria (to je prípad morbédnej obezity a obezity). Keď však nie je schopný ani toho (dôvodov môže byť viac), miesto, ktoré deutérium spracúva je opakujem pečeň a začína ho ukladať vo svojom okolí - viscerálne. 

 

Toto je teda rozdiel medzi nimi. Presne preto je chlad najrýchlejší spôsob ako sa viscerálneho tuku zbaviť. 

 

 
Publikované : 3. decembra 2024 13:16
(@jaroslavlachky)
Príspevky: 4111
Admin
Zakladateľ témy
 

Pre dodatočné info odporúčam tieto 2 webináre. Ten kto ich nevidel a zaujíma ho táto téma po ich zhliadnutí dostane viac odpovedí, ako by si myslel...  

 

 
Publikované : 3. decembra 2024 13:18
(@jaroslavlachky)
Príspevky: 4111
Admin
Zakladateľ témy
 

Môže byť odlišnosť deutéria od prótia tiež dôvod prečo malé dieťatko často "kaká", zatiaľ čo zdravý ⠀
dospelý by mal mať stolicu pravidelne ráno? A môže to byť tiež dôvod, prečo psík na prechádzke často ⠀
všetko "ocikáva"... 

Rovnako ako vrchná vrstva kože, kde je veľa 7 dehydrocholesterolu, tak aj výstelka čreva denno denne hromadí veľa deutéria, ktoré zachytí a chráni ta pred ním. To znamená, že musí mať mechanizmus, ako sa ho na dennej báze zbavovať, ak ho je priveľa.⠀

A hádaj čo je týmto mechanizmom v tvojom čreve.... Stolica. Bingooo!



Tak a teraz po premýšľaj, prečo malé bábätko kaká často a dospelý iba raz za deň... verím, že ti dochádza.⠀


Tiež sa teraz zamysli, prečo psík často "ciká" a čo tým sleduje. Že nevieš? Tak ti to prezradím.⠀

Psík takto strategicky umiestňuje pár atómov deutéria všade, kade kráča, aby podľa jeho odlišnej vibrácie v konjugovanom cholesterole dokázal rozoznať pomocou receptora v nose jeho vôňu a vedel kade kráčal.⠀


Tiež ti to však naznačuje niečo o tom, ak napríklad stolicu nemáš pravidelne, alebo ak máš nejaký problém týkajúci sa čreva ako to bolo spomínané v novom článku.

Pamätaj si, že príroda nerobí nikdy nič náhodou a rovnako nie je náhoda nič z toho, čo okolo seba, kdekoľvek vidíš.⠀

 
Publikované : 3. decembra 2024 13:22
(@jaroslavlachky)
Príspevky: 4111
Admin
Zakladateľ témy
 

Nezabúdajte, že filtrácia vody = filtrácia deutéria = frakcionácia vodíka. 

 

 
Publikované : 3. decembra 2024 13:27
Zdieľať: