Pre zapojenie sa do fóra musíte byť prihlásený. Účet si vytvoríte Zdarma a ak chcete získať prístup aj k súkromnému fóru, môžete sa pridať medzi prémium členov.
⇒ PRIHLÁSENIE | Prémium Členstvo
Ahoj Jaro, ak by si mohol vymenovať 10 najužitočnejších HACKOV pre mozog ake by to boli a prečo 🧠?
1.Spanok
2.Meditacia
3.Pohyb
4…
Mirek Pramuka | @coach_empigo
Niekedy je dôležitejšie položiť dobrú otázku ako hneď poznať odpoveď. Ja si myslím, že áno. Tu je zopár otázok pre každého na ukážku.
Premýšľal/-a si niekedy nad tým, prečo sa živočíchy hýbu, a zhromažďujú podkožný tuk, zatiaľ čo rastlinky sa nehýbu, nemusia jesť, a nemajú tuk? A prečo sa malému dieťatko, v embryu, vyvíja nervová sústava, spolu pokožkou a fasciami z rovnakej bunky?
A premýšľal/-a si niekedy nad tým, prečo mitochondrie aj chloroplast odlišne využívajú deutérium (ťažký vodík) verzus prótium (ľahký vodík)? A prečo deutérium filtrujú, no zhromažďujú ho na istých miestach? Na akých a prečo? Môžu vďaka nemu robiť niečo podobné, čo robia napríklad hviezdy na oblohe? A môže byť teda mitochondria pre živočícha niečo ako slnko pre planétu? Hmmm, dobré otázky, čo myslíš?
A čo tak toto. Premýšľal si Niekedy nad tým, prečo sa nám ľuďom počas evolúcie vždy rozvíjala nervová sústava a mozog spolu so schopnosťou hýbať sa? My ľudia sme totiž najkomplexnejší živočích, ktorý dokáže vykonať najviac rôznorodých a všestranných pohybov, a zároveň máme na krku najdokonalejší kvantový počítač s názvom mozog! Práve v tomto hrá úlohu aj BNDF.
Môže tu hrať úlohu práve aj POHYB?
Pohyb je totiž biofyzikálny fenomén, ktorý prepája magnetizmus so Svetlom a Vodou. A práve o tomto bude dnešný nový, schválne tak trochu provokatívny článok:
https://jaroslavlachky.sk/voz-13-pohyb-ako-biofyzikalny-fenomen/
Audio verzia TU. V dnešnom článku/podcaste je veľa AHA a odporúčam nepremeškať ho.
Tiež budem rád za spätnú väzbu ohĺadom zverejňovania ďalších článkov (raz za 2 týždne,...alebo?? 🤔 nech to nie je moc...)
https://open.spotify.com/episode/2pOnAv9LN16XAPojr1mIZg?si=3ecf437ec1b94f0a