Pre zapojenie sa do fóra musíte byť prihlásený. Účet si vytvoríte Zdarma a ak chcete získať prístup aj k súkromnému fóru, môžete sa pridať medzi prémium členov.
⇒ PRIHLÁSENIE | Prémium Členstvo
Ahoj Jaro. Čítal som nejaké články, aj od teba a viem už ze fluor nie je prospešný a chcem sa spýtať ci mi vieš poradiť nejakú kanvicu ktorá z vody odstráni pripadne fluor. Vďaka
@jaroslavlachky vďaka za odpoveď. A ako teda ho dat preč?
@roman_1 V prvom rade záleží či v pitnej vode je (u nás by nemal už byť), a ak hej tak len reverzná osmóza. A samozrejme sa mu vyhýbať (ja vodu s fluorom nepijem), tiež zmeniť zubnú pastu (keďže väčšina bežných past ho obsahuje), kvalitný spánok, atď. 👍
@jaroslavlachky Ja mam doma filter berkey.
Cierne filtre.
Ale.existuju aj tieto filtracne vlozky na fluor
Jaro,
Myslsi si, ze berkey filter je dobry?
Myslis ze tie filtre na fluor nefunguju?
@zuzana12345 Osobne som ho nemeral, ani nemal doma, no môj názor vzhľadom na správanie fluóru a to, čo píšu na stránke je, že ak je vo vode fluór, tak týmto ho nemôžeš dostať von. Najlepšie však testovať, ak chceš, objednať si rozbor vody. Na fluór je to drahšie, ale dá sa. 🤔
Mám ale z minulosti uložené nejaké obrázky, to bolo ešte roky dozadu z nejakého fóra alebo blogu tuším
Je to ale z Ameriky samozrejme, a tam je kvalita pitnej vody z kohútika neporovnateĽne horšia ako u nás. Plus u nás by vo väčšine vodovodov už fluór nemal byť vôbec.
Toto je teraz po filtrácií berkley
A toto po RO
@jaroslavlachky JAro, mozem este otazku k fluoru, ked budes mat cas?
meditujem tu nad tym, ze fluor predsa potrebujeme aj pre zuby, aj pre kosti... a v strave ho isto prijimame.
preco prave v paste, v kohutikovej vode v niektorych krajinach, prirodzene v niektorych mineralkach (na Budiske som videla varovanie pre deti do 7 rokov) sa mu mame vyhybat?
Ide tam o formu/zluceninu toho fluoru?
Lebo predpokladam, ked ho jeme v prirodzenej strave - napr. seafood , tak je to ok.
Alebo to nie je o forme zluceniny, ale ide o mnozstvo?
Dakujem
@zuzana12345 fluor je prvok, ktorý sa vo veľmi malom množstve nachádza v istých miestach a hlavne v niektorých vodách, pričom príroda postupne v priebehu rokov znižuje jeho množstvo. Nie je to esenciálny prvok. Toto je niečo, čo nám v minulom storočí priniesol reklamný a farmaceutický priemysel, keď sa fluor začal vo veľkom využívať v petrolejovom priemysle a musel sa nejak recyklovať, pretože odpad bol obrovský.
Niekedy o tom isto spíšem aj nejaký článok. Čiže platí, že nie len pasta, atď. Pre priemerného človeka je to niečo, čomu sa chce vyhýbať no a práve pasta a lieky (u nás v malom občas aj voda) je to, kde ho nájdeme najviac. Preto s atymto veciam chceš vyhýbať. Jednoducho nájdeš pastu bez a máš vystarane.
Toxikologický program Národného inštitútu pre rakovinu napr. roky dozadu zistil, že fluorid je nejednoznačný karcinogén.
Ďalšie štúdie ministerstva zdravotníctva v už v minulosti potvrdili 6,9-násobný nárast rakoviny kostí u mladých mužov.
Skoršie štúdie zistili 5% nárast všetkých typov rakoviny vo fluoridovaných komunitách.
Podľa štúdií "Fuorid v skutočnosti spôsobuje viac ľudských úmrtí na rakovinu a spôsobuje ich rýchlejšie ako ktorákoľvek iná chemikália,"...uviedol Dr. Dean Burk PhD, ktorý strávil viac ako tri desaťročia v Národnom inštitúte pre rakovinu.
Výskumníci majú podozrenie na súvislosť s rakovinou, pretože polovica požitého fluoridu sa ukladá v kostiach a fluorid stimuluje rast na konci kostí, kde sa vyskytuje osteosarkóm
1. Maurer, et. al., Fluoride an equivocal carcinogen J. National Cancer Institute 82, 1118-26, 1990
2. Cohn, Perry D. Ph.D. An Epidemiological Report on Drinking Water Fluoridation and Osteosarcoma in Young Males New Jersey Department of Health, Environmental Health Service, Trenton NJ November 8, 1992
3 . Yiamouyiannis, J.A. and Dean Burk, "Fluoridation and Cancer: Age Dependence of Cancer Mortality Related to Artificial Fluoridation," Fluoride, Vol. 10 #3 (102-123) 1977
4. Hip Fracture rates related to Fluoridated water Journal of the American Medical Association 264(4):500-502 1990
5. J. C. Robins and J. L. Ambrus, "Studies on Osteoporosis IX. Effect of Fluoride on Steroid Induced Osteoporosis," Research Communications in Chemical Pathology and Pharmacology, Volume 37, No. 3, pp. 453-461 (1982)
Britský výskumníci tiež zistili, že bunky v epifýze (žľaza, ktorá obsahuje kalcifikované usadeniny, ktoré akumulujú fluorid) boli rovnako citlivé na toxicitu spôsobenú fluoridmi ako bunky tvoriace zuby. Na rozdiel od zubov však epifýzu voľným okom nevidíme. Ako poznamenal výskumník, „Bezpečnosť používania fluoridov v konečnom dôsledku spočíva na predpoklade, že vyvíjajúci sa orgán skloviny je najcitlivejší na toxické účinky fluoridu. Výsledky tejto štúdie naznačujú, že pinealocyty môžu byť rovnako citlivé na fluorid ako vyvíjajúci sa orgán zubnej skloviny. Šišinka tiež riadi naše vnútorné hodiny, poskytuje dobrý spánok, spolupracuje s našimi nadobličkami pri zvládaní stresu, udržiava týmus a komunikuje 24 hodín denne, 7 dní v týždni so zvyškom endokrinného systému o tom, ako sa veci majú.
No a v Šišinke sa dnes fluor usadza obzvlášť, keďže ľudia už nemajú kvalitný spánok ako kedysi a nevedia spustiť dobre reverzný flow mozgu, ktorý ich lymfatický aj iný systém detoxikuje.
@jaroslav-lachky prislo mi do.majlu
https://truthaboutfluoride.com/does-s-pellegrino-water-have-fluoride/
@zuzana12345 asi preto vždy tvrdím, že nikomu kto niečo predáva never a radšej vždy sám meraj a preveruj.
Po pravde, nevidím v tom nič extrémne, u nás túto VODU už posledných 5 rokov ťažšie zohnať čiže ja už nepijavam ako povedzme v 2016 až 2017tom, aj preto keď pijem, tak viac magnéziu ako som veľakrát spomínal, pripadne nepijem nič, no tak či onak, ty máš RO.
Ono fluor sa nachádza prirodzene v niektorých prameňoch vôd, čo veľa ľudí potom argumentuje s tým, že je to prirodzený element no je vo veľmi mal ich množstvach a ver ci never, súvisí aj s rádioaktívnym beta rozpadom niektorých prvkov v kôre zeme a tiež z beta rozpadom v slnku keď spaľuje vodík, vďaka čomu je jednak malé množstvu u nás vo vode, no rovnako je fluoridu aj zbavovane následne všetko v tej oblasti.
Príroda a život je vždy cyklus, podobne ako chloroplast a mitochondria. Čiže miesto, kde sa fluor vo vode v malom množstve prirodzene vyskytuje ma následne podmienky, aby ho živočích žijúci tam účinné filtroval ďalej od epifýzy a celkovo, aby mu to malé množstvo fluoru nijako neostávalo v tele a nerobilo problém (teda aspoň môj názor)
@jaroslavlachky Jaro, prosím, co odstraní CHLÓR? Doma mám filtr (3 vložky), v popisu : K7 Závěrečná filtrace vody. Odstraňuje všechny běžné nečistoty včetně chlóru, olova a částic s rozměrem do 0.8 mikronů.
Na netu jsem nenašel velikost chlóru, ale tuším, že to nebude je.
Píšou, že odstraní aktivní chlór, je to dostačující? Nebo mám pořídit spíše reverzní osmózu, kterou budu remineralizovat? Děkuju
@jakub-kuba-cernyseznam-cz najjednoduchšie je len nechať vodu odstáť pripadne nechať na slnku a UV. Pokým nie je vo vode chloramín, čo by pitná voda nemala.
@jaroslav-lachky Tak to je moc dobrá zpráva 😀 Mraky už momentálně moc UV nepropustí, tak stačí už UVA ze žárovky? Koupím z Číny, takže nevím vlnovou délku, ale protože píšeš UV, tak asi 1) bude funkční celé UV spektrum, že?
Nevím, v jakém stavu bude v novém bytě potrubí, takže by
2) mělo být vhodné opět koupit nějaký trojfiltr s kokosovým uhlíkem?
Dávám dohromady postřehy od tebe ohledně sklepa, ledu, měděné nádoby,IČ světla.. tak pak budu dále experimentovat (po přestěhování) 🙂
@jakub-kuba-cernyseznam-cz čo sa týka sterilizácie, tak aj uva je dostatočné, no pri vode je fajn aj UVB a UVC, čo teda určite nekupuj a aj ťažko kúpiš.
A ak kupuješ black light, pozeraj také s 380 nm a menej. Nie viac 😉
2) mělo být vhodné opět koupit nějaký trojfiltr s kokosovým uhlíkem?
Dávám dohromady postřehy od tebe ohledně sklepa, ledu, měděné nádoby,IČ světla.. tak pak budu dále experimentovat (po přestěhování)
Myslím, že ako prvé ti odporučím pozrieť nový Webinár o fungovaní mozgu. Je v ňom veľmi, veľmi veľa a aj k téme.
Nezabúdaj, že prvoradé je to, ako štruktúreš vodu v tom najdôležitejšom mieste = subarachnoidalnom priestore nad neokortexom, alias mozgomiešny mok. Práve bol nahraný.
Odporúčam pozrieť aj viackrát, pretože spolu s nasledovným, novembrovým, bude najdôležitejší aký kedy bude, ak chce niekto pochopiť čomukoľvek čo sa týka ľudského zdravia, fungovania a výkonnosti.
@jaroslav-lachky Tak to se hodně moc těším a určitě poslechnu vícekrát, jestli je audio nebo přečtu, jestli ne. Děkuju Jaro, za rady 🔆