Pre zapojenie sa do fóra musíte byť prihlásený. Účet si vytvoríte Zdarma a ak chcete získať prístup aj k súkromnému fóru, môžete sa pridať medzi prémium členov.
⇒ PRIHLÁSENIE | Prémium Členstvo
Ahoj Jaro
Keďže sa mi nedá chodiť na slnko pri vychode ci pred západom, tak plánujem si kúpiť infrapanel z Mychondrie ten najmenší. V Opaľovacom protokole sa mi zdajú ťažké tie tvoje výpočty. Stačí sa riadiť tým, co píšu?
General Health Benefits: 5-8 minutes at 4-12 inches from your MyLight is best. If targeting a symptomatic area, this can be brought up to 10-12 minutes at 4-12 inches.
@denisa Ahoj. Tieto žiarovky majú vysokú životnosť, myslím, že okolo 10 tisíc hodín a viac (ak sa nemýlim), takže pri bežnom používaní ich nevypáliš, ak sa nič nestane. Podobne ako keby kúpiš nejakú úspornú žiarovku na WC a svietiš tam iba pár minút denne.
V opaľovacom protokole sú výpočty jasné, keď si človek počíta intenzitu alebo čas, ktorý sa chce osvecovať. Musíš teda vedieť, aký máš problém a čo chceš docieliť. Pre všeobecné použitie sa môžeš riadiť tým, čo píšu na webe v Mychondrii.
Ideálne / maximálne terapeutické využitie je pri cca 10 až 100 Jouloch/cm2.
Potrebný čas (v minútach) = Dávka (J/cm2) x 16,67 / Intenzita (mw/cm2)
Napr. pri chronických bolestiach sa podľa štúdií odporúča dávka: 1.2 - 3.6 J/cm2 a 1 až 2 krát denne
Pre Zdravé črevo a mikrobióm zasa dávka 10 J/cm a cca 3krát týždenne iba. (ZDROJ)
Pre zápale v tele a pokožke napr. zas dávka 6 J/cm už podľa potreby, atď. (ZDROJ)
Čiže keď si pri ich paneli vezmeš údaje, pri cca 30 cm má 88.27 mW/cm2 (12 inches) a ty chceš dávku dajme tomu v tomto prípade 10 Joulov, vypočítaš čas jednoducho dosadením do vzorca:
Potrebný čas (v minútach) = Dávka (J/cm2) x 16,67 / Intenzita (mw/cm2)
Tvoj čas = 10 x 16,67 / 88,27
Tvoj čas osvecovania je teda 1,8 minúty pri takejto vzdialenosti.
Pri vzdialenosti povedzme cca 100 cm = 39.37 mW/cm2 (40 inches), čo znamená, źe osvietiš väčšiu plochu tela (výhoda) bude tvoj čas takýto:
Potrebný čas (v minútach) = Dávka (J/cm2) x 16,67 / Intenzita (mw/cm2)
= 10 x 16,67 / 39,37
Tvoj čas je teda pri 100 cm vzdialnosti 4,2 minúty.
Už je teda na tebe, akú veľkú časť tela osvietiš, ale myslím, že u teba bude lepšie väčšiu 👍
ahoj, má niektoré z týchto svetiel pozitívny vplyv na zdravie /z tvojho pohľadu Jarko/?Je medzi nimi alternatíva infrapanu z Mychondrie? https://unizdrav.sk/biolampa-infralampa-horske-slnko-aky-je-medzi-nimi-rozdiel
@eika horské slnko napríklad môže mať dobré účinky, podobne ako rôzne UVB lampy, plazie žiarovky do teráriá, apod., ale tam treba byť opatrný a človek musí vedieť presne čo robí, lebo obsahujú aj uvb a niektoré dokonca UVC, čo už nie je dobré. Treba byť opatrný.
Čo sa týka tých zvyšných lámp, s týmto som sa už stretol veľakrát. Jedine využitie takejto infra lampy by bolo pre mňa, ak by som si ju kuipil na nočný stolík napríklad, ako alternatívu nazasvietenie.
Je to smutné, ale majú akurát dobrý marketing. Veľa zaujímavých a odborných slov v popise výrobku, ale to je všetko. Zapamätaj si napríklad pri takýchto veciach, že už len keď nemajú presnú špecifikáciu, tak fi niečo nesedí a predávajú ti mačku vo vreci. Vždy by mali uvádzať presnú vlnovou dĺžku, aj intenzitu z daných vzdialenosti.
Je to podobné, ako keby v potravinách kúpiš nejaký sirup, ale nikto ti nepovie, čo v ňom je a z čoho je zložený.
Ten vzorec mas odkial? V opalovacom protokole som nevedela najst odkaz na zdroj.
@denisa Nemôžeš ho tam nájsť, pretože tam nemá byť aký zdroj. Je to ako pýtať sa na zdroj, odkiaľ človek vypočíta rýchlosť auta, keď pozná, koľko kilometrovú vzdialenosť prešiel za daný čas.
Watt je výkon vyrobený alebo použitý za sekundu. Napríklad 60-wattová žiarovka používa 60 joulov za sekundu. Keď vieš výkon svetla na plochu štvorcovú, žiadny zdroj nepotrebuješ. Pri panely preto udávajú daný výkon (irradiance) a podĺa množstva Joulov, aké chceš svojmu telu na daný cm alebo meter štvorcový dodať, už iba zistíš koľko dlho to potrvá.