Pre zapojenie sa do fóra musíte byť prihlásený. Účet si vytvoríte Zdarma a ak chcete získať prístup aj k súkromnému fóru, môžete sa pridať medzi prémium členov.
⇒ PRIHLÁSENIE | Prémium Členstvo
Ahoj Jarko, robila som si krvné testy a vo výsledkoch mi vyšlo, že hodnoty objemu a farby erytrocitov sú pod stanovenú normu. Hemoglobín mi vyšiel vporiadku, ajtak ma to ale zaráža, keďže jeme hovädzie mäso a pečienku asi 3-4krát do týždňa cca.
Vedel by si ma prosím nejako nasmerovať, čo by to mohlo pre mňa znamenať?
Výsledky:
Stredný objem erytrocytov: 81,3 fl (norma: 82-98)
Farbivo erytrocytov: 27,2 pg (norma: 28-34)
Hemoglobín: 137 g/l (norma: 120-160)
Glukózy nám v krvi pláva cca 5 gramov, čo je až 25-násobne viac ako mastných kyselín, no množstvo vodíka je iba 4 krát menšie. Prečo? Mastné kyseliny sú termodynamicky efektívnejšie, čo je dôvod, prečo ich tam stačí menej.
Teraz ďalšia vec - máme iba 2 možnosti, ako energiu získať a navýšiť.
Buď nabraním potencionálnej energie, ktorá sa ukrýva v protónoch vo vodíku (mysli na mastné kyseliny) alebo skrz elektróny a fotóny (zvýšenie ich frekvencie). Protón je „hmotnostná“ energia a fotón naopak „bez-hmotnostná“.
Práve preto v lete vyžaduje zdravý živočích menej tuku a stačia mu sacharidy s malým obsahom vodíka, pretože obsahujú elektróny nabité UV svetlom a tiež je toto svetlo v prostredí a dopadá na jeho POKOŽKU, OČI a KRV.
Druhá strana mince je však kyslík. Prečo ho podľa teba má glukóza o toľko viacej? Prečo ho potrebuje naše telo viac v glukóze, ako ho potrebuje v mastnej kyseline? Pri glukóze sa bavíme až o 143- násobne väčšom množstve kyslíka pri danom množstve molekúl v krvi. Odpoveď je opäť termodynamika a hlavne elektromagnetizmus mitochondrie.
Pýtaš sa čo to znamená v ľudskej reči? No znamená to toľko, že keď tvoje mitochondrie oxidujú tuk, majú konštantný prísun vodíka (mysli prísun elektrónov a protónov). No a je to práve táto hromada elektrónov, ktoré sú na jej vnútornú membránu „vháňané“, ktoré na nej vytvoria plynulý a rýchly flow. No a všade kde vzniká elektrický tok, indukuje sa (vzniká) aj o 90 ° naklonené magnetické pole. Podobné magnetické pole taktiež tvorí aj rotujúca sa hlava ATP-syntázy.
Teraz sa pozri na obrázky a popremýšľaj nad tým, prečo Evolúcia vytvorila tvar mitochondrie taký, aký je. Ten „vejár“ má svoj zmysel, pretože vďaka tejto geometrii využíva elektromagnetizmus a 90° vo svoj prospech!
Práve takto ovplyvňujú fyzikálne zákony tvoju Biológiu a to aj napriek tomu, že to očami nevnímaš, pretože sa to deje na mikro úrovni. Nezabúdaj, že absencia dôkazu neznamená absenciu efektu! Môžeš to však vnímať s odstupom času napríklad v zrkadle alebo vyobrazené na „zvláštnych“ krvných testoch ako znížené hormóny, zvýšená glukóza a inzulín v krvi, zvýšené triglyceridy a CRP, zmena veľkostí a objemu červených krviniek (zvýšené MCV),…No čo, dáva trochu zmysel?