LIVE Webinár o Čreve a Mikrobióme

Živé vysielanie skončilo, no môžete si zakúpiť záznam

Informácie o webinári

Webinárom Vás prevedie
Jaroslav Lachký
Začiatok
14.10, vo štvrtok o 17:00
Približná dĺžka
1:45 + 45 min. odpovedanie na otázky a diskusia

"LIVE" WEBINÁR

Skryté tajomstvá CHLADU a BIOLÓGIE + AKO NA TO

Cena: 5 eur

Dĺžka: cca 90 minút + otázky a diskusia

Dátum vysielania: 06.05. 2021

Zobraziť popis webináru

Hneď v úvode webináru zistíš, prečo je chlad v dnešnej spoločnosti chápaný nesprávne a ako nám v minulosti zachránil život.

My ľudia sme veľmi inteligentní, no niekedy zabúdame na tie najjednoduchšie veci a chlad je jednou z nich. Chlad je niečo, čo je pre všetky placentové cicavce prirodzené, pretože to mení našu fyziológiu a tiež prácu leptínu.

Chlad je niečo, čo môže mnohým ľudom pomôcť optimalizovať zdravie a zároveň je to chýbajúci kúsok do skladačky mnohých výživových smerov, ktoré vychádzajú z nepochopenia našej biológie, ako sú napr. KETO, LOW-CARB, či moderné čiastočné hladovanie, apod.

Vo webinári sa dozvieš, ako sa adaptovať na chlad a aký postup zvoliť. Tiež či pri tom využiť sprchu, vaňu a kedy budeš pripravený ísť von do jazera? Dozvieš sa ako dlho byť vo vode, koľko má mať voda stupňov a ako rozoznať, že si vedieš dobre a ešte omnoho viac.

Čo sa vo webinári dozvieš

- Prečo je CHLAD zakorenený v každom z nás a ako nám pomohol v minulosti prežiť?
- Aká je historická udalosť, ktorá je zároveň dôkazom toho, že je pre nás CHLAD potrebný?
- Aké sú ďalšie 2 FAKTORY, ktoré musíš zaradiť spolu s chladom, aby si čerpal všetky benefity?
- Kedy môže byť prospešné obyčajné OTUŽOVANIE, kedy nie a kedy siahnuť po skutočnej adaptácií na chlad?
- Akú stravu konzumovať, ak sa chceš adaptovať na chlad?
- Akým potravinám sa vyhýbať, ak sa chceš adaptovať na chlad?
- Alkohol, sacharidy a ich význam/vplyv pri CHLADE?
- Aký postup zvoliť a ako si ho individualizovať?
- Praktické TIPY, VYCHYTÁVKY a BIOHACKY, ktoré môžeš používať
- Vplyv chladu na HORMÓNY a ako tu môže chlad pomôcť?
- Zodpovedanie otázok a voľná diskusia

ZÁZNAM WEBINÁRU

Škodlivosť umelého EMP (vlnenia) a praktické tipy, ako sa pred ním chrániť

Video záznam webináru z PREMIUM ČLENSTVA

Škodlivosť umelého EMP (vlnenia) a praktické tipy, ako sa pred ním chrániť

Cena: 19,90 eur

Dĺžka: 127 minút 

Čo je v cene: Video záznam webináru + pdf popis v minútach + pdf PROTOKOL

Zobraziť popis webináru

Vo webinári si povieme niečo o umelom vlnení (žiarení), aby každý vedel, aký vplyv na naše zdravie má umelé vlnenie a zároveň, aby to každý vedel vysvetliť aj laikovi, ak by sa ho spýtal. Povieme si prečo je pre nás umelé neviditeľné vlnenie škodlivé, hoci má napr. wifi menej energie ako obyčajná žiarovka.

"Power" alebo po slovensky "sila" vlnenia totižto nie je to podstatné, keď sa bavíme o škodlivosti vlnenia. Tež si ukážeme niektoré praktické a jednoduché tipy a "triky", ktoré môže každý z vás využívať, aby minimalizoval niektoré veci, ktoré denno denne používame.

Tento webinár považujem za nutnosť pre každého, kto využíva akúkoľvek elektroniku. Toto musíš vedieť, ak ti na svojom zdraví záleží.

Čo sa vo webinári dozvieš

- Vo webinári sa pozrieme na konkrétne body, ktoré musíš zvažovať pri riešení bývania (miesto,lokalita, susedia, materiály, spotrebiče, ...)

- a tiež sa dozvieš, ako si za pár eúr uzemniť počítač aj notebook

- ako eliminovať magnetickú časť spektra, ktorú spotrebiče vysielajú

- Po uhradení objednávky obdržíte video záznam webinári aj s popisom + krátky pdf postup Ako si uzemniť notebook

- a ešte omnoho viac.

ZÁZNAM WEBINÁRU

Ako si ochrániť melatonin + možnosti interiérového osvetlenia

Video záznam webináru z PREMIUM ČLENSTVA

Ako si ochrániť melatonin + možnosti interiérového osvetlenia

Webinár #10 Marec 2021 Ako si ochrániť melatonin + možnosti interiérového osvetlenia

Cena: 14,90 eur

Dĺžka: 115 minút 

Čo je v cene: Video záznam webináru + pdf popis v minútach

Zobraziť popis webináru

Webinár zameraný na praktické tipy ako si pomôcť trošku eliminovať riziko z nevhodného svetla, pod akým žijeme, nejaké tipy na žiarovky, aj iné. A tiež niečo o melanopsíne a melatoníne. Ako ich "hacknuť" a neubližovať si zbytočne?

Vieš prečo je náš MELANOPSIN v skutočnosti ako SENZOR, ktorý paradoxne pracuje od zatmenia slnka počas celej noci a nie cez deň, ako si to väčšina ľudí myslí?

A čo tak ďalší dôležitý opsin v tele živočíchov, ktorý sa nazýva NEUROPSIN? Ako súvisí s melanopsinom, ale aj našou schopnosťou SPAŤ a teda aj celkovým ZDRAVÍM? Ako tieto skutočnosti využiť a zároveň trochu hacknúť svoje prostredie tak, aby som využil vhodné stropné OSVIETENIE a to aj VEČER?

Aj o tomto bol marcový webinár #10!

Čo sa vo webinári dozvieš

- Ako vyzerá spektrum svetla, pod akým žijeme posledných cca 580 miliónov rokov?

- MODERNÉ SVETLÁ a ŽIAROVKY (inkadescentné, fluorescentné, LED,..). Aké sú ich vlnové dĺžky, intenzity a v čom je rozdiel oproti starším Edisonovým žiarovkám?

- Aký je hlavný dôvod, prečo za zrušilo fluorescentné svietenie pred pár rokmi?

- Od čoho a akých časti tela závisí aké množstvo svetla vstúpi do nášho oka?

- Čo sa stane nášmu oku, keď UV vlnové dĺžky 290-415 nm nášmu ľudskému oku chronicky z nejakého dôvodu chýbajú alebo ich niečo pred vstupom do oka blokuje?

- Prečo v minulosti využívali lekári atropín a čo nášmu oku robil? Ako to súvisí s opiátmi?

- Čo sa stane, ak je naše oko vystavené celému spektru denného slnečného svetla spolu s ÚV? Aké chemikálie a neurotransmiterry sa vtedy vylúčia a PREČO?

- Aké absorpčné spektrum svetla vykazuje dopamín v tele a v oku?

- Prečo je denne slnečné svetlo 290-380 nm) rozdielne ako večerné ( 381-500 nm). V čom je rozdiel?

- PRAKTICKÉ TIPY na domáce, interiérové osvetlenie

- Infra žiarovky, aké a ako na to + príslušenstvo + zľavový kód

- Ako hacknúť NEUROPSIN a MELATONÍN pomocou vhodnej žiarovky?

- A ešte viac

Premium členstvo

WEBINÁRE z prémium členstva

Viac webinárov sa nachádza v premium členstve

Niektoré webináre sa dajú kúpiť samostatne alebo sa môžete pridať medzi premium členov a získať prístup k celej knižnici webinárov. Nižšie vidíte zoznam webinárov z prémium členstva.

Viac o PREMIUM ČLENSTVE nájdete TU.

Webináre na rôzne témy, praktické webináre s Protokolmi, určené pre rôzne zdravotné problémy, ktoré môžete okamžite APLIKOVAŤ a tiež QaA webináre !

QaA WEBINÁR - PREMIUM ČLENSTVO - Jaroslav Lachký
Novembrový webinár zameraný na otázky od Členov!
Črevo a mozog #14 Protokol ako zlepšiť leaky gut
Praktický webinár, v ktorom sa pozrieme na to, ako diagnostikovať stav svojho čreva, aké krvné testy pri tom využiť a ako svoje črevo zlepšiť. Pozrieme sa na praktický postup, ako na to, aj akým veciam sa vyhýbať, aké doplnky, ći stravu zaradiť a ako svoj stav priebežne vyhodnocovať!
QaA WEBINÁR - PREMIUM ČLENSTVO - Jaroslav Lachký
Webinár zameraný na otázky členov! Otázky, ktorým sme sa dnes venovali boli napr.: prečo nehrá detoxikácia žiadnu rolu, ale redox? Ženy a zvládanie chladu? Zima v ranných hodinách po jedle? Popraskaná pokožka v chlade, čo s tým? Výkonnosť, crossfit a ako trénovať bez prijímu sacharidov? Ako vplýva dehydratácia na množstvo kyslíka? Duša vs Telo? Tieź zaznelo niečo o kalóriach, prečo a kedy ich počítanie nedáva zmysel, ako sledovať stolicu a kedy je najlepšie jesť potravu? V akých časoch dňa? Niečo o 4G, 5G a 3G sieťach, ako ich meriať a ako ich rozoznať? A ešte o mnoho viac. Pre viac info rozklikni webinár
Webinár #20 Pentózový cyklus a glykogén, Jaroslav lachký premium členstvo
Veľmi dôležitý a praktický webinár, v ktorom sa pozrieme na základ, prečo je pentózový cyklus v našom tele veľmi dôležitý, aké produkty tvorí, ako súvisí s adaptáciou na chlad aj ketogénnou stravou, detoxikáciou a steroidnými hormónmi a ako naozaj rozoznať a ako to kvantifikovať, že je tento cyklus u človeka disfunkčný. Po dnešnom webinári budú členovia vedieť, prečo naozaj nič ako "bezpečný" sacharid nie je a prečo Adaptácia na chlad zaberie minimálne zopár mesiacov, aj ako skutočne naše svaly pracujú.
QaA WEBINÁR - PREMIUM ČLENSTVO - Jaroslav Lachký
Mesačný QaA webinár zameraný na otázky od členov! Dnes sme sa venovali témam ako frutariánstvo, karnivóri, keto, jogíny, veci týkajúce sa očí, operácie očí, krvných testov a zistenia či mitochondrie spaľujú tuk, ako zistiť stav srdiečka, či progress cukrovky, tiež niečo o autoinumitných problémoch, umelom EMP a leaky gut a ešte ďalšie
základné krvné testy a ich vyhodnotenie
Praktický webinár, v ktorom si povieme o základných krvných testoch, ktoré si robiť, ako ich vyhodnotiť a ako im porozumieť aj bez pomoci lekára. Testy o štítnej žľaze, cholesterole, inzulíne, steroidných hormónoch, rozdieloch v hormónoch v zime a teple a ešte o mnoho viac!
QaA WEBINÁR - PREMIUM ČLENSTVO - Jaroslav Lachký
Webinár zameraný na otázky a odpovede. Niektoré položené otázky: o minerálnych kameňoch ako ametyst a ich vplyv na EMP, mitochondriálna biogenéza, doplnky výživy, modré verzus UV svtetlo a škodlivosť, malária a jej výhoda/nevýhoda, ...
Webinár #18 August 2021, protokol pre mitochondrie, premium členstvo
Webinár zameraný na množstvo praktických tipov, doplnkov, pomôcok a "hackov", ako pomôcť s fixnutím mitochondrií, spaľovaním tuku, zvládaním stresu a ešte viac. Webinár obsahuje aj krátky výstup v pdf protokole!
Interaktívne stretko webinár Premium členstvo
Interaktívne stretko Premium členov, ktorý sa naň prihlásili. Spoločný video call členov, v ktorom spolu prezdieľame skúsenosti, rady a tipy a môžme spolu komunikovať live navzájom, pýtať sa a pomôcť si. Stretko prebehne na samostatnej platforme a nie tu na webe!
QaA WEBINÁR - PREMIUM ČLENSTVO - Jaroslav Lachký
Júlový QaA webinár zameraný na otázky od členov! Vo webinári sme sa bavili o veciach ako Grounding a 5G siete, osvetlenie, okuliare, vystavovanie brucha slnku a mikrobióm, kolagén a kortizol, ketóza a tréning a ešte o mnoho viac
Ako by mohol vyzerať vzorový jedálniček pre rôzne situácie aj ročné obdobia? Kedy by si mal jesť viac cholesterolu a kedy ho až toľko nepotrebuješ? Prečo sú moderné výživové smery v mnohom postavené na hlavu a bohužiaľ aj nové "keto" trendy? Aj na toto sa pozrieme v dnešnom webinári a tiež všetci účastníci obdržia excelovú tabuľku s množstvom potravín a ich hodnôt, ktorá im pomôže.
QaA WEBINÁR - PREMIUM ČLENSTVO - Jaroslav Lachký
Májový webinár zameraný na QaA (otázky od členov).
Adaptácia na chlad #9 HSP alias Proteín tepelného šoku
Vylepšený a detailný protokol adaptácie na chlad. Ako súvisí CHLAD, hladovanie, ketogénna strava s leptínom? Prečo je správne aplikovaný protokol s chladom vhodný obzvlášť pre ženy a ako im chlad môže pomôcť nie len s hormónmi? Kedy potrebuješ zvýšiť prísun jódu, selénu a kedy horčíku? A kedy ich naopak takmer nepotrebuješ? Ako a kedy si ich môžeš dovoliť suplementovať? Čomu sa vyhýbať a čo naopak robiť, ak prechádzaš na ketogénnu stravu, aby si predišiel "keto problémom"? Aj o tomto sa budeme baviť vo webinári.
Ako súvisí leptín s chladom? A ako súvisí ketogénna strava, s hladovaním a pocitom schladenia našej pokožky? Sú tu nejaké súvislosti? Prečo ľudia, rovnako ako všetky placentové cicavce, majú v sebe mechanizmy, ktoré nám umožnia vzdorovať chladu? Máme tu nejaké historické dôkazy? Odpoveď je áno máme a dozviete sa ich v dnešnom webinári.
QaA WEBINÁR - PREMIUM ČLENSTVO - Jaroslav Lachký
Finálny webinár zo 4. kapitoly venovaný Otázkam a odpovediam. Vo webinár odpovedám na akékoľvek otázky od členov!
Vo webinári si povieme niečo o umelom vlnení (žiarení), aby každý vedel, aký vplyv na naše zdravie umelé má umelé vlnenie a zároveň, aby to každý vedel vysvetliť aj laikovi, ak by sa ho spýtal. Povieme si prečo je pre nás umelé neviditeľné vlnenie škodlivé, hoci má napr. wifi menej energie ako obyčajná žiarovka. "Power" alebo po slovensky "sila" vlnenia totižto nie je to podstatné, keď sa bavíme o škodlivosti vlnenia. Tež si ukážeme niektoré praktické a jednoduché tipy a "triky", ktoré môže kaźdý z vás využívať, aby minimalizoval niektoré veci, ktoré denno denne používame. Tento webinár považujem za nutnosť pre každého, kto využíva akúkoľvek elektroniku. Toto musíš vedieť, ak ti na svojom zdraví záleží.
Webinár #10 Marec 2021 Ako si ochrániť melatonin + možnosti interiérového osvetlenia
Ako vyzerá spektrum svetla, pod ktorým žijeme posledných 580 miliónov rokov? A ako vyzerá svetlo, ktoré vyžarujú rozličné umelé zdroje svetla? Aký je hlavný dôvod, prečo za zrušilo fluorescentné svietenie pred pár rokmi? Praktické tipy ako si pomôcť trošku eliminovať riziko z nevhodného svetla, pod akým žijeme, nejaké tipy na žiarovky, aj iné. Tiež niečo o melanopsíne a melatoníne. Ako ich "hacknuť" a neubližovať si zbytočne? Dajú sa využiť na doma UV svetlá na to, aby sme si zlepšili spánok? Ak áno, aké a ako?
Jaroslav Lachký, blog, SÚ ŽLTAČKA a HYPOXIA IBA DÔSLEDOK NAŠICH NESPRÁVNYCH ROZHODNUTÍ
Ako pracujú naše oči, ako sa regenerujú ako súvisí vitamín A s vitamínom D a aký je súvis medzi DHA, deutériom a modrým svetlom? Čo je to TOPOLÓGIA a čo sú to špeciálne materiály TOPOLOGICKÉ IZOLÁTORY?
QaA WEBINÁR - PREMIUM ČLENSTVO - Jaroslav Lachký
O čom je REDOX a TRYPTOFÁN? Kedy tvorí ketón, kedy glukózu a kedy proteín NAD? Niečo zo života Nikola Teslu? Ako ovplyvnil svetový pokrok v technológií a aj medicínu?
WEBINÁR #07 DHA a BAZANOV EFEKT
Aký je skutočný DÔVOD, prečo je v dnešnom svete RASTLINNÁ STRAVA pre priemerného človeka nevhodná a prečo čítanie nutričných štúdií alebo počúvanie výživových poradcov dnes už nedáva zmysel ? Čo ak je to hlavné, na čo pri STRAVE treba prihliadať práve DHA?
WEBINÁR #06 2021 POHYB KRVI A ENDOGÉNNE LASEROVÉ UV
Vo webinári získaš prekvapivé informácie o TVORBE VLASTNÉHO SVETLA v KRVI, o pohybe našej KRVI, ale aj o tom, ako na výber našej stravy vplýva SVETLO, ale aj TEPLOTA, ktorými sa obklopujeme!
Webinár zameraný na VODU, PITNÝ REŽIM, HISTÓRIU FLUORIDÁCIE, ale aj MEDICÍNY, v ktorom sa pobavíme aj o praktických tipoch ohľadom vody, stravy, zubnej pasty, minerálnych kameňoch a viac.
MITOCHONDRIE #5 ETC (Elektrónový transportný cyklus)
Prečo dnes väčšina ľudí ľahšie priberie, ak budú jesť šaláty či uhorku a po pri tom behať na bežiacom páse a prečo by viac schudli, ak by jedli SLANINU?
QaA WEBINÁR - PREMIUM ČLENSTVO - Jaroslav Lachký
Aký je vzťah medzi cholesterolom a DHA? Je rozdiel medzi živočíšnymi a rastlinnými proteínmi? Zaťažujú živočíšne proteíny viac organizmus? A viac
Prečo sú ženy náchylnejšie na zápaly, pribratie hmotnosti a ako do toho zapadá správna strava, CHLAD, DOPLNKY, či KRVNÉ TESTY? 
Aký je skutočný význam mitochondrií, ATP a akú úlohu tu zohráva VODA?