Zdieľať:
Upozornenia
Vyčistiť všetko

Pre zapojenie sa do fóra musíte byť prihlásený. Účet si vytvoríte Zdarma a ak chcete získať prístup aj k súkromnému fóru, môžete sa pridať medzi prémium členov.


PRIHLÁSENIE | Prémium Členstvo

 

AGEs

3 Príspevky
2 Užívatelia
0 Reactions
11 Videní
(@pluba)
Príspevky: 1
ČLENSTVO ZDARMA
Zakladateľ témy
 

Ahoj.

Zajímaly by mě, jak se dobře fungující buňky potažmo mitochondrie vypořádávají s produkty pokročilé glykace. Co jsem zatím četl, tak se v organizmu vlastně jen hromadí...

 
Publikované : 20. marca 2025 12:46
Značky témy
(@jaroslavlachky)
Príspevky: 4192
Admin
 

@pluba Redox a Zeta potenciál sú kľúčové. Ak má niekto nízky redox v plazme, v krvi, bude viac oxidovaný nezávisle na tom koľko cholesterolu bude jesť, či glukózy, a pod. Náš organizmus má veľa mechanizmov ako sa s nimi vysporadúva a nie každá oxidácia, či glykácia je zlá. Napríklad "glykovaný" hemoglobín ako som viackrát vo webinároch hovoril je v podstate deuterovaný hemoglobín!

Čo ti to teda automaticky hovorí o AGEs? Ak je redox našej plazmy slabý, nedokážeme v nej dobre separovať deutérium a budeme ho ukladať aj na takéto produkty. Ako naše telo v normálnych podmienkach deutérium "odpratáva"? Veľmi jednoducho. Bol o tom predposledný webinár o sulfácií (Webinár-Február 2025 - Sulfatácia, cholesterol a solárny mozoľ).

Náš mikrobióm alebo dostatok slnka na koži v nás produkujú síran a jeho medziprodukty, ktoré následne slúžia ako "gél" s vysokým negatívnym el. nábojom všade vo výsteľkách kapilár a aj v krvinkách a doštičkách a vo všetkom, čo máme v krvi. TO znamená, že sa v blízkosti všetkého v krvi, vrátane samotných krvných doštičiek a všetkého čo sa tam plaví vyskytne veľa exkluzívnej zóny, ktorá separuje ČO? VŠetko väčšie ako protóny. Deutérium je väčŠie ako protón. 

Takýmto spôsobom naša krv dokáže veľmi dobre držať negatíovny náboj a zároveň udrźuje vysokú koncentráciu deutéria v epicentre plazmy, podobne ako je v mori. Toto je dôležité. Pretože v momente keď na našu kožu dopadajú silné UV lúče, ako tomu bude teraz do septembra, keďže ide leto, steny kapilár vylúčia oxid dusnatý, ktorý vasodilatuje cievy, ktoré sa dostanú blízko porvchu a aobosrbujú veľa z tohto UV. To znamená, že sa naša krv rozprúdi rýchlejšie a "stlačí", čím sa stlačí vŠetko uprostred. A čo je uprostred? Opakujem - deutérium.

 

 

Presne toto je stimul k tomu, kedy dokáźeme veľmi efektívne deutérium využívať, pretože sa začne správať ako obľúková plazma a teda bude vylučovať endogénne UV svetlo a to od UVA až po UVC. Toto je to, čo napríklad sterilizuje našu krv v lete aj kožu a je to dôvod prečo v lete je takmer nulový výskyt vírusov a vírusových ochorení. Tiež je to mechanizmus ako sa zbavujeme AGEs, ktoré za pomoci UV zvnútra von ľahko fotokatalyticky degradujeme! 

 
Publikované : 22. marca 2025 9:23
(@jaroslavlachky)
Príspevky: 4192
Admin
 

Presne preto zvyčajne nachádzame aj koreláciu medzi AGEs a vysokým LDL cholesterolom, problémami so srdcom, arytmiou, tlakom a upchávaním ciev. 

Upchávanie ciev zvyčajne koreluje s hustou krvou, uvoľnovaním vápnika a nedostatok NO. "Hustá" môže byť z viacerých dôvodov a vo viacerých kontextoch, no najlepšie tomu pochopuť v kontexte Zeta potenciálu. Písal som o tom samostatný článok:
 
 
 
Ak je totiž krv reálne hustá, pravdepodobne voda v krvi stráca štruktúru, negeneruje dostatok hydroniových iónov a teda ani protónov, ktoré zabezpečujú plynulý flow kvapaliny v hydrofilnej trubke (kapiláre) a následkom toho môžeme očakávať, že všetko v krvi zväčší objem. Keď veci v krvia zväčšia objem, stávajú sa menej termodynamicky efektívne, čo znamená, že v krvi vzrastá entropia. Takto sa veci v krvi pohybujú horšie, vzhľadom na odpor, aký im kladie kvapalina s názvom plazma. 
 
 
To znamená, že aj cholesterol v krvi bude ten najväčší (viac VLDL), bude tam viac ApoB, tiež stupne šírka červených krviniek aj doštičiek (ako samoplatca to vieme zmerať za pár eur), atď.
 
 
Zeta potenciál je elektrický náboj, ktorý vzniká na povrchu nejakej častice, materiálu alebo časti materiálu, ktorý príde do kontaktu s vodným roztokom. Následkom toho vznikne na jeho povrchu elektrický náboj ako výsledok lokálnych voľných elektrónov v roztoku, ktoré majú tendenciu sa preskupovať do oblasti s nenulovým nábojom, ktorá existuje v blízkosti rozhrania povrchu časti a roztoku. 
 
 
 
 
 
No a teraz - čo má v našom tele veľa voľných elektrónov? No predsa Voda. Kde máme veľa vody? Napr. v bunkách, ale aj v krvi. Krv je z 93% voda. No a v krvi sa plaví mnoho vecí, medzi ktoré spadajú aj dôležité biele, či červené krvinky. Bez nich by sme predsa umreli, pretože by sme nevedeli kyslík prepraviť do tkanív.
 
No a práve v tomto je dôležitý Zeta potenciál, ktorý na ich povrchu vzniká, vďaka interakcii hydrofilného povrchu, materiálu schopného generovať elektrostatický náboj a vode.
 
 
Zeta potenciál v podstate odzrkadľuje Redox tvojej krvnej plazmy aj vecí plaviacich sa v nich a množstva svetla (množstvo eV), aké proteíny v krvi zachytávajú a majú k dispozícií
 
 
Redox je zasa schopnosť tvojho tela presúvať elektróny a protóny. Ide teda o to, mať dostatok elektrónov (zbierať ich a nestrácať ich) a následne aj pomocou nich zachytávať Svetlo (fotoelektrický jav) a vedieť ich presúvať spolu s protónmi.
 
 
 
Bez dostatku elektrónov v krvnej plazme a schopnosti dostať ich na povrchovú časť akejkoľvek krvinky v krvi, bude tvoj zeta potenciál vždy nižší a všetko v krvi sa bude horšie pohybovať aj horšie pracovať a krv sa bude upchávať. 
 
 
Publikované : 22. marca 2025 9:25
Zdieľať: