Pre zapojenie sa do fóra musíte byť prihlásený. Účet si vytvoríte Zdarma a ak chcete získať prístup aj k súkromnému fóru, môžete sa pridať medzi prémium členov.
⇒ PRIHLÁSENIE | Prémium Členstvo
Ahojte,
zaujímalo by ma či ma niekto s tímto skúsenosti (hydrogen sulfide SIBO). Takmer každý ide na SIBO cez carnivore diet ale mne to príde, že tento typ SIBO je horší na tejto strave.
Len tak v skratke, netolerujem skoro žiadne oxaláty, saliciláty sú tiež pre mna limitujúce. Histamín je na tom lepšie ale tiež to nieje žiadna sláva. Viem, že je to cele prepojené ale neviem presne ako.
Ďakujem za každú skusenost
https://jaroslavlachky.sk/epigenetika-5-sira-cystein-glutation-a-detox-verzus-redox/
Ahoj ,
v prvom rade dakujem za odpoveď.
V druhom rade by som to videl na dehydratáciu organizmu a teda nízky sodík v strave nakoľko ani moc nesolim.
Avšak ešte by som sa spýtal pár vecí:
1. je možné spraviť SIBO alebo iné patogény aj bez použitia nejakých antimikrobionálnych vecí ?
2. ja som presvedčený, že za moje problemy môže intoxikácia plesnou. Ako je potreba riešiť toto?
3. aký máš názor na to ked sa premnoží v čreve Bilophia wadsworthia, musí to mať nejaký význam, pre mna to znamená niečo ako ochranný "štít" kedže žlč v podstate služi na odvod škodlivín a následne je recyklovaná späť do obehu tak táto bakteria má asi úlohu zamedziť návrat žlče do pečene kde ju intoxikuje. Myslíš, že rozmýšlam nad tým zle?
úplne mi bude stačiť krátka odpoveď aby som ťa moc nezaťažoval. Ďakujem
@dendo21 Ahoj Denis, nie je začo.
K tvojím otázkam. S tým druhým bodom, ohľadom soli, myslím, že by si mal naopak soli pridať. Prirodzené slané potraviny a celkovo sodík.
1. podľa mňa hej, ale záleží od veľa faktorov ako pri všetkom. Nie každý má rovnaké možnosti, rovnaké prostriedky, je rovnako odhodlaný, má rovnakú konzistenciu/chuť/ochotu,...
2. Môže byť. Určite sa nejakým spôsobom dané baktérie dostali dnu, no tak či onak, museli mať vytvorené prostredie, ktoré im to umožnilo, ktoré im dovolilo množiť sa a prežiť a zotrvať.
3. Bilophia wadsworthia sú anaerobné baktérie (žijúce bez kyslíka), pričom veľa z nich súvisí s Ureázou, ktoré patria do rodiny amidohydroláz a fosfotriesteráz. Ureázy sa nachádzajú v mnohých baktériách, hubách, riasach, rastlinách a niektorých bezstavovcoch, ako aj v pôde ako pôdny enzým. Dôležité pre teba podľa mňa je, že sú to metaloenzýmy s vysokou molekulovou hmotnosťou obsahujúce nikel. Nikel je prechodný kov, ktorý súvisí s EMP, ako aj plesňami. Všade kde je nadbytok vlhkosti a uEMP, nájdeme aj veľa plesní, čo môže byť prípad teba. Poohliadol by som sa preto po prostredí (byte/dome,...) kde žiješ, kedy to začalo, ako dlho sú tieto problémy, spojil si čo sa dá dohromady a začal tam.