Zdieľať:
Upozornenia
Vyčistiť všetko

Pre zapojenie sa do fóra musíte byť prihlásený. Účet si vytvoríte Zdarma a ak chcete získať prístup aj k súkromnému fóru, môžete sa pridať medzi prémium členov.


PRIHLÁSENIE | Prémium Členstvo

 

Krevní testy

8 Príspevky
3 Užívatelia
1 Likes
45 Videní
(@jessica-miller)
Príspevky: 6
ČLENSTVO ZDARMA
Zakladateľ témy
 

Dobrý den, Jaro,

 

 mohl byste mi prosím poradit ohledně krevních výsledků jednoho člena rodiny? Snažím se nějak pomocí Vašich příspěvků trošku přijít na kloub a tím se i učit takové věci vyhodnocovat. Přemýšlím i nad koupi webináře ohledně krevních testů. Ale když to jsem jen tak dám pro potvrzení nějakých mých vlastních myšlenek, byla bych moc ráda, kdyby jste mi dal vědět, jestli v tom vidíte nějaký zásadnější problém - nemyslím přímo v hodnotách, protože vidím, že někde "problém" svítí v hodnotách červeně, ale spíš jestli je tam někde něco zarážejícího. Snažím se s člověkem pracovat na cirkadiánním rytmu, celé léto jsme byli všichni hodně na slunci a uzemněni, momentálně držíme vysokotučnou stravu s nižšími sacharidy, hodně jodu, DHA apod..akorát to otužování a chlad tam zatím moc nejde..i kvůli hormonální odezvě...(jedná se o ženu ve věku 30ti let). Tak případně jestli i z tohoto mála se dá alespoň něco vyčíst?

 

Moc děkuji za každou radu, kdyby kdokoliv v tom viděl něco "zajímavého". Spíš jde i o nějaká má "potvrzení". 

Jessica

 
Publikované : 20. novembra 2023 16:32
Jaroslav Lachký
(@jaroslav-lachky)
Príspevky: 2627
Administrator Absolvent Mito hack #2023 s deutériom
 

@jessica-miller je tam vidieť jeden z 3 možných problémov. Predpokladam, že sa jedná o štíhlu osobu pripadne človeka staršiehoho s nejakým nevhodným zamestnaním/problémom s melanopsinom.

Na to aký má osoba vysoký cholesterol a nízky vitamín D je vidieť, že ho nedokáže vôbec konvertovať a to by mal. Jeho telo teda produkuje obrovské množstvo cholesterolu, pretože sa snaží:

Za prvé - dodať telu dostatok triglyceridov na produkciu deutéria zbavenej metabolickej vody (čo sedí, pretože ma nízke TAG a to je dobrý znak) 

Alebo za druhé - aby vytvorilo dostatok steroidnych hormónov, ktoré sú očividne úplne minimálne, čo je vidieť na vitamíne D

Alebo kombinácia oboch. 

 

Ako je teda vidieť, jedna sa o osobu, ktorá je v stave, že má priveľa degradovaný vitamín A (ktorý bude v krvi zrejme nízky a sním aj ceruloplazmin) jeho telo jednoducho nedokáže spraviť konverziu.

 

To znamená, že môže byt problém 

  • Vo vitamíne A (nadmerné modré svetlo, emp,..) 
  • V nedostatku deutéria zbavenej vody v tele (dehydratácia) 
  • V nedostatku DHA 
  • V nedostatku elektrónov (malo grounding alebo slnka) 
  • Alebo kombinácia všetkých 🤔

 

 
Publikované : 21. novembra 2023 8:00
(@jessica-miller)
Príspevky: 6
ČLENSTVO ZDARMA
Zakladateľ témy
 

@jaroslav-lachky Super, moc děkuji za postřehy! V něčem jsem se asi trefila aj ty. Jak si psal, je to 30ti letá žena, která má opravdu problém se steroidními hormony (perioda pouze 3x do roka) a hormonálně rozhozená. A trefil jsi se, je dost i obklopena EMP ve své práci. Je tam hodně velkých tiskáren na bluetooth a wifi. 

 

Možná by mě jen ještě napadlo jak si psal ty body. Myslíš si, že by pomohlo (kromě změny práce) zvýšit příjem Vitaminu A z vhodných zdrojů (bio játra, Rosita-tresčí játra), aby se pomohlo té degradací a nedostatku vitamínu A, alespoň trošku jeho doplněním? Nebo ani tak ten přidaný vitamín A do těla nebude mít efekt, protože to tělo ho nebude umět využít a hned ho degraduje? Nebo čím je způsobena degradace, že není možné z cholesterolu přetvořit steroidní hormony? 

 

Jinak asi si zakoupím členství a víc se do toho pustím, mám ještě dost velké mezery a toto info mě moc zajímá 🙂 

Moc děkuji za čas a odpovědi! 

J.

 
Publikované : 21. novembra 2023 9:20
(@jaroslavlachky)
Príspevky: 3790
Admin
 

@jessica-miller k prvej časti - jej telo presúva obrovské množstvo cholesterolu do mitochondrií za účelom tvorby CO2 a vody. Nie veľa ho ostáva na steroidogenézu, keď je v takomto prostredí. Pre ňu môže by´t z dlhodobého hľadiska lepšie zvykať si na to. Nechcieť vyššie hormóny, ale vyššiu citlivosť.

2. Vitamín A - áno, určite konzumovať. Vždy som radšej v tomto za potravu. Keď tak kvantá masla v zime, treščiu pečeň, atď. 

Vitamín A totiž absorbuje viditeľné svetlo, no na rozdiel od iných vitamínov, ho aj sám vylučuje, vďaka fotoizomerizácií. To znamená, že keď sa v tkanive z melanopsinu vitamín A uvoľní, zmení sa z 11-cis retinalu na aldehydovú formu, ktorá vyuerá odlišne a má odlišnú abrospciu aj emisiu. Inými slovami, uvoľnený vitamín A vysiela svetlo na ďalšie fotoreceptori interne, vďaka čomu z nich dokáźe uvoľnovať napr. kovy. Preto je vitamín A veľmi toxický, popkým nie je kvantizovaný (kontrolovaný špecifickým svetlom). 

 

3. Ohľadom členstva, kedykoľvek! 

 
Publikované : 22. novembra 2023 20:41
(@jessica-miller)
Príspevky: 6
ČLENSTVO ZDARMA
Zakladateľ témy
 

@jaroslavlachky Znamená to, že "nechtít zvýšit hormony, ale zvyknout si na to", že už zde není šance nějaké obnovy a zvýšení steroidních hormonů a možnosti třeba otěhotnět kvůli nízké hodnotě těchto hormonů? Už to nepůjde moc zvýšit žádným způsobem? Možná jen nevím, jak jsi to myslel teď 🙂

Chlad by nemohl v tomto případě "pomoci" s 'obnovou mitochondrií, aby nepotřebovali tolik cholesterolu na tvorbu CO2 a vody? 

Dobře, mrknu na možnosti členství a moc děkuju! 🙂 

 
Publikované : 23. novembra 2023 9:50
Jaroslav Lachký
(@jaroslav-lachky)
Príspevky: 2627
Administrator Absolvent Mito hack #2023 s deutériom
 

Publikoval: @jessica-miller

Znamená to, že "nechtít zvýšit hormony, ale zvyknout si na to", že už zde není šance nějaké obnovy a zvýšení steroidních hormonů a možnosti třeba otěhotnět kvůli nízké hodnotě těchto hormonů? Už to nepůjde moc zvýšit žádným způsobem? Možná jen nevím, jak jsi to myslel teď 🙂

Znamená to, že v niektorých podmienkach bude lepšie nezvýšit ich príliš. Vswrko závisí od toho prečo sú nízke, alias od jej Kvantovehi výťažku. 

Pkgei napr. sem, tu som vysvetľoval, čo je kvantový výťažok. 

https://jaroslavlachky.sk/forum/pytaj-sa-spytaj-sa-jara-na-cokolvek/nir-a-cervene-svetlo-proti-parazitom/#post-10979

 

 
Publikované : 23. novembra 2023 11:14
Jaroslav Lachký
(@jaroslav-lachky)
Príspevky: 2627
Administrator Absolvent Mito hack #2023 s deutériom
 

Tiež si preštuduj dnešný krátky príspevok a hlavne čítaj komentáre pod ním a moje odpovedá na ne. Je tam pisane práve o tomto. 

 
Publikované : 23. novembra 2023 11:15
Jaroslav Lachký
(@jaroslav-lachky)
Príspevky: 2627
Administrator Absolvent Mito hack #2023 s deutériom
 

Čo je to "NÍZKO DEUTEROVANÁ STRAVA" a aké je rozuzlenie s chilli? 🤷‍♂️

Veľa z Vás mi na pred včerajšiu story reagovalo a pýtali sa, čo ma veľmi teší a je vidieť, že už mnohí rozmýšľate vlastnou hlavou (viď príspevok z pondelka a to sa mi tiež páči 🙏).

Väčšinou ste odpovedali správne (vysokotučná časť), no spoločná otázka bola prečo som ponechal ako správnu odpoveď chilli?🤷‍♂️

Dôvodom bolo, že som to nemyslel ABSOLÚTNE, ale RELATÍVNE (no bola to moja chyba, zle som sformuloval a hneď vysvetlím 😁) ⤵️

Dôvod prečo chilli bol kapsaicin, ktorý v nej je. Nemyslel som jedlo CELOK

Keď sa totiž pozrieme na kapsaicin, zbadáme jeho molekulu:

C18H27NO3

Tiež sa dozvieme jeho benefity, že: ✔️prispieva k podpore krvnej cirkulácie
✔️a ku zvýšeniu rýchlosti metabolizmu

No a keď začneš študovať kde a ako sa produkuje, v akých častiach organizmu, uvedomíš si že je veľmi zbavený deutéria

Toto je skutočný dôvod, prečo je kapsaicin veľmi termogenny a reguluje iba UCP 1 a UCP 3 (kostrove svaly a hnedý tuk)

Tieto UCP totiž prepúšťajú protóny, ktoré produkujú endogenne IČ.

Teraz ti dám ešte bonus. Moji členovia ho poznajú dávno, bol súčasťou webináru o chlade - konzumácia chilli v lete je skvelý spôsob ako si udržať adaptáciu organizmu na chlad aj bez chladu 👍 dôvod je v riadkoch vyššie 👍

Čo dodať na záver? Asi len toto ⤵️

Prečítaj si ešte raz veru v príspevku aj obrázky.

Pojem "NÍZKO DEUTEROVANÁ STRAVA" je u mňa už starí (keď si pozrieš môj profil aj tu na IG, boli to jedny z prvých príspevkov aké som publikoval, aj keď im zrejme nikto vtedy nerozumel), no uvedomujem si, že pre niektorých je to novinka.

Preto si ho zapamätaj.

Teraz už totiz vieš, prečo kedysi fungovala nízko kaloricky diéta.

Malo kalórií = malo deutéria.

Čo tak známe "KETO"?

KETOGÉNNA DIÉTA = tiež nizko deuterovaná strava

Čo tak tiež známy 16/8? Tiež nízko deuterovaná strava

....Mám pokračovať? Verím, že netreba 😃

Teraz zrejme lepšie rozumieš môjmu postoju aký mám roky. Radšej chcem pochopiť základ a nepotrebujem študovať milión menej podstatných vecí okolo 👍

 

^^^ a tu je stručná pointa, ktorá z roho vyplýva pre teba Jessi ⤵️

Mar nižšie steroidne hormóny nemusí byť vždy zlé. Závisí na koncentrácii deutéria. 

 

 

 

Menej deutéria v tkanive = lepšie zvládanie tepla = väčšia citlivosť receptoru = menšia dávka vyvolá rovnaký, alebo dokonca vyšší efekt. Pre mnohých šokujúca správa, no pre Mitochondriaka nie, že vysoké hormóny neznamená vždy len dobré a tiež to platí opačne. 

 

To je dnešná jednoduchá, no myslím, že ľahko pochopiteľná druhá "lekcia" Kvantovej Biológie 

 

 

 
Publikované : 23. novembra 2023 11:19
Ali Ca reacted
Zdieľať: