Pre zapojenie sa do fóra musíte byť prihlásený. Účet si vytvoríte Zdarma a ak chcete získať prístup aj k súkromnému fóru, môžete sa pridať medzi prémium členov.
⇒ PRIHLÁSENIE | Prémium Členstvo
@miro ako si teda zabezpecil vylucenie tazkych kovov z tela?
@jaroslav-lachky este som si stihla vsimnut ten OCOT vo vyvare (???) fakt? Ako to chuti? A preco pridavas?
@miro ako si teda zabezpecil vylucenie tazkych kovov z tela?
Pripájam sa, tiež na to zaujíma 🙂
Aj ja som riešil túto dilemu, a rozhodol som sa nechať si amalgámové plomby (presne z dôvodov, ktoré spomínaš aj ty) a zabezpečiť vylúčenie ťažkých kovov z tela.
Myslím, že múdro Miro. 👍 Nie som osobne ani za, ani proti, no som za to, aby človek konal uvážene a viem, že veľa ľudí dnes si ich dáva vybrať, no ak nevedia čo robia a prečo to robia, môžu si spôsobiť rovnaké problémy alebo väčšie, ako keby si ich nechali a radšej minimalizovali iné veci.
Vsetky maju fluor
Ešte otázka ku fluóru. Dnes som bol na ZH a spomenul som škodlivosť fluóru. Bolo mi povedané, že oni nepoužívajú fluór (vraj vedia o jeho škodlivosti) ale fluorid. Aký je tvoj pohľad Jaro?
Práve toto je z môjho pohľadu ukážka nedostačujúcej znalosti v obore, ktorá potom môže viesť k mnohým škodám. Asi by bolo dobré „doštudovať“ niečo z organickej chémie, prípadne fyziky.
Nemyslím to však teraz žiadno zle ani arogantne (aby to tak náhodou nevyznelo), no narážam skôr na slabý vzdelávací systém, čo je pochopiteľné, keďže sa jednak mnohí lekári aj ďalší učia zo starších osnov, no taktiež sú tu mnohé novšie výskumy a osnovy sa neobnovujú a hlavne sa zvyčajne zameriava pri práci na ten „svoj okruh“ a všetko ďalšie je teda len okrajovo, alebo vôbec a to je chyba.
Keď poviem napríklad za seba, ja som študoval elektroniku, elektrotechniku a niektoré ďalšie veci na škole, no to, čo viem dnes, tak viem z 99% zo samoštúdia a z praxe. Myslím, že veľa ľudí to má podobné a dá mi za pravdu. Lekári a zdravotnícky pracovníci však niektorú prax a znalosti ťažko získajú, lebo nemajú čas (sú zavalení prácou) a podaktoré prejavy trvajú roky a generácie, kým sa prejavia. Fluór je toho príkladom, pretože v minulosti s tým nebol extrémny problém aj podľa klinických záznamov, no dnes, ako priemerná heteroplazmia vzrastá a REDOX ľudí sa znižuje, to už problém je...
Za posledné roky, čo sa venujem mitochondriám a biológií som si uvedomil napríklad jednu vec a to, že všetko v nás je prepojené úplne so všetkým, ale aj s prírodou. Teda nič nemožno brať samostatne a prihliadať iba na to jedno, ale vždy treba brať v úvahu aj iné obory/faktory,...
▲▲▲
Čo sa týka pohľadu na FLUÓR a FLUORID, základ chémie a fyziky to objasní.
Fluór je chemický prvok, halogén, ktorý má 9 elektrónov a 9 protónov, no vo valenčnej prvej vrstve mu chýba jeden elektrón. To znamená, že chce ten jeden elektrón k sebe, aby bol stály, aby svoju prvú vrstvu naplnil, vďaka čomu má vysokú elektronegativitu a je veľmi reakčný.
Aj vďaka tomuto sa fluór ako chemický prvok začal využívať, pretože vďaka nemu vedia ovládať ďalšie chemické prvky v tele. Keď sa však pozrieme na našu biológiu, je zaujímavé, že najviac elektronegatívny prvok, aký prirodzene využívame je kyslík. Ver, že príroda mala na to svoj dôvod, že sa pri kyslíku zastavila a nešla v periodickej tabuľke prvkov viac vpravo.
Keď fluór získa jeden elektrón, a svoju valenčnú vrstvu naplní, stane sa z neho oficiálne anión (teda priberie jeden elektrón). V takejto forme sa už označuje ako fluorid. Fluoridy sú teda v anionickej podobe. Zvyčajne z fluóru spravia fluorid pridaním soli alebo iných látok, no pointa je to, že v takejto anionickej podobe má fluór svoju valenčnú vrstvu ustálenú a chemici vedia, že už nie je v tele taký reakčný. Je to však celá pravda? ...keď sa človek zamyslí, zistí že nie. Prečo?
Pretože, akonáhle dostaneme fluorid do tela, prechádza spracovaním a môže sa teda stať opäť reakčným a bude „kradnúť elektróny“, čo nechceme. Každý kto neverí, tu je príklad na zamyslenie. ▼
Aj obyčajná voda (H2O) je stála a nereaktívna molekula. To vie každý a nikto sa jej nebojí, že nás otrávi. No keď sa v nás voda "rozpóli" a uvoľní sa z nej kyslík, je to ten najreakčnejší prvok, aký v nás je. Kyslík v nás tvorí napríklad voľné radikály, a vďaka kyslíku zároveň UMIERAME, ale aj ŽIJEME. Bez kyslíka by nebol život, rovnako ako bez vody, no kyslík je zároveň to, čo nás zabíja a dôvod prečo stárneme. Aj preto dnes na kontexte dnes záleží...
@jaroslav-lachky este som si stihla vsimnut ten OCOT vo vyvare (???) fakt? Ako to chuti? A preco pridavas?
Čo sa chuti týka, nemáš šancu to rozoznať 😀 To sa vyvarí, takže chuť úplne normálna, iba že by si to prehnala, tak by bol kyslejší.
A pridávam z rovnakého dôvodu, prečo máme v žalúdku žalúdočné kyseliny. Nižšie pH, vyššia kyslosť a teda lepší rozklad niektorých komplexných štruktúr ako sú kosti, mäso, atď. Lepšie sa teda vyvaria niektoré látky z kostí. Samozrejme, ak varíš vývar dostatočne dlho (12 a viac hodín), ocot je len taký malý bonus.
Aj ja som riešil túto dilemu, a rozhodol som sa nechať si amalgámové plomby (presne z dôvodov, ktoré spomínaš aj ty) a zabezpečiť vylúčenie ťažkých kovov z tela.
Myslím, že múdro Miro. 👍 Nie som osobne ani za, ani proti, no som za to, aby človek konal uvážene a viem, že veľa ľudí dnes si ich dáva vybrať, no ak nevedia čo robia a prečo to robia, môžu si spôsobiť rovnaké problémy alebo väčšie, ako keby si ich nechali a radšej minimalizovali iné veci.
A druhý aspekt je, že z tvojich webinárov a článkov viem, že pokiaľ telo správne funguje vie si poradiť aj samo. A toto je taká barlička, kým si telo znovu vrátim do správneho fungovania. Navyše si myslím, že s postupujúcim vekom, tak ako píšeš sa telo opotrebováva, a takto sa mu snažím pomôcť zmierňovať dopady.
@miro suhlasím. V priebehu mesiacov Vám chcem ukázať aj ďalšie "ukryté" veci (žolíkov), aké má naše telo v rukáve, ktoré sú až nápadne podobné tomu, čo robí slnko na oblohe a potom Vám členom veľa vecí dôjde.
K tej chlorelle, ak pridáš aj morské plody (ryby, sardinky, losos, ustrice,...), tak obrovská pomoc. 👍
Schopnosť chlorelly je totižto trochu naviazaná aj na jej rozdielne zloženie membrán a vyšší obsah deutéria (vyšší KIE), na rozdiel od morských živočíchov, ktoré majú deutéria menej.
@zuzi s tým FLUÓROM máš pravdu. My sme doma asi pred troma rokmi tiež hľadali vhodnú pastu a až potom myslím v DM sme našli bez fluoru a dnes ich je už viac.
Posielam v prílohe foto aj Značku pasty so zložením 🙂
A veru poznám. Zubári by sa mali zaujímať viac o fyziku, ale vieme ako to je. Je to v prvom rade biznis a zaužívané normy. Podobne ako s amalgámom, ktorý sa dlho používal a zrazu po rokoch už vedia, že nie je vhodný. Možno o 10 rokov zistia zas, že aj tie svetielka ktoré používajú, keď pacientovy svietia do úst, nie sú zrovna najlepšie a ze obyčajná infračervená žiarovka pri dentálnej Hygiene môže človeku veľa pomôcť, ak sa nasmeruje na vhodné miesto.
V prílohe je zubná pasta bez fluoru
tu pastu som inak pozeral tiez a nasiel som. Maju normalne v DM 🙂
@karol ahoj, nemozem suhlasit s tym ze by zubari nemali znalosti alebo robili nieco naschval zle. Amalgam sa pouzival uz od pradavna a na biele sa preslo skor z estetickeho hladiska si myslim nez kvoli mensej skodlivosti. Asi zalezi od odbornika ale ja teda viem ze amalgam je pre zubarov stale topka pretoze ak to fakt dobre namiesas (co vyzaduje velku zrucnost a znalost fyziky a chemie v praxi) tak to mas skoro dozivotne. Tym vobec nechcem obhajovat amalgam len ja osobne si nie som ista ci existuje nieco ovela lepsie. A co sa tyka svetla tak urcite tiez vedia ze je to skodlive, preto sa chrania oranzovymi uvexkami.
Mala som potrebu toto napisat aby tato diskusia nebola ciernobiela.
Ahoj Zuzi. Myslím že @karol pri tejto odpovedi reagoval skôr na pastu a nie na zubárov. To som písal ja vyššie. (akurát nechtiac označil celý príspevok aj a mojou odpoveďou nad tým).
A čo sa týka toho že nevedia čo robia, nenarážal som na to tiež. Práve preto som to tam aj napísal a rozpísal. Táto veta bola myslená ku fluoru a fluoridu. Prečítaj to celé nad tým, a aj príspevok pod tým, rozpísal som to aj s vysvetlením, aby nedošlo k nepochopeniu, ako si to asi nechtiac aj ty teraz pochopila:
https://jaroslavlachky.sk/clenska-zona/forum/postid/1183/
S tým amalgom máš pravdu. Ak je dobre spravený a človek nemá problémy, ale hlavne je lacný, čiže bežné dostupný pre každého.
... A či existuje niečo lepšie, tak myslím že áno. Omnoho lepšie, no je to pre bežného človeka málo dostupné kvôli cene (samozrejme), preto sa to už moc nepoužíva a je tím zlato.
@jaroslav-lachky ano citala som prispevky. Aj o fluore afluoride a ukradnutych elektronoch. Je mi jasne ze vsetci tomu urcie nerozumeju ze len proste robia veci tak “ako sa robia” bez zamyslenia. Len som nas vsetkych chcela vymanit z takeho toho hadzania do jedneho vreca a skor sa zamysliet ze preco to tak je a ako to ti zubari vlastne maju a robia.
S tym zlatom si ma zaskocil ale je pravda ze dakedy sa vlastne davali aj zlate korunky a bolo to bezne. Dnes neviem ci by to niekto vobec vedel urobit- zlatu plombu, ale dost ma to zaujima takze sa popytam. Pretoze aj keby si to rovno niekto mohol zaplatit tak najst cloveka co ti to urobi asi nebude lahke
Tak sa chápeme. Presne preto som to tam tak rozpísal. Ono podľa mňa zubári, ortopédi a neurológia sú asi najviac vzdelaní ľudia v tomto a majú aj najťažšie veci na práci a zároveň ťažké rozhodovanie, preto je ťažké udržať krok vo vzdelávaní sa celý život, keď máš práce nad hlavu.
Myslím, že historicky významná postava ostane navždy aj Weston Price (zubár) a za to, čo dokázal, ho už nikto neprekoná.
Preto som schválne uviedol zlato. Je to jedna z vecí, ktoré patria do kategórie že sa v minulosti robili, keď ľudia nemali iné možnosti a boli, veľmi vhodné. Podobne ako niektoré laserové terapie, ktoré svojim spôsobom potvrdil práve aj spomenutý Weston, keď dokázal, že ľudia žijúci vonku na slnku, nemali problémy so zubami a to bez akejkoľvek lekárskej starostlivosti.
https://www.healthline.com/health/laser-dentistry
Myslím, že zubári to vedia aj so zlatom, asi súkromní (neviem ci všetci), no určite si vypýta vysokú cenu 🤔
Ano narazal som iba na tu pastu ako Jaro pise. Tiez suhlasim 🙂
@karol ahoj, nemozem suhlasit s tym ze by zubari nemali znalosti alebo robili nieco naschval zle. Amalgam sa pouzival uz od pradavna a na biele sa preslo skor z estetickeho hladiska si myslim nez kvoli mensej skodlivosti. Asi zalezi od odbornika ale ja teda viem ze amalgam je pre zubarov stale topka pretoze ak to fakt dobre namiesas (co vyzaduje velku zrucnost a znalost fyziky a chemie v praxi) tak to mas skoro dozivotne. Tym vobec nechcem obhajovat amalgam len ja osobne si nie som ista ci existuje nieco ovela lepsie. A co sa tyka svetla tak urcite tiez vedia ze je to skodlive, preto sa chrania oranzovymi uvexkami.
Mala som potrebu toto napisat aby tato diskusia nebola ciernobiela.
Ako Jaro často hovorí, ak niečo robia všetci, neznamená to, že je to aj správne. Asi všetci vnímame skutočnosť, že väčšina lekárov pracuje vo svojom najlepšom vedomí a svedomí. Na druhej strane, cesta od znalostí a chápania súvislostí, po zavádzanie do praxe je zložitá. Odborné (dokonca lekárske) údaje hovoria, že trvá priemerne 20-25 rokov, kým sa poznatky s aktuálnych výskumov dostanú do praxe.
Na margo amalgámových plômb pripájam jeden článok.
https://www.schill.sk/amalgamova-plomba-z-coho-sa-sklada
Stačí keď si človek pozrie z čoho je zložená. Spôsob akým by mala byť amalgámová plomba odvŕtaná je tiež zaujímavý a pripomína prácou s toxickým materiálom, kedy pacient aj zubár musia (by mali) používať dýchací prístroj. A mám skúsenosť, že známej bola odvŕtaná amalgámová plomba a začali jej bolesti hlavy, ktoré boli pravdepodobne spôsobené intoxikáciou ťažkými kovmi.
Ale uznávam, že naozaj nič lepšie zatiaľ vyvynuté nebolo. Aj z tohto dôvodu, zostávam pri amalgámových plombách.
... A či existuje niečo lepšie, tak myslím že áno. Omnoho lepšie, no je to pre bežného človeka málo dostupné kvôli cene (samozrejme), preto sa to už moc nepoužíva a je tím zlato.
S týmto mám osobnú skúsenosť. Zlatá korunka mi vydržala 25 rokov. Keby sa mi pod ňou nepokazil zub, má ju doteraz. Odvtedy som mal už 2 korunky a momentálne čakám na tretiu. 😐
že ľudia žijúci vonku na slnku, nemali problémy so zubami a to bez akejkoľvek lekárskej starostlivosti.
Túto pravdu som si uvedomil aj z inej perspektívy. Tak ako v tele sa nič nedeje je náhodne, tak telo samo "rozhodne", kde sa dôsledok nesprávneho životného štýlu prejaví. Snaží sa ochrániť dôležité orgány "obetovaním" tých "menej" dôležitých. A tak ako Jaro hovorí o zhoršenom zraku ako príznaku vážnejšieho poškodenia v tele, ja podobne pozerám aj na zuby. Keď to zveličím, namiesto toho aby sa nám rozpadol mozog, odnesú si to zuby.