Pre zapojenie sa do fóra musíte byť prihlásený. Účet si vytvoríte Zdarma a ak chcete získať prístup aj k súkromnému fóru, môžete sa pridať medzi prémium členov.
⇒ PRIHLÁSENIE | Prémium Členstvo
Ahoj Jaro,
Pozerám akurát záznam posledného QaA a píšem len zopár bodov, čo potrebujem objasniť. V prvom rade, vôbec nevadí, že si tu jednu otázku nestihol, bolo to skôr len na potvrdenie, lebo v protokole si nám to napísal, no inu vec chcem.
Počúvam tu odpoveď ohľadom bazalnej teploty, zápalu v tele a neplodnosti. Nejako mi len nejde do hlavy jedna vec (aj keď skôr ich je viac :D)
Keďze v chlade, alebo adaptácia na chlad celkovo udržuju stabilnú bazalnu teplotu, po vystavení sa chladu ju dokonca môže mierne zvýšiť ako si sám ukazoval,...prečo a ako je to teda pre nás benefit? Viem, že mi toho určite veľa uniká, len sa snažím trochu myšlienky viac spojiť a lepšie pochopiť 😅
Ked idem do chladu, pokožka sa logicky ochladí a teplota klesne, no bazalna teplota ostane rovnaká alebo mierne stupne. No a ako si vo webinari hovoril, zvýšená teplota poukazuje na viac protónov, čo nemusí byť dobré. Čiže ten chlad s nimi zároveň pomáha? Dobre to chapem? Že nevznikne zápal? Inak keby bola prevaha protónov by zápal problém vznikol? Je to skôr taký môj myšlienkový pochod hodeny sem ako otázka
Vopred vďaka
Možno keď si teraz ešte spomenieš, ako sa mení bazálna teplota ženy v závislosti od cyklu menštruácie (najskôr nižšia a neskôr, kedy stúpa estrogén vyššia), začnú ti ďalšie veci dochádzať...
V podstate, v článku Hormóny #6 a #7 som niečo písal o progesteróne /Estradiole a hydratácií, a tiež v článku črevo a mozog #8 o vývine dieťatka som zas písal o tom, ako žena prenáša počas tehotenstva protóny do malého dieťatka.
Zrejme je čas na zopakovanie týchto troch článkov a veľmi veľa vecí ti dôjde.
Dnešný webinár bude (verím) pre každého aj k tejto téme veľkým otvorením oči. Odporúčam pozrieť!
@jaroslavlachky Jaro, mám k tomuhle ještě otázku. 🙂 Ženě se začne zvyšovat bazální teplota po ovulaci, když se začne produkovat progesteron. Ta vyšší hladina progesteronu během luteální fáze (nebo potom během těhotenství) je to, co drží teplotu zvýšenou. Je to tedy vážně progesteron, který to dělá (všude se to takto píše), jak to případně dokáže, jaký je tam prosím mechanismus?
@michaela00 neviem ci už stihla čítať nový článok, no odpoveď je v ňom. Tu je krátky vycuc.
@jaroslav-lachky Děkuji. 🙂 Pravděpodobně mi ještě něco uniká, takže si to jdu projít ještě několikrát. 😀 🙂
@michaela00 nie je začo a určite súhlasím, koľkokrát treba 😃
Ešte pre teba aj v skrátenej verzii - znamená to toľko, že tá vyššia teplota je potrebná a je dôsledkom zmeny prostredia v tele ženy. Obsahuje vtedy vyššiu koncentráciu protónov.
Spomínaš na známe Einsteinove slová, že hmota hovorí priestoru, ako sa má ohnúť a priestor zasa hmote kade ma ísť? To platí aj o ženskom tele, akurát si predstsv miesto hmoty svetlo (energiu a informáciu).
Ta vyššia teplota je teda potrebná, aby sa nahromadil dostatok deutéria na povrchu. Deuterium je bozón a odborne sa táto fáza hmoty nazýva Bose Einsteinov kondenzát. Toto je hmota potrebná na tvorbu veľmi silného koherentného svetla, az hlbokého UV, ktoré následne kontroluje a dáva informácie fermionom (protóny a a elektrony) dnu, vo vajíčku, čo majú robiť a aké gény aktivovat.
Alebo ta nenapadlo niekedy prečo je vajíčko pod MRI zvláštne? Celý okraj je biely a vnútro čierne? Deuterium je koncentrované rozdielne, pretože je potrebné na aktiváciu "stavebného plánu" s názvom gény.
Krátke pokračovanie, týkajúce sa nového článku:
Ako sa tvorí histamín
Histamín sa tvorí z histidínu, čo je aromatická aminokyselina, čo zasa znamená, že na svoju tvorbu vyžaduje UV svetlo. Práve preto sa tvorí v tkanivách, kde máme UV svetla veľmi veľa – povrch (koža), mozog (veľa mitochondrií) a tiež črevo (veľa baktérií a prichádzajúceho jedla vylučujúcich UV).
Úloha histamínu zatiaľ nie je úplne presne známa, no jeho hlavné funkcie sú regulácia mikrocirkulácie v tkanivách pôsobením na H1 a H2 receptorov v stenách ciev. Tiež plní úlohu ako mediátor plniaci rolu transmiteru. Taktiež je histamín dôležitým mediátorom skorej fázy alergickej reakcie, ale aj zápalu a ovplyvňuje žalúdočnú exkréciu.
Krajšie by sa to dalo opísať takto. HISTAMÍN má 3 hlavne funkcie a to:
- V mozgu ako neuro-transmiter (prenáša UV medzi synapsiami),
- v pokožke ako absorbér (prichádzajúceho UV z krvi alebo vonku),
- a v čreve, v bunkách obalu žalúdka, odkiaľ spôsobuje tieto alergické reakcie a intolerancie (reaguje na UV unikajúce z tunajších buniek).
Pre niekoho je to možno novinka, no pre väčšinu z Vás už verím nie. Práve preto sa histamín nachádza v potravinách, ktoré sú nejakým spôsobom „staré“ (konzervované, odstáte,…). Podobne ako človek, rovnako aj potravina stárne, čo znamená, že čím má vyššiu heteroplazmiu, tým viac UV stráca. No a čím viac UV potravina stráca, tým viac histamínu dokáže vytvoriť.
Nahromadená histamín v týchto jedlách súvisí s rozkladom BAKTÉRIÍ, ktoré sa histamínom chránia pred vylučujúcim UV, ktoré z nich uniká, keď „umierajú“.
To máš teda hneď prvý praktický krok.
Zaradenie čerstvých, surových rýb (ako sushi napríklad) a tiež čerstvej nespracovanej potravy. No musí to byť až druhý krok, pretože strava nie je priorita.
Teraz ďalšia vec a to, kde sa u ľudí vyskytuje, respektíve prepravuje histamín? V MASTOCYTOCH, BAZOFILOCH a EIZONOFILOCH, pretože sú to všetko bunky, ktoré sa nachádzajú na povrchu tkanív a cirkulujú v krvi, idú z čreva a všetky sú súčasťou bielych krviniek. Preto aj lekár všetky meria pri každom krvnom obraze a podľa toho vidí, či prebieha nejaká infekcia alebo alergická reakcia.
Ty si však už múdrejší, pretože v článkoch o Autizme a Leukémií si sa dozvedel, ako a prečo sa biele krvinky tak rýchlo množia. Majú viac deutéria, majú tiež veľa mitochondrií a veľa kópií DNA. To znamená, že vedia vytvoriť, ale aj uvoľniť masívne množstvo BIO fotónov v spektre UV, ak to potrebujú, ako napríklad pri prekonávaní chrípky.
Došlo? Presne preto sa histamín nachádza v týchto častiach bielych krviniek, kde histidín v závislosti od lokálneho prostredia (mysli EMP) absorbuje veľmi veľa UV svetla (endogénne).
Neveríš? Chceš ďalší príklad, nad ktorým si nepremýšľal? Ženská menštruácia a eizonofily.
Vieš prečo majú ženy počas menštruácie vyšší estrogén a eizonofily?
Ženské telo počas menštruácie prechádza niečím, čo sa odborne nazýva fázový prechod. Presne preto sa niektoré časti v tele potrebujú zväčšiť v objeme, pretože kedykoľvek to akákoľvek hmota spraví, znamená to, že premenila energiu na hmotu. Inými slovami umožní energii zmeniť podobu. To znamená, že v tomto prípade bude termodynamicky menej efektívna, avšak bude schopná túto premenenú energiu uskladniť a použiť.
Rovnako ako keď vystrelíš malú guľku z pištole, ktorá je veľmi rýchla a pohyblivá (synonymum termodynamickej efektivity), zatiaľ čo veľká guľa na bowling je pomalá (synonymum termodynamickej neefektivity), avšak keď do nej strčíš, nepôjde síce rýchlo, no túto energiu uskladní vo forme hybnosti a až do niečoho „narazí“, je schopná to rozbiť.
V ženskom tele sa deje niečo podobné počas puberty (áno, preto sa ženám v porovnaní s mužmi zväčší hrudník) a tiež počas menštruácie, kedy zároveň majú vyššiu bazálnu teplotu a tiež majú v krvi viac eizonofilov. Toto sú leukocyty, kde je histamín, ktorý reaguje na UV, ktorého ženy v tomto období v niektorých miestach vylučujú viac, pretože tam hromadia deutérium, ktoré potrebujú na vznik nového života, ak sa ich vajíčko oplodní.
Práve si sa mimochodom dozvedel skutočný dôvod, prečo sú ženy viac náchylné na autoimunitné ťažkosti a vyskytuje sa u nich viac HIT a problémov s histamínom.
Viac v článku:
https://jaroslavlachky.sk/epigenetika-15-histamin-hit-a-ich-skutocny-vyznam/