Hladovanie 24/48/72...
 
Zdieľať:
Upozornenia
Vyčistiť všetko

Pre zapojenie sa do fóra musíte byť prihlásený. Účet si vytvoríte Zdarma a ak chcete získať prístup aj k súkromnému fóru, môžete sa pridať medzi prémium členov.


PRIHLÁSENIE | Prémium Členstvo

 

Hladovanie 24/48/72 h

9 Príspevky
2 Užívatelia
9 Likes
47 Videní
Maria Klimova
(@maria20587)
Príspevky: 8
ZLATÝ ČLEN
Zakladateľ témy
 

Ahoj, aký je tvoj názor podľa informácií ktoré máš na hladovanie?

24/48/72 h iba čistá filtrovana voda (nie čaj, soľ, minerálka, káva) - je to ruská škola, podľa Malachova.

Mám skúsenosti s IF 16/8, 18/6 (nie pravidelne), 24 h 1x a teraz som mala prvý krát 48 h na vode.

Riešim cukrovku II a obezitu, cieľom bolo odbremenit pankreas aby nemusel vtedy vylučovať inzulín po jedle.

IF by som si začala dávať (aj to čo si písal v iných diskusiach) tak 10, 14 h nejesť (od 17 po večeri do raňajok 8:00) neskôr keď prejdem na 2 jedla tak 10 h počas dňa

Len ako to je s tými dlhšími hladovaniami?

Počas tej 48 h som sa cítila veľmi dobre, mala som veľa energie, ku koncu som mala studené ruky čo nemávam.

Cukor mi neklesal do hypo, bol stabilný okolo 6, asi som v ketoze nebola, neviem.

Premýšľala som o zaradeni 1x do týždňa 24 h a 1 x do mesiaca 48 h.

Je to teraz veľmi obľúbené v keto komunite.

Ako na návratovku?

Keto hovoria  - ako prvé jedlo čistá bielkovina napr kuracie prsia

Malachov - mrkvová šťava a potom neskor zelenina, zeleninová polievka a až neskôr mäso

Ma to v mojom prípade viac benefitu alebo mi to ublíži (niekde si vo fóre písal o zhoršení inzulinovej rezistencie, straty svalov, nevhodné pre ľudí so slabou citlivosťou na leptín) 

Viem zmierniť negatíva tým ze poslednú večeru pred hladovanim dám rybu, organovy komplex, vajce, mäso a magnézium?

Ďakujem

 
Publikované : 29. novembra 2023 8:27
Jaroslav Lachký
(@jaroslav-lachky)
Príspevky: 2653
Administrator Absolvent Mito hack #2023 s deutériom
 

Publikoval: @maria20587

Ahoj, aký je tvoj názor podľa informácií ktoré máš na hladovanie?

24/48/72 h iba čistá filtrovana voda (nie čaj, soľ, minerálka, káva) - je to ruská škola, podľa Malachova.

Hladovanie je skvelá a prirodzená vec, a vy už viete aj na základe nedávnych článkov, ako naozaj funguje a kedy. Keď sme v chlade alebo na slnečnom svetle bohatom na UV. 

Iba tieto dva prípady sú to, kedy ma aj dlhé obdobie bez jedla dobrý vplyv a neprevišujú negatíva. Preto je to "ruská škola". 

Človek, ktorý má vysokú heteroplazmiu a bude držať hlasovku niekoľko dní a popritom ma kancelársku robotu - tomu by som to nikdy neporadil. Ublíži si. 

 

Takže aj pre teba, ideš na to správne a naozaj dlhší čas bez jedla veľmi pomôže prinavrátiť citlivosť nielen na inzulín a "odbremeniť" pankreas, no musíš sa sledovať, ísť na to postupne a práve ten čas keď si bez je ten, kedy telo vyžaduje buď "chlad = oxidácia vlastných protónov z podkožia alebo slnko (dostatok červeného svetla 670 = rotácia ATP syntazy aj bez elektrónov z jedla) a následne aj UV = rozpojenie ETC a nižšia potrebe po elektrónov z jedla vôbec. 

Článok z pár týždňov dozadu je k tomu skvelý: 

 

Epigenetika #14 Zvláštnosti ETC, a 3 tipy pre zdravie aj chudnutie

 
Publikované : 29. novembra 2023 8:43
Jaroslav Lachký
(@jaroslav-lachky)
Príspevky: 2653
Administrator Absolvent Mito hack #2023 s deutériom
 

Publikoval: @maria20587

Premýšľala som o zaradeni 1x do týždňa 24 h a 1 x do mesiaca 48 h.

Súhlasím. Pre teba ma väčší benefit radšej konzistentne každý deň nebut dlhší čas bez jedla ako takéto skoky. Telo v takomto prípade vyžaduje dlhý čas, niekoľko dní, aby spustilo masívnu makrofagiu, takže sa drz radšej to ho za mňa 🙏

Postupne, pomaly a primerane zájdeš ďalej a hlavne keď veci už lepšie rozumieš 

 
Publikované : 29. novembra 2023 8:44
Jaroslav Lachký
(@jaroslav-lachky)
Príspevky: 2653
Administrator Absolvent Mito hack #2023 s deutériom
 

Publikoval: @maria20587

Keto hovoria  - ako prvé jedlo čistá bielkovina napr kuracie prsia

S nimi v tomto vôbec nesúhlasím 

 
Publikované : 29. novembra 2023 8:45
Jaroslav Lachký
(@jaroslav-lachky)
Príspevky: 2653
Administrator Absolvent Mito hack #2023 s deutériom
 

Publikoval: @maria20587

Malachov - mrkvová šťava a potom neskor zelenina, zeleninová polievka a až neskôr mäso

Morské riasy, rybky, organy, potom tučné časti kvalitného mäsa, cibuľa, cesnak, brokolica, malé množstvá takejto zeleniny - to je u teba priorita a pekne postupne 

 
Publikované : 29. novembra 2023 8:46
Jaroslav Lachký
(@jaroslav-lachky)
Príspevky: 2653
Administrator Absolvent Mito hack #2023 s deutériom
 

Publikoval: @maria20587

Viem zmierniť negatíva tým ze poslednú večeru pred hladovanim dám rybu, organovy komplex, vajce, mäso a magnézium?

Ďakujem

ÁNO Mária 

 
Publikované : 29. novembra 2023 8:47
Jaroslav Lachký
(@jaroslav-lachky)
Príspevky: 2653
Administrator Absolvent Mito hack #2023 s deutériom
 

^^^šiel by som po viacerých firmách horčíka (malát, sprej na kožu ak nie je problém, epsonska soľ,...) 

 
Publikované : 29. novembra 2023 8:48
Maria Klimova
(@maria20587)
Príspevky: 8
ZLATÝ ČLEN
Zakladateľ témy
 

@jaroslav-lachky ďakujem za odpovede, aj toto som sa chcela spýtať že pri hladovani či zaradiť aj chlad alebo sa mu vyhnúť + panel

Tak by som teda dala najprv IF do 17 sa navečer at, neskôr 2 jedla denne a potom 24 hodinové, 1, 2 x za mesiac k tomu chlad, slnko, panel...neskôr 48 h po natrenovani

 
Publikované : 29. novembra 2023 9:24
Jaroslav Lachký
(@jaroslav-lachky)
Príspevky: 2653
Administrator Absolvent Mito hack #2023 s deutériom
 

@maria20587 s tým súhlasím. A áno, chlad je OK, obzvlášť u teba s takýmto problémom - cukrovka, no musíš ísť postupne. Pretože keď ešte človek nie je dostatočne citlivý na leptin a nemá rozvinuté cievy, nedokáže dobre v chlade uvoľniť tuk z podkožia a tvorit si teplo. Ale malé, krátke sprchy, ovlaženie sa, namočené tváre a tak, to by nemal byt problém

 
Publikované : 29. novembra 2023 9:30
Zdieľať: