Ďalší predpredaj prototypov Mitochondriak® 3.0 s UV svetlom spustený! 

Serotonin, oxid dusnatý a cirkadiánny rytmus!

Objednávky do konca 2024 rozosielame v r. 2025!

Ďalší predpredaj prototypov Mitochondriak® 3.0 s UV svetlom spustený - posielame v 2025! 

Serotonin, oxid dusnatý a cirkadiánny rytmus!

Epigenetika #7 Ako a kde začína transgeneračná epigenetika

11.8. 20231484x2

Dnes to bude náročné, pretože sa schválne dotknem aj ťažších tém ak pôrod, či tehotenstvo, no verím, že lepšie pochopíš ako súvisí moderný životný štýl a rozhodnutia rodičov s narodením a vývojom dieťatka.

Inými slovami, ako dokáže matka aj otec, svojim životným štýlom ovplyvniť to, či sa transgeneračná epigenetika prejaví v dobrom, alebo naopak.

P.S. Článok si môžeš vypočuť aj ako nahovorený Audio podcast. Nájdeš ho tu alebo na stránke s PODCASTAMI.

P.S. Ak chceš byť informovaný vždy medzi prvými o zverejnení nového článku/podcastu, prihlás sa na odber nižšie.


Sumár článku:

  • Čo má spoločné Titanik, malé bábätko a obézny človek? Schválne či uhádneš!
  • Čo je archimedov zákon
  • Rýchlokurz plávania (alias ako sa nikdy neutopiť)?
  • Čo je to spotenie mitochondrie?
  • Ako rozoznať či sa dieťatko narodí predčasne, cisárskym rezom, alebo či bude mať žltačku?

Loď, malé bábätko a obézny človek? Čo majú spoločné?

Máme tu nový článok a ako vidíš, vraciame sa k rozbehnutej sérií Epigenetika, ktorá si zaslúži aj zvyšok. Koniec koncov, aj teraz lepšie pochopíš, po prečítaní VOZ. Mimochodom, dnes to bude „trefa do čierneho“, pretože sa schválne dotknem aj ťažších tém ako napr. pôrod, či tehotenstvo a uvedomujem si, že to nie je jednoduchá téma.

Začnime so zopár úvahami. Napadlo niekedy niekomu prečo a ako sa loď „vznáša“ na hladine vody? Alebo prečo je ľudské telo od prírody nadizajnované tak, že sa nedokážeme utopiť, pokým sa prudko vo vode nehýbeme? Vždy keď si ľahneme na chrbát, naše telo bude plávať a budeme môcť dýchať. V slanej vode, napr. mŕtve more, sme dokonca nadnášaní ešte viac.

Mňa osobne táto téma zaujala ešte na škole, pretože sme mali veľmi inteligentného, šikovného, aj vtipného učiteľa, ktorí problematiku vysvetľoval úplne dokonale. A už vtedy nám rozprával že sa na taj neutopíme a ak sme vo vode po „stojačky“, tak v podstate tiež akurát že náš nos by bol pod hladinou. Po ležiačky na chrbte však môžeme normálne dýchať a fungovať. A je to naozaj tak.

Učiteľ nám vtedy v 2. strede SŠ vysvetľoval aj rôzne vzorce, výpočty objemu a hustoty kvapaliny, a po pravde, vtedy som ešte netušil, ako veľmi tieto vedomosti využijem pri mitochondriách o pár rokov neskôr.

Teraz ti dám ďalšiu vec na premýšľanie. Toto sa bude páčiť každému, kto ma nadváhu, pretože stavím krk na to, že táto výhoda nikoho nenapadla.

Prečo sa obézni človek, ktorý má viac tuku, nadnáša vo vode ešte viac ako štíhli človek? A prečo keď sme dehydratovaní, vtedy priberáme viac podkožného tuku (alebo viscelárneho v horšom prípade)? A prečo sa malé dieťatko, ktoré sa v brušku matky kúpe vo vode, narodí obalené celé tukom? A prečo sa neutopí? A prečo zvládne prechod cez vagínu matky a neutopí sa aji vtedy? A ako to súvisí s našimi mitochondriami, stavom našej hydratácie a aj epigenetickými problémami, s akými sa dnes mnoho detičiek rodí, ako napríklad (podľa mňa aj) autizmus? Poďme sa na to pozrieť…

Archimedov zákon a vztlak kvapaliny

Tu je Archimedov zákon: Na teleso ponorené do kvapaliny pôsobí hydrostatická vztlaková sila, ktorej veľkosť sa rovná tiažovej sile kvapaliny, s rovnakým objemom ako je objem ponorenej časti telesa.

Laické vysvetlenie je: z Archimedovho zákona vyplýva, že niekedy nepotrebujeme priamo poznať/merať hmotnosť telesa (mitochondrie), ani vody. Stačí nám len poznať vzťahy a ich hustotu/štruktúru!

Podobne ako v minulosti nepotrebovali poznať váhu gramu zlata, ani jeho štruktúru, no vedeli, že keď zlatú mincu ponoria do vody a vytlačí vody menej ako iné zlato, jedna z tých zlatých mincí je falošná. Hmotnosť vody a hustota predmetu proste nepustia.

Knihu nájdeš aj v mojej knižnici: https://jaroslavlachky.sk/clenska-zona/moja-kniznica/

uEMP a dehydratácia/spotenie mitochondrie

Keď si teraz vezmeš účinok neprirodzeného uEMP na mitochondrie, hneď zbadáš, kam tým mierim. Keď si v blízkosti uEMP (wifi, bluetooth,…), tvoje mitochondrie sa viac dehydratujú. Dehydratácia = menej vody = menšia hustota vody = väčší objem = SPOTENIE.

Teraz to príde. Kedykoľvek sa zväčšia, ich tlaková sila sa zvýši. To znamená, že vyvinú väčší tlak. Spotené (zväčšené) mitochondrie sa teda musia vždy pohnúť ďalej od jadra bunky, kde je DNA a aj gény na tvorbu respiračných komplexov.

Nezabúdaj, že mitochondria má iba 37 génov vo svojej mtDNA, z ktorých obnovuje iba časť komplexov. Zvyšné má v jadrovej DNA. Jadrová DNA je miesto, kde máš viac ako 20 tisíc génov a sú to tie, ktoré si zdedil od otca a matky.

Čo je to spotenie mitochondrie?

Pointa spotenia je, že keď mitochondria stratí štruktúru vody dnu (stratí EZ), dnu sa nahrnie voda z vonku, čím sa „nafúkne“ = spotenie!

Niečo podobne sa udeje pri rakovine, keď klesá tvoj albumín aj sodík v krvi, pretože sa spolu s deutériom ženú dnu, aby bunku nafúkli.

Teraz poďme spolu a logicky. Čo sa stane objektu, keď sa veci zväčší a nafúkne? Predstav si môj obľúbený príklad s 60 kg obratným karatistom verzus 120 kg veľkým sumo bojovníkom. Nenarážam teraz na ich stavbu tela, a nie ich životný štýl (každý máme „to svoje“).

Ten ťažký človek je menej efektívny, ťažší, a vyžaduje viac energie na fungovanie aj pohon. On teda „energiu viacej stráca“.

Rovnako je to s časticami v CERN-e. Čím viac časticu urýchlime, tým viac vzrastá jej kinetická energia (nenulová hmotnosť) a tým viac a viac energie potrebuje, aby sme ju urýchlili ešte viac. Ak by sme ju chceli urýchliť teoreticky na rýchlosť svetla, pretože by bola až tak „ťažká“, potrebovali by sme prakticky nekonečné množstvo energie, čo nie je možné!

Teraz k ľuďom a mitochondrii. Rovnako ako ten SUMO bojovník, aj mitochondria po zväčšení (spotení sa) stráca energiu. Na svoj pohon už vyžaduje viac a po mmikrotrubkách, ktoré v bunke sú z kolagénu, sa už tak ľahko nepohybuje.

A ak si si náhodou myslel, že mitochondrie sú v bunke statické a nehybné, nie sú. Moji členovia to vedia dávno a ty už dúfam tiež. Len si pozri toto krátke video.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Aby si mal aj inú predstavu, tu je zopár čísel. V hlave, v mozgu, v neurónoch máme na jednu bunku až cez 3000 mitochondrii. Skrz jednu synapsiu a axón dokonca až okolo milión. Ostaňme však pri tom všeobecnom čísle, že máme v neurónoch, v bunke až 3000 mitochondrii. Podobné číslo mimochodom môže byť aj v optickom nerve za sietnicou oka a tiež v leptínovom receptore!

Čo sa stane, keď nám takto v hlave, v neurónoch a za okom povedzme len v jednom neuróne viac ako 3000 mitochondrií zrazu „napučí“, podobne ako keď nafúkneme balón? Premýšľaj…

Tie mitochondrie tam nie sú len tak vo vákuu. Ony plávajú v kvapaline s názvom Intracelulárna kvapalina. Vonku, mimo bunky, je extracelulárna kvapalina. Vo vnútri je deutéria menej a vonku viac.

Keď sa teda mitochondria takto nafúkne (spotí), pretože stráca energiu a niečo ju dehydratuje (napr. modré svetlo, uEMP,…), vyvinie vyššiu vztlakovú silu na svoje okolie – teda bunku.

Ako spotená mitochondria zmení bunku

Tá bunka je akoby uzavretý segment plný vody. Keď sa v nej mitochondrie nafúkli, zrazu vyvíjajú väčšiu silu, podobne ako zlatá koruna vo vani verzus nejaký „PAĎELEK“ vo vani pri Archimedových pokusoch u kráľa.

To znamená, že mitochondrie sa pohnú a tiež vytlačia viac vody = dehydratácia bunky. Už rozumieš?

Presne preto je dôležité, akým svetlom sa obkolesuješ a akým naopak nie.

Modré svetlo, aké máme všetci z obrazoviek, nás dehydratuje veľmi jednoducho, kdežto červené svetlo, akého máme vonku zo slnka ZADARMO neustále dostatok, naše mitochondrie naopak „núti“ vodu tvoriť = hydratácia.

Táto strata vody následne „pohne“ mitochondrie ďalej od jadra BUNKY, kde je DNA, a kde sídla aj gény/proteíny potrebné na obnovovanie mitochondriálnych komplexov a na ich biogenézu.

Tiež to ovplyvní štruktúru vody dnu. Toto logicky musí zmeniť veľkosť, tvar a umiestnenie všetkého v bunke, vrátane mitochondrii aj ich membrány. Toto tiež ovplyvní našu krvnú plazmu, pretože keď sa takto bunka dehydratuje, vyžaduje z extracelulárneho priestoru viac SODÍKA, ktorý dnu vpustí viac VODY, čo znamená, že v krvi sodík klesá. Časom môže aj albumín!

Toto si vieš následne merať v krvi (viď MasterClass).


Masterclass Krvné Testy, mini Ekurz - Jaroslav Lachký
Ekurzy
Patríš medzi ľudí, ktorí sa zaujímajú o svoje zdravie aj výkonnosť a nechcú veci nechávať na náhodu? Potom je tu pre teba tento miniEkurz -…

Tento Masterclass pozostáva z 5 hlavných webinárov + množstva Bonusových videí, materiálov a praktických pdf, ktoré ťa naučia všetko podstatné o vzorcoch a trendoch v tvojej krvi, vďaka čomu sa naučíš lepšie optimalizovať svoje zdravie, výkonnosť aj dĺžku života.


Ako spotenie mitochondrii ovplyvní komunikáciu

Keď voda v bunke takto zmení štruktúru, zároveň sa veci v nej od seba vzdialia, musí sa zmeniť aj ich vzájomná komunikácia. To znamená, že tunelovanie elektrónov, ale hlavne protónov bude pomalšie = slabšia činnosť enzýmov!

Toto je dôvod, prečo nie som zástancom kupovania si enzýmov na podporu trávenia, či čohokoľvek iného. Podľa mňa treba v prvom rade zvážiť svoj prísun deutéria do tela a následne svetlo, pod akým trávime čas. Toto totiž ovláda naše enzýmy.

Účastníci nedávneho workhopu o Vode v Bratislave to videli so všetkými dátami.

Keď je voda štrukturovaná (EZ), a bunka/mitochondria je scvrknutá, enzýmy pracujú efektívne! Toto ti stačí na zapamätanie!

Tiež to však znamená, že pri spomalenom tunelovaní elektrónov vytvoríme horšie voľné radikály, ako je napr. potrebný superoxid. Na to potrebujeme funkčný prvý komplex a kyslík.

Práve preto sú v tomto období u zdravých ľudí sacharidy na mieste. Potrebujete ich zjesť, no iba ak ste vystavený červenému a UV svetlu. Iba vtedy vytvoríte lokálne oxid dusnatý, a zároveň aj superoxid a peroxid vodíka, vďaka čomu svoj ETC spomalíte a mitochondria sa dokáže zahubiť/opraviť.

Po včerajšom stretnutí so zaujímavou skupinkou ľudí to však napíšem aj viac laicky. Ak toto Róbert čítaš, je to aj pre teba na zapamätanie.

Ak si zdravý, máme leto a tvoj Zrak, cirkadiánny rytmus, stolica, hladina Omega 3/omega 6 sú v poriadku, sacharidy a viac vegetariánska strava je v poriadku tiež. Avšak iba ak sme tomúto prostrediu vonku aj celým telom vystavení. Ak niekto nosí celý čas tričko na očiach a jeho OKO a koža červené a UV svetlo nevidia, ovocie a zelenina sú preňho TABU!

Presne preto moji členovia už vedia (a teraz aj vy, čitatelia blogu), že v spánku sa stávame mierne hypoxickými, pretože chceme produkovať iba malé množstvo tohoto radikálu.

Tiež to teda máte koučovia/tréneri znak pre svojich klientov, že ak zlé spia (spánková apnoe), hneď viete, že netvoria voľné radikály, ktoré potrebujeme a ich biogenéza mitochondrií je narušená. Teraz však späť k veci.

Autofágia, apoptóza a spotenie mitochondrii

V úvode som schválne začal príkladom s obéznym človekom a plávaním nad hladinou. Keď sa totiž takto mitochondria spotí a bunka zmení štruktúru vody dnu, mení sa aj celý kolagénovo-fasciálny systém. To znamená, že na náš kolagén a fascie bude vyvíjaný odlišný tlak a budú generovať rozdielne piezo a flexo elektrické stimuly.

Indukcia tvojho elektrického prúdu sa teda zmení a s ním aj tvoja regenerácia.

Toto je tiež to, čo mení našu schopnosť aktivovať autofágiu, zvyšuje našu ubikvitináciu (väčšia vzdialenosť komplexov = menej energie = väčšia spotreba ATP aj syntézy proteínov) a rovnako neskôr ovplyvňuje našu svalovú/kostnú a tukovú hmotu.

Len tak mimochodom, toto je niečo, čo dnes vieme aj merať niektorými prístrojmi, o ktorých zatiaľ verejne písať nebudem. Avšak ak si bol niekedy na MRI, tak sa zamysli, že voda je v istých situáciach viac tmavá a tuk bledý. Keď teda stratíš lumbálnu kvapalinu, alebo svalovú či chrupavkovú hmotu tam, kde by mala byť a ocitá sa tam TUK alebo VÁPNIK, musí sa zmeniť aj odtieň snímky v danom mieste.  

Ako plávame

Keď je hmotnosť vody, ktorú vytlačíme, väčšia ako hmotnosť tela, vznášame sa.

Je tu však aj niečo ďalšie a to špecifická/relatívna hmotnosť. Je to niečo ako gravitačná sila vyvíjaná v kvapaline.

Pomer hmotnosti telesa k hmotnosti vody, ktorú vytlačíme, je jeho špecifická hmotnosť.

  • Čistá voda má špecifickú hmotnosť 1,0 (je to referenčná hodnota pre všetky ostatné veci)
  • Ak je špecifická hmotnosť menšia ako 1,0, predmet/telo sa vznáša
  • Ak je špecifická hmotnosť väčšia ako 1,0, predmet/telo klesá
  • Ak je špecifická hmotnosť cca rovná 1,0, predmet je rovnomerne „vznášaný“ vo vode, nepotápa sa ani nepláva.

Takto vieme zistiť, či je koruna naozaj zlatá keď ju porovnáme s iným zlatom ponoreným vo vode a tiež ako sú na tom naše bunky, mitochondrie, či dokonca dieťatko v brušku matky.

Ako tieto dáta ovplyvňujú schopnosť človeka plávať a byť vo vode? Jednoducho.

Špecifická hmotnosť človeka súvisí s tým, koľko má svalov, tuku, kostí a hlavne vody v tele. To vie aj laik. Keď dám vodu do vody, všetko bude rovnaké. Keď však dám do vody napr. niečo ako tuk, schopnosť nadľahčovať sa sa zmení. Stačí ak pomyslíš na nejaký kus mäsa, kameňa, či ľahkého cukríka alebo olivový olej. Olej vo vode ani nerozpustíš. Je to tuk. Teraz pomysli na obézneho človeka.

Tukové tkanivo má špecifickú hmotnosť menšiu ako 1 a Kostné a svalové tkanivo má špecifickú hmotnosť väčšiu ako 1. Čo to znamená?

  • Tí, ktorí majú viac telesného tuku a menej svalov, sa zvyčajne ľahšie vznášajú. Toto sú napr. obézni ľudia. Toto môže byť napr. Endomorfný tip.
  • Naopak Ľudia s množstvom svalov a/alebo ťažkou štruktúrou kostí a/alebo s malým množstvom telesného tuku sa nevznášajú ľahko. Toto  môžu byť napr. Mezomorfné alebo ektomorfné tipy.

Čo však POHLAVIE? Ženy majú v priemere vyššie percento telesného tuku ako muži, v dôsledku čoho sa ženy vo všeobecnosti vznášajú ľahšie ako muži.

Pôrod, tehotenstvo a zlá komunikácia DNA v modernej dobe

To, že je náš hlavný hormón leptín pod kožou, muselo mať pre prírodu zmysel. A tiež to, že leptín kontroluje aj náš metabolizmus a oxidačnú fosforyláciu. Tiež malo pre prírodu zmysel, že mitochondrii ponechala iba 37 génov (aby mohla všetku energiu venovať hostiteľovi) a zároveň mitochondriu ponechala blízko jadra, kde má zvyšné gény.

Podľa Dougha Wallaceho [2] vieme, že pri skúmaní metabolických/mitochondriálnych chorôb sa vždy objavuje korelácia, že čím ďalej sú mitochondrie vzdialené od jadra a čím horšie pracujú, tým viac zdravotných komplikácií sa objavuje!

Teraz sa zamysli nad tým, prečo podľa teba všetko v bunke, dokonca aj mitochondrie a DNA plávajú vo vode? A prečo podľa teba, hlavne ženy, často priberajú veľa vody (nafúknutie)? A čo tak finálny bod – prečo sa náš druh vyvíja v amniotickej kvapaline? Malé dieťatko pláva v matke, vo vode. Pre prírodu to má obrovský zmysel.

Táto kvapalina v brušku matky je mimochodom pod tenkou vrstvou a slúži ako zachytávač a prenášač červeného svetla. To len tak mimochodom pre mamičky, ktoré svoje bruško vystavujú iba umelému svetlu (obrazovky, NTB, TV), no zabúdajú na červené a infračervené svetlo.

Počas prvého trimestra, kedy sa vyvíja embryo, má bábätko veľa proteínov, vody a v matke pláva. Jeho špecifická hmotnosť je cca 1. Avšak počas posledného trimestra sa zväčší a priberie veľa tuku (vtedy sa matka stáva aj mierne inzulínovo rezistentnou). V prírode to preto zvyčajne koreluje koncu jesene až zime. Takto dieťatko vyvíja väčší vztlak, čo vplýva na matkin kolagénovo fasciálny systém v okolí pánvy. Ku koncu je vztlak dostatočný na to, že sa dieťatko jednoducho „vypýta“ a matka ide rodiť. Čo sa však deje pred, počas a ako na to reaguje matkine telo

Množstvo tuku, aké dieťatko priberie, musí byť kvantizované a to so stavom hydratácie, svalstva a zdravia (melanopsínu) oboch rodičov (no predovšetkým matky).

Ak má matka zdravotné problémy, napríklad disfuknciu leptínu a melanopsínu, čo je dnes podľa mňa u mladých žien bežné (spoznáš to viacerými znakmi ako napr. cukrovka, veľká obezita,…), pretože žili s otcom iba pod umelým svetlom, matka dieťatku odovzdá vajíčko, kde už sú mitochondrie vzdialené od DNA (zmena epigenetiky aj metylácie), no dieťatko tiež s nižšou citlivosťou na leptín priberie v poslednom trimestri viac tuku (viac obézne vzhľadom na svoju štruktúru).

Sú to predsa prirodzene kompenzačné mechanizmy, o ktorých si čítal vyššie, bez ktorých by sa na svet nedostalo. Je to teda niečo, čo si príroda „určuje“ sama, na základe podmienok, aké telo má.

Tu však prichádza do hry spôsob, akým matkine telo reaguje na to, keď dieťatko priberá a vyvíja tlak na amniotickú vodu dnu. Matka tento tlak musí zvládnuť a to 3 spôsobmi:

Aké sú 3 prípady (lepšie povedané až 4), ktoré z toho vyplynú?

  1. Ak dieťatko priberá normálne (dobrá citlivosť na leptín) a matka je zdravá (hydratovaná, dobrá citlivosť na leptín), jej kolagénový systém ostane posledné týždne viac zaťažený, priberie trochu vody (vyrovná vztlakovú silu) a dieťatko sa narodí normálne. Toto je podľa mňa dôvod, prečo u zdravých matiek stojí za to, aby si počas tehotenstva dávali záležať na kľude, prirodzenom pohybe, slniečko, prípadne vhodný IČ panel (amniotická kvapalina absorbuje IČ) a tiež vhodný zvuk (vibrácie = soundhealing = štruktúra vody).
  2. Ak dieťatko priberá normálne (dobrá citlivosť na leptín), no matka nemá dostatočne rozvinutý dopamín alebo má slabé svalstvo, dieťatko sa môže narodiť predčasne, čo môže byť problém (každý vie prečo = inkubátor = modré svetlo od narodenia = disfunkcia melanopsínu od narodenia,…).
  3. Ak dieťatko priberá veľa, pretože už dostalo vajíčko so spotenými mitochondriami a zlou citlivosťou na leptín, no matka má dopamín aj svalstvo v poriadku, matka môže nabrať veľa vody, ktorou vykompenzuje túto vztlakovú silu, čím sa však naruší jej extracelulárna kvapalina a teda aj krvná plazma. Toto je ten prípad, kedy u matky môžeme logicky vidieť cukrovku podľa mňa. A tiež vtedy pozorujeme dlhšiu gestáciu aj žltačku, keďže dieťatko ostalo dlhšie dnu bez prístupu ku kyslíka do pľúc (žltačka = hypoxia).

Posledný a častý spôsob je samozrejme cisársky rez. Dôvodov môže byť veľa a nič nezatracujem (mnohokrát nie je iná možnosť), avšak sú prípady (napr. niektoré celebrity), kedy bol zákrok iba kvôli „pohodlnosti“.

V tomto prípade však treba zvážiť, že dieťatko svoj mikrobióm a prvotné baktérie od matky nedokáže získať a je veľmi dôležité, aby malo s matkou kontakt ihneď po narodení a na dlhší čas. Ideálne s „celou matkou“ (verím, že rozumieš ako to myslím).

Matkin hrudník totiž obsahuje veľký elektromagnet s názvom srdce, ktorý sa chce naladiť na vibráciu srdiečka dieťatka, a tiež mu potrebuje skrz svoju potnú žľazu s názvom prsník odovzdať veľa biofotónov do najviac navlhčenej anódy, akú dieťatko po narodení má a je to jeho jazyk.

Na záver si treba uvedomiť, že ak teda mala napríklad matka zdravotné problémy, alebo len niečo, čo nemusí byť na vonok vidieť ako disfuknciu Leptínu a melanopsínu, pretože bola posledné roky ako moderný pubertiak, matka dieťatku odovzdá vajíčko, kde už sú mitochondrie SPOTENÉ = vzdialené od DNA (zmena epigenetiky aj metylácie). To jednoducho znamená, že DNA dieťatka musí byť už pri zrode roztvorená viac, aby uvoľnila viac energie a tiež vykompenzovala vzdialenosť v bunke.

Tiež to znamená, že dieťatko pravdepodobne naberie viac deutéria, ako by malo a jeho strata energie bude o niečo vyššia, vďaka čomu vývoj mozgu nemusí byť na 100% optimálny.

Takýmto spôsobom totižto príroda podľa mňa elegantne ovláda aj tzv. Transgeneračnú Epigenetiku a množstvo Roztvorených a naopak utíšených génov.

Toto je dôvod, prečo sú mnohé naše gény normálne utíšené (metylované) a naopak iné demetylované (otvorené). Niektoré gény totiž chceme utíšené a iné potrebujeme otvorené (napr. na tvorbu komplexov).

Má to svoj dôvod a pre teba je na teraz dôležité to, že VIAC roztvorených génov = vyššia ubikvitinácia už od detstva = väčšia spotreba ATP = viac tuku, čím to telíčko kompenzuje aby znížilo svoju špecifickú hmotnosť! Toto je podľa mňa dôvod, prečo sú dnes už malé deti viac obézne, ako by mali byť.

Je totiž rozdiel, keď sa dieťatko narodí tučnučké, ako by malo byť, verzus keď je viditeľne obézne a to aj v detstve. Jeho telíčko vie, prečo ten tuk naberá.

 Ty si teraz pamätaj len jedno. Čím bližšie sú mitochondrie k jadru bunky, tým menej génov musíš „držať“ roztvorených, čo znamená dlhší a zdravší život!

Záver

Ak sa ti článok páčil a chceš ma podporiť v práci, alebo si myslíš, že môže pomôcť niekomu z tvojich známych, zdieľaj ho ďalej.



Ak ťa články/podcasty zaujímajú a chceš byť informovaný medzi prvými vždy, keď zverejním nový, môžeš mi nižšie zanechať email a dostaneš ako prvý upozornenie!


P.S. Ak v článku nájdeš nejakú gramatickú chybičku, alebo čokoľvek, kľudne napíš dole do komentára kde a akú, rád opravím! 🙂

P.P.S. Ak sa chceš v týchto informáciách, ktoré ti ponúkam, orientovať ešte viac, prípadne chceš v dnešnej modernej dobe svoj progress aj chápanie trochu urýchliť, pridaj sa medzi prémium členov. Už teraz tam nájdeš množstvo informácií, materiálov, množstvo diskusií na fóre, webináre a nespočet pridanej hodnoty.

Pri kúpe platinového ročného členstva získaš v cene automaticky aj obe vytlačené knihy Kvantová Biológia.

Na záver ti dávam do povedomia nové panely EasyLight, určené na terapiu červeným a infračerveným svetlom, ktoré majú až 5 vlnových dĺžok. Tu je odkaz, a v závislosti od toho, kedy si sa na túto stránku dostal, je momentálne spustený dokonca predpredaj. Ako čitateľ tohto blogu máš dokonca odomňa možnosť využiť ešte ďalšiu špeciálnu zľavu 10%, ak pri objednávke zadáš zľavový kód: „jaroslavlachky„.

*Balíček kníh spoznaj svoju biológiu bude už čoskoro opäť na sklade a môžete si ho na Eshope zakúpiť!

Balíček kníh Spoznaj Svoju Biológiu nájdeš aj na Eshope.

Zdroje, štúdie, referencie a použité citácie:

  1. https://sk.wikipedia.org/wiki/Archimedov_z%C3%A1kon
  2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3809581/


Chcete z informácií načerpať ešte viac?

Pridajte sa medzi premium členov !

Prémium členstvo ti pomôže v zlepšení tvojho Zdravia, Mysle a Výkonnosti. Objav s nami svoj plný Potenciál!

Ako prémium člen získavaš prístup ku množstvu cenných materiálov, knihám, ekurzom, súkromným webinárom, spoločným pravidelným ZOOM-meetingom, či ku súkromnému diskusnému fóru, v ktorom medzi sebou zdieľame svoje skúsenosti/progressy, radyTipy!

Staň sa súčasťou našej rastúcej Komunity, medzi ktorými máš neustálu podporu! 


Ak máš nejakú otázku, alebo si našiel v článku gramatickú chybičku, napíš mi prosím dole do komentára :) 

Ak chceš byť informovaný medzi prvými, vždy keď uverejním nový článok, vlož svoj email a ja ti pošlem upozornenie :)


Najpredávanejšie Protukty na Eshope, ktoré Vám môžu pomôcť prevziať svoj Život do vlastných Rúk!

Komentáre
  1. @coach_empigo píše:

    Ahoj Jaro.

    Veľmi poučný článok. Veľa vecí pekne prepájaš, ktoré už mesiace/roky maš na svojom blogu vonku. Mám k článku len krátky komentár:

    Veľa ľudí rieši palivo ako prvé, ale zabúdajú, na to podstatné na mitochondrie. Sme hybridný “stroj” (Elektricko-chemicko-mechanický).
    Ale idem rovno k veci, aby som to tu nenaťahoval a napísal to, čo považujem za mega dôležité:

    Keď sa dieťa narodí, tak to je krásne. Vznikol nový človek=nový “hudobný nástroj”. Čo robia majstri keď vyrobia novú gitaru? Potrebujú ju naladiť, inak ju môžu vyhodiť.

    Ladička pre dieťa je MATKA A JEJ SRDCE. Jej frekvencie (mechanicko-svetelné) sú tie čo dieťa ladia v prvých rokoch a hlavne v prvých týždňoch. Je to dlhá téma na komentár, ale skúsim stručne: najjdôležitejšie obdobie ladenia “hudobného aka vesmírneho zariadenia” aka dieťaťa sú prvé 3 roky. Určite aj ďalšie obdobie 3-6, atď..
    Tu sa dieťa ladí pre svoj život. Tu dieťa získava vibráciu. Tu dieťa získava to aby sa dobre adaptovalo pre svet a aby malo sebaúctu a vedelo sa v živote socializovať , podobne ako mitochondrie a ich kolónie…. .

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov