Ročné/mesačné prémium členstvá

COVID, SPOLOČENSKÁ IMUNITA A VITAMÍN D

19.8. 202019864x0

Tento článok nepatrí do žiadnej série, je absolútne spontánny a vznikol počas môjho dnešného polhodinového čakania u holičky, pričom tomu nasledovalo niekoľko správ k danej téme. Cítil som, že aspoň takto formou textu, môžem vyjadriť svoj názor, ktorý snáď mojim sledovateľom pomôže lepšie sa rozhodovať. Pôvodne mal byť napísaný iba na moju FB stránku, no dal som na radu priateľky a uverejňujem ho na blogu. Koniec koncov, na FB by ho pravdepodobne zhliadlo iba pár desiatok ľudí a behom pár hodín by zapadol prachom. Takto sa nestratí. Tiež je to asi môj prvý a aj posledný článok, ktorý bude takýto krátky a verím, že ho zvládne prečítať do konca viac ľudí.

IMUNITA STÁDA

Poznáš pojem IMUNITA STÁDA (tzv. „HERD IMUNITY„)? [1] Ak nie, mal by si. Tu vidíš obrázok, ako vyzerá.

Horný rámik ukazuje ohnisko v komunite, v ktorej je nakazených niekoľko ľudí (zobrazených červenou) a ostatní sú zdraví, ale neimunizovaní (zobrazení modrou). Choroba sa šíri voľne cez populáciu. 

Stredný rámik ukazuje populáciu, kde bolo imunizované malé množstvo ľudí (zobrazené žltou). Tí, ktorí nie sú imunizovaní, sa nakazia, zatiaľ čo tí, ktorí nie sú imunizovaní, nie sú infikovaní. 

V spodnom rámčeku bola imunizovaná veľká časť populácie, čo bráni významnému šíreniu choroby a to aj medzi neimunizovaných ľudí. 

V prvých dvoch príkladoch sa nakazí najviac zdravých neimunizovaných ľudí, zatiaľ čo v spodnom prípade sa nakazí iba jedna štvrtina zdravých neimunizovaných ľudí. 

T BUNKY AKO NAŠA OCHRANA

Dnes narastá množstvo dôkazov o tom, že T-bunky (súčasť ľudskej ADAPTÍVNEJ IMUNITY) dokážu zabezpečiť OCHRANU POPULÁCIE tým, že zabezpečia IMUNITU STÁDA (SPOLOČNOSTI), ak sa infikuje cca 20% populácie. To platí aj pri novom SARS-COVID. 

Množstvo odborníkov dodnes tvrdí, že máme voči novému vírusu takmer nulovú IMUNITU a je potrebná vakcinácia. Je to lož. 

Vieš čo to znamená? Že naša, ale aj svetová VLÁDA a dokonca aj ZDRAVOTNÍCTVO, robí obrovskú chybu a veľmi zlé rozhodnutia od vypuknutia situácie. V začiatkoch to bolo pochopiteľné, nikto nevedel presne čo sa deje, s čím bojujeme a čo môžeme očakávať, no dnes vieme. Dnes máme množstvo DÁT k dispozícií a to, čo sa deje a čo nám „ODBORNÍCI“ radia, môže v skutočnosti narobiť veľa ŠKÔD

Rozšírenou mylnou predstavou je, že máme NULOVÚ IMUNITU proti COVID-19. Na základe tohto chybného chápania epidemiológovia predpokladali, že imunita stáda sa nedosiahne, kým nie je infikovaných aspoň 60 – 70% ľudí. To je veľké číslo a samozrejme, toto nikto riskovať nemôže. Čo však, ak sú tieto údaje a predpoklady zlé? Čo ak sa imunita stáda môže dosiahnuť už pri 20%? Alebo dokonca menej? A čo ak sme tieto čísla už dávno dosiahli? 🤔

Médiá takéto výskumy, ktoré na to poukazujú, samozrejme ignorujú. Chceš vedieť aké VÝSKUMY a aké ÚDAJE

Napríklad, že zatiaľ čo protilátky, ktoré si človek vytvorí proti COVID-19, môžu u neho trvať iba mesiace, adaptívna imunita jeho T-buniek, môže zostať ochranná a funkčná až ROKY.

MAJÚ V SEBE ĽUDIA PROTILÁTKY UŽ DNES?

Teraz si pozri zopár výskumov, ktoré poukazujú na úlohu VITAMÍNU D pre správnu funkciu T-buniek, ktoré nás môžu ochrániť aj pred COVID-om. VITAMÍN D je prekurzor pre tvorbu T-BUNIEK

Tu máš prvý: https://link.springer.com/chapter/10.1007/5584_2018_246?fbclid=IwAR2TTKmExlbEU4bu0_v1u08J_Zc7J1xjEhjqjVxn6oieGXfh827JR6PmkfE

Avšak, čo je ešte dôležitejšie je, že VITAMÍN D je aj „OFF vypínač“ pre prílišnú nekontrolovanú tvorbu CYTOKÍNOV (zápalových látok), ktoré si telo vytvára vždy, keď bojuje s infekciou, vírusom, atď. Niekedy totižto môže človeku ublížiť vlastné telo viac, ako daný vírus, s ktorým bojuje. Podobne, ako keď človeku prepichne šíp srdce, no pokým je tam, človek žije. Akonáhle ho však vytiahne, vykrváca a umrie. COVID 19 je tiež tento prípad, ako sa ukazuje. 

Tu je druhý: 

https://www.sciencedaily.com/releases/2010/03/100307215534.htm?fbclid=IwAR2lu2njxO6J-pNpeNTw2XyDsdQWFOyGt5-KXXrtDNq_-RS0Yewygtq2zxc

V tejto randomizovanej kontrolnej štúdii (RCT) sa zistilo, že krátkodobé užívanie vysokej dávky vitamínu D3 prudko znížilo aktiváciu CD4 T-Buniek v porovnaní s tými, ktorí brali nízku dávku D3. Týmto máme k dispozícií dáta, ktoré potvrdili, že vitamín D môže ovplyvniť BUNKOVÚ IMUNITU. [5]

V tejto ďalšej štúdii s 23 ľuďmi, ktorí prežili SARS v roku 2003 sa zistilo, že každý jeden z nich mal pamäťové T bunky, ktoré rozpoznali vírus SARS a to aj o 17 rokov neskôr. ŠOKUJÚCE, však? [6] Poďme ďalej. 

Čo však, ak táto VEREJNÁ IMUNITA nie je limitovaná iba na ľudí, ktorí boli v minulosti vystavení vírusu? 

PROTILÁTKY AJ U NEINFIKOVANÝCH?

V jednej štúdií bolo 37 osôb, ktoré nemali nijakú minulosť spoločnú s vystavením sa vírusu SARS ani COVID-19 (na testoch boli negatívni), no pri odberoch sa zistilo, že 50% z nich malo v tele špecifické T-BUNKY uspôsobené na boj s novým COVID-19. 

V ďalšej štúdií z Apríla 2020, kde bolo 69 zdravých jedincov, ktorí neboli vírusu nikdy vystavení sa zistilo, že 34% z nich malo v tele T-BUNKY, ktoré na nový vírus reagovali. Boli naň pripravené. [7]

Myslím, že to nie je prekvapením, keďže dnes je známych minimálne 4 (alebo viac) typov KORONAVIRUSOV, ktoré spôsobujú iba obyčajnú chrípku. Obrázok k týmto druhom bol v mojom nedávnom článku. Pripájam ho znovu. Opäť si všimni, že vždy v letných mesiacoch je vírus na ústupe. Nie je to náhoda. Slnko totižto ovláda aj naše T bunky, okrem iného.

Toto zistenie bolo potvrdené aj v ďalšej štúdii, uverejnenej v júni 2020, z ktorej vyplýva, že 40 až 60% z ľudí, ktorí neboli vystavení vírusu, mali v tele T bunky, ktoré rozpoznali SARS-CoV-2. [8]

Autori tejto štúdie celkom správne predpokladali, že ich imunita pochádza z „bežných prechladnutí“, ktoré mohol spôsobiť koronavírus, ktorému boli v minulosti vystavení.

Táto imunita môže tiež vysvetliť, prečo je toľko mladých ľudí takmer bez SYMPTÓMOVPREJAVOV, aj keď na testoch zistia že sú pozitívny na COVID-19. Aj preto si myslím, že pozitívny test nič neznamená. Obzvlášť nie tie lacné a nepresné. 

Je pravdepodobné, že bunky týchto mladých ľudí rozpoznali vírus a automaticky vyvolali vhodnú imunitnú odpoveď ešte skôr, ako sa vôbec stihli prejaviť prvé príznaky. Myslím si, že áno. Čo to však znamená v praxi? Ako máš tomu rozumieť?

AKO VYZERÁ PRÍRODNÁ VAKCÍNA?

Čo to teda znamená v praxi? Napríklad toľko, že presne takto vyzerá PRÍRODNÁ IMUNITA „STÁDA“ aj VAKCÍNA, ktorú nám PRÍRODAEVOLÚCIOU ponúkajú a to ZDARMA.

Keď sa nad tým zamyslíš sedliackym rozumom, tak veľa z tých usoplených ľudí, ktorých si za posledné roky stretol, s červeným nosom od neustáleho smrkania, ktorí mali nádchu,… tak možno aj mnoho z týchto prípadov pochádzalo práve z vírusu typu SARS a zároveň to pripravilo T-bunky mnohých ľudí v ich okolí na vhodnú reakciu aj na ďalší typ, s ktorým sa stretnú alebo stretli. Napríklad ten, ktorému čelíme dnes. 

Čo však starší ľudia, ktorí boli a aj sú teraz náchylnejší? 

V skutočnosti je dnešný typ koronavírusu, ktorému sme čelili v roku 2020, naozaj smrteľnejší ako v minulosti, konkrétne u starších ľudí a imunokompromitovaných, avšak… keď človek pochopí imunite a funkcii T-buniek, dáva zmysel, že starší pacienti sú novým COVID-19 viac postihnutí. Prečo to tvrdím? 

Napríklad preto, lebo osoby v pokročilom veku alebo imunokompromitovaní (to sú takí, ktorí majú oslabenú imunitu) strácajú T-bunky. T-bunky strácame taktiež vekom. [9]

Vráťme sa teraz k hromadnej IMUNITE STÁDAT-bunkám. Ak má 50% ľudí v sebe už imunitu voči COVID-19 (ako si to napr. videl u štúdií vyššie), znamená to, že 50% populácie je už vlastne „zaočkovaných“

Podľa záznamov vieme, že tam kde COVID-19 úradoval najviac, počet infikovaných ľudí dosahuje najviac 10 až 20%. Čo sa stane, keď k tomu pridáme trochu MATEMATIKY a údaje z úvodu? 50+10 až 20 = 60 až 70 %. 

Vieš čo to znamená? Že pomer infikovaných ľudí je už cca 60 až 70%. Hádaj čo. Presne toto je to číslo, ktoré je v súčastnosti medzi odborníkmi považované za potrebné na to, aby sa medzi populáciou vytvorila IMUNITA STÁDA. [10] Teda verejná „vakcína“.

Aj preto je možné, že mestá, ktoré nemali až tak prísne opatrenia (napr. ŠTOKHOLM, MADRID, LONDÝN, apod.) už majú medzi ľuďmi vytvorenú väčšiu časť imunity a v budúcnosti, na jeseň a ďalší rok, sa nemusia obávať, na rozdiel od iných miest, kde boli opatrenia prílišné. 

Uzamykanie a nezmyselné MASKY, ktoré uznali za bezvýznamné aj Európsky zdravotný odborníci, ktoré žiaľbohu zvyčajne prídu až po vrchole pandémie, teda pravdepodobne nemali žiadny účinok. [11] Samozrejme s výnimkou zamedzenia šírenia, ktoré bolo v začiatku pochopiteľné. Rovnako sú masky potrebné u ľudí ako lekári a sestričky, ktorí prichádzajú do styku s vírusom neustále a majú aspoň malú ochranu pred priamym a neustálym prenosom. Tu majú masky trochu zmysel. 

Švédsko je skvelým príkladom. Hlavné mesto Švédska, ŠTOKHOLM, nemalo takmer žiadne opatrenia. [12] Podľa testov a dát vieme, že do konca Apríla bolo vo Štokholme infikovaných cca 20% z ľudí. V Apríli tiež dosiahli vrchol ÚMRITA na vírus. 

V súčastnosti je vo Švédsku pandémia takmer ukončená a majú nulovú úmrtnosť za deň a počet novo infikovaných ustupuje. 

Niekto môže namietať a obhajovať mestami ako Peru, kde množstvo infikovaných rastie, avšak v týchto chudobných oblastiach je veľa ľudí, ktorí sú podvýživení a trpia množstvom chorôb. Tiež je známe že PODVÝŽIVA ZNIŽUJE FUNKCIU T-BUNIEK. [13]

Prečo teda MÉDIA, POLITIKA, aj LEKÁRI tlačia VAKCÍNY?

Jednoduchá matematika. 

Počítajme s cenou cca 35 dolárov za vakcínu a ak sa počíta iba trebárs s vakcináciou iba USA (úplne minimum), máme cca 10 biliónov. Ak pridáme Európu a ďalšie oblasti, cena ide prudko hore. Keď vezmeme v úvahu, že vakcína na COVID-19 bude v celej histórii najväčšou vakcínou a najväčším profitabilným predmetom farmaceutického priemyslu, nie je prekvapením, že sme z každej strany tlačení do povinného očkovania. 

Čo je však najhoršie a toto si musí uvedomiť každý sám, že nás tlačia aj do IZOLÁCIE od VONKAJŠIEHO PROSTREDIA, nosenia másk a zamykania sa v interiéri, kde nie je SLNKO, ale veľa umelého vlnenia, ktoré našu imunitu naopak znižuje. Myslím, že opäť raz dáva ľuďom väčší zmysel, prečo chcel pred nedávnom Bill Gates, ktorý vlastným deťom zakazoval používať notebook, spraviť niečo ako umelé zatmenie slnka. [14, 15]

Na záver prikladám dva obrázky, ktoré sú veľmi výstižné a to aj bez slov. Prvý sa týka každého, ale obzvlášť ŽIEN a druhý…veď sa len pozri a premýšľaj.

Vitamín D je silný hráč aj čo sa našej imunity týka. Mysli na to. Tvorí sa v pokožke z LDL cholesterolu vďaka UVB lúčom. Či si môžeš pomôcť aj doplnkom? Áno môžeš, no musíš vedieť čo robíš, ako to robiť, aj čo robiť popri tom. Problém je, že väčšina nevie…

Jaroslav Lachký, liek na rakovinu je SLNKO

Ak s tebou článok rezonuje, kľudne ho zdieľaj. Snáď niekomu pomôže. Ak máš nejakú otázku, napíš ju dole do komentára, alebo vytvor tému v diskusnom fóre. Účet si vytvoríš TU.

Odkazy a štúdie:

 1. https://cs.qwe.wiki/wiki/Herd_immunity
 2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK279396/
 3. https://link.springer.com/chapter/10.1007/5584_2018_246?fbclid=IwAR2TTKmExlbEU4bu0_v1u08J_Zc7J1xjEhjqjVxn6oieGXfh827JR6PmkfE
 4. https://www.sciencedaily.com/releases/2010/03/100307215534.htm?fbclid=IwAR2lu2njxO6J-pNpeNTw2XyDsdQWFOyGt5-KXXrtDNq_-RS0Yewygtq2zxc
 5. https://academic.oup.com/jcem/article/101/2/533/2810779
 6. https://www.nature.com/articles/s41586-020-2550-z
 7. https://www.medrxiv.org/content/10.1101/2020.04.17.20061440v1
 8. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0092867420306103?via%3Dihub
 9. https://medicalxpress.com/news/2020-06-cell-immunity-elderly.html
 10. https://thehill.com/changing-america/well-being/prevention-cures/507468-how-herd-immunity-happens-and-will-it-protect-us
 11. https://fee.org/articles/europes-top-health-officials-say-masks-arent-helpful-in-beating-covid-19/
 12. https://www.euronews.com/2020/04/06/coronavirus-sweden-stands-firm-over-its-controversial-covid-19-approach
 13. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5342627/
 14. https://www.cnbc.com/2017/07/06/billionaires-who-wont-leave-their-fortunes-to-their-kids.html
 15. https://edition.cnn.com/2019/11/19/business/heliogen-solar-energy-bill-gates/index.html
 16. https://www.nytimes.com/2020/08/17/health/coronavirus-herd-immunity.html

Chcete z informácií načerpať ešte viac?

Pridajte sa medzi premium členov !

Prémium členstvo ti pomôže v zlepšení tvojho Zdravia, Mysle a Výkonnosti. Objav s nami svoj plný Potenciál!

Ako prémium člen získavaš prístup ku množstvu cenných materiálov, knihám, ekurzom, súkromným webinárom, spoločným pravidelným ZOOM-meetingom, či ku súkromnému diskusnému fóru, v ktorom medzi sebou zdieľame svoje skúsenosti/progressy, radyTipy!

Staň sa súčasťou našej rastúcej Komunity, medzi ktorými máš neustálu podporu! 


Ak máš nejakú otázku, alebo si našiel v článku gramatickú chybičku, napíš mi prosím dole do komentára :) 

Ak chceš byť informovaný medzi prvými, vždy keď uverejním nový článok, vlož svoj email a ja ti pošlem upozornenie :)


Najpredávanejšie Protukty na Eshope, ktoré Vám môžu pomôcť prevziať svoj Život do vlastných Rúk!

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov