Fitness strava, tuk...
 
Zdieľať:
Upozornenia
Vyčistiť všetko

Pre zapojenie sa do fóra musíte byť prihlásený. Účet si vytvoríte Zdarma a ak chcete získať prístup aj k súkromnému fóru, môžete sa pridať medzi prémium členov.


PRIHLÁSENIE | Prémium Členstvo

 

Fitness strava, tuky a zeleniny

3 Príspevky
2 Užívatelia
1 Likes
19 Videní
Andrea Hajduova
(@andyd317)
Príspevky: 3
PLATINOVÝ ČLEN
Zakladateľ témy
 

Ahojte,

Jaro dosť ma zaujíma Tvoj nazor na estetiku z fitness sveta. Žiaľ s vysokým T som niky nedosiahla takú vyrysovanú postavu, ako s klasickým fitness jedalničekom: tj T do 50g, B 2g/kg a ostatné len S. Je podľa Teba možné aj s vysokym podielom T dosiahnuť vyrysované svaly? Ešte sa vzdelávam, nemám absolvované všetky témy, blogy, knihy, snad sa nepýtam na nevhodnú otázku.

A možno ešte podotázka, ako funguje trávenie zeleniny? Ukladá sa v akej forme, keď vôbec ... ? Podobne ako sacharidy? Cukor a ... ?

 

Ďakujem vopred za každú radu.

 
Publikované : 24. marca 2024 21:39
(@jaroslavlachky)
Príspevky: 3858
Admin
 

@andyd317 Ono je to vždy samozrejme o niekoľkých faktoroch Andrea:

  • Aké sú ciele a prečo?
  • Daná osoba (muž/žena, vek, zdravie,...)?
  • Je človek dlhodobo adaptovaný na niečo alebo nemá priestor robiť dlhodobú zmenu, hoci výsledok uvidí aź po dlhom čase?
  • Individuálne veci, bývanie, práca,...?

 

Píšem schválne len v skratke na začiatok takéto body, no aj tie sú kritické. Už len ak sa žena snaží o vyrisovanú postavu v porovnaní s muźom je to rozdiel. Nehovorím samozrejme o cykliskosti u ženy, kde sú ďalšie veci aj v rámci jedného 28-dňového cyklu, no tiež to, že ženské telo má inú kompozíciu, má od prírody odlišnú stavbu tela aj hormonálnu citlivosť a tiež má vyšší predpoklad ukladať DHA s EPA v niektorých oblastiach tela, podľa somatotypu. Žena teda chudne vo všeobecnosti ťažšie a ak aj hej, má to ďalekosiahlejšie následky, ako u muža. Povedzme, źe ešte do nejakého 20 až 30. roku je to pomerne v pohode, kedy sa dajú veci meniť rýchlo, no hlavne neskôr, vtedy to už nemusí byť vhodné. 

Ženské telo nie len že môže stratiť dôležité látky, citlivosť na leptín, vitamíny rozpustné v trukoch, ale aj kmeňové bunky a v neskoršom veku ju to môže ľahko dobehnúť, ak telo nebude mať kapacitu regenerovať sa. 

 

Vo všeobecnosti však, aby som odpovedal aj priamo, áno, podľa mňa je možné aj na vyšších T schudnúť a byť vyrisovaný, avšak objem tela bude vždy celkovo menší ako na vyšších S. Telo si nájde svoju termodynamickú efektivitu, ktorá sa odvíja od viacerých faktorov a najmä od somatotypu, dĺžky kostí a pákových pomerov a aj hrúbky a plochy kostry, na ktorú sa viaže vždy len isté množhstvo úponov a teda aj svalových vlákien. To znamená, źe plocha/prierez vlákien vzhľadom na plochu/prierez kosti a úponu má svoju kapacitu. Telo jednoducho viac nechce. Následne počas rokov ale zdokonaluje nervovo fasciálne prepojenia a efektivitu, čo znamená, že sa zvyšuje výkon. 

Inými slovami, pri dlhodobej adaptácií sa človek stane prirodzene "menším" vo svalovom objeme (čo u každého z nás znamená niečo iné - podĺa našej kostry a predispozícií), no zároveň sa stane veľmi efektívnym a "silným" vo svalovej a mentálnej výdrži. To znamená, źe množstvo ATP bude maximalizované na jednotku plochy vo svalovom vlákne a zároveń bude elektrický prúd v axónoch pod myelínom a koherencia vody, kade sa šíria nervové vzruchy veľmi efektívny. 

 

Uvedom si totiž, že cca zo 100 g tuku (keď berieme mol na mol) tvoje telo vyprodukuje cca 110 g metabolickej vody. Pri 100 g bielkoviny je to niekde na úrovni cca 70 g a pri 100 g sacharidov je to niekde na úrovni 55 g. Toto ti ukazuje ako veľmi je vodík efektívny. 

 

 
Publikované : 24. marca 2024 22:29
(@jaroslavlachky)
Príspevky: 3858
Admin
 

Publikoval: @andyd317

A možno ešte podotázka, ako funguje trávenie zeleniny? Ukladá sa v akej forme, keď vôbec ... ? Podobne ako sacharidy? Cukor a ... ?

Záleží aká, no zvyčajne je potravou pre mikroorganizmy v čreve, ktoré zo zeleniny separujú trochu kyslíka aj dusíka a následne štiepia elektróny od protónov/deutéria, ktoré potrebujú na svoj rast. Elektróny putujú cez kolagén a vodu do výsteľky, kde sú "potravou" pre naše eukaryotické bunky. 

 
Publikované : 24. marca 2024 22:30
Zdieľať: