Príď na celodňový workshop zameraný na POHYB - registrácia otvorená!

VOZ 3 Teória Relativity a Svetlo ako strojca gravitácie aj času

28.1. 20233021x3

Čo keby ti niekto vysvetlil v pár riadkoch teóriu relativity? Pýtaš sa na čo by ti to bolo? Čo by si povedal tomu, keby som ti prezradil, že čím ide niečo rýchlejšie, tým viac sa skracuje a zároveň preň čas plynie pomalšie? A čo keby som ti povedal, že membrána tvojej mitochondrie má svoju Dĺžku a geometriu, ktoré dokáže meniť z nejakého dôvodu? A čo keby som ti ešte povedal aj to, že samotný Čas je výtvorom svetla? Uvedomuješ si, čo tieto slová znamenajú?

Napríklad toľko, že čím viac elektrónov a fotónov získaš, a čím lepšie sa ich naučíš kontrolovať, tým lepšie dokážeš kontrolovať svoj Biologický čas. V dnešnom článku ti totiž ukážem, že tvoje mitochondrie vedia ísť v čase (možno) aj späť!

P.S. Článok si môžeš vypočuť aj ako nahovorený Audio podcast. Nájdeš ho tu alebo na stránke s PODCASTAMI.

P.P.S. Ak chceš byť informovaný vždy medzi prvými o zverejnení nového článku/podcastu, prihlás sa na odber nižšie.


SUMÁR ČLÁNKU 

 • Čo má spoločné Dlhovekosť a pevné Zdravie? No predsa Čas!
 • Naozaj sa dá čas spomaliť (dilatovať)? Ako? Ako vieme spomaliť stárnutie iba pomocou mitochondrií?
 • Čo je to vlastne Čas, prečo čas nie je skutočný, ako vzniká a čo ho tvorí?
 • Laické vysvetlenie Teórie Relativity aj myšlienok Einsteina
 • Dokáže ísť niečo rýchlejšie ako Svetlo? Ak áno, kde a ako? Čo to znamená potom pre čas? Dokáže sa čas vrátiť späť?
 • Ako naozaj vzniká Gravitácia, čo ju tvorí a prečo tvrdím, že to nie je samostatná sila, ale iba vedľajší prejav?
 • A ešte o mnoho viac!

Krátke predstavenie Nadchádzajúcich Workshopov

Než sa vrhneme na dnešný „napínavý“ článok, mám tu pre teba ako čitateľa/poslucháča krátke info k nadchádzajúcim workshopom. Schválne ho dávam do tohto článku, do úvodu, ak by to niekto nezvládol do konca :D. (Ak ťa workshopy nezaujímajú, preskoč rovno na ďalší odstavec!)

Viacerí z Vás sa ma súkromne pýtali, čo Vás na workshope čaká, či sa tam dozviete niečo nové, či to bude „školenie“ aj pre laika alebo iba niekoho, kto sa o tieto veci už zaujíma… a tu je teda po prvýkrát malá „osnova“, ktorú schválne predstavujem (až) teraz. Dôvod prečo teraz je, že ak si nad workshopmi váhal, pričom máš v pláne zúčastniť sa všetkých a chceš si vstup zakúpiť za zvýhodnenú cenu a v predpredaji, stále máš možnosť – do konca januára. Táto osnova ti verím pomôže v záväznom rozhodnutí sa a hlavne v konaní. Takže, toto ta čaká:

Prvý workshop, Oheň alias Svetlo, chcem zamerať na to základné a teda na to, akým spôsobom prúdi energia svetla z vonku (zo slnka) dnu (do tela, vody a mitochondrie). Ukážeme si niečo z anatómie nášho oka, či pokožky, kde to celé začína, ako zachytávame svetlo a meníme ho na mnohé veci vrátane hormónov, či niektorých neurotransmiterov, a tiež ťa čakajú nejaké testy/spôsoby, ako zmerať svoj, či klientov Redox. Niektoré z testov predstavím úplne po prvý raz, pretože som o nich zatiaľ nikde nehovoril, a máš sa na čo tešiť!

Toto ti pomôže opäť pootvoriť nové uhly pohľadu nie len nad premýšľanim nad zdravotnými problémami, ale aj nad celkovým pohľadom na ich kvantifikáciu (spoznanie, prejavy a vyhodnocovanie). Ukážeme si tiež niečo, čo využívajú aj lekári (hoci pomenej), avšak plný potenciál tejto informácie, ktorú získavame, nevyužívame ani zďaleka naplno. Ja ti ukážem čo sledovať, na čo sa zamerať, a čo si všímať.

Druhý workshop – Voda alias skutočný „pitný režim“, bude zameraný na miesto, kde sa odohráva všetko čaro. Matrix mitochondrie.

Pozrieme sa bližšie na kroky, aké mitochondria podstupuje pri metabolizme (krebsov a močový cyklus + ETC), ako tvorí vlastnú VODU, ako jej tvorbu ovplyvňuje deutérium, glykolyza, či betaoxidácia, aké má ňou vytvorená voda úlohy, na čo všetko ju využíva, a hlavne sa pozrieme na to, aké „klinické“ príznaky (subjektívne aj objektívne) môžeme u ľudí sledovať a ako si to prepájať s disfunkciou daných cyklov a tvorbou vody. Ver či never, aj známa choroba akou je rakovina je koniec koncov z viac ako 90 až 95% spôsobená problémom práve tu – vodou.

Dozvieš sa teda ako na vodu nahliadať z Kvantovo Biologického hľadiska, prečo v niektorých prípadoch nepotrebuješ investovať do drahých filtrov, ktoré sa ti snažia v reklamách aj na internete predať, prečo niekedy na tvojom pitnom režime až tak nezáleží a naopak kedy si na vode dávať záležať potrebuješ a ako ju vtedy riešiť.

Na záver tretí workshop, ktorý bude na tému Zem alias Magnetizmus, bude rozdelený na 2 časti. Prvú budem viesť ja, kde si ukážeme niečo o základoch a aplikácií chladu, zvýšenia magnetizmu mitochondrii akého vplyvu na naše okysličenie a samozrejme si povieme niečo o pohybe a kostre.

Náš kolagén a celý tensegrity systém totiž pracuje veľmi úzko prepojený práve s vodou a svetlom, ktoré skrz magnetizmus „speňažuje“!

Následne pôjde druhá časť, ktorú povedie tréner Marián z Mycoach, kde bude hovoriť o pohybe, možno fasciach a iných zaujímavých veciach.

Každý workshop bude trvať cca 2 až max. 2,5 hodiny (toto bude hlavná časť – moja prednáška), následne si dáme väčšiu obednú pauzu, po ktorej bude nasledovať cca 1 až 2 max. hodiny priestor na diskusiu/otázky.

Upozornenie pre Tlačené knihy Spoznaj Svoju Biológiu: Tiež upozorňujem, že si so sebou vezmem moje 2 Tlačené knihy (Základy Cirkadiálnej Biológie + Kvantová Biológia), ktoré si všetci účastníci budú môcť zakúpiť v zľave, priamo na mieste a odniesť domov.

Knihy budú na predaj v 30% zľave, a teda prvá kniha bude stáť miesto 29,90 ako je na Eshope iba 20 eur, a druhá kniha miesto 75 eur iba 50 eur. Ak teda bude mať niekto záujem o knihy pre ďalšie štúdium na doma, pripadne chce kúpiť niekomu inému ako dar, bude mať možnosť.

Teším sa na každého a ak si chceš svoje miesto registrovať včas, urobíš tak na čísle na obrázku nižšie!

Poďme riešiť dlhovekosť aj Zdravie a ich spoločnú premennú – Čas

Takže, poďme k samotnému článku. Máme tu ďalší článok v sérii, a určite sa ho už nevieš dočkať, hlavne po tom poslednom závere, kde som spomenul Teóriu relativityčas (žartujem, hoci niektorí naozaj :D). Dnes to bude naozaj „husté“ a garantujem ti 2 veci. Nie každý ho zvládne do konca, a za druhé, každý kto ho do konca zvládne, si bude v duchu najbližšie dni hovoriť niečo na spôsob „no to ma podrž, tak nad týmto som veru nepremýšľal“!

Ešte upozorňujem, že hoci som sľúbil, že v tejto sérií článkov ponechám rovnaký obrázok, na dnešný som ho zmenil. Titulný obrázok je totiž ilustrácia od šikovnej Veroniky, ktorá sa veľmi rýchlo učí, pričom obrázok hovorí sám za seba. Po dočítaní pochopíš (a teba Veronika samozrejme aj týmto pozdravujem 😊 )

VOZ #3 Teória Relativity alias Ako svetlo tvorí Čas
Krásna ilustrácia od Veroniky

Priznám sa, že tento článok som chcel spísať už v sérií Kvantová Biológia, prípadne neskôr v Epigenetike (ku ktorej sa ešte vrátim), no sem sa hodí lepšie a po dočítaní to oceníš. Dnes ťa čaká zaujímavý pohľad na ČAS a tak trochu aj na Teóriu Relativity (áno spomenieme si aj Einsteina), no všetko bude vysvetlené laicky a nemusíš sa báť žiadnych komplikovaných vecí.

Moji členovia majú túto tému vysvetlenú dokonca aj v novom Februárovom webinári, ktorý bude zverejnený presne 01. februára, takže akurát po tomto článku.

Verím teda, že až si prečítate článok a potom sa vrhnete na cca 45 minútový nový webinár, veľa vecí každému dôjde, a omnoho viac, ako iba z článku. Vo webinári to totiž prepájam aj so vznikom mnohých chorôb a tiež malou predikciou do budúcna ohľadom Bratislavy, či bývania v niektorých mestách, ktoré prechádzajú radikálnymi zmenami, ktoré ľudia bežne nevnímajú.

Zdravie tunajších ľudí bude totiž ovplyvnené, pretože ich SCN už pracuje, a ešte len začne pracovať odlišne!

Nezabúdaj totiž, že ČAS je niečo, čo rieši nevedomky každý, kto rieši aj svoje Zdravie. A to platí či už vo Fitness svete, vo svete „zdravej“ výživy, ľudového liečiteľstva, holistického prístupu, biohackingu,… proste všade. Každý chce svoju dlhovekosť, ale aj kvalitu života (zdravie) „držať na špici“ čo možno najdlhšie, čo znamená, že chce mať pod kontrolou svoj ČAS a čo najviac ho dilatovať (spomaliť).  

No a ver či never, my svoj čas vieme „manipulovať“. Stačí ak trochu pochopíme práci mitochondrií a tomu, čo pre nás robia.

Poďme sa teda na to pozrieť. Teraz prichádza trochu fyziky vo „svetle“ Kvantovej Biológie!

Eistein a jeho objav duality svetla

Teraz ti predstavím kúsok zo Špeciálnej Teórie Relativity. Všeobecnú zatiaľ necháme tak. Budem používať vlastné slová, tiež ti poviem niečo z histórie a práce Einsteina a preto ak to číta nejaký „fyzik z povolania“, mysli na to, že je to „trochu s rezervou“! Kľudne mi však v komentári zanechajte svoje postrehy, ak nejaké budú.

Einsteinova práca v 20. storočí bola významná z niekoľkých dôvodov, pričom o mnohých laická verejnosť moc nevie (napr. Brownov pohyb z 1905, ktorý som vo webinároch viac krát spomínal), no dnes sa budeme venovať tým známym, no prepojím ti ich do nového konceptu – Biologického Času.

Jednou z dôležitých vecí, ktoré si Einstein uvedomil bolo, že Svetlo je častica aj vlna. Toto už všetci na blogu viete. No a či je svetlo Vlna alebo Častica závisí od toho, ako sa na svetlo pozeráme a či ho meriame (pozorujeme). Ak meriame jeho frekvenciu a vlnovú dĺžku, javí sa ako vlna, Ak spočítavame fotóny pomocou fotoelektrického javu, javí sa ako prúd častíc. Na obrázkoch to vidíš. [R]

Tu sa svetlo správa ako častica

Tu sa svetlo správa ako vlna

Podobne v našom tele. Keď prichádza napríklad slnečné svetlo do nášho oka, správa sa ako vlna. No akonáhle dopadne na membránu mitochondrie a je zachytené polovodičom (komplex v mitochondrii), je z neho častica. Takisto je to v neokortexe. Tam sa dokonca z fotónu stáva elektrón a naopak, elektróny sa menia na fotóny (zjednodušene povedané). A ak sa pýtaš ako – premýšľaj!

Ďalej je tu Einsteinova známa rovnica, ku ktorej prišiel v roku 1905, ktorú pozná zrejme každý človek na planéte, ktorou je:

E=mc2

Eistein a ekvivalencia „Hmotnosti“ a Energie

Rovnica vyššie s elegantnou jednoduchosťou vyjadruje ekvivalenciu medzi hmotnosťouenergiou. Stručné vysvetlenie rovnice je, že častica s hmotnosťou je nositeľom energie E, ktorá sa rovná súčinu hmotnosti a druhej mocnine rýchlosti svetla (c).

No a keďže rýchlosť svetla je obrovská, aj malé množstvo hmoty obsahuje obrovskú energiu. „Zlí“ ľudia si to koniec koncov aj overili pomocou Bomby zhodenej na Hirošimu v roku 1945.

Vojnovú históriu rozoberať nejdem, no môžeš si všimnúť, že v podnadpise som dal slovo HMOTNOSŤ do úvodzoviek, pričom v posledných 3 vetách som zasa použil najskôr slovo Hmotnosť a potom Hmota. Bolo to schválne, pretože fyzici si tieto slová podľa mňa nešťastne zamieňajú (alebo lepšie povedané, nevyužívajú ich niekedy úplne korektne.)

Hmota a Hmotnosť nie sú to isté, pretože hmotnosť nejakej hmoty závisí od jej el. náboja, kdežto hmota nemusí. Inými slovami, nejaký „predmet“ môže tvoriť v priestore nejakú hmotu (zaberá v priestore objem), no jeho hmotnosť môže v závislosti od elektrického náboja varírovať. Áno, dobre čítaš. Elektrický náboj ovplyvňuje hmotnosť. To len tak pomimo. Zatiaľ tomu úplne chápať nepotrebuješ. Chcel som to iba spomenúť, aby to bolo „zaznamenané“ a v budúcnosti sa k tomu vrátim.

Teraz sa však dostávame k tomu, ako Einstein dospel k tejto svojej najznámejšej rovnici, ktorá súvisí s jeho druhým obrovským objavom – so Špeciálnou teóriou relativity

Čo je to Relativita

Zamysli sa nad týmto príkladom. Ak budeš sedieť na stanici vo vlaku pri okne, pričom vedľa seba budeš vidieť cez okno vedľajší vlak, otočený opačne a zrazu sa tvoj vlak začne hýbať. Ty nebudeš vedieť prvotne rozoznať, či sa hýbeš ty s vlakom, alebo sa hýbe vedľajší vlak. Mám pravdu?

Podobne ak pôjdeš vlakom konštantnou rýchlosťou napr. 100 metrov za sekundu, verzus ak by vlak stál a okolitá krajina by sa hýbala okolo teba rovnako 100 metrov za sekundu. Nijaký experiment nedokáže tieto situácie rozoznať. Toto bolo v skratke vysvetlené, čo znamená Relativita.

Ešte ti môžem napísať jeden príklad, ktorý si pamätám z detstva, no prečítaj si ho iba na vlastné riziko, pretože je trochu zvláštny 😀

Predstav si, že svojmu najlepšiemu kamarátovi strčíš nos do zadku. Takto budeš mať nos v zadku, ale aj tvoj kamarát bude mať nos v zadku. Mám pravdu? Obaja máte nos v zadku, no každý je na tom odlišne. Toto je relatívnosť!

Tak a teraz sa dostávame k tomu najdôležitejšiemu a to aplikácií Teórie relativity na vznik Času. Budeš totiž prekvapený, no čas súvisí so svetlom. Respektíve Čas je výtvorom jeho relatívneho pohybu.

Jaroslav Lachký blog

Eistein a Špeciálna Teória Relativity

Keď si pozrieš dva obrázky vyššie a to, čo je v prvom napísané uvedomíš si, že si to mal po celý ČAS pred OČAMI. Koniec koncov, tvoje OČI vďaka SVETLU tvoria tvoj biologický ČAS v SCN.

prvom článku série som ti spomenul meno Maxwell. Spomínal som ho aj v predošlých, takže verím, že ti je známy. Maxwell ešte pred Einsteinom, v roku 1865, prepojil viac konceptov dohromady a uvedomil si, že svetlo je elektromagnetická vlna a teda, že Svetlo, Elektrické Magnetické pole spolu súvisia.

Avšak podľa Maxwellových prác je rýchlosť svetla fyzikálna konštanta. To znamená, že má svoj „limit“ a samotná rýchlosť svetla je v každej inerciálnej vzťažnej sústave rovnaká – 299 792 458 metrov za sekundu. Zaokrúhlene 300 tisíc km/s. Ako je to však možné???

Možno sa chytáš za hlavu, prečo ti chcem za každú cenu vysvetliť takéto „veci“detaily“, ktoré v živote nevyužiješ, no opak je pravdou. Zdanie môže klamať. Využívaš ich nevedomky denno denne, vo svojich mitochondriách a ja ťa ich naučím využívať tak trochu aj vedome, vo svoj prospech a teda ako získať kontrolu nad svojím Biologickým Časom.

Teraz ďalší myšlienkový experiment, ktorý spomínam aj v novom webinári, tak verím, že pre Vás členov bude aj takéto písané slovo užitočné, ak sa niekomu lepšie číta. Ak sa auto hýbe rýchlosťou 120 metrov za sekundu a ty  ho sleduješ z vlaku idúceho rýchlosťou 100 metrov za sekundu, javí sa ti, že auto ide oveľa pomalšie – len 20 metrov za sekundu. Verím, že si to vieš ľahko predstaviť. Platí to však aj opačne.

Ak by si šiel autom rýchlosťou 100km/h a oprotiidúce auto, ktoré ide rovnakou rýchlosťou by do teba narazilo, vaša zrážka by mala silu 200 km/h. Je to teda rovnaké, ako keby jeden stál a druhý šiel 200 km/h. Verím, že tomuto jednoduchému príkladu rozumieš. Čo však svetlo?

Tu to začína byť iné a hneď ti to v pár vetách vysvetlím.

Keby si totiž šiel v lietadle rýchlosťou napr. tisíc metrov za sekundu a oproti tebe by letelo rovnako rýchlo iné lietadlo, z ktorého by niekto zasvietil lasérom oproti tebe svetlo a ty by si ho zmeral (respektíve jeho rýchlosť), jeho rýchlosť by bola stále bežná rýchlosť, teda 299 792 358 metrov za sekundu.

Dôvod je jednoduchý – a je vysvetlený v tomto mojom starom obrázku, ktorý mám roky na papieri.

Prečo a ako sa Čas predlžuje, skracuje a zároveň aj tvorí

Pozri sa ešte raz na obrázok vyššie a predstav si, že 2 situácie. Za prvé, si vo vlaku, ktorý uháňa okolo stojaceho kamaráta rýchlosťou 100 metrov za sekundu. Keby si to vlaku vystrelil lúč svetla od podlahy kolmo na strop, kde bude zrkadlo a zmeral by si čas, kým svetlo dorazí, mal by si svoj údaj. Keby však to isté zmeral kamarát, ktorý stojí vonku a okolo ktorého ideš ty vo vlaku, ako to vidíš, on by zmeral „inú“ (dlhšiu) vzdialenosť a teda by zneral aj iný čas, za aký svetlo prešlo. Jeho rýchlosť by však bola konštantná, pretože šlo dlhšie, po dlhšej vzdialenosti.

Je to podobné akoby predtým svetlo prešlo 300 tisíc km za sekundu a potom dajme tomu 600 tisíc km za 2 sekundy. Vidíš? Rýchlosť je rovnaká.

Uvedomujem si, že sú tieto myšlienkové experimenty možno pre niekoho čudné, no mám ešte jeden. Ak nechceš, alebo tomu už rozumieš, kľudne preskoč na odstavec ďalej (o Biologickom čase), kde už bude „vyvrcholenie“ a dostaneme sa k záveru – tvorbe biologického času!

Takže – posledný myšlienkový experiment:

Opäť si predstav rovnaký vlak ako na obrázku. Vo vnútri je osoba, ktorá má na ruke hodinky a vonku stojí jeho kamarát s rovnakými hodinkami. Obaja ich mali predtým synchronizované a v čase, keď začiatok vlaku míňa kamaráta vonku, obom ukazujú čas 10:00.

Následne si však osoba vonku môže všimnúť, že hodinky na zápästí osoby dnu idú o čosi pomalšie. V okamihu, keď okolo osoby, ktorá stojí vonku prechádza vlak, táto osoba vonku bude vidieť, že jeho hodinky ukázali čas 10:01 hod. skôr ako hodinky osoby vo vlaku. Dôvod je dilatácia času zapríčinená skráteným vzdialenosti.

Toto je niečo, čo každý z nás zažil. Keď ide totiž Vlak dosť rýchlo a ty ho sleduješ stojac na stanici, pričom vlak okolo teba rýchlo preletí, ak si pozorný všimneš si, že vlak je o čosi kratší, než, keď stál. Inými slovami, jeho dĺžka sa skrátila (a teda sa pozmenil priestor).

Chápeš trošku kam tým mierim? Ak nie, čítaj posledné riadky, pretože príde spomínané „vyvrcholenie“.

Ako vzniká Biologický Čas a ako ho v tele dokážeme dilatovať (spomaliť)?

Jediný dôvod, prečo bežne nevnímame takéto stláčanie priestoru a spomaľovanie času, je to, že sa pohybujeme veľmi pomaly. Nikto z nás predsa nekráča po ulici rýchlosťou svetla. Tieto efekty sú teda veľmi malé. Avšak je tu veľké ALE.

Tým ale sú naše mitochondrie, a subatomárne častice, ktoré v sebe obsahujú!

Ako vidíš, jednoduchý zákon odčítania/sčítania rýchlosti, ktorý vyplýva zo sedliackeho rozumu, ako je to napr. pri zrážke oproti idúcich aut, je v tomto prípade nesprávny. Dôvod, prečo sme nezistili nijakú zmenu v rýchlosti svetla, je, že vzdialenosti v priestore a časové intervaly sú relatívne pojmy. Ako to myslím? Jednoducho.

Svetlo samo o sebe nemá hmotu (nezaberá objem v priestore), ani elektrický náboj. Keďže nemá el. náboj, nemá ani hmotnosť. Definícia hmoty je, že zaberá v priestore miesto. [R] Hmota teda v priestore zapĺňa nejaký objem. Bez hmoty nie je priestor. Čo to znamená? Že pokým svetlo niečo „nespomalí“, nič z jeho Energie a Informácie nie je transformované a niečo ako „vzdialenosť v priestore“ preň nejestvuje.

V tomto bode by si si možno chcel opätovne prečítať úvodné odstavce z dávnejšieho článku o Kvantovej Evolúcií, kde som ti písal, ako sa vesmír stal vďaka „spomaleniu“ svetla viditeľným, kedy zároveň vzniklo UV svetlo.

Kedykoľvek sa teda niečo pohybuje rýchlosťou blízkou rýchlosti svetla, čas preň plynie pomalšie. Rovnako platí, že kedykoľvek sa niečo správa viac ako bezhmotnostný fotón, má maximálne množstvo energie, bez nutnosti zapĺňať priestor.

Toto ti zároveň vysvetľuje aj mnohé predošlé články o tom, prečo je všetko s menším objemom termodynamicky efektívnejšie, prečo keď ľudia strácajú energiu, priberajú, prečo je ťažšie deutérium menej efektívne a tiež prečo je každá choroba aj zdravotný problém spojený so stratou „ľahkých“ elektrónov a naopak stratou kontroly nad „ťažkými“ protónmi!

A tu prichádza finálna myšlienka, no radšej si sadni. Keď si pozrieš ešte raz obrázok vyššie, moju ilustráciu vlaku a relativity, môžeš v nej vidieť viac. Po pravde, dávnejšie som tento obŕazok ukazoval mojej priateľke s tým, že v tom obrázku je znázornené celé naše Zdraviepráca mitochondrii, ktorú si ani sám Einstein a mnoho ďalších ľudí nevšimli.

Priateľka sa samozrejme len v dobrom smiala, že „veď ja vidím mitochondrie všade“ (čo je svojím spôsovom pravda – HaHa), no v skutočnosti som to myslel doslovne. Ten vlak je totiž podobný ako elektróny a dĺžka vlaku je tvoja vnútorná membrána mitochondrie, pričom pozorovateľom sú tvoje cirkadiánne hodiny a mitochondriálna aj jadrová DNA.

Niečo podobné je s tvojím Okom, dopamínom a vnímaním času. Niektorí z Vás si podľa mňa doteraz myslia, že to myslím iba obrazne, keď často hovorím o vnímaní času, depresii, či poruchách správania v súvislosti so svetlom. Nemyslím. Ak si totiž prečítaš odstavce vyššie znovu a znovu uvedomíš si, že som ti v nich naznačil a zároveň aj ukázal, že bez dvoch referenčných bodov v priestore nemožno zmerať vzdialenosť a tým pádom ani ČAS! Čo to znamená?

Že pokým svetlo nepozorujeme (nemeriame) a nezachytíme ho v nejakom médiu, vzdialenosť preň nie je dôležitá a čas je dilatovaný. Presňe preto existuje v kvantovej mechanike taký čudný „zákon„, ktorý hovorí o tom, že nikdy nemôžeme poznať hybnosť či polohu častice súčasne. Alebo že, pokým niečo nepozorujeme, existujú všetky pravdepodobnosti a až daným pozorovaním daná vlnová funkia zkolabuje a vznikne realita (jedna z pravdepodobnosti, ktorú pozorujeme). Presne o tomto je aj známa Schrodingerova mačka, ktorá je súčasne mŕtva aj živá, pokým neotvoríme krabicu a nezistíme to.

V tvojom tele je takýmto „meracím zadiadením“ tvoje oko, ktoré svetlo zachytáva, následne urobí meranie a svetlo spomalí, čím vzniká referenčný bod, vzdialenosť a ČAS.

Presne preto na svetle, akým sa obklopuješ záleží. Tiež vďaka tomu mladému zdravému ďieťatku plynie čas pomaly a paradoxne starému človeku, ktorý sa na dieťatko pozerá, tento čas ubieha strašne rýchlo. Rovnako preto dnes mnohým mladým ľuďom, ktorí trávia čas iba pred obrazovkami pripadajú mesiace a týždne ako dni a čas im doslova ubieha medzi prstami. Všetko toto má svoje Kvantovo Biologické vysvetlenie a ty ho už teraz poznáš!

V tomto bode to ukončím, pretože si uvedomujem, že je to pre väčšinu „ťažšie“ na strávenie, no možno konečne vidíš, prečo sa na veci osobne pozerám inak. Tam kde moderná medicína vidí iba gény, a alternatívny, či holistický poradca/lekár už vidí aspoň Mitochondriu a krásu vnútra bunky, ja vidím plazmu s názvom voda a celú svetelnú dúhu, ktorá kontroluje každú jednu operáciu v bunke a tiež tvorí Čas a Priestor, ktorý my ako ľudia reálne zažívame. Tak a tomuto laicky hovoríme stárnutie!

Tu máš ešte jednu myšlienku, aby si nepovedal. Vieš o tom, že elektrón je veľmi ľahučký? Samozrejme, že vieš. Veď môjblog čítaš. Avšak možno nevieš o tom, že jeho hmotnosť je tiež relatívna a v istých situáciách môže byť rovnaká akú má fotón – nulová, respektíve sa tak môže javiť.

Moji členovia tiež v nedávnych QaA webinároch počuli, že sú 2 prípady, kedy dokáže ísť elektrón dokonca rýchlejšie ako svetlo. Toto si asi nevedel, však? Pre teba to však znamená iba jedno:

Začni viac Spoznávať svoje Mitochondrie a Kvantovú Biológiu, pretože až sa naučíš ako v sebe optimalizovať Svetlo, Vodu a Magnetizmus zistíš, že tí malí „páni“ s názvom elektróny, ktoré ti „pobehujú“ po membráne mitochondrie, dokážu v istých situáciách, napríklad počas REM spánku, cestovať (možno) v čase späť!

Áno, dobre počuješ. Presne preto dnes každý vie, že kvalitný spánok je asociovaný so zdravým a dlhým životom. Každý kto zle spí, alebo spí krátko, zomrie skôr a jeho zdravie je horšie. Toto je fakt, ktorý vieme, aj keď to ľudia nevedia vysvetliť. Ja som ti práve vysvetlenie načrtol!

Obrázok od jednej z účastníkov z nedávneho Workshopu

Tak a až teraz môžem skončiť článok. Teraz už vieš, prečo ak si na mojom webe a čítaš tieto blogy, na členstve záleží a tiež prečo som sa rozhodol informácie predávať ďalej aj trochu inou formou, ako iba venovaním sa strave, či konvenčným metódam. Uvedom si toto:

Také šťavnaté jablko, hruška, slanina, banán plný draslíka, či ovsené vločky plne vlákniny, alebo vitamín C,… tu pred 5 miliardami rokmi neboli. Neboli tu dokonca ani pred 4 miliardami rokmi, kedy už na Zemi podľa archeologických nálezov prvé živé organizmy jestvovali. A tobôž tu tieto veci neboli pred 6 a viac miliardami rokmi, no hviezdy, planéty, či galaxie na „oblohe“ áno.

Avšak to, čo tu v tomto období už bolo, bola EnergiaInformácia, ktoré sú obe obsiahnuté v okružnom orbitálnom momente hybnosti fotónu, ktorý nemá nijakú hmotu ani hmotnosť. Inými slovami „letiaci“ fotón nezaberá žiadny priestor. To znamená, že vesmír, priestor, ako aj život samotný (aj tvoja Biológia) sa organizovali okolo Energie a Informácie (negatívna enetropia) a nie okolo kalórií, či vlákniny alebo makronutientov.

Veď ako raz povedal fyzik John Wheeler: „Časopriestor hovorí hmote, ako sa má pohybovať a hmota hovorí časopriestoru, ako sa má zakriviť.“

Dnes zároveň vieme (alebo aspoň tušíme), že svetlo samo o sebe dokáže vytvoriť Priestor aj Čas, pričom dá následne vzniku aj gravitácie (ktorá podľa mňa nie je samostatnou silou), ktorá dokáže dráhu svetla zakriviť, aj napriek tomu, že fotón nič neváži.

Nepríde ti to zaujímavé? To, čo som ti totiž práve prezradil je, že gravitácia je iba vzniknutý fenomén, ktorý je zapríčinený roztiahnutím elektromagnetickej sily po tom, čo umožnila vzniku priestoru. Gravitácia teda nie je samostatná sila.

Presne preto som v úvodnom titulnom obrázku celej série VOZ nemenoval ani ďalší živeľ, akým je často označovaný Éter, alebo aj vzduch. Túto otázku som dokonca dostal od pozorného čitateľa hneď po zverejnení prvého článku. Éter alebo aj Vzduch sú totiž synonymom magnetizmu rovnako, ako je gravitácia synonymom svetla.

Takýmto spôsobom, ako si to práve čítal, Informácia a Energia svetla vypĺňa to, čo fyzici označujú ako Časopriestor, kde následne manifestujú fyzikálne zákony, ktoré sú samé o sebe tiež relatívne. Toto je niečo, čo uniklo podľa mňa aj Einsteinovi, keď sa snažil zjednotiť (unifikovať) všetky sily, no neúspešne, čo ho privádzalo do zúfalstva. Následne Fyzika diktuje biológiu. Všetko v našom tele, celý náš Výkon aj Zdravie sú iba prejavom fyzikálnych javov a toku Energie (s informáciou).

Čím viac energie, s menším obsahom hmoty máme, tým pre teba bude plynúť čas pomalšie a zároveň ostane tvoj Epigenóm menej „otvorený“ = pomalšie stárnutie a plný potenciál = VEDOMIE! Ako som povedal, na tvojej mozgovej kôre sa z elektrónov stávajú fotóny, ktoré nemajú hmotnosť, no majú veľa energie, aj informácie.

Zhrnutie a záver

Dnešný článok bol verím pre mnohých náročný, možno preto nechám trochu priestor pred zverejnením ďalšieho, no potreboval si ho čítať a potreboval si ho čítať teraz. To, čo sa dozvieš neskôr a tiež to, čo čaká účastníkov série Workshopov, sa bude odvíjať aj tohto.

Tiež upozorňujem, že prémium členovia, po pravdepodobne najbližších 2 webinároch získajú ďalšie praktické Protokoly/postupy, pomocou ktorých budú vedieť zasa lepšie svoj čas predĺžiť. Ak ste teda nevideli Januárový, pozrite si ho opätovne, následne aj nový februárový, a spolu s ďalšími cca 2 budete mať opäť silné NÁSTROJE / Praktické Protokoly, ktoré môžete aplikovať!

Ak sa ti dnešný článok páčil a chceš ma podporiť v práci, alebo si myslíš, že môže pomôcť niekomu z tvojich známych, zdieľaj ho ďalej. Ak ťa články/podcasty zaujímajú a chceš byť informovaný medzi prvými vždy, keď zverejním nový, môžeš mi nižšie zanechať email a dostaneš ako prvý upozornenie!


Upozorňujem, že možnosť registrovať sa na sériu Workshopov v predpredaji je spustená a budem sa tešiť na každého, kto príde. Workshopy budú zamerané strategicky práve na tieto hlavné 3 oblasti, a sú určené ako pre ľudí, ktorí základy majú a pracujú už s klientami, či so sebou, tak aj pre laikov, ktorí sa chcú dozvedieť viac o svojom tele/zdravý/výkone. Ukážeme si mnohé zaujímavé veci, aj praktické, a máte sa na čo tešiť.

Každý workshop bude trvať cca 2 až 2,5 hodiny (hlavná časť – moja prednáška) + väčšia obedná pauza + 1 až 2 hodiny priestor na diskusiu/otázky.

Teším sa na každého a prípadné bližšie info aj možnosť objednávky za Zvýhodnenú cenu nájdeš na čísle na obrázku!

Tiež ti dávam do pozornosti moje 2 tlačené Knihy, ktoré môžeš zakúpiť aj v Akciovom balíčku, a to najdôležitejšie – možnosť pridať sa medzi Prémium členov, kde získavaš ako Platinoví člen vytlačené knihy, rovnako aj množstvo ďalších materiálov, webinárov, pomôcok automaticky v cene členstva!

Mnohí z Vás sa cez sviatky medzi členov pridali a už prvé informácie „čerpajú“. Členstvo funguje aj naďalej a ak sa rozhodneš pridať, tešíme sa na teba!

Hlavne si pamätaj, že v dnešnom modernom svete platí, že Čím viac vieš, tým lepšie sa môžeš Rozhodovať a Konať!

REFERENCIE, ODKAZY, LINKY a CITÁCIE:

 1. https://sk.wikipedia.org/wiki/Dilat%C3%A1cia_%C4%8Dasu
 2. https://sk.wikipedia.org/wiki/Brownov_pohyb
 3. https://cs.wikipedia.org/wiki/Dualita_%C4%8D%C3%A1stice_a_vln%C4%9Bn%C3%AD
 4. https://sk.wikipedia.org/wiki/James_Clerk_Maxwell
 5. https://manoa.hawaii.edu/exploringourfluidearth/chemical/matter/definition-matter
 6. https://cs.wikipedia.org/wiki/Orbit%C3%A1ln%C3%AD_moment_hybnosti_(z%C3%A1%C5%99en%C3%AD)

Chcete z informácií načerpať ešte viac?

Pridajte sa medzi premium členov !

Prémium členstvo ti pomôže v zlepšení tvojho Zdravia, Mysle a Výkonnosti. Objav s nami svoj plný Potenciál!

Ako prémium člen získavaš prístup ku množstvu cenných materiálov, knihám, ekurzom, súkromným webinárom, spoločným pravidelným ZOOM-meetingom, či ku súkromnému diskusnému fóru, v ktorom medzi sebou zdieľame svoje skúsenosti/progressy, radyTipy!

Staň sa súčasťou našej rastúcej Komunity, medzi ktorými máš neustálu podporu! 


Ak máš nejakú otázku, alebo si našiel v článku gramatickú chybičku, napíš mi prosím dole do komentára :) 

Ak chceš byť informovaný medzi prvými, vždy keď uverejním nový článok, vlož svoj email a ja ti pošlem upozornenie :)


Najpredávanejšie Protukty na Eshope, ktoré Vám môžu pomôcť prevziať svoj Život do vlastných Rúk!

Komentáre
 1. roberto.rk píše:

  K tej časti o étere, po prečítaní tvojho článku mi dávajú viac zmysel myšlienky gréckych filozofov, ktorí tvrdili, že éter je základnou substanciou, z ktorej sa skladá hmota, že éter je substancia, z ktorej sú všetky pohyby vo vesmíre….

  • Jaroslav Lachký píše:

   K tejto téme sa dá samozrejme diskutovať viac. Podľa mňa je napríklad zaujímavé ako ešte pred Einsteinom (aj pokym žil) označovali eterom niečo ako priestor alebo aj casopriestor. Teda éter mal byť nejaká neviditeľná substancia, ktorá vypĺňa priestor, v ktorej sa šíria aj iné sily a hlavne svetlo, čo by sedelo aj na magnetizmus, ale aj na akékoľvek kvantizovane pole (jeho fluktuáciu). Avšak podľa mňa elektrická sila, ktorá je vo svojom pohybe (hybnosti) schopná generovať aj magnetické pole na to sedí lepšie.

 2. Jaroslav Lachký píše:

  Na záver ešte, pre tých veľmi chtivých, bonusove myšlienky.

  Prečo fotóny nezažívajú čas?
  Správna odpoveď je, že fotóny nezažijú nič, nie len čas, ale ani vzdialenosť. Vezmime si tento myšlienkovy experiment. Ak by sme uvažovali o pozorovateľovi, ktorý cestuje v rovnakej vzťažnej sústave ako fotón, tento pozorovateľ by bol v paradoxnej situácii, pretože by videl fotón v pokoji.

  Druhou axiómou špeciálnej teórie relativity však je, že VŠETCI pozorovatelia musia merať fotóny, ako sa pohybujú rýchlosťou svetla. Pozorovateľ preto nemôže cestovať rýchlosťou svetla. Keď pozorovatelia zažívajú plynutie času, môžeme sa pozrieť na asymptotickú hranicu, keď sa blížia k rýchlosti svetla vo vzťahu k inému pozorovateľovi. V takom prípade sa z kľudového rámca jedného pozorovateľa zdajú hodiny cestujúceho pozorovateľa prakticky zastavené (v asymptotickej hranici blížiacej sa c).

  Čo to teda znamená?

  Znamená to, že pre každého „stacionárneho“ pozorovateľa je asymptotická hranica pre pozorovateľa pohybujúceho sa ľubovoľne blízko rýchlosti svetla, že jeho hodiny sa zdajú byť zastavené. V praxi pre bezhmotnú časticu, ktorá sa pohybuje rýchlosťou svetla, nemôže dôjsť k zmene ich vnútorného stavu počas pohybu, pretože akákoľvek zmena je ukazovateľom fungujúcich hodín.

  Toto je vlastnosť, ktorá bola rozhodujúca pri určovaní, že častice s názvom neutrína musia mať hmotnosť. Bolo totiž pozorované, že neutrína zmenili typ počas prechodu zo Slnka na Zem. Táto zmena sa nazýva oscilácia neutrín alebo aj „flip“ a naznačuje, že majú efektívne fungujúce hodiny, čo znamená, že nemôžu ísť o bezhmotné častice pohybujúce sa rýchlosťou svetla.

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov