Ročné/mesačné prémium členstvá

Je Svetlo odpoveď pre lepšie Zdravie, Redox, ale aj moderné dogmy?

7.6. 20221142x0

Čo má spoločné naše Zdravie, Vesmír, Priestor, Redox, ale aj moderné (niekedy tvrdohlavé) dogmy? Môže byť Svetlo kľúčom, ktorý ich prepája?

A prečo nás niekedy vlastná zaujatosť, či ignorácia nepoznaného, brzdia na našej vnútornej ceste vpred? Aj na tieto zaujímavé úvahy, sa dnes pozrieme, a rovnako ťa čaká zopár zaujímavých myšlienok nie len o vesmíre a kozme.

Prečo spisujem tento stručný improvizovaný článok

Dnešný improvizovaný článok spisujem tak trochu narýchlo, spontánne, na základe nejakých osobných vecí, inšpirácií a tiež včerajšieho webináru, ktorý som prémium členom nahral.

Vo webinári som totižto po prvýkrát spomenul dosť zaujímavú a možno aj radikálnu hypotézu, ktorú som však veľmi pekne vysvetlil a odôvodnil, no čo chcem povedať je to, že som v nej tak trochu konštruktívne „podpichol“ aj niektoré moderné a zaužívané dogmy. A práve toto vnímam dnes za potrebné.

Dnes to bude veľmi krátke a stručné, ako aj sám uvidíš, takže verím, že článok zvládnete všetci do konca. Nepridávam ho ako vidíš ani do žiadnej série a rovnako ho nenahrávam ako podcast, takže prejdem k veci.

Tiež upozorňujem, že odznejú niektoré pre väčšinu čudné veci, o ktorých budem písať viac v budúcnosti, no naopak pre iných, to bude verím zaujímavý náhľad.

Radikálna myšlienka č. 1 – atóm verzus fotón

Tu je hneď na úvod zaujímavá myšlienka. Vychádzam z nej mimochodom z pekného videa, ktoré ti nižšie pripájam.

Odporúčam si vypočuť aspoň vyznačené minúty, no pre všetkých, ktorí majú radi vedu, fyziku, kozmológiu a učenie sa nového, nebude na škodu zhliadnuť celé.

  1. Na každý atóm vo vesmíre pripadá cca miliarda fotónov (dozvieš sa to vo videu nižšie, ak si vypočuješ od nejakej 25. až po 26. minútu). 

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Dôvodom tohto pomeru (1 atóm na miliardu fotónov) je ten, že keď spolu aninhaluje častica so svojou antičasticou (napr. elektrón a pozitrón), jednoducho vzniknú cca 2 fotóny. Tiež „vznikne“ neutríno, antineutríno, atď., no toto dôležité zatiaľ nie je.

  • 2. Ďalej odporúčam pozrieť cca od 26 minúty po 27.

Tu sa dozvieš ďalšiu zaujímavú vec ohľadom sily gravitácie. Gravitácia je jednak na malých rozmeroch veľmi slabá, je zo všetkých 4 síl vo vesmíre tá najslabšia, a v porovnaní s elektromagnetickou silou, ktorú prenáša fotón, je až na 10 na mínus 36-tu slabšia. (Číslo by vyzeralo 0,0000 … 15 núl za desatinnou čiarkou a potom 1. Toľko násobne je gravitácia slabšia ako elektromagnetizmus.)

  • 3. Ďalšia vec, ktorú odporúčam z videa zhliadnuť je od cca 30. po 32. minútu, kde môžeš vidieť, že všetky 3 hlavne sily (okrem gravitácie), naberajú na sile, keď sa rozmery zmenšujú.

Tento fakt je zaujímavý z toho dôvodu, že čím sa priestor (rozmer) zmenšuje, 3 hlavné sily na čele s elektromagnetizmom sa stávajú silnejšie a silnejšie. Zároveň sa akoby v istom bode prelínajú, keď sa rozmer (priestor) zmenší príliš.

Na toto nikdy nezabúdaj. Tiež si spomeň, že naše mitochondrie sú veľmi, ale že veľmi maličké.

  • 4. No a posledné, čo vypichnem z videa, je cca od 35. po 37. minútu, kde sa dozvieš o stavbe urýchľovača častíc (Veľký Hadrónový Urýchľovač), ktorý sa nachádza v CERN-e.

Jedná sa v podstate o miesto, kde oddelia z vodíka elektrón od protónu, pričom protón zrýchlia a nechajú zraziť s iným protónom, aby sa rozbil a uvoľnili sa z neho častice, z akých pozostáva. Takto fyzici vytvárajú rôzne nové častice, hmotu, transformujú energiu a skúmajú čo sa deje.

V daných 2 minútach si vypočuješ tiež niečo o tom, prečo tunajšie prostredie urýchľovača chladia tekutým héliom, aby vďaka chladu pracovali magnety dnu efektívne. Toto by ti malo niečo evokovať, hlavne ak pomyslíš na články o magnetizme. Pokračujem.

Radikálna myšlienka č. 2 – asymetria

Avšak aj toto málo, čo fyzici vedia, nám hovorí, že v štandardnom časticovom modeli fyziky ako aj v moderných dogmách Biológie, máme mnohé medzery.

Stačí ak si vypočuješ aspoň prvú pol hodinu z videa a dozvieš sa o tom viac. Aké medzery tam majú a aké teórie vznikajú, aby tieto medzery vyplnili a zároveň prepojili chýbajúce kúsky skladačky.

Zo slov vyššie však odvodíme aj ďalší zaujímavý fakt, a to, že svetlo je niečo, čo je ukryté aj hlboko v atómoch, respektíve v ich jadre – v protónoch a neutrónoch.

Ak sa totižto častica a antičastica stretnú a aninhalujú (akoby sa spoja a navzájom sa „vytratia“ – zaniknú), pričom vznikne svetlo, dané svetlo tam už teda byť muselo. To je logické myslím…

Svetlo je samozrejme aj v elektrónoch, ktoré si svetlo „nesú“ na chrbte.

Aj preto je mimochodom protón jedna z najviac asymetrických častí v celom vesmíre. Stačí ak sa pozrieš na jeho skladbu a zistíš, že je protón je zložený iba z troch kvarkov a gluónu, ktoré keď odvážiš, nedostaneš ani 10% z celkovej hmotnosti…[R, R]

Tomuto sa však nechcem venovať, iba to pre tých s otvorenou mysľou spomínam nahlas. Nezabúdaj, že naše mitochondrie z nejakého dôvodu „milujú“ protóny, keďže ich zhromažďujú vo svojom matrixe. Schválne, kedy dôjde moderným biológom prečo tomu tak je…

Radikálna myšlienka č. 3 – fotón

Pokračujem ďalej. Fotón (častica ktorá prenáša svetlo) je nositeľom elektromagnetickej sily. To vie už každý z Vás.

Práve preto je elektromagnetická sila najdôležitejšia vo vesmíre, keďže všetko je zložené zo svetla.

Kto si nespomína, odporúčam pozrieť článok Kvantová Biológia #2 alebo prémium členom Aprílový webinar o kvantovej evolúcii  a krásne video z úvodu.

Tento pomer svetla k atómom spomenutý vyššie, by mal teda okamžite každému so zdravým rozumom napovedať, že svetlo je stále tou najviac nepochopenou vecou vo svete. Ťažko tomu síce len tak uveriť, ale je to tak. Svetlo je niečo, vďaka čomu každý život interaguje s okolím, vďaka čomu vlastne aj vnímame realitu, tiež vďaka nemu vieme odlíšiť či žijeme a nie sme mŕtvy, vieme vďaka nemu odlíšiť tmu, vieme kedy sa narodíme, keď otvoríme oči a uvidíme svetlo, atď.

No aj napriek tomu, že je svetlo „všade“, je svetlo najmenej pochopená a naviac komplexná vec vo vesmíre, vo fyzike, aj v Biológií.

Prečo teda dodnes moderná veda ignoruje takéto základné nezrovnalosti? Boli by ste prekvapení, koľko nezrovnalosti sa za posledné roky, aj vďaka urýchľovači častíc podarilo odhaliť. [R, R] Vedci sa to však dodnes snažia nahrádzať a maskovať novými a novými (niekedy až vymyslenými) matematickými a inými dôkazmi, pomocou ktorých im to zapasuje do teórie.

Niečo podobné bolo (možno) aj s Higgsovým bozónom v 2012.

Zaujatosť ?

Ako pri všetkom, aj Vedci, lekári a výskumníci, keďže sú len ľudia, sú zaujatí. A to platí naozaj aj o fyzike, matematike, ale aj o biológii, či o modernej výžive a „zdravom“ životnom štýle.

Avšak obavy zo zaujatosti nenapravujú zaujatosť. Niekedy obavy zo zaujatosti spôsobujú ešte viac zaujatosti. Napríklad ak povedzme v minulom storočí biológovia objavili, že v bunke máme mnohé nezrovnalosti, a popri vedeli, že je tam nejaká sodno-draslena pumpa, cez ktorú prechádza sodík a draslík, ktoré tak udržujú svoju asymetrickú kompozíciu a pripísali to všetko ATP a samotnej pumpe.

To, že biológovia v bunke objavili ATP, a tiež, že tam, objavili sodno-draselnú pumpu, cez ktorú prechádzajú sodík aj draslík, je však iba korelácia. To neznamená kauzalitu. A takýmto spôsobom by sa dalo pokračovať aj ďalej. O sodno draselnej pumpe aj jej vyvrátení bude mimochodom už najbližší článok a máš sa na čo tešiť.

Ako však raz povedal jeden z mojich vzorov, teda aspoň myslím, že to bol Paul Dirac (tak trochu parafrázujem z pamäti):

„Ak príroda spravila čokoľvek, čo sa zdá možno malé a zanedbateľné, spravila to s nejakým zámerom. A preto by sme to nikdy nemali zavrhovať a považovať za nepodstatné a vždy by sme mali nasledovať prírodu.“

Paul Dirac

A práve preto by aj našim cieľom malo byť nie si dokazovať „pravdu“, ale úprimne sledovať prírodu ako nezaujatý pozorovateľ a všímať si čo robí, a snažiť sa jej lepšie pochopiť. Nevravím, že jej niekedy úplne pochopíme, no mali by sme sa o to aspoň v tichosti pokúsiť…

Nie snažiť sa pochopiť komplikovaným matematickými teóriám, ktoré vymýšľajú ľudia, ale tomu ČO a PREČO robí príroda. V tomto sa podľa mňa ukrýva veľa odpovedí, aj to aj v oblasti zdravia a pomoci väčšiemu množstvu ľudí, ktorých dnes trpí viac a viac chronickými problémami.

Bojovať proti zaujatosti so záujmom o zaujatosť je ako bojovať proti ohňu ohňom. Držanie sa dôkazov je najlepšou a jedinou ochranou pred zaujatosťou.

Moderné dogmy a ignorácia

Aj kvôli slovám vyššie si napríklad osobne myslím, že kľúč ku gravitácii nenájdeme v tom, čomu sa venuje fyzika dnes a to v hľadaní záhadnej častice, – gravitón, ktorá ju prenáša. Kľúč ku gravitácii nájdeme v oblasti a výskume svetla, respektíve v pôsobení a vznikajúcej fyziky a elektromagnetickej sily.

Toto je tiež dôvod, prečo podľa mňa teoretickí fyzici „vymysleli“ temnú energiu/ a temnú hmotu (ako to počuješ aj vo videu).

Ja ti totižto na rovinu hovorím, že tam žiadna temná hmota nie je, pretože hmotnosť vesmíru a pôsobenie gravitácie sa dá vysvetliť aj inak. 

V najbližších mesiacoch až rokoch ti poviem prečo si to myslím, aj ako presne to vysvetľujem.

Tiež je to však možno malý AHA moment pre všetkých, ktorí čítali moju druhú knihu až úplne do konca, pretože tam rozoberám práve toto! Momentálne je na webe spustený aj nový Eshop a každý kto má o knihu záujem, si ju môže po novom objednať cezeň alebo v Akciovom balíčku.


-22%
Knihy | Protokoly
Akciový balíček, ktorý obsahuje obe tlačené knihy Spoznaj Svoju Biológiu + Eknihu Opaľovací Protokol za Zvýhodnenú cenu a poštovným Zdarma…

Tiež si však myslím, čo je aj dôvod, prečo som včera spravil prémium členom webinár na tému, na akú bol, že sa v najbližších rokoch posunieme v techolnológii práve vďaka materiálom spomenutých vo webinári a tiež, že sa kozmológovia dozvedia nové, dôlžité veci o vesmíre až vtedy, keď sa začneme verejne zaoberať viac mitochondriami a mikro svetom. 

To, čo živé bytosti totižto dokážu je veľmi špeciálne, priam až neuveriteľné a nezabúdaj, že všetko živé na tejto planéte, každý kúsok hmoty a každý chemický prvok pochádza z hviezdy.

Práve preto ste dostali všetci malý základ o tomto prepojení Mikro s Makro svetom v článku o Kvantovej Evolúcií a tí z Vás, ktorí majú chuť ísť so mnou rýchlejšie vpred, je tu Prémium členstvo.

Zhrnutie plus na čo sa tešiť nabudúce

Dnešný článok bol ako vidíš, naozaj takým spontánnym vypísaním aktuálnych myšlienok, ktoré mi šli hlavou, a aj keď väčšine možno nedáva nejaký „priamy“ zmysel, ver, źe medzi riadkami som toho ukryl až až.

Možno ti to časom a postupne pripomeniem.

Nový článok, ktorý bude už o pár dní (ešte tento týždeň), kde budeme pokračovať Kvantovou Biológiou a konkrétne sa pozrieme na ATP. Ukážem ti ako naozaj funguje sodno draselná pumpa a tiež čo naozaj robí ATP. Ver, že potom ti začnú veci dochádzať lepšie a tiež si uvedomíš, že mnohé moderné „dogmy“ sú v skutočnosti iba moderné ignorácie zo zaujatosti.

To najdôležitejšie v živote, čo nás najviac posúva vpred, sú totižto naše zlyhania, chyby a to, čo ešte nevieme. A nie utvrdzovanie sa v zaužívaných dogmách a „pravdách“!

Tiež ti dávam do povedomia ešte raz nový Eshop, kde nájdeš tlačené aj elektronické knihy, prémium členstvo a postupne tam pribudnú aj niektoré z predošlých záznamov verejných webinárov, aby bol Eshop kompletný.

O MasterClass už vieš a tí, ktorí ste sa preň rozhodli, vidíme sa už ďalší pondelok pri prvom zo živých vysielaní.


Masterclass Krvné Testy, mini Ekurz - Jaroslav Lachký
Ekurzy
Patríš medzi ľudí, ktorí sa zaujímajú o svoje zdravie aj výkonnosť a nechcú veci nechávať na náhodu? Potom je tu pre teba tento miniEkurz -…

Tento Masterclass pozostáva z 5 hlavných webinárov + množstva Bonusových videí, materiálov a praktických pdf, ktoré ťa naučia všetko podstatné o vzorcoch a trendoch v tvojej krvi, vďaka čomu sa naučíš lepšie optimalizovať svoje zdravie, výkonnosť aj dĺžku života.


No a samozrejme, ak myslíš, že môže článok niekomu pomôcť, alebo mu dať iný pohľad na vec, kľudne ho zdieľaj, plus ak chceš byť informovaný medzi prvými o zverejnení nového článku, zanechaj mi nižšie email a dostaneš upozornenie.

Vidíme sa, čítame sa alebo počujeme sa už pri ďalšom článku, tak zostaň naladený 😊


Chcete z informácií načerpať ešte viac?

Pridajte sa medzi premium členov !

Prémium členstvo ti pomôže v zlepšení tvojho Zdravia, Mysle a Výkonnosti. Objav s nami svoj plný Potenciál!

Ako prémium člen získavaš prístup ku množstvu cenných materiálov, knihám, ekurzom, súkromným webinárom, spoločným pravidelným ZOOM-meetingom, či ku súkromnému diskusnému fóru, v ktorom medzi sebou zdieľame svoje skúsenosti/progressy, radyTipy!

Staň sa súčasťou našej rastúcej Komunity, medzi ktorými máš neustálu podporu! 


Ak máš nejakú otázku, alebo si našiel v článku gramatickú chybičku, napíš mi prosím dole do komentára :) 

Ak chceš byť informovaný medzi prvými, vždy keď uverejním nový článok, vlož svoj email a ja ti pošlem upozornenie :)


Najpredávanejšie Protukty na Eshope, ktoré Vám môžu pomôcť prevziať svoj Život do vlastných Rúk!

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov