Príď na celodňový workshop zameraný na POHYB - registrácia otvorená!

VOZ #16 Potenciál/obmedzenia ľudskej mysle a magnetizmus

1.6. 20231081x0

To, že niečo nevidíme ešte neznamená, že to nie je. Realita každého z nás je totiž premenlivá, rovnako ako (možno aj) magnetický monopól, či naše myslenie!

Sumár článku:

  • Čo je to para a dia magnetizmus?
  • Aké látky sú diamagnetické, feromagnetické a paramagnetické? Čo o tom rozhoduje?
  • Ako sa správa hemoglobín, ako pracuje a ako sa naše telo okysličuje?
  • A ešte omnoho viac

Dnes idem bez sumáru rovno k veci. Viem, že mnoho z Vás to zrejme nebude tak ľahko čítať, no bude to krátke, a ten kto to zvládne, na konci bude prekvapený! 🙂

Po poslednom článku o kvantizácií elektrónov tu máme ďalší. Dnešný článok spisujem tak trochu „na rýchlo“, preto ho ani nenahrávam ako podcast, no ak by si si ho rád vypočul, napíš mi dole do komentára, a hneď na ďalší týždeň si ho budeš môcť vypočuť! 😊

Tiež upozorňujem na Sobotnajšiu besedu , kde sú ešte posledné cca 3 až 4 miesta voľné, že ak má ešte niekto záujem prísť, zakúpte si vstupenku ešte dnes (prípadne napíšte na email podpora@jaroslavlachky.sk) a zaplatiť môžete aj na mieste.

Budeme sa baviť o svetle, prinesiem ako obyčajne spektrometer, čo to si poukazujeme a tiež si predstavíme nové panely EasyLight, na ktoré dostanú všetci účastníci veľkú predpredajovú zľavu, ktorá začína v sobotu!

Beseda (nie len) o svetle

Poďme na to.

Prechodné kovy a Root Cause Protocol

Naposledy si čítal niečo dôležité o elektrónoch, o tom, že sú to fermióny, ktoré majú svoj SPIN a isté „pravidlá“, a dnes kúsok doplním, a zároveň trochu „zabrdnem“ zasa ďalej. Ako aj z nadpisu o ľudskej mysle tušíš, spomeniem niečo s tým, a ak si svedomitý čitateľ, s otvorenou mysľou, ktorý dáva pozor, dnes ti zasa raz niečo dôjde. Nie niečo, o čom ťa chcem presvedčiť, ale niečo, o čom ak sám popremýšľaš, ťa posunie ďalej.

Na základe posledného článku sa pozrime ešte ďalej. Napríklad na kovy – prechodné kovy. Takéto kovy máme aj v tele, a ľudia sa ich často boja ak ich majú povedzme zjesť, no zároveň ich radi nevedomky využívajú pomocou napríklad kryštálov (ametyst, apod.). Prechodné kovy sú zároveň aj hlavným bodom RCP protokolu z Májového webináru.

Začnime železom a vezmime to z nového pohľadu posledného článku. Zároveň to nadväzuje na všetko, o čom boli naše posledné, dôležité  webináre s prémium členmi. Webinár je na základe spätnej väzby členov pridaný aj na Eshop pre verejnosť, takže si ho môžeš zakúpiť alebo sa rovno medzi členov pridať.

…Takže. Neznamenajú náhodou slová vyššie to, že napr. jeden obyčajný prechodný kov s názvom železo, ktorý je normálne abioticky (neživý), z ktorého môžeme vyrobiť napr. skrutkovač a môžeme ho pripnúť na chladničku, alebo ho môžeme vďaka spinu elektrónov zmagnetizovať, môžeme jednoducho zmeniť tak, že jeho elektróny „zasadíme“ do odlišného prostredia – do vody, kvantizujeme ich, a železo zrazu získa odlišné vlastnosti? Inými slovami, stane sa biotickým (živým)? Odpoveď je áno.

Tak napríklad spojením iónu železa s molekulou hemoglobínu v jeho centre, sa vlastnosti železa radikálne zmenia.

Železo Fe2+ je ión, a to číslo „2+“ znamená, že stratilo 2 elektróny. Železo sa v podstate môže pohybovať kdekoľvek od Fe (Fe+) až po Fe5+, avšak teraz späť ku Fe2+. Keď je ión železa vo forme Fe2+ znamená to, že stratilo 2 elektróny, ktoré odlíši zo 4s orbitálu, vďaka čomu železu ostali 4 nespárované elektróny v D orbitáli. Toto železo  preto môže byť za istých podmienok feromagnetické a voľné v tele môže byť toxické. Toto jasne píše aj autor v Root Cause Protokole.

Tiež to však znamená, že keď je železo v tvare Fe2+ v centre hemoglobínu, molekula hemoglobínu zmení svoje vlastnosti a reaguje odlišne na kyslík, ktorý hemoglobín prenáša. Celý hemoglobín teda získa so železom odlišné magnetické vlastnosti.

Zároveň je to niečo, čo na bežnej „randomizovanej štúdií“, ktorými sa ľudia často oháňajú, nezistíme, pokým sa na to nezameriame. 

Nezabúdaj, že ak ani len nevieš, že o niečom nevieš, iba ťažko prídeš na to, čo je to, čo doposiaľ nevieš. Nie to ešte skúmať to, keď o tom ani len nevieš!

– Jaroslav Lachký

Železo v hemoglobíne, opakujem, je ión, ktorý stratil 2 elektróny. Je to Fe2+. To znamená, že jeho d suborbitál (konkrétne 3d = tretia orbitála a 3 podvrstva „mraku“ D) nemá 4 elektróny, a 4 pôvodné elektróny tam sú osamostatnené so svojím SPINOM a indikujú magnetické pole.

Toto je dôvod, prečo je železný skrutkovač dokážeš zmagnetizovať, pretože tieto voľné elektróny ľahko natočíme jedným smerom, vďaka čomu vytvoria niečo ako jeden pól magnetu. Takto funguje aj magnetizácia skrutkovača.

Hemoglobín a ión železa

Jedna molekula hemoglobínu je schopná naviazať štyri bi-atomárne molekuly kyslíku (molekulárny kyslík = O2). Kyslík tvorí koordinačnú väzbu na axiálnej pozícii hemového železa, z druhej strany proximálneho histidínu. Sila väzby kyslíku spôsobuje, že hemové železo sa vráti do roviny porfyrínového kruhu. To znamená, že hemoglobín bez kyslíka je prehnutý, zatiaľ čo po naviazaní kyslíka sa vyrovná. Dôvod prečo, je práve elektrónová konfigurácia iónu železa.

Zrejme príliš nepodstatné pre laika, no len pokračuje ďalej. Dnes to nebude dlhé. Stačí to len prečítať a dostať sa k záverečným myšlienkam – veď sám uvidíš!

Väzba kyslíka je tiež významne ovplyvnená distálnym histidínom, vďaka ktorému je vzdialenejší atóm kyslíku odchýlený od osi kolmej na porfyrín. Vďaka tomuto efektu je väzba kyslíka mierne oslabená a nedochádza tak ku oxidácii železa do oxidačného stavu III. 

Železo je teda v hemoglobíne v stave Fe2+. Toto je veľmi dôležité, a ako vidíš, takto musí byť železo upnuté na hemoglobín. Preto nie je železo v tele ako prechodný kov nebezpečné, no v iných, odlišných situáciách môže byť. Rovnako ako ďalšie kovy, ktoré prijímame, či už zo stravy, ovzdušia, chemikálií, ktoré sí striekame na kožu,…

Čo ešte môžeme z tejto štruktúry vyčítať? Napríklad to, že železo je v skutočnosti v hemoglobíne upnuté najmä ionicky, pomocou elektrostatickej sily medzi chýbajúcim elektrónov železa (tam kde jeho jednému elektrónu chýba opačný s opačným SPINOM je akože PLUS) a nadbytočným elektrónom v atóme dusíka (valenčný elektrón je akože MÍNUS). Väzba železa teda nie je reálna, ako je to pri kovalentnej väzbe.

Ak si nespomínaš, čo je to ionická väzba, či ionizácia, klikni hore v menu na „slovník pojmov“ a pozri si.

Toto znamená, že železo v hemoglobíne musí vykazovať magnetické vlastnosti a reaguje následne aj na ďalšie časti hemoglobínu, ako je aminokyselina histidin, ale aj atóm kyslíka, vodu, či oxid uhličitý. Nezabúdaj, že hemoglobín prepravuje v krvi nie len kyslík (okysličený hemoglobín = oxyhemoglobín), ale aj oxid uhličitý (odkysličený hemoglobín = deoxyhemoglobín).

Okysličený hemoglobín a neokysličený hemoglobín

Presne vďaka riadkom vyššie má hemoglobín odlišné magnetické vlastnosti a to na základe železa a jeho voľných elektrónov. Keď je ión železa bez kyslíka (deoxyhemoglobín), molekula hemoglobínu je prehnutá, vďaka čomu je voľný elektrón železa z hora aj zdola voľný a celý hemoglobín je paramagmetický.

To znamená, že deoxyhemoglobín ako aj celá odkysličená krv nadobudnú paramagmetické vlastnosti, vďaka čomu sa pritiahnu všade, kde je generované magnetické pole.

Ak to niekto potrebuje aj vidieť, tu je pekne video. Podobné je roky aj v mojej druhej knihe Kvantová Biológia.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Zapamätaj si teda, že na paramagnetizmus atóm vyžaduje voľný nespárovaný elektrón. Ak má elektrón spárovaný, je diamagmetický. Takáto je väčšina voľne sa nachádzajúcich molekúl v prírode. V ľudskom tele a okolí polovodičov to však neplatí“

Tak a teraz sa zastavme a zamyslime sa. Čo generuje magnetické pole, pretože má voľný, nespárovaný elektrón? O tomto bol predsa aj nový Májový webinár o RCPKaždý člen, ktorý ho ešte nevidel, by tak mal urobiť čím skôr.

Čokoľvek má predsa voľný elektrón, ktorý je vo svojej orbitále sám, bez partnera s opačným SPINOM, môže generovať magnetické pole, no a takýto je predsa aj kyslík. Čo ešte? Mitochondrie. Mitochondrie majú rotujúce ATP syntázy, ktoré generujú vysoké magnetické pole. Každý kto neverí, nech ide kardiológovi, ktorý mu odmeria MEG.

Keďže väzba samotného molekulárneho kyslíka s iónom železa nie je pevná, ich elektróny sa v prípade potreby môžu rozdeliť, alebo spárovať. To znamená, že dokážu iba na základe vzájomnej elektromagnetickej interakcie vyvolať para alebo diamagnetizmus. Pre istotu opakujem, pretože je to dôležité.

Paramagnetický atóm musí mať voľný a nesparovaný elektrón, zatiaľ do diamagmetický atóm ich musí mať spárované. Preto je väčšina vecí v prírode diamagnetická, ako aj samotná molekula vody H2O, keď nie je v okolí proteínu.

Odkysličený hemoglobín je teda tiahnutý všade tam, kde vzniká obrovské magnetické pole. Toto je napr. v srdci, kde čaká veľa kyslíka z pľúc na prichytenie na hemoglobín. Kyslík je tiež paramagnetický. Následne je oxyhemoglobín diamagnetický, vďaka čomu z kardio-pulmonárneho obehu ľahko odíde a jeho atóm kyslíka stále reaguje na externé magnetické polia. Čo to znamená?

Znamená to toľko, že takýmto spôsobom dopravíme hemoglobín, kyslík, ale aj DHA do tkanív, ktoré majú veľa funkčných mitochondrií, pretože ich rotujúce ATP syntázy generujú vysoké magnetické pole, ktoré ich k sebe ťahá.

Tu máš ďalšie pekné video na pozretie. Nie že ho preskočíš. Videli ho aj ľudia na nedávnych workshopoch a tiež ho uvidia v novom kontexte aj účastníci sobotnajšej besedy.

ATP-syntáza v mitochondrii = magnetické pole

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Až príde oxyhemoglobín ku mitochondrii, toto oscilujúce magnetické pole naruší smer elektrónu v atóme kyslíka, čím kyslík z hemoglobínu pritiahne. Takto sa elektróny v „pí“ orbitále atómu molekulárneho kyslíka pohnú, oddelia sa od iónu železa, a celý hemoglobín sa následne zlomí a stane sa viac paramagmetickým.

To znamená, že bude stiahnutý tam, kde je najväčšia hustota magnetického poľa (magnetický tok) na jednotku plochy. No a toto nám zabezpečuje nás prírodný elektromagnet s názvom Srdce.

Do srdca totiž skrz pulmonárny obeh prúdi paramagnetický kyslík. Tiež je v srdci veľa mitochondrii, a spoločne vytvárajú obrovský magnet. Presne toto je podľa mňa, ale aj podľa iných odborníkov skutočná funkcia srdca. Mechanické pumpovanie a pohon krvi nikdy nebolo primárnym dôvodom prečo máme srdce. Si prekvapený? Verím, že po dnešnom článku už nie, hoci niektorí možno.

Môže byť toto dôvod, prečo sa inteligentná matka príroda rozhodla vložiť železo, ale aj meď do centra našich komplexov v mitochondrii, kde ich magnetizmus umožňuje priťahovať elektróny, ktoré tam prinesie NADH, alebo FADH z tuku a sacharidu bez nutnosti hydrolýzy ATP? Tie elektróny na komplex totiž preskočia len na základe lokálneho magnetizmu. Nevyžadujú žiadny ďalší „pohon“.

ATP totiž, ako už vieš, nikdy nebolo zdrojom energie pre bunku. ATP je potrebné, to áno, no iba na roztvorenie proteínu, ktorý nasiakne vodu a stane sa lepším polovodičom. Práve preto naša ATP syntáza obsahuje okolo seba VODU, ktorá reaguje na špecifickú vlnovú dĺžku červeného svetla!

Tiež je to dôvod, prečo som pred rokmi v mojej prvej knihe, v štvrtej kapitole na konci, uviedol to ako som sám seba začal meniť aj prečo. V knihe tiež v úvode, rovnako ako všade inde stálo a dodnes stojí, že je to všetko iba môj pohľad a moje skúsenosti, na základe môjho štúdia, aplikácie, experimentov a práce. Každý z nás si však musí vytvoriť vždy vlastný úsudok, no na to najskôr potrebuje zahodiť „presvedčenia“ a dogmy, ktoré si mnohí (žiaľ) nosíme až moc vryté v hlave.

Môj malý, nedávny hack s filtráciou vody a zlepšnenie (nie len) výkonnosti!

V knihe stojí, že chlad, cirkadiánny rytmus, červené a infračervené svetlo (slnko, endogénne, či exogénne) a ketogénna strava s dostatkom DHA boli moje prioritné „suplementy“Účastníci nedávnej prednášky o vode dokonca videli ďalšie doplnenie aj môj prekvapivý experiment. No nevideli len slová a poučky. Videli aj reálne dáta. Dáta pred a dáta po, spolu s vysvetleniami, po ktorých tiež nasledovala niekoľko hodinová zaujímavá diskusia.

Videli ako aj prečo som zaradil do života na pár týždňov malý „mitohack pre mitochondrie“, ktorý sa týkal iba vody a jej filtrácie a ako veľmi sa zvýšila moja výkonnosť, zmenili sa mi hormóny, VO2, a mnohé ďalšie veci. Pre niekoho, kto ma nesleduje, by bol tento experiment zrejme zvláštny, pretože by nechápal prečo riešim VODU, keď sa bavíme o VO2, výkonnosti, či hormónoch, a práve toto je dôvod, prečo sú slová a odstavce vyššie formulované tak, ako sú.

Mne nejde o dokazovanie niekomu niečo. Všetko, čo som pred rokmi robil, som robil pre seba a to, že som sa rozhodol o tom postupne dávať informácie von, aj u nás na Slovensku (a Česku), prišlo až potom.

Postupne sa mi však čoraz viac potvrdzuje dôvod, prečo som s tým začal tak, ako som začal a tým je – informovanie verejnosti/kohokoľvek, kto má otvorenú myseľ a je ochotný učiť sa to, čo ešte nevie, a možno ani len nevie, že o niečom ešte nevie!

V posledných dňoch som sa o tom utvrdil ešte viac, že práve mnohí ľudia, ktorí sú viac vzdelaní v špecifických oboroch, majú následne menej otvorenú myseľ v iných. Obzvlášť vtedy, ak informácia prichádza z iného „smeru“ a týka sa niečoho, čo nie je v rámci „normy“.

Aký je teda záver dnešného článku, a čo chcem, aby si si z neho odniesol? Toto:

Záverečné dôležité zhrnutie – len pre „silné“ žalúdky!

Pravda je veľmi relatívna, rovnako ako hmota. Nezabúdaj, že svetlo je to, čo prenáša energiu aj informáciu, no samo o sebe nezaberá žiadny priestor a nemá žiadnu hmotnosť. Na to, aby hmotnosť nadobudlo, musí reagovať s atómami. To znamená, že aj keď napr. UV svetlo okom nevidíš, neznamená to, že tu nie je.

Tiež to neznamená, že keď ho zachytí napr. fotovoltaický panel, ktorý z neho vyprodukuje jednosmerný elektrický prúd, alebo DHA, ktoré spraví to isté, pravdou je len ten elektrický prúd. Tá „pravda“, alebo skôr momentálna „realita“, je len to, čo je výtvorom momentálnej interakcie frekvencií v tebe s elektrónmi, protónmi (a ďalšími časticami).

Krásna ilustrácia od šikovnej Veroniky

Už len absencia vody na konkrétnom mieste bunky, ktorá vyústi v nedostatok voľných elektrónov, totiž dokáže vyústiť v inú realitu jedného človeka, verzus druhého, ktorý môže sedieť vedľa.

Chceš niečo ďalšie? Čo tak toto. Absencia dôkazu o tom, že vedci zatiaľ nenašli magnetický monopól napríklad ešte nemusí znamenať, že slová Diraca z roku 1931 minulého storočia, kedy ho predpovedal, sú chybné. [5] Nie sú…

Nezabúdaj však, že ak ani len nevieme, že niečo nevieme, iba ťažko prídeme na to, čo je to, čo doposiaľ nevieme! Nie to ešte skúmať to niečo, o čom ani len nevieme!

To slovo „magnetický“ totiž má svoj zmysel. Rovnako ako to, že magnetické pole samo o sebe nejestvuje, pokým nemáme elektricky nabitú časticu v pohybe. Rovnako to môže znamenať, že ak nedokážeme elektrón rozdeliť na polovicu a vyprodukovať permanentý magnetický monopól a pozorovať ho v laboratóriu, že nejestvuje niekde inde.

Magnetické pole je dôležitá časť nie len prírody a vesmíru, ktorá schválne udržuje všetko v pohybe, rovnako ako tvoj mozgomiešny mok, pretože vďaka indukcii magnetického poľa veľa vecí riadi. Napríklad aj tvoje vedomie, myslenie, či schopnosť sústrediť sa! [6]

Verím, že si vďaka dnešnému článku aspoň niečo pochopil a že si opäť raz pospájaš apsoň to dôležité – DHA (ryby a morské plody, plus živočíšne potraviny > rastlinná strava, Slnko a UV svetlo (UV = generácia jednosmerného el. prúdu = tvorba magnetického poľa), a infračervené svetlo.

Infračervené svetlo je totiž veľmi dôležité, ako by každému čitateľovi, ktorí je so mnou posledné roky, malo byť jasné. Infračervené svetlo a magnetizmus sú totiž opäť raz svojím spôsobom synonymá. Rovnako ako keď v noci spíme na magnete, a tiež tvoríme endogénne IČ svetlo (spánok = ketóza = chlad = tvorba IČ), tak aj exogénne, vhodne aplikované infračervené svetlo, v tebe dokáže lepšie rotovať ATP-syntázu a polarizovať vodu, vďaka čomu ti zvýši magnetizmus.

Nezabúdaj na to.

Čítame sa nabudúce! …Jaro

ZÁVER – newsletter EasyLight

Ak sa ti článok páčil a chceš ma podporiť v práci, alebo si myslíš, že môže pomôcť niekomu z tvojich známych, zdieľaj ho ďalej.Ak ťa články/podcasty zaujímajú a chceš byť informovaný medzi prvými vždy, keď zverejním nový, môžeš mi nižšie zanechať email a dostaneš ako prvý upozornenie!
P.S. Ak v článku nájdeš nejakú gramatickú chybičku, alebo čokoľvek, kľudne napíš dole do komentára kde a akú, rád opravím! 🙂

P.P.S. Ak sa chceš v týchto informáciách, ktoré ti ponúkam, orientovať ešte viac, prípadne chceš v dnešnej modernej dobe svoj progress aj chápanie trochu urýchliť, pridaj sa medzi prémium členov. Už teraz tam nájdeš množstvo informácií, materiálov, množstvo diskusií na fóre, webináre a nespočet pridanej hodnoty.

Pri kúpe platinového ročného členstva získaš v cene automaticky aj obe vytlačené knihy Kvantová Biológia.

Na záver ti dávam do povedomia nový web EasyLight, ktorý určite odporúčam, ktorý sa bude venovať práve svetlučervenému a infračervenému svetlu, o ktorom verím už mnoho z Vás čitateľov čo to vie. Tu je odkaz, kde sa môžeš zapísať do newsletteru, a budeš občas informovaný o nejakých tipoch, radách, prípadných krátkych videách, blogoch alebo zľavách, či akciach!

*Balíček kníh spoznaj svoju biológiu bude už čoskoro opäť na sklade a môžete si ho na Eshope zakúpiť!

Balíček kníh Spoznaj Svoju Biológiu nájdeš aj na Eshope.

Zdroje a referencie:

  1. https://sk.wikipedia.org/wiki/Hemoglob%C3%ADn
  2. https://sk.wikipedia.org/wiki/%C5%BDelezo
  3. https://www.google.com/search?q=d+orbitals+shape&rlz=1C1ZKTG_skSK927SK927&oq=D+orbitals&aqs=chrome.1.69i57j0i22i30l9.2993j0j4&sourceid=chrome&ie=UTF-8
  4. https://www.najlacnejsie-knihy.sk/kniha/human-heart-cosmic-heart-a-doctor-s-quest-to-understand-treat-and-prevent-cardiovascular-disease.html?utm_source=google&utm_medium=surfaces&utm_campaign=shopping%20feed&utm_content=free%20google%20shopping%20clicks&gclid=CjwKCAjwg-GjBhBnEiwAMUvNW_W6CnwR0WOnH3M9v9BbpTVaz8VRa8NFLqyh6F1jl1tOqGU4LPPmtRoC6TsQAvD_BwE
  5. https://cds.cern.ch/record/257300/files/P00020071.pdf
  6. https://theconversation.com/new-evidence-for-a-human-magnetic-sense-that-lets-your-brain-detect-the-earths-magnetic-field-113536?fbclid=IwAR06R6rgq-by8F3XiEh9e-P9aFEXjIOapy51WVNZhtXwTOUveiZbiSGBok8

VOZ #16 Magnetický monopól a červené svetlo ako synonymom magnetizmu


Chcete z informácií načerpať ešte viac?

Pridajte sa medzi premium členov !

Prémium členstvo ti pomôže v zlepšení tvojho Zdravia, Mysle a Výkonnosti. Objav s nami svoj plný Potenciál!

Ako prémium člen získavaš prístup ku množstvu cenných materiálov, knihám, ekurzom, súkromným webinárom, spoločným pravidelným ZOOM-meetingom, či ku súkromnému diskusnému fóru, v ktorom medzi sebou zdieľame svoje skúsenosti/progressy, radyTipy!

Staň sa súčasťou našej rastúcej Komunity, medzi ktorými máš neustálu podporu! 


Ak máš nejakú otázku, alebo si našiel v článku gramatickú chybičku, napíš mi prosím dole do komentára :) 

Ak chceš byť informovaný medzi prvými, vždy keď uverejním nový článok, vlož svoj email a ja ti pošlem upozornenie :)


Najpredávanejšie Protukty na Eshope, ktoré Vám môžu pomôcť prevziať svoj Život do vlastných Rúk!

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov