Príď na celodňový workshop zameraný na POHYB - registrácia otvorená!

VZNIK ŽIVOTA #1 Cirkadiálny rytmus

2.3. 20203460x0

V najbližšej sérií článkov ti chcem ukázať AKO, KDE a PREČO vznikol ŽIVOT, akým „náhodám“ zaň vďačíme aj to, PREČO sa do všetkého živého pridali MITOCHONDRIE alebo CHLOROPLAST. Verím, že tieto najbližšie BLOGY ti v mnohom otvoria oči a ukážu ti ČO je naozaj podstatné a čo nie je. V budúcnosti sa budem vyjadrovať k viacerým témam (aj ku strave, ako som to trochu naznačil už v predošlom ČLÁNKU), no považujem za najdôležitejšie ukázať ti PODSTATU.

„Verím, že až raz pochopíš PREČO sa niečo deje (alebo sa stalo), bude pre teba jednoduchšie pochopiť, AKO to ZMENIŤ.“

Ako typický príklad uvediem NADVÁHU. [1] Ak nevieš PREČO sa tvoje telo mení, prečo priberá, je veľmi náročné niečo s tým spraviť. Môžeš skúšať rôzne diéty, postupy, tabletky,… no je veľká šanca, že si ešte viac ublížiš. Alebo si na chvíľu stav zlepšíš, no „problém“ sa bude neustále vracať. Rovnako je to so zdravotnými problémami, ktoré v dnešnej dobe trápia čoraz viac ľudí.

Po prečítaní predošlého článku o KALÓRIACH, by si už mal vedieť, že zväčšovanie sa tela, je spôsobené stratou energie. Keď sú KOMPLEXY v mitochondrii od seba ďalej, mitochondria bude objemnejšia, energeticky neefektívna a začne energiu strácať. Tieto straty sa dajú dokonca aj veľmi pekne fyzicky zmerať, napríklad špeciálnou kamerou, no o tom inokedy.


Rýchly sumár článku (čo sa dozvieš):

 • Čo je CIRKADIÁLNY RYTMUS a ČO ho ovláda?
 • Čo je to Shumannova rezonancia?
 • Ako funguje tzv. „GROUNDING“ (UZEMNENIE)?
 • Ako vplýva vibrácia Zeme a ionosféry na náš MOZOG?
 • Prečo je dôležitejšie KEDY sa najeme ako ČO zjeme?
 • Prečo dnes vo veľkom umierajú VTÁKY, VČELY, či dokonca NETOPIERE?
 • A mnoho viac

ČAS JE ZÁKLAD ŽIVOTA

Ľudia, ktorí už čítali moju prvú knihu pravdepodobne vedia, že ČAS je najdôležitejšia veličina. (Mimochodom, do 15.marca môžeš využiť 15% ZĽAVU na tlačenú knihu. Stačí ak zadáš pri objednávke kód: MITOCHONDRIA). To, že rozoznávame čas, má svoj dôvod. ČAS, rovnako ako PRIESTOR, je veľmi RELATÍVNY a všetko živé ho veľmi citlivo vníma. Otázka však znie AKO a vďaka ČOMU? Ako tvoje telo vie, aký čas je? Ako rozoznáva, KEDY spustiť peristaltiku čriev a kedy ju naopak vypnúť? Ty možno nosíš HODINKY, aby si vedel kedy je ČAS na to, či ono, no tvoje telo nie. Vďaka ČOMU teda telo rozoznáva čas? Krátka odpoveď je SVETLO.

Nemám však na mysli, iba DEŇ NOC, alebo SVETLO TMU. SVETLO je nosičom ELEKTROMAGNETICKEJ SILY, ktorá na nás vplýva viac ako si vieš predstaviť.

Evolúcia náš mozog vytvorila tak, aby dokázal veľmi precízne usporadúvať CHAOS okolo nás a vytvoriť z neho PORIADOK, ktorý nazývame biologický rytmus, alebo CIRKADIÁLNY RYTMUS. Ja to volám CIRKADIÁLNA BIOLÓGIA.

Veľa ľudí v dnešnej dobe už prichádza na to, že CIRKADIÁLNY RYTMUS je dôležitý, no málokto naozaj vie PREČO. Zhodneme sa však na tom, že pre život je nesmierne dôležitý a každý z nás ho musí začať PRIORITIZOVAŤ. Pýtaš sa prečo?

! Pretože tvoje MITOCHONDRIE to robia neustále.

„Čo je prvoradým cieľom (kľúčom) pre EVOLÚCIU na to, aby bunka prežila? Musí sa vedieť ADAPTOVAŤ. Každá bunka na našej planéte, ktorá má prežiť a vedieť sa rozmnožiť, sa musí vedieť prispôsobiť LOKÁLNYM PODMIENKAM PROSTREDIA.“

Presne preto, sa naša BAKTERIÁLNA DNA (mitochondriálna) mení a prerába až 10 krát rýchlejšie, ako JADROVÁ DNA.

MITOCHONDRIA je totižto senzor, ktorý vníma všetko okolo teba a podľa toho sa prispôsobuje. Takýmto spôsobom sa mitochondriálna DNA transgeneračne potom prenesie z MATKY na DIEŤA, ktorému sa následne môžu pozmeniť aj GÉNY v JADROVEJ DNA v bunke.

Na to, aby to však bunka dokázala, aby sa mohla ADAPTOVAŤ, musí vedieť ČASOVAŤKONTROLOVAŤ všetky dôležité PROCESY, vrátane REGENERÁCIE, RASTU, OPRAVY, MNOŽENIA SA, atď. Presne preto majú všetky vyššie formy života, od rastlín, hmyzu, vtákov, cicavcov, až po jednobunkové organizmy ako BAKTÉRIE, v sebe vnútorné BIOLOGICKÉ HODINY, ktoré sa vyvíjali po milióny rokov. [2] U ľudí sa tieto HODINY nachádzajú v SUPRACHIAZMATICKOM JADRE (skratka SCN, z angličtiny Suprachiasmatic nucleus). [3] SCN je umiestnené v HYPOTALAME nášho mozgu, čo je hneď (iba kúsoček) za SIETNICOU OKA. Zaujímavé, však? Už rozumieš, prečo som pár riadkov vyššie spomínal HODINY?

ČO OVLÁDA SCN V MOZGU

Veľa ľudí, ktorí už vedia, že cirkadiálny rytmus je pre nás nesmierne dôležitý, si myslí, že tieto „HODINKY“ sú riadené iba na základe SVETLA, teda DŇANOCI. Je to však OMYL. V našom mozgu sú bunky, ktoré dávajú dobrý pozor aj na MAGNETICKÉ POLE. Chceš vedieť aké?

„Náš mozog veľmi citlivo vníma magnetické pole vyvolané rezonanciou Zeme a jej ionosférou.“

Naša zem vysiela vlnenie, ktoré pochádza z interakcie SVETLA zo slnka s časticami, ktoré sa nachádzajú nad povrchom zeme. Tento ELEKTRICKÝ NÁBOJ medzi zemou a ionosférou má svoju vlastnú FREKVENCIU, ktorá sa nazýva SHUMANNOVA REZONANCIA. [4] Frekvencia je veličina, ktorou sa označuje počet vyslaných vĺn za jednu sekundu a jej jednotkou je Hertz (skratka Hz). Určite si to už počul.

Týmto dvom premenným (MAGNETIZMUS a SVETLO), náš mozog veľmi pozorne „načúva“ a podľa toho aj všetko v tele riadi a časuje.

„Náš mozog určuje ČAS na základe SVETLA a TMY, ale aj podľa rezonancie elektrického a magnetického poľa zeme. Na základe tohto sa spúšťajú a riadia všetky biochemické reakcie v tele. Ak si teda stále myslíš, že keď zješ glukózu, tvoje telo spáli glukózu, alebo že keď zvýšiš výdaj energie a znížiš jej príjem, tak schudneš, mal by si začať premýšľať v širších KONTEXTOCH. V kontextoch termodynamických vlastností MITOCHONDRIÍ.“

Keď sa nad tým na moment zamyslíš, stačí ti použiť sedliacky rozum. Počas našej 3,5 miliardy rokov dlhej evolučnej cesty, od vzniku prvého jednoduchého života, máme na Zemi jeden NAJSILNEJŠÍ a teoreticky NEVYČERPATEĽNÝ zdroj energie. Je ním SLNKO. Slnko nie len, že ovláda DEŇ a NOC, ale ovláda aj rezonanciu našej ZEME. Od počiatku života, bol každý jeden živočích (aj bunka, rastlinka, proste všetko živé) vystavený neustálemu striedaniu dňa a noci a rovnako bol uzemnený. Nikto sa nenarodil s topánkami, alebo sa mýlim? Toto je základ, od ktorého sa celá naša BIOLÓGIA odvíja.

NÁŠ MOZOG „FRČÍ“ NA ROVNAKEJ FREKVENCII AKO ZEM

Viem, že väčšina z vás si neuvedomuje VÁŽNOSŤ toho, čo som práve napísal, tak pridám malý dôkaz. Počul si už o vlnách, ktoré vysiela ľudský mozog? Alfa, beta, tetra, delta vlny. Všetky sú v rozmedzí shumannovej rezonancie. [5] Lekári ich bežne merajú na tzv. EEG (elektroencefalografe).

Ľudský mozog vysiela počas hlbokej fázy spánku ALFA VLNY, ktoré majú frekvenciu 7 až 8 Hz.

Hertz (skratka Hz) je jednotka frekvencie a 1 Hz znamená 1 vyslaná vlna za sekundu. Mozog teda v tejto fáze spánku, vyšle každú sekundu 7 až 8 vĺn. Vieš, čo je zvláštne? Že shumannova reznancia má frekvenciu presne 7,83 Hz.

ROGER APPLEWHITE, 2005

Teraz budem citovať 2 zistenia zo zaujímavej štúdie z roku 2005, ktorej sa venoval Roger Applewhite. [7]

 1. Keď je ľudské telo uzemnené, elektróny prechádzajú zo Zeme do tela a naopak. Uzemnenie tela je dostatočné na to, aby sa v tele udržoval neustály negatívny elektrický náboj (v mínusových hodnotách miliVoltov). Mimochodom, spomínaš si že úlohou našich mitochondrii je neustály kolobeh elektrónov, pričom vzniká elektrický prúd a udržuje sa negatívny elektrický náboj? V minulých článkoch som niečo málo naznačil, no v nasledujúcich sa tomu budem venovať viac do hĺbky.
 2. Uzemnenie tela zredukuje dopad hocijakých iných vĺn, ktoré sú mimo bežných, vysielaných zemou. Všetky prirodzené rezonancie pre nás, sa dajú zmerať na EEG, EKGEMG a určite ich každý pozná. Ak si bol niekedy na kardiológií, prístrojom ti zmerali aj magnetické pole, aké vysiela tvoje srdce.

Mimochodom, hádaj odkiaľ pochádza toto magnetické pole, ktoré ti kardiológ na hrudi meria? V roku 2007 ho dokonca na Harvardskej univerzite, dokázali zmerať na vzdialenosť 7 metrov od hrude človeka. Celkom slušné, čo povieš?

Veď predsa nemáme v sebe žiadne magnety,… alebo žeby áno? A prečo sa teda neprilepíme na chladničku, ak aj v sebe nejaké magnety máme? Pretože sa jedná o iný druh MAGNETIZMU. Spomínaš si na to, že ľudia majú mitochondrie koncentrované najviac v MOZGUSRDCI? Mitochondrie sa vysporadúvajú s neustálym tokom ELEKTRÓNOV a tvoria ELEKTRICKÝ PRÚD. Mal by si vedieť, že elektrický prúd a magnetické pole spolu veľmi úzko súvisia a navzájom sa „ovládajú“. Čoskoro ti to, v ďalších článkoch, ktoré mam pripravené, do detailu predvediem.

„Dnes sme však obklopení vlneniami, ktoré sú úplne mimo prirodzeného (shumannova rezonancia), pretože tieto vlny využívame na komunikáciu (mobili, rádio, wifi, atď.). Keď je človek uzemnený, toto umelé vlnenie na neho nemá vplyv, vďaka povrchu zeme, ktorý nás chráni.“

Ak sa pýtaš, aký vplyv môžu mať takéto rôznorodé umelé vlny, ktorým sme denno denne vystavení, tak napríklad, ovplyvňujú vnútornú komunikáciu kolagénových vlákien v tele. Predpokladám, že si sa nikdy nezamýšľal nad tým, ako sa prenáša signál z mozgu do nohy, keď povedzme pomyslíš na to, že chceš kopnúť a potom naozaj nohou kopneš. Alebo keď zakopneš o roh stola a okamžite pocítiš bolesť? Všetko sú to signály, vysielané rýchlosťou svetla, ktoré využívajú pravidlá KVANTOVEJ MECHANIKY na presun PROTÓNOV aj ELEKTRÓNOV vo VODE, na základe ktorých funguje všetko v našom tele. To som však trochu odbočil od témy a predbieham, takže sa vrátim nazad.

ČO JE TO UZEMNENIE (GROUNDING) A AKO FUNGUJE?

Teraz použijem zopár odborných výrazov, no budem sa snažiť byť, čo najviac stručný a laický. SLNKO je obrovská KATÓDA, ktorej slnečné lúče neustále dopadajú na povrch Zeme. KATÓDA je v tomto prípade myslená ako ZDROJ, ktorý má prevahu KLADNÉHO elektrického náboja. Teraz síce nie som úplne korektný, ale pre laika to postačuje 😉

ZEM je zasa ANÓDA, čím myslím to, že je to ZDROJ s prevahou ZÁPORNÉHO elektrického náboja. Podľa Einsteinovej práce, v ktorej svetu objasnil FOTOELEKTRICKÝ JAV vieme, že SVETLO (fotóny) reaguje iba s elektrónmi. [8] Zem je plná elektrónov (aj vďaka vode) a akonáhle na jej povrch ráno dopadnú prvé lúče SVETLA, po celom povrchu ostane „roztrúsených“ nekonečne veľa elektrónov.

„Presne preto máme na našich chodidlách aj dlaniach potné žľazy, aby sme tieto elektróny lepšie absorbovali, keď sme bosí. Bradavka je tiež trochu vylepšená „potná žľaza“, z ktorej čerpajú obrovské množstvo energie mitochondrie malého bábätka, keď ho matka kojí.“

Kedykoľvek si teda na povrchu zeme bosý alebo sa ho dotýkaš dlaňami, či pokožkou, prenášajú sa medzi tebou a zemou elektróny. Maj na pamäti, že aj vnútorná membrána mitochondrie sa vysporadúva s ELEKTRÓNMI a nie KALÓRIAMI, ani SACHARIDMI, TUKMI, či PROTEÍNMI.

Elektróny prúdia z miesta, kde ich je VIAC na miesto, kde ich je MENEJ, aby sa stav neutralizoval. Keď sa nad tým zamyslíš sedliackym rozumom, je to pochopiteľné, že život potreboval nejakým spôsobom neustály prísun energie a ver mi, že POTRAVA, ako ZDROJ energie, prišla do hry až neskôr.

Ak chceš dôkaz, že tento prenos elektrónov medzi zemou a tebou naozaj prebieha, vo vyššie spomínanej štúdií pána Applewhiteho z roku 2005, sa fyzicky zmeral skutočný pokles elektrického napätia vďaka rezistorom a osciloskopu.

Zapamätaj si teda, že kedykoľvek si uzemnený a v spojení s povrchom zeme, čerpáš z nej elektróny, ktoré ťa „poháňajú“.

„Mimochodom, čím je povrch viac schladený, tým lepšie zadržuje ELEKTRICKÝ NÁBOJ. Preto, keď dáš mobil do chladničky, pôjde lepšie. Mobil je totižto z POLOVODIČOV. Na druhej strane, čím je povrch viac vlhký, tým lepšie elektrický náboj prenáša.

UŽ chápeš to POTENIE a potné žľazy na dlaniach a chodidlách? Tiež nie je náhoda, že nám oči SLZIA. Navhlčená ROHOVKA dokáže absorbovať viac svetla (najmä UV svetla). Mimochodom naše oko je plné ŠPECIÁLNEHO KOLAGÉNU a obsahuje veľa VODY. To, čo som ti práve prezradil, môžeš dokonca využiť pri svojej RANNEJ RUTINE, o ktorej píšem aj v mojom EBOOKU. Ak chodíš ráno von na slnko (ak nie, mal by si začať), žmurkaním si vieš trochu „dopomôcť“ absorbovať ešte viac svetla a zregenerovať viac KUŽELOV v oku.

jaroslav lachký jazero štvrtá fáza vody Voda je faradayova klietka

Preto je VODA a CHLAD najlepší a najrýchlejší spôsob, ako „fixnúť“ svoju kolóniu mitochondrií. Keď sa nad tým zamyslíš a uvedomíš si, že ŽIVOT začal v chladnom oceáne a tiež po každom vyhubení nasledovala doba ľadová, malo by ti to byť jasné.“

ELEKTROMAGNETICKÉ POLE MIMO ZEME

V Európe, máme v elektrickej zásuvke všetci 50Hz. To je samo o sebe mimo shumannovu rezonanciu. No málokto si uvedomuje, že toto pole vychádza zo stien, kde sú káble, aj keď nemáme v zásuvke pripojené žiadne zariadenie (spotrebič). U každého človeka je trochu iná rýchlosť vnútornej komunikácie medzi bunkami, vďaka prostrediu kde žije, haplotypu, atď., no faktom ostáva, že neuzemnené telo je neustále napádané umelými vlnami v okolí, ktoré narúšajú jeho vlastnú rezonanciu. Preto je v dnešnej dobe tak rozšírená obezita.

„Málokto vie, že aj mitochondrie majú svoju presnú rezonanciu (ich membrána vibruje presnou a konkrétnou frekvenciou), vďaka neustálemu toku elektrónov, vďaka čomu spaľujú podkožný tuk. Ak je ich rezonancia narušená, výsledkom je adekvátna zmena tvaru jej membrány, iná tvorba voľných radikálov, priberanie, strata energie, únava, atď.“

Všetky tieto rezonancie, sú našim mozgom citlivo vnímané a spolu so signálmi svetla a tmy, náš mozog podľa nich ovláda všetky reakcie v tele. Nejde teda iba o to, čo a koľko zješ. Ak tvoj mozog nevie určiť správne čas, načasovať chemické reakcie tela, tak ani tvoje telo nedokáže správne potravu rozložiť a v mitochondrii spracovať. Ak mozog nerobí to čo má, môžeš PRIBRAŤ aj keď budeš jesť MENEJ.

„Myslím, že veľa ľudí to pozná. Len si spomeň, kedy si naposledy večer sledoval obľúbený seriál na internete, popri tom listoval Instagram a prepadli ťa zvláštne chute a musel si ísť niečo zjesť. Nie je to náhoda.“

ĽUDSKÉ TELO MÁ JEDINÝ ZÁMER. PREŽIŤ!

Tvoje telo má iba jediný zámer, ktorým je prežitie. Preto máme neuveriteľnú schopnosť ADAPTOVAŤ SA na mnohé podmienky, vďaka čomu telo dokonca aj mnohokrát zosilnie. Tomuto sa hovorí HORMETICKÝ STRES. Tvoja myseľ je však iná. Myseľ rozhoduje o tom, či je to, čo vidíš a cítiš pre teba dobré, zlé alebo hocijaké iné. Myseľ rozhoduje o tvojich pocitoch.

Prečo ti to píšem? Pretože sa možno cítiš zle z toho, čo vidíš v zrkadle alebo z toho, že máš nejaký problém. Tvoje telo to však netrápi. Ono sa adaptovalo na to, čo muselo. Či už je to PRIBRATIE, BOLESŤ, ale aj DEPRESIA. Ak by to neurobilo, už by si tu nebol.

„Aj zväčšenie tukových zásob je len adaptácia na to, že telo ENERGIU stráca. Keďže ju stráca a netvorí toľko ATP ani VODY, ako má, potrebuje jej mať na sebe viacej. Zabezpečí si ju vďaka tuku, ktorý obsahuje najviac vodíka.“

AKO NÁS SLNKO A ZEM chránia, alias ZEMSKÝ OCHRANNÝ DÁŽDNIK

Už vieš, že Zem má na povrchu nespočetné množstvo elektrónov, čo jej dáva negatívny elektrický náboj. Ak sa postavíš von, v pekný slnečný deň, medzi povrchom zeme a tvojou hlavou je rozdiel elektrického napätia rovný asi 350 Voltov. [7] Ak si bosý, tvoje telo bude negatívne nabité (bude mať viac ELEKTRÓNOV) a okolo teba sa vytvorí niečo ako „štít“ a kladné napätie sa presúva vyššie nad hlavu. [9]

Na obrázku nižšie to vidíš. Ak si však v topánkach, ktoré majú podrážku z gumy a nie sú uzemnené, alebo stojíš na betóne, či inom nevodivom materiály, tvoje telo nečerpá zo zeme nič. Uvedomuješ si, čo to znamená?

„Keď si v kontakte so zemou, kladné elektrické napätie je vytlačené asi meter nad tvoju hlavu, čím ti poskytne niečo ako OCHRANNÝ DÁŽDNIK pred všetkými vlnami z okolia. To sa týka nadmerného UV svetla v lete, kozmického žiarenia, ktoré občas na zem prenikne, ale rovnako aj umelého vlnenia, ktoré dnes používame na komunikáciu. Ak si však vždy obutý, tvoje telo neustále vyčerpáva vlastnú zásobu elektrónov a ty musíš viac jesť (aby si to nahrádzal). Tiež musíš viac pribrať a tvoj zdravotný aj mentálny stav sa zhorší.“

!!! Toto je dôvod, prečo o pár rokov už nebude mnohým ľuďom postačovať ani KETOGÉNNA STRAVA a jedenie RAZ, či DVAKRÁT za deň. Hoci dnes je to stále veľmi SILNÝM NÁSTROJOM.

Keď však píšem, že musíš viac jesť, myslím to doslova. Tuto ti bohužiaľ pevná vôľa nepomôže, ako si veľa dietujúcich ľudí myslí. Hlad je pocit spôsobený akútnou potrebou po elektrónoch, ktorý vychádza z mozgu, vďaka pozitívnej a negatívnej spätnej väzbe v komunikácií buniek a hormónov. „HLAD je niečo ako chybové hlásenie, ktoré ti windows na počítači vyhadzuje, keď sa niečo stane. Môžeš ho síce stále rušiť, kliknutím na krížik, no to neznamená, že chyba zmizla.“

Len si spomeň, koľkokrát si na mobile nejakú takúto chybu vypol, alebo reštartoval mobil. Môžeš to robiť aj s telom, no mám pre teba zlú správu. Mobil si nový kúpiť môžeš, no TELO NIE.

„Tvoj software (mozog) toto hlásenie (hlad) vyhadzuje z nejakého dôvodu (napr. strata elektrónov), a máš iba 2 možnosti, aby si chybové hlásenie držal na uzde. Buď budeš elektróny neustále dodávať, alebo fixneš mitochondrie a zabrániš ich stratám elektrónov.“

Mimochodom, táto prvá časť je dôvod, prečo je KETOGÉNNA STRAVA vhodná pre väčšinu populácie, no nie postačujúca. Tuk totižto do mitochondrie privedie najviac ELEKTRÓNOV, no pokým nefixneš TERMODYNAMICKÝ TVAR MITOCHONDRIÍ, nebudú sa s nimi môcť vysporiadať tak, ako by mali. Už vidíš, prečo o jedle nepremýšľam ako väčšina?

Ochranný štít ľudského tela vďaka uzemneniu (GROUNDING)

Možno by si sa teraz mal zamyslieť a popremýšľať nad tým, prečo je RAKOVINA aj všetky ďalšie „choroby“ na rozmachu. Tiež premýšľaj nad tým, prečo sa rakovina kože rozmohla za posledné roky, aj napriek tomu, že sme viac vo vnútri, máme viac opaľovacích krémov a iných vymožeností. V mojej druhej knihe sa dozvieš informácie aj o tomto, ktoré ti vyrazia dych.

Dnešný život je úplne odpojený od ZEME aj od SLNKA, vďaka čomu naše MITOCHONDRIE nepracujú ako majú. Už neoscilujú tak, ako ich evolúcia stvorila a preto nespaľujú hostiteľov TUK. Naše SCN má radikálne iné signály, ktoré rozhodujú o biochemických reakciách v tele tak, ako nie sme stvorení. Tieto reakcie sú viac CHAOTICKÉ a menej USPORIADANÉ. Náš mozog už nezvláda usporadúvať CHAOS ako by mal.

Naše MITOCHONDRIEMOTORY v nich, sú ovplyvnené nie len SVETLOM, ale aj ELEKTRICKÝMMAGNETICKÝM POLOM v našom okolí.  Toto si zapamätaj. Je to dôležité.

ĽUDSKÝ MOZOG, VTÁKY, VČELY A NETOPIERE

V našom mozgu, v SCN, sa nachádzajú podobné bunky, ako majú vtáky. Ak máš správne signály zo svetla a tmy, ale aj z magnetického poľa zeme, tvoj mozog dokáže veľmi precízne ovládať HMOTU tvojho tela, aj rozoznávať ČAS a určovať čo sa v tele deje. Preto Einstein popísal ČASPRIESTOR ako veľmi RELATÍVNE.

„Mnoho ľudí v dnešnej dobe tvrdí, že im príde „tok času“ iný. Že sa im zdá, že dni ubiehajú rýchlejšie, alebo naopak pomalšie a je to naozaj pravda. Ak tvoj mozog nemá dobrý CIRKADIÁLNY RYTMUS, čas ti plynie inak, no rovnako ho aj tvoje bunky vnímajú inak, pretože odlišne stárnu. Stárnu rýchlejšie, pretože rýchlejšie strácajú energiu.“

Bunky nepracujú ako majú, pretože nedokážu správne rozoznávať signály z prostredia a riadiť podľa toho epigenetické kódy. Určite si postrehol, že na svete sa veľa druhov živočíchov vytráca, sťahuje sa alebo robia iné zvláštne veci. Už v minulom storočí Robert O. Becker so svojim tímom zistil napríklad to, že včely dokážu rozoznávať magnetické pole zeme. [10]

„Takto včely vedia, kedy a aký kvet opeliť, pretože ich chodidlá majú kladný elektrický náboj a kvet má v závislosti od slnka rozdielny záporný elektrický náboj. Pamätaj, že svetlo reaguje iba s elektrónmi! Preto sa vstup do mitochondrie nazýva ELEKTRÓNOVÝ TRANSPORTNÝ CYKLUS a tiež preto niektoré kvety pučia iba v istom ročnom období, keď máme veľa UV svetla.“

Jaroslav lachký včela UV svetlo cirkadiálny rytmus SCN

Becker zistil, že umelým magnetom, ktorý umiestnil v blízkosti včiel, ich dokázal úplne pomýliť a včely nevedeli, kam majú ísť. Rovnako pracujú vtáky, ktoré vedia kam sa majú sťahovať. Podľa svetla a magnetického poľa zeme a vďaka proteínu v OKU (podobný majú aj ľudia), vedia určiť presne smer, kam letieť. Preto sa nečuduj, že dnes vidíš, to čo vidíš. [11, 12]

Mimochodom, neveril by si aký ELEGANTNÝ MECHANIZMUS máme v našich črevách, ktoré podľa druhu VODÍKA vo VODE a POTRAVE riadia to, ako sa cítime, ale aj to, KEDY je na čase prestať jesť SLADKÉ alebo ODÍSŤ PREČ.

Áno, dobre čítaš. Ľudia aj zvieratká majú v sebe mechanizmy, ktoré im „hovoria“, aká potrava je pre nich v danej lokalite a ročnom období vhodná. Až sa o tomto mechanizme dozvieš viac, budeš prekvapený, ako jednoducho no zároveň veľmi elegantne to matka PRÍRODA zariadila. Tiež sa budeš smiať, až nabudúce uvidíš na Discovery channel zábery migrujúcich stád divokých zvierat a budeš počuť vysvetlenie televízneho komentátora PREČO sa zvieratká sťahujú. Komentátor v skutočnosti nemá ani len potuchy, čo je skutočne za tým, a AKO zvieratká presne vedia, podľa VODÍKA vo vode v rieke aj tráve, čo majú ROBIŤ.

ZHRNUTIE ČLÁNKU

Pamätaj si, že ČAS je základ všetkého. Ak tvoj mozog nerozoznáva správne všetky DIMENZIE ČASU, nemôže správne riadiť biochemické reakcie v tele. Všetko na Zemi sa vyvinulo v tých istých podmienkach a bolo vystavené striedaniu svetla a tmy, ale aj magnetickému poľu zeme. Všetok život začal v chladnom oceáne, uzemnený a s prístupom k elektrónom. Aj naše mitochondrie ich využívajú, vďaka čomu tvoria ATP, INFRAČERVENÉ SVETLOVODU.

Nabudúce ti ukážem viac o vzniku života, zistíš viac o schumannovej rezonancii aj o ďalších aspektoch, ktoré rozhodujú o KVALITE ŽIVOTA.

ODKAZY, CITÁCIE a LINKY:

 1. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3774695/
 2. https://science.sciencemag.org/content/355/6330/1174
 3. https://en.wikipedia.org/wiki/Suprachiasmatic_nucleus
 4. https://en.wikipedia.org/wiki/Schumann_resonances
 5. https://iopscience.iop.org/article/10.1088/1757-899X/564/1/012081/pdf
 6. https://vimeo.com/54189727
 7. https://www.scribd.com/document/190184005/Earthing-Body-Voltage-2005
 8. https://sk.wikipedia.org/wiki/Fotoelektrick%C3%BD_jav
 9. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3265077/
 10. https://www.amazon.com/Body-Electric-Electromagnetism-Foundation-Life/dp/0688069711
 11. https://www.nytimes.com/2019/09/19/science/bird-populations-america-canada.html?smtyp=cur&smid=tw-nytimes
 12. https://www.sciencedaily.com/releases/2018/01/180102153209.htm
 13. Chevalier G, Mori K, Oschman, JL. “The effect of earthing (grounding) on human physiology.” European Biology and Bioelectromagnetics January 31, 2006; 600-621
 14. Applewhite R. “The effectiveness of a conductive patch and a conductive bed pad in reducing induced human body voltage via the application of earth ground.” European Biology and Bioelelectromagnetics 2005;1:23-40

Chcete z informácií načerpať ešte viac?

Pridajte sa medzi premium členov !

Prémium členstvo ti pomôže v zlepšení tvojho Zdravia, Mysle a Výkonnosti. Objav s nami svoj plný Potenciál!

Ako prémium člen získavaš prístup ku množstvu cenných materiálov, knihám, ekurzom, súkromným webinárom, spoločným pravidelným ZOOM-meetingom, či ku súkromnému diskusnému fóru, v ktorom medzi sebou zdieľame svoje skúsenosti/progressy, radyTipy!

Staň sa súčasťou našej rastúcej Komunity, medzi ktorými máš neustálu podporu! 


Ak máš nejakú otázku, alebo si našiel v článku gramatickú chybičku, napíš mi prosím dole do komentára :) 

Ak chceš byť informovaný medzi prvými, vždy keď uverejním nový článok, vlož svoj email a ja ti pošlem upozornenie :)


Najpredávanejšie Protukty na Eshope, ktoré Vám môžu pomôcť prevziať svoj Život do vlastných Rúk!

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov