Ročné/mesačné prémium členstvá

Epigenetika #12 Autoimunita, jej evolučný vývoj a UV/červené svetlo

25.9. 20231140x0

Ako naše telo dokáže z červeného svetla vyprodukovať UV svetlo, čo na to potrebuje a ako to súvisí s aktiváciou adaptívnej imunity? A prečo vlastne naše mitochondrie oscilujú? Aké sú 2 hlavné dôvody, na ktoré aj odborníci zabúdajú, pre ktoré to mitochondrie robia? Môže to mať súvis s autoimunitným ochorením?

P.S. Článok si môžeš vypočuť aj ako nahovorený Audio podcast. Nájdeš ho tu alebo na SPOTIFY.

* Upozornenie: Spotify a aj podcastové platformy prešli od Augusta 2023 zmenou a tak všetky nové podcasty nájdeš vždy len v úvode článku a ⁠⁠na tomto novom odkaze Spotify⁠⁠. Staršie podcasty sú ako doteraz aj na ďalších platformách, a nájdeš ich na tomto spoločnom odkaze.

P.P.S. Ak chceš byť informovaný vždy medzi prvými o zverejnení nového článku/podcastu, prihlás sa na odber nižšie.


Sumár článku

 • Aké 4 parametre vyžaduje naša adaptívna imunita, ktorá určuje aj autoimunitné ťažkosti?
 • Kedy sa počas evolúcie vyvinula adaptívna imunita a čo boli spúšťače?
 • Prečo a ako sa autoimunitný problém prejavuje a ako súvisí s červeným a UV svetlom (nie len tým zo slnka)?
 • Ako dokáže červené svetlo vyprodukovať UV
 • Prečo sú ženy postihnuté viac, keď sa bavíme o autoimunite?
 • Záver, zhrnutie + na čo sa tešiť nabudúce

Zopakovanie Epigenetiky #9 – čo potrebuje silná imunita

Dnes to bude „rýchlovka“, no potrebujem „zo seba pár myšlienok aj štúdií dostať“ a myslím, že tento článok sa na to hodí. Zopakujme si z Epigenetiky #9 o imunite a serotoníne.

Na to, aby sa nám krv v tele pohybovala správne a mohli v nej krvinky pracovať, musí spĺňať štyri atribúty:

Mimochodom, všimol si si, že som každý zo 4 bodov vyššie (DHA, voda, síra, Redox) prelinkoval aj s článkami z minulosti? Nie nemusíš ich ísť čítať, ak si tu nový. Dnes pointe pochopíš aj bez nich. Chcel som však, aby si videl, že tie články za posledné 4 roky, ktoré zverejňujem, majú svoj dôvod a aj postupnosť! Teraz k veci.

Ako vidíš, DHA, voda, síra, aj Redox sú kľúčové veci, ktoré riadia tvoju imunitu. No a práve ich absencia, či dysfunkcia niektorého sú zodpovedné aj za typ a prejav imunitného problému, aký u človeka nájdeme (podľa mňa). Teraz sa pozrime viac na adaptívnu imunitu.

Ako slnko pohybuje krv a ako zvýšiť zeta potenciál

Na tomto odkaze nájdeš dôkaz o tom, že slnko pomáha T-bunkám rýchlejšie sa pohybovať v krvi a skôr nájsť patogén. [R] Pre teba by to nemalo byť nič nové. Slnečné svetlo obsahuje veľa červeného a infračerveného, ktoré indukujú tok krvi. To už vieš z článku o Zeta potenciály krvi. [R, R] A ak to chceš aj pomocou praktických štúdií a obrázkov, vráť sa na môj nedávny Instagramový príspevok, ktorý si videl o odstavec vyššie. Je v ňom všetko.

Slnko je katóda, Zem ako anóda a tvoja bosá noha je ďalšia anóda = prepojenie = uzavretie elektrického okruhu, v ktorom prúdia elektróny zo Zeme do teba. Takto si jednoducho zvýšiš Zeta potenciál, zlepšíš viskozitu krvi, znížiš tlak a znížiš šancu upchatia ciev. Tiež si zlepšíš imunitu.

Verím, že teraz lepšie chápeš, prečo sám posledné roky nosím všetky topánky, ktoré sú špeciálne upravené, aby som bol uzemnený, aj keď som obutý + barefoot.

Teraz však ďalší kľúčový bod. Ako vzniká exkluzívna zóna?

No predsa – Vyžaduje hydrofilný proteín. Čo proteín spraví hydrofilným? No predsa dostatok elektrónov a následne pridanie červeného a infračerveného svetla. Hmmmm…..

Voda a DHA ako základný kameň pre natívnu aj adaptívnu imunitu

Uvedom si, že všetky tri strany imunitného systému (B + T + NK-bunky) potrebujú na svoje fungovanie kvantá elektrického prúdu. Potrebujú teda dodávku vysokého množstva elektrónov. Tú im zabezpečí grounding, a voda spolu s DHA, ktorá zohráva úlohu „P“ aj „N“ polovodiča v jednom.

Množstvo DHA v červených krvinkách dokonca koreluje s množstvom v mozgu. [7, 8, 9]

Ba čo viac, DHA sa u zdravých ľudí hromadí vo veľkom aj v pokožke, kde plní mnohé funkcie. [10, 11] Toto je niečo, čo dermatológovia a zástancovia opaľovacích krémov neradi počujú.

DHA v pokožke je zodpovedná za kontrolovanie jej lokálneho pH a boj proti zápalom. DHA sa v pokožke pri pobyte na slnku mení na proteíny Resolvin, MaresinProtektín, ktoré zachytávajú UV, chránia pokožku pred spálením, erythemou, reumou, zabíjajú patogény a znižujú zápal. [12, 13, 14] Je to prirodzený proces, ak človek vybuduje svoj solárny mozoľ.

Aj toto je dôvod, prečo sa ja osobne na ľudské telo pozerám už odlišne. Chápem že zovňajšok nie vždy a vo všetkom odzrkadľuje vnútro a opačne. Tvoje telo sa totiž môže aj skrz pokožku, napríklad na pobyte na slnku, zbavovať mnohých toxínov a nie vždy je to pre teba zlé, hoci vízorovo, na prvý pohľad, sa ti to páčiť nemusí. Môže to byť dokonca prospešné, avšak znamená to, že tvoja pokožka na celom tele nemusí byť 24/7 a 365 dní v roku „žiarovo-hodvábna“, ako sa nám to snažia ukazovať krásne reklamy s nalíčenými modelkami. Veď si určite tiež ako pubertiak niekedy premýšľal nad tým, ako je možné, že sa vo filmoch herci a herečky už prebúdzajú dokonale upravené, namaľovné a nikdy nemajú žiadnu vrásku, či známku ničoho na pleti…

Teraz sa však zamysli, čo v  procese opísanom vyššie ľuďom dnes chýba. Prečo im slnko často vadí, prečo majú často problémy s imunitou, autoimunitné ťažkosti, črevné problémy…???

Pomôžem ti. Vieš, ako vždy hovorím, že ja sa rád pozerám priamo na „merítko“ veci a idem na subatomárnu úroveň? Dnes to spravme spoločne.

Kedy sa počas evolúcie vyvinula adaptívna imunita a čo boli spúšťače?

Vyššie si videl 4 aspekty imunity: DHA, Redox, VodaSíra. To čo ich prepája je UV svetlo.

V minulosti, pred kambrickou explóziou, kedy život nebol komplexný, žili prokaryoty v oceáne (voda), kde bolo veľa síry. Po kambrickej explózií prišiel kyslík, objavila sa DHA a život dokázal využívať UV, vďaka čomu zvýšil REDOX a stúpla jeho negatívna entropia. To znamená viac energie na rozvoj = komplexný život = rozvoj imunity.

Tu máš ešte posledný zaujímavý kúsok do skladačky. Adaptívny imunitný systém (AIS) u cicavcov, ktorý sa sústreďuje na lymfocyty (biele krvinky), sa podľa štúdií objavil u eukaryotov približne pred 500 miliónmi rokovčeľustných rybách. [42, 43] To je práve po kambrickej explózií, vzniku DHA a príchodu života na súš, kde bolo viac UV svetla.

Zaujímavé, čo povieš, alebo žeby ďalšia náhoda? Za mňa nie, pretože na náhody neverím. Existuje len pravdepodobnosť…

Prepojenie UV svetla, vzniku adaptívnej imunity s autoimunitou

Ako prvé poznamenám toto. Myslíš si, že príroda nevie čo robí? Vie. Vývoj adaptívnej imunity bol teda dobre „premyslený“. Mal obrovský zmysel, keďže sme od tejto doby začali zbierať hromadu vírusov do DNA, ktoré nám pomáhali vyvíjať sa. Potrebovali sme teda mechanizmus, ktorý by vedel imunitu korigovať a tým je adaptívna odpoveď = pamäť imunity.

To znamená, že evolúcia s prírodou nevymysleli adaptívnu imunitu len preto, aby si o pár rokov neskôr povedali, že z nej vytvoríme zdravotný problém s názvom autoimunitná choroba. Nie. To, že dnes tieto problémy vidíme znamená, že sa niečo medzi touto adaptívnou imunitou, jej fungovaním a dôvodom, prečo vznikla zmenilo a teda prejav je odlišný. Poďme si to spoločne „rozložiť na drobné“.

Čo dnes ľuďom najviac chýba a čo môže byť ich problém? No predsa DHA a voda. Viac deutéria v tkanive = znížená EZ.

Menej DHA zasa znamená menší tok elektrónov, menší elektrický prúd a nižší REDOX (hodnota -400 mV ide bližšie k nule). To znamená, že musí byť ovplyvnení aj náš vitamín D a to ako neaktívny, tak aj aktívny.

Práve aktívny vitamín D spolu s jeho receptormi je ten, ktorý aktivuje apoptózu za predpokladu, že má biela krvinka dostatok červeného svetla v rozmedzí 670 nm, ktoré točí ATP-syntázu.

To znamená, že evolúcia veľmi dobre vedela prečo s vynálezom autoimunity prišla pred 500 miliónmi rokmi, kedy život po prvý raz využíval DHA a UV svetlo zo slnka. Len tak mimochodom, v tomto období sa tiež v rámci evolúcie vyvinul vitamín D, podobne ako ozón. A ak si nespomínaš, bolo to rozpísané krásne na časovej osi v mojej prvej knihe na strane 289 v kapitole Haplotypy.

Tak a teraz premýšľaj. Aký mohol byť zámer? Prečo? Prečo to takto fungovalo a prečo to evolúcia vytvorila ešte v čase, keď cicavce nejestvovali a život bol zväčša stále v mori, hoci bližšie pri hladine? Odpoveď sú naše polovodiče a červené s infračerveným svetlom.

Ako červené a infračervené svetlo vytvorí UV

V posledných cca 3 týždňoch ste mi viacerí písali ohľadom tvorby UV svetla v našom tele. Tieto veci sme spoločne preberali roky dozadu vo webinári, s niektorými aj na pokročilejšej úrovni na workshopoch VOZ, no tiež sú popísané v knihe Kvantová Biológia. Máte o tom veľa popísaného aj v súkromnom fóre pre prémium členov, no pointa je, že spôsobov je viacej.

Ten najzákladnejší spôsob, za pomoci deutéria už verím všetci prémium členovia poznáte. Toto je dôvod, prečo na SPINE záleží. Deutérium má podobne ako fotón spin 1 (bozón) a protón aj elektrón iba ½ (fermión). Ich správanie je teda odlišné.

Dnes Vám však prezradím druhý, ktorý bude pre každého, hoci nepriamo som ho hovoril jasne a zrozumiteľne od začiatku. Je ním červené a infračervené svetlo.

Spomínaš si, ako som viackrát prirovnával kvantový výťažok ku výplate? Napríklad, že keď niekto zarobí 1000 eur a na nájom minie 800, ostane mu 200? Toto je jeho kvantový výťažok (v skratke napísané). To je verím každému jasné. Z 1000 eur, ktoré dostane, totiž niečo vždy minie a ostane mu menej, však?

Odpoveď je áno, avšak osobne som trochu sklamaný, pretože ku dnešnému dňu nikoho z Vás, či už súkromne, v komentároch, no webinári,… nenapadol základný matematický trik. Z 1000 eur, ktoré dostaneme, z ktorých niečo minieme síce 2000 eur nespravíme, no ak do rovnice pridáme parameter ČAS, vtedy to neplatí. Pýtaš sa ako to myslím? Jednoducho.

Ak týchto 1000 eur totiž dostávaš pravidelne (napr. výplata) a si šikovný, v jednom bode, napr. o niekoľko mesiacov, z nich už 2000 eur spraviť dokážeš. To znamená, že svoj kvantový výťažok dokážeš mierne zvýšiť na základe vstupu, aký dostávať v rámci času.

No a podobným spôsobom dokážu naše bunky premeniť červené a infračervené svetlo, ktorého dostanú niekoľko Joulov na viac energetické UV svetlo. To znamená, že dokážu frekvenciu zdvojnásobiť (vlnovú dĺžku rozdeliť) a napr. z takéto červeného svetla okolo 670 až 696 nm dokážu spraviť hlboké UVA s vlnovou dĺžkou 335 až 348 nm.

Len tak mimochodom, toto nie je nová správa, pretože experimety a štúdie boli robené ešte niekoľko desaťročí dozadu, avšak málokto číta ruské, či iné zahraničné knihy, kde je o nich písané.

Možno teraz lepšie rozumieš aj tomu, prečo je červené svetlo extrémne dôležité a prečo mi je ľúto, keď vidím mnoho aj Sk a CZ odborníkov, ktorí rozprávajú o strave, či mitochondriách, no ani raz nespomenú ich najdôležitejšie 2 funkcie: Tvorba Vody a tvorba svetla.

Tvoria najmä červené a IČ svetlo. Aj kvôli tomu som pred rokmi prestal kupovať doplnky výživy a keď už investujem, tak radšej do iných doplnkov, ako vhodné metre (napr. spektrometer na kvantifikáciu), vhodná magnetická matrac (napr. Moonvibe), na mieru robený prenosný laser s pulzáciou a červeným aj IČ svetlom, či vhodný panel (dnes už si tieto veci vieš dokonca zohnať aj ty, u nás, aj vďaka vzniku EasyLight).

No stále platí, že keď viac vieš, len vtedy sa môžeš lepšie rozhodovať!

Keď si totiž uvedomíš, že v priemere ti každých 30 sekúnd krv prejde skrz celé telo a teda si osvietiš každú červenú aj bielu krvinku v tele, napr. len svietením na jednu oblasť veľkej žily, dôjde ti, prečo ti na slnku vystúpia žily von a tiež prečo chceš ráno sledovať východ slnka.

www.easylight.sk

Záverečné zhrnutie – prečo sú ženy postihnuté viac

Tak a teraz záver. Nemajú ženy náhodou dnes viac problémov s autoimunitou? Áno majú. Ženy totiž majú slabší imunitný systém ako muži, no majú však lepšiu imunitnú reakciu. [R] Všetko je to zámer.

Sme totiž evolúciou prispôsobení, aby sme lepšie reagovali na prostredie, v ktorom žijeme. Ženy sú vďaka tomuto náchylnejšie na podmienky prostredia, avšak lepšie a rýchlejšie vďaka adaptívnej imunite reagujú. Takto ich mitochondrie ľahšie prepíšu gény v DNA, ktoré sídlia zhodou náhod blízko prvého komplexu pri CRYSTE, ktoré potom prenesú na potomka. Presne takto sme sa v Afrike s konštantným prísunom DHA, jódu a vírusov vyvinuli a tiež presne takto dnes detičky dedia vyššiu heteroplazmiu od matiek, ktoré až moc holdujú technológií a modrému svetlu z obrazoviek.

Toto je v podstate aj dôvod (podľa mňa), prečo vidíme toľko autistov alebo problémov s depresiami, a tiež prečo táto metaanalýza z roku 2019 zistila, že autisti majú štyrikrát vyššiu pravdepodobnosť depresie ako tí, ktorí autisti nie sú.

Nezabúdaj na dôležitý bod z posledných 2 článkov + série črevo a mozog. Pre istotu ti to zopakujem. Matky, ktorých imunitný systém pracoval „prevčas“ (autoimunita) mali vyššie riziko autistických detičiek. Tiež toto riziko zvýšila bakteriálna alebo virálna infekcia a rovnako prítomnosť zápalového markéru IL-6 v krvi a mozgu matky.

Toto sú všetko vodítka, ktoré si musíš všímať. Naša imunitná odozva totiž vyžaduje ako si videl vyššie konštantnú a dlhotrvajúcu donášku červeného svetla a elektrónov. Práve preto štúdia ukázaná v úvode zistila, že už 2 hodiny groundingu zvýšili zetapotenciál krvi.

Tiež sa ukázalo, že červené svetlo dokáže vo vhodnom kryštáli (mysli na tekutý koloidný kvazikryštál s názvom VODA) vyvolať emisiu UV svetla. Presne toto je jeden z dôvodov, prečo majú biele krvinky toľko mitochondrií a tiež prečo máme v čreve receptory vitamínu D.

Naše mitochondrie sú totiž plné gélovej vody, ktorú samé tvoria, a tiež plné protónov, vďaka čomu sú samé o sebe piezo a flexoelektrické. To znamená, že keď sa stlačia, vyšlú svetlo. No a hádaj čo o mitochondriách vieme. Že keď sú zdravé a spaľujú tuk, oscilujú.

Oscilácia = neustála deformácia a reformácia membrány = stláčanie = piezoelektrina = generácia elektrického prúdu 30 miliónov Volt na meter = emisia svetla!

Presne preto majú naše leukocyty veľa mitochondrií, ktoré vyžadujú na boj s patogénmi, ale tiež na svoju vlastnú smrť, hneď ako boj skončí. Tiež je to dôvod, prečo majú matky s nedostatkom slnečného červeného svetla problémy s autoimunitiou, pretože bez dostatku červeného svetla naša koža nezvláda UV, no tiež si tvorí menej UV zvnútra, čo znamená, že musí viac roztvárať vlastnú DNA = uvoľnenie UV = väčšie množenie leukocytov = autoimimunitný problém.

Tak a toto bola finálna lekcia z kvantovej biológie na dnes.

Záver

Ak sa ti článok páčil a chceš ma podporiť v práci, alebo si myslíš, že môže pomôcť niekomu z tvojich známych, zdieľaj ho ďalej.

Ak ťa články/podcasty zaujímajú a chceš byť informovaný medzi prvými vždy, keď zverejním nový, môžeš mi nižšie zanechať email a dostaneš ako prvý upozornenie!


P.S. Ak v článku nájdeš nejakú gramatickú chybičku, alebo čokoľvek, kľudne napíš dole do komentára kde a akú, rád opravím! Rovnako mi môžeš dať vedieť ak ťa napadne niečo na pridanie do náśho spoločného Slovníka pojmov! 🙂

P.P.S. Ak sa chceš v týchto informáciách, ktoré ti ponúkam, orientovať ešte viac, prípadne chceš v dnešnej modernej dobe svoj progress aj chápanie trochu urýchliť, pridaj sa medzi prémium členov. Už teraz tam nájdeš množstvo informácií, materiálov, množstvo diskusií na fóre, webináre a nespočet pridanej hodnoty.

Pri kúpe platinového ročného členstva získaš v cene automaticky aj obe vytlačené knihy Kvantová Biológia.

Na záver ti dávam do povedomia nové odporúčané panely EasyLight, určené na terapiu červeným a infračerveným svetlom, ktoré majú až 5 vlnových dĺžok.

Momentálne majú v ponuke aj novinku, ktorou je vhodné večerné osvetlenie alias červený pohybový senzor mitochondriak.

Ako čitateľ tohto blogu máš možnosť využiť aj špeciálnu zľavu 10%, ak pri objednávke zadáš zľavový kód: „jaroslavlachky„.

červený pohybový senzor od EasyLight pre lepší spánok
Červený pohybový senzor od EasyLight, vhodný aj do detskej izby pre lepší spánok

Posledná novinka, ktorú ti rád predstavím je magnetický matrac MoonVibe (lepšie povedané magnetická podložka pod matrac) so statickými magnetmi, ktorá ti môže pomôcť so spánkom. Všetky informácie nájdeš na webe moonwibe.cz a pre každého mám aj 20% ZĽAVU. Stačí ak pri objednávke zadáte zľavový kód „jaroslavlachky20„.

Zdroje, štúdie a citovaná literatúra:  

 1. https://bionumbers.hms.harvard.edu/bionumber.aspx?&id=107875https://bionumbers.hms.harvard.edu/bionumber.aspx?&id=107875
 2. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3040566/
 3. https://stm.sciencemag.org/content/10/458/eaat8806
 4. https://www.eurekalert.org/pub_releases/2016-12/gumc-sos121616.php
 5. https://physicsworld.com/a/infrared-light-could-create-hydrogen-from-water/
 6. https://www.eurekalert.org/pub_releases/2019-01/ps-nmu012219.php
 7. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3912985/
 8. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11802309
 9. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0955286317302139?via%3Dihub
 10. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7854007
 11. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5504780/
 12. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2739396/
 13. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4854800/
 14. https://www.nature.com/articles/s41598-019-39584-6
 15. https://www.future-science.com/doi/10.4155/fmc-2020-0326
 16. https://www.livescience.com/16268-female-immune-system-stronger-males-genetics.html
 17. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20798011
 18. http://avaate.org/IMG/pdf/melanoma_fm.pdf
 19. https://www.amazon.com/Going-Somewhere-Truth-about-Science/dp/0981854915
 20. https://www.amazon.com/Body-Electric-Electromagnetism-Foundation-Life/dp/0688069711
 21. https://www.cancer.gov/about-cancer/causes-prevention/risk/radiation/electromagnetic-fields-fact-sheet
 22. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6392457/
 23. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4931365/
 24. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21457072/
 25. https://microwavenews.com/news-center/ntp-comet-assay
 26. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3398989/
 27. https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fgene.2018.00640/full
 28. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4377834/
 29. https://www.wikiskripta.eu/w/Fentonova_reakce
 30. https://www.urmc.rochester.edu/news/publications/neuroscience/iron-the-brain-where-and-when-neurodevelopmental-disabilities-may-begin-during-pregnancy
 31. https://web.archive.org/web/20210305060557/https://www.autismspeaks.org/science-news/cdc-increases-estimate-autisms-prevalence-15-percent-1-59-children
 32. https://med.stanford.edu/news/all-news/2011/07/non-genetic-factors-play-surprisingly-large-role-in-determining-autism-says-study-by-group.html
 33. https://www.researchgate.net/publication/235935634_Microwave_Electromagnetic_Radiation_and_Autism
 34. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20077419/
 35. https://www.cdc.gov/ncbddd/autism/data.html
 36. https://theplaceforchildrenwithautism.com/autism-blog/autisms-colors-symbols
 37. https://sensing.konicaminolta.us/us/blog/how-light-can-help-autistic-children/
 38. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6097011/
 39. https://dspace.cuni.cz/bitstream/handle/20.500.11956/23211/140023603.pdf?sequence=1&isAllowed=y
 40. https://www.spectrumnews.org/news/dna-methylation-in-autism-explained/
 41. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/17946602/
 42. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3805090/
 43. https://www.frontiersin.org/articles/10.3389/fmicb.2019.00051/full
 44. https://sk.eferrit.com/500-milionov-rokov-vyvoja-ryb/
 45. https://www.healthline.com/health/autism/autism-and-depression


Chcete z informácií načerpať ešte viac?

Pridajte sa medzi premium členov !

Prémium členstvo ti pomôže v zlepšení tvojho Zdravia, Mysle a Výkonnosti. Objav s nami svoj plný Potenciál!

Ako prémium člen získavaš prístup ku množstvu cenných materiálov, knihám, ekurzom, súkromným webinárom, spoločným pravidelným ZOOM-meetingom, či ku súkromnému diskusnému fóru, v ktorom medzi sebou zdieľame svoje skúsenosti/progressy, radyTipy!

Staň sa súčasťou našej rastúcej Komunity, medzi ktorými máš neustálu podporu! 


Ak máš nejakú otázku, alebo si našiel v článku gramatickú chybičku, napíš mi prosím dole do komentára :) 

Ak chceš byť informovaný medzi prvými, vždy keď uverejním nový článok, vlož svoj email a ja ti pošlem upozornenie :)


Najpredávanejšie Protukty na Eshope, ktoré Vám môžu pomôcť prevziať svoj Život do vlastných Rúk!

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobné údaje budú použité len pre účely spracovania tohto komentára. Zásady spracovania osobných údajov